Skocz do zawartości
IGNORED

ŚLĄSKIE SPOTKANIE FORUMOWICZÓW


207

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś jeszcze opisał uczestników nickami, a Lukar zamieścił, byłoby fajnie gdzieś, kiedyś Was rozpoznać...

Poza tym, coś cienko o dźwięku Panowie (nie) piszecie, było aż tak źle ?

Coś, kogoś rzuciło na kolana ?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Panowie - opiszcie troche wrazen dzwiekowych!! - przykro mi, ze nie dotarlem (Rodzina wygrała) ale chcialbym wiedziec czego zaluje (oprocz mozliwosci poznania Was).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja się jeszcze do tej pory nieodważyłem pouścić muzki w domu :))))

Ze spotkania jestem bardzo zadowolony i jestem wdzięczny wszystkim Tym co przygarneli mnie do towarzystwa.

Na zdjęciu nie ma mojej twarzy. Pozowałem, lecz została w ukryciu :)))

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabianek> Ja cos takiego mam co dwa tygodnie - kiedy idę do kumpla i słucham nowych płyt na Nautilusach :-)

 

Opiszcie wrażenia z odsłuchów, chcemy też troche pozazdrościć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka cisza to może ja cos więcej o dźwięku z Puzona napisze ;D

 

Ponieważ nie pamiętam co grało w konkretnym pokoju (byłem tak wciągnięty słuchaniem, ze nie sprawdziłem czego dokładnie słucham :-) ) opiszę wrażenie właśnie pokojami.

W pokoju nr 1 (tym większym, ten pokój widać na zdjęciach) najbardziej oczarował mnie bas, który był bardzo głęboki, a przy tym dobrze kontrolowany, miał niezłe zejście. Średnica była odważna, bogata w szczegóły, a wysokie tony nieco wygaszone, choć przyjemne. Odniosłem wrażenie, że równowaga tonalna została przesunięta nieco w dół. Przestrzeń tego zestawu była dobra i tylko tyle, za to głębia uzyskana z gramofonu była bardzo dobra z wyraźnym zaznaczeniem planów. Ogólnie dźwięk przyjemny, relaksujący, miękki (przy słuchaniu gramofonu). Do dziś tęsknie za tym basem.

Aha - w tym pokoju słuchałem tylko tych kolumn, które widać na drugim zdjęciu po zewnętrznych stronach.

 

W pokoju nr 2 (mniejszym) hmmm, no właśnie, co mnie oczarowało? To, że z tak malutkich mini monitorków można uzyskać tak wielki dźwięk. Ten pokój był zupełnym przeciwieństwem dźwięku poprzedniego zestawu, to inny świat muzyki. Małe kolumienki grały jak na swoje rozmiary bardzo dobrze, lecz osobiście momentami brakowało mi basu, który czasem po prostu troszkę dudnił. Zestaw ten grał z większą dawką energii, było troszkę więcej góry. Ogólnie dźwięk miękki oraz przyjemny z dobra przestrzenią. W tym pokoju byłem dłużej. Bardzo przyjemnie słuchało się "Ściany" P. Floydów.

 

Takie mam wrażenia po odsłuchach w Puzonie. Przyznam, że oczekiwania były większe, ale czy można lepiej? Ten sprzęt po prostu grał i chyba o to chodzi. Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania i cieszę się, że mogłem w końcu posłuchać rasowego gramofonu i lampki.

Mimo wszystko słucha mi się w domu dalej bardzo przyjemnie, a nawet jestem w stanie powiedzieć, że bardziej przyjemnie niż przed spotkaniem. Myślałem, że dźwięki z Puzona zdeklasują mój domowy sprzęt, ale nie ma źle. Jedyne co mi brakuje, to tej miękkości gramofonowej, no i basu. Przestrzeń wolę swoją ;D.

 

Z tego co widzę, to nie tylko ja nie wiem, czego słuchałem :-) hihihi bo jakoś nikt nie odpowiada.

 

Jeszcze raz dzięki za spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym większym pokoju gramofon był firmy Audio Note. Miał podmienione ramię, nazwa ramienia i wkładki była zbyt skoplikowana do zapamiętania ( jak dla mnie ). Wzmacniacz był typu SE o mocy 2*9W. Niewypatrzyłem na nim nazwy. Osobiście bardziej odpowiadał mi dźwiek z CD mimo, że wrażenie przestrzenności było lepsze z analogu, ale to już kwestia preferencji. Co do charakteru dźwięku to zgadzam się z opinią powyżej.

Kolumny ( w tym mniejszym pokoju ) to była konstrukcja własna pracowników Puzona. Pierwsze wrażenie jaki na mnie zrobiły boło przygnębiające, grały płasko i blaszanie. Po przerwie w odsłuchach wprawiły mnie w osłupienie. Nie wiem czy tak potężna zmiana była wywołana dogrzaniem się sprzętu, czy ktoś coś porawił w między czasie w systemie odsłuchowym.

Musicie mi wybaczyć, za tak lakoniczne wyrażanie swoich obserwacji, nie potrafię malować dźwieku pismem, ani niemam zbytniego doświadczenia w ilości odsłuchanego sprzetu, więc niewiem do czego porównywać , żeby wszystko było jasne. Myślę , że to spotkanie jest dlamnie pierwszym poważnym krokiem w nabyciu właśnie ogłady w tej dziedzinie z czego jestem bardzo kontent.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe rano rano klepałem ten tekst, teraz widzę że Fabianek i Voyt coś skrobnęli. Ale nic nie zmieniam.

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich. Co których nie było niech żałują, ale wtedy już nic nie dałoby się posłuchać . Ale po kolei.

O Puzonie i Puzonistach

Nasi gospodarze stanęli na wysokości zadania. Byłem tam pierwszy raz i z pewnością nie ostatni. Wszystko przygotowane, całkowita elastyczność. Można słuchać co kto przyniesie, sprzęt też. (dwóch kolegów z Rybnika bodajże, niestety nie zapamiętałem nicków, przywiozło chyba Batlaba.) Co prawda przyjechali trochę wcześniej więc mnie to ominęło ale reszta może się załapała.

Puzon to mała firma ale odniosłem wrażenie że dzięki temu można wiele uzgodnić i zorganizować.

Sami Puzoniśći deklarują chęć goszczenia kolejnych spotkań. Padały propozycje - co dalej? Generalnie może być profil sprzętowy np.

- 1 producent,

- konfrontacja 2 (producentów), albo CDvs winyl vs SACD czy tam inne

-

albo profil muzyczny

Salon jako taki składa się z dwóch pomieszczeń. Na zdjęciach widać największe (34m2). Malutki przedpokój łączy z drugim , znacznie mniejszym pomieszczeniem. (jakieś 2.5 x 4m). Czyli można spotkać się z warunkami z jakim boryka się pewnie sporo forumowiczów.

Jak widać sala ze zdjęcia jest przygotowana do odsłuchów (ale bez przesady), oprócz tego co widać na zdjęciu jest jeszcze kawał tkaniny na suficie, rolety i zasłony. Aha zapomniałem o biurze i WC.

Z samego Puzona niedaleko do El.Pomarańczy i RCMu. Dla każdego coś ciekawego.

Puzon nie istnieje na WWW i chyba nieprędko to nastąpi bo wg nich jak coś robić to na 100%. Ale chyba nie mają na razie do tego serca. Mam nadzieję ze zmienią zdanie, i poświęcą trochę uwagi temu tematowi.

 

O spotkaniu

Ramowy plan był znany. Zależnie od frekwencji dzielimy się na grupy, jedni słuchają a drudzy są na piwie w pobliskiej knajpce.

I tutaj dopadła nas klęska urodzaju. Okazało się że zainteresowanie jest większe niż myśleliśmy . Na zdjęciu widać 20 osób ale mam wrażenie że było więcej. Jak wspomniałem Puzon jest bardzo kameralny i po prostu nie było gdzie się podziać. Siłą rzeczy sprawa poważnych odsłuchów była utrudniona. Dlatego same odsłuchy były raczej dodatkiem do spotkania. Było po prostu gwarno. Ale w sumie mnie to nie raziło. Osobiście bardziej byłem zainteresowany nawiązaniem znajomości z resztą anonimowych( do tej pory) forumowiczów. Mam wrażenie że inni byli podobnego zdania, bo inni nie wyglądali na specjalnie zirytowanych.

W sumie spore zamieszanie , mnóstwo nicków. Sporo niestety zapomniałem, późniejsze spotkanie przy piwie w Kuźni chyba w tym pomogło.

Kto był niech uzupełni nicki, proszę wybaczcie mi te ?. Na zdjęciu od lewej : ?, ?, Gonarek , ?, 207, Bastek, ?, ?, jeden z Puzonistów, Kustagon nr 1, Musti czyli ja, Kustagon nr 2, Afroman (w okularach), ?, ?, Audio5, ?, ? ,Keber, Mrrod. Jak wspomniałem chyba było więcej osób nie widzę na zdjęciu Fabianka, gdzieś tam był jeszcze Gumiś..

 

Co grało

Tu powiem coś mało audiofilskiego. Przez ten rozgardiasz było mi to trochę obojętne. Było tam sporo pięknych klocków.

W małym pomieszczeniu : jakiś gramofon o kosmicznym wyglądzie (SME?), malutkie monitorki produkcji Puzona (wg obecnego konstruktora Pana Jana – to mali bracia tych jasnych ze zdjęcia). Jeśli ktoś lubi żeby membrany głośników się poruszały to te głośniczki nadają się idealnie. Podobno będą dostępne za jakieś 3 tysPLN. Od drzwi widać było , zanim muzyka na dobre zaczęła grać, membrany chodziły o jakiś 1 cm. Wzmaczniacz lampowy Caiyn (model?).

Leciało tam z winyla The Wall, Red Rain Gabriela (przy tym było trochę kombinacji ze spadającym paskiem). Jeśli o mnie chodzi to bardziej przypadł mi do gustu 20 letni CD Marantza, włączony na koniec. Ciekawa konstrukcja z napędem wysuwającym się jak na co niektórych filmach gdzie efekty są ważniejsze od treści. Po schowaniu dysk jest widziany przez szybę w górnej części CD. Wyświetlacz kojarzy mi się ze stylistykę lat 70. 15 zielonych LED pokazuje który track leci. Cały srebrny. Puzoniści trochę go odmłodzili ale i tak jestem pod wrażeniem. Na forum parę razy była poruszana kwestia żywotności sprzętu. Tu mamy nowy argument że nie trzeba co parę lat zmieniać źródła, chyba jednak ta szybko się te klocki nie starzeją.

 

We właściwym pomieszczeniu grało :

- kolumny Audio Note (model ?) na zmianę z DYI Pana Jana (może opisze co to było)

- piecyk Meishu (tak sie pisze?) na zmianę z Cayin (model?)

- Gramofon Audio Note TT na zmianę z źródłem Naim , potem jakiś Cyrus

Generalnie było tak zę grało AudioNote+Naim, potem Cayin+Cyrus+DYI

Jeśli chodzi o kable to nie mam pojęcia co to było, ale np. kolumnowe to były jakieś grubasy.

 

Jeśli coś pokręciłem to mnie poprawcie.

 

Akurat trafiłem na koniec odsłuchów gramofonu więc trudno coś powiedzieć. Ogólne ruch wokoło spowodował, że raczej koncentrowałem się na tym na ile przyjemny jest odbiór niż na poszukiwaniu szczegółów. Wybaczcie więc ale niewiele mogę powiedzieć jaki bas, średnica itd. Po prostu w tych warunkach było trudno.

Nie mam pojęcia ile te klocki kosztowały ale nie miałem wrażenia żeby mnie to powaliło. Do czasu. Ludzkie ucho jest zawodne, przekonałem się kiedy wróciłem do domu. Jednak to była trochę bajka. Tu rada dla wszystkich , którzy chcą posłuchać a mają raczej małą praktykę. Bierzcie swoje płyty. Niby oczywiste ale naprawdę wyszło to przy odsłuchach drugiego zestawu. W salonach mogą nie posiadać takiego repertuaru jaki wy lubicie słuchać i można się zdziwić (albo rozczarować).

Drugi zestaw całkiem ładnie reprodukował małe składy, i muzykę powiedziałbym - spokojną. Po zmianie na rock coś się przytkało, stłamsiło jakby ten demon co wypuszcza dzwięki na świat rolował je jak dywan. Jak to określił jeden z Puzonistów – czuje się kompresję i wzmacniacz nie wydala- o ile dobrze pamiętam. Nie było za bardzo czasu na kombinacje i zmiany.

 

 

Uff ale się to rozrosło. Ale jakoś nikt nic nie pisał.

 

 

Małe podsumowanie

Spotkanie super. Nowe kontakty. Posłuchać jeszcze zdążymy. Nauka na przyszłość – czym więcej ludzi tym trudniej zapanować na grupą. Ale pierwsze koty za płoty. Dla mnie budujący był entuzjazm przybyłych, dało się wyczuć ducha tego forum. Otwartość , spontaniczność, tolerancja – nikt nie czuł się chyba nieswojo bo przyznał że ma Technicsową przeszłość, albo obecnie ma sprzęt kosztujący tyle co kable w prezentowanym sprzęcie.

Aha jeszcze jedno – Fadeover posłał bodajże 3 sztuki testowego cd. Miał być konkurs ,ale się nie odbył z powodów o których pisałem wcześniej. Spotkanie zakończyło się w Kuźni (mieliśmy słuchać tam jeszcze jednego wzmaka DYI ale podobno padły same lampy), cd leżały cały czas na stoliku. Obecnie są w rękach ostatnich (wychodzących z Kużni) którzy jeszcze nie zakupili u Fadeovera.

->Fedeover jeśli nie masz nic przeciwko , wyślę ci kasę i egzemplarz nr 194 (chyba) pozostanie w moich rękach.

 

To tyle. Jeśli przeczytają to jacyś Nad-pod i normalni redaktorzy to chciałbym wyrazić swój szacunek. Sensownie pisanie nie jest takie łatwe jak to się czasami nam wydaje. Mili forumowicze - mam nadzieję ze strawicie jakoś te wypociny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęt z tego co zapamiętałem to tak: w pierwszym (większym pokoju, zdjęcie nr 3) grał najpierw wzmacniacz integra Audio Note + kolumny Audio Note i gramofon Audio Note, oprócz tego na zdjęciu widać monobloki Cayin 9085 oraz cd player Audiomeca oraz wzmacniacz lampowy DIY by Puzon. Póżniej w tym pokoju grał (zdjęcie nr 9) wzmacniacz lampowy Cayin MT35, cd Mission oraz Kolumny DIY by Puzon. Jeśli chodzi o drugi pokój (zdjęcie nr 4) to grały tam: gramofon (nie pamiętam nazwy), stary cd player Marantza (jeszcze 14 bitowy), przedwzmacniacz liniowy i gramofonowy DIY by Puzon oraz jako końcówka mocy wzmacniacz Cayin A88T i kolumny DIY by Puzon. Jeśli coś pomyliłem to sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziękuję za prezent. Jescze nieodważyłem się jej załączyć w moim systemie, a tak naprawdę prawie w domu niebyłem obecny.

W krótce z pewnością to zrobię i podzielę się uwagami, przypuszcalne wtedy zwrócę się do Was o rady odnośnie usprawnień, lub w dokonaniu rewolucji :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, rzadko coś produkuję na forum, więc pomyślałem ze się poprawię. Z drugiej strony chciałem zachęcić do takich spotkań ludzi w innych miastach. Myślę że to zaprocentuje przy róznych okazjach. W końcu nie chodzi tylko o te cudowne skrzynki.

-> fadeover

W takim razie bardzo dziękuję. Piękna robota. Nie miałem sposobności kombinowac z większościa próbek, ale zapuściłem końcowe kawałki - od demagnetyzacji. Nie będę sie rozpisywał tutaj. Ale coś mi przeczyściło mój system, i niech będzie - oczywiście mam subiektywne wrażenie że gra teraz lepiej.

Chyba wróce do tego makabrycznie długiego wątku. Coś tam chyba było o tej demegnetyzacji toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tuningu to na pewno z powodu 14-bitowego przetwornika nie ma on wielkiego potencjalu, jednak jego zwykla wersja jak wynika z porownan dobrego znajomego gra na poziomie dobrego wspolczesnego cd za 1500-2000zl.

I gdzie ten postep?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nikt nie napisal nic o nowych podlogowcach made by Puzon (widoczne na drugiej fotce). Byly to prototypy na bazie ktorych Puzon planuje stworzyc cala serie kolumn. Cena podstawowego modelu ma oscylowac w okolicach 5 kzl. Te prototypowe zestawy poczatkowo zagraly w zestawie z Cayinem (bodajze MT12 lub cos bardzo podobnego) i Cyrusem CD6. W tym zestawieniu nie wypadlo to zbyt porywajaco - zbyt duzo gory, przy podkreceniu glosnosci dzwiek potrafil dotkliwie zakłuc w ucho. Zmaina CD na 2 krotnie drozsza Audiomece wniosla baaardzo duza poprawe. Przede wszytskim poprawila sie stereofonia i przestrzen - spiewajaca akurat Loreena McKennit miala wyrazna ochote wyjsc dalej za zestawy niz pozwalala jej na to tylna sciana pokoju. Przy okazji tego nagrania bardzo wyraznie zaznaczyl sie charakter pomieszcenia w ktorym dokonano zapisu. Mimo ze znacznie lepiej niz z Cyrusem, zestaw nadal gral bardzo jasno - pzresuniecie brzmienia nieco w dol byloby jak najbardziej wskazane. Jeden z Puzonistow byl zdania, ze to wina typowo lampowego okablowania, ktore dobrane bylo pod wczesniej grajacy zestaw Audio Note. To te anakondy o ktorych pisal wyzej musti. Niestety nie bylo juz okazji posluchac na innych drucikach. Mimo tych zastrzezen, zetawy zapowiadaja sie moim zdaniem calkiem ciekawie. Mam nadzieje ze juz wkrotce bedzie nam dane posluchac wersji finalnej.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestnikow, a szczegolnie te wesola grupke z Kuzni :D Nie ma to jak skoki na projektorze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) W większym pomieszczeniu, ok 33m2, stały kolumny Audio Note AN/D za ok. 10k, źródłem analogowym był gramofon Audio Note TT One z wkładką Audio Note IQ II i ramieniem SME 3009/II. Przedwzmacniacz gramofonowy to znowu Audio Note M2 RIAA, Wzmacniacz, to jak się pewnie domyślacie - Audio Note Meishu Line za jakieś 22k. O ile pamiętam to były przynajmniej dwa źródła cyfrowe. Pierrwszym był CD Audiomeca Keops a drugim Naim CD 3.5 wraz z separowanym zasilaczem Flatlap II. Oba po niestety 10k. Audimeca to piękna bestia :) Za przetwornik C/A robił Audio Note Dac One za skromne, hehehe 5k. Okablowanie to DIY Puzonistów. Miedź srebrzona izolowana teflonem, wszystko o sproych średnicach. Ten sprzęt stoi tam na co dzień. Ufff

W mniejszym pomieszczeniu, które miało powirzchnię ok. 12m2 stała para wilków w owczej skórze - monitory DIY Puzonistów a mówiąc szczegółowo - Kornela, który jest głównym konstruktorem i modyfikatorem w Puzonie. Przetworniki w tej konstrukcji są produkcji Seasa. Za końcówkę mocy robił Cayin AT-88 za ok. 10k. Przedwzmacniacze były dwa. Oba konstrukcji Kornela. Jeszcze nie mają nazwy. Za to mają po jednej niebieskiej, wkur... diodzie. Gramofon to pięęęękny Gyro SE z ramieniem SME 309 i wkładką IQ I. Nazwy zasilacza i kabli nie pamiętam. Pamiętam jednak cenę gramofonu wraz z osprzętem. Mógłbym sobie za niego kupić dwa stare Golfy, hehehe, 18k.

Płyt od W. I. było pięć. Jedną dałem Robertowi z Puzona. Pozostałe zostawiłem na stoliku do dyspozycji 207.

Dziękuję kolegom za liczne przybycie. Sebastianowi dziękuję za świetny pomysł interkonektu. Andrefm za cyfraka i kontakt. 207 za zorganizowanie tego całego spotkania i Puzonistom za lokal, czas i świetne opowieści :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, nareszcie znalazłem trochę czasu żeby coś skrobnąć

najpierw chciałem podziękować wszystkim forumowiczom za tak liczne przybycie, tego chyba się nikt nie spodziewał !!!, Puzonistom za udostępnienie lokalu i klocków do odsłuchów , Fadeowi - za prezenty.

Odwiedzili nas także konstruktorzy kolumn i ludzie z Kustagona - a może na następnym spotkaniu przetestujemy ich sprzęt ? czekamy na propozycje.

Czego słuchaliśmy - napisali koledzy wcześniej

teraz moje wrażenia odsłuchowe

w mniejszym pokoju dopóki grał gramofon dźwięk był jakby lekko przytłumiony, lekko czymś stłamszony, kolumienki które tak chwaliliśmy przed spotkaniem nie mogły rozwinąć skrzydeł , scena była płaska, średnica zbyt uwydatniona. Po zmianie na cedek marantza wszystko wróciło do normy - pokazała się piękna scena , szczegóły , a wszystko było podparte pięknym nisko schodzącym basem - jakby ktoś przetarł szmatką szyby.

Duży pokój - ach ten bas , jestem pod dużym wrażeniem, precyzja, punktualność, dynamika,

plytkę testową odsluchwałem na naimie , gitara z 73 ścieżki mnie zauroczyła , tak chciałbym to odtwarzać

System z TTtką analogową to czysty relaks, średnie tony podparte tym rewelacyjnym basem, wysokie lekko cofnięte. Sting zabrzmiał bardzo dobrze - tyle o audionote

Na koniec zaserwowano - cyrusa chińską lampkę i kolumny diy - może jestem uczulony na cyrusa po AS ale nie podobało mi się to zestawienie, szczególnie ten rozwlekly bas.

Meishu TT naim dostają rekomendację odemnie

Kuźnia - ciekawe spotkanie przy małym jasnym, gdyby człowiek miał trochę więcej czasu chyba siedzielibyśmy tam jeszcze dzisiaj.

Płytki Fadeovera otrzymali Audio 5 , Musti i Fabianek - 2 zostały w Puzonie

Dla mnie najważniejszy cel został osiągnięty, wreszcie poznaliśmy się, wymieniliśmy nr telefonów, umówiliśmy się na dalsze bardziej kameralne spotkania i będziemy planować następne duże spotania forumowiczów -

szukamy dobrego tematu , pretekstu

mam nadzieję ze na następne spotkania zjawią się koledzy z innych regionów

pozdrawiam wszystkich , do następnego spotkania

207

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panowie, nie jest źle : ))) Widzę wybujałe łysiny, a to oznacza, że czułbym się jak swój wśród swoich, tzn. wpisałbym się w ten "krajobraz " idealnie, hehehe : )))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem sobie dziś Pata Matheny i trochę siadło :-( hehehe, ciekawe czemu? ;-)

Dopiero teraz do mnie dochodzi jaką klasę miał sprzęt Puzonistów. Ehh ta miękkość i ten basik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również już się odważyłem. Na systemie słuchawkowym nie jest u mnie aż tak źle. Co do głosnikowego to już obliczam wzmacniacz, ale to jeszcze potrwa zanim zacznę go tworzyć. Jeszcze długa droga :)))

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!!

Potrafię godzinami dyskutować ale w przypadku słowa pisanego tylko kilka zwięzłych acz serdecznych podziękowań.

 

>do wszystkich Forumowiczów

Żałujcie, że Was tam nie było.

 

>do Puzonistów i 207

Wielkie dzięki za zorganizowanie spotkania. Prawie siedem godzin!!! świetnej!!! zabawy.

 

>do 207

Za wspólną dwugodzinną próbę ustalenia wzorca "szybkiego basu". Oczywiście w celu zgłoszenia w Międzynarodowym Biurze Miar w Sevres koło Paryża. :-)))

 

>do Musti

Za "Kosmos milczy".

Jedno krótkie zdanie podsumowujące dyskusję a teraz taki długi wpis?!?!

 

>do Fadeover'a

Bardzo dziękuję za płytę 203 sygnowaną Pana podpisem.

Autosugestia? A może jednak 57 i 58 czyści uszy? ;-)))

Jednocześnie prośba o bardziej szczegółowy opis track'ów.

 

>do szefa lokalu "Kuźnia"

Za próbę wyprowadzenia nas z błędu, że obrót wtyczki zasilającej 230V ma wpływ na jakość dźwięku.

No i za dobre piwo.

 

>Muzyka, wino, kobiety ( niestety na tym spotkaniu bez naszych koleżanek ) i nieustający gwar dyskusji.

Odsłuch jest tak subiektywnym zjawiskiem, że powiem jedynie co mi się bardzo podobało. Oczywiście mała sala z cd Marantz'a, lampami oraz mini kolumnami DIY Puzona- za neutralność dźwięku.

 

 

>Popieram prośbę Musti

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

.....Kto był niech uzupełni nicki, proszę wybaczcie mi te ?. Na zdjęciu od lewej : ?, ?, Gonarek , ?, 207, Bastek, ?, ?, jeden z Puzonistów, Kustagon nr 1, Musti czyli ja, Kustagon nr 2, Afroman (w okularach), ?, ?, Audio5, ?, ? ,Keber, Mrrod. Jak wspomniałem chyba było więcej osób nie widzę na zdjęciu Fabianka, gdzieś tam był jeszcze Gumiś....

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

i potwierdzam. Piąty od lewej to jestem ja.

 

Jeszce raz wszystkim dziękuję z nadzieją, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

Audio5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabianek jest uwidoczniony na drugim zdjeciu, jako pierwszy z lewej strony w linku SPOTKANIE FORUMOWICZÓW # 2.

Mrrod-> Narazie mogę przedstawić ogólną koncepcję wzmacniacza. W dziale DIY pojawi się jak już będzie działał i bedę walczył z jego dopracowaniem.

Jako, że denerwują mnie wysokie tony ( niskie i średnie mimo taniego wzmacniacza przynajmniej narazie w zakłopotanie mnie niewprawiają ) to wymysliłem sobie, że zrobię słabiutki wzmacniacz 2*5W do zasilania tylko i wyłacznie górnej częsci pasma kolumn ( biamping ). Przy tak niewielkiej mocy spokojnie mogę go zmajstrować jako SE, ztym że w technologi tranzystorowej. Jak próby wyjdą pomyslnie, to następnym krokiem będzie uproszczenie dotychczasowego wzmacniacza ( wywalnie preampa, o ile posiada, i wyprowadzenie wejścia bezpośrednio z końcówki ) . Następnie wykonam i preamp, który będzie potrafił sterować starym i nowym wzmacniaczem równocześnie. Rozważam jeszcze inną możliwość. Zastąpić w obecnym wzmacniaczu preamp takim, który wysteruje oprócz wewnętrznej końcówki dorobioną zewnętrzną i dorobić do niej wyprowadzenie. To rozwiązanie może być wygodniejsze ze względu na możliwość wykozystania sterowania pilotem z obecnego wzmacniacza. Nad tym, którą obcję wybrać będę myślał jak już będę posiadał dodatkową końcówkę mocy. Zanim zacznę pruć oryginalny wzmacniacz wolę mieć ją wypróbowaną. Gdyby się okazało , że nic mi z tego niewyjdzie to zawsze łatwiej sprzedać niegrzebany wzmacniacz :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.