Skocz do zawartości
IGNORED

ŚLĄSKIE SPOTKANIE FORUMOWICZÓW


207

Rekomendowane odpowiedzi

-> Audio5

co to było z tym Kosmosem? Jak większość spontanicznych haseł wymknęło mi się z pamięci. Zwłaszcza że to było chyba pod koniec "kucia"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz mi sie trochę rozjaśniło. Nie ma jak humor sytuacyjny.

A przy okazji, przy okazji czytania aktualnego watku o sieciówkach przypomniał mi sie ten egzemplarz z Puzona. Na stoliku pod ścianą. Kabelek gruby na jakieś 3 cm , z kawałem żelaza (ok 3-4 kg) w środku.

Co to było? Słyszał ktoś to monstrum w akcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W końcu znalazłem chwile czasu by usiąść do kompa i skrobnąć coś na forum,

Ale na początek małe podziękowania.

Faaaaaaaaaaaaaaaajnie że wpadliście!!!!.

Tak! Trebor to jeden z Puzonistów, a konkretnie ten gruby z bródką w granatowo - żółtej bluzie.

Ale teraz do konkretów. Sobota była z pewnością dniem świętego Murphy’ego. Zaraz po wejściu do Puzona przepaliły się trzy żarówki w kinkietach oraz dwie w małym pokoju. W dużym początkowo miał grać zestaw Audio Note na końcówce mocy Conquerror i modyfikowanym preampie M1. Niestety w piątek coś się chyba stało po preamp oprócz dźwięku zaczął emitować nieznośny szum. No cóż to wysłużony sklepowy demonstrator który miał prawo odmówić posłuszeństwa, tylko dlaczego w takiej chwili? Meishu, który w końcu zagrał to nówka sztuka i chyba jego lampki nie do końca się zdążyły wygrzać, ale patrząc czytając wpisy na forum nie było chyba najgorzej. W małym pokoju miał początkowo zagrać Project RPM 9 , ale przy przenoszeniu zahaczyłem o ramie tak nieszczęśliwie że rozkalibrowałem ustawienie wkładki. Sczczęście że nie urwałem igły. Dlatego tez ustawiłem tam Michella który początkowo miał grać w dużym pokoju, na przemian z Audionote TT. Powstał zatem system mezaliansowy – drogi wzmacniacz lampowy, bardzo drogi gramofon, prototypowe minimonitory , preampy DIY, i muzealny odtwarzacz Marantza, który aby było ciekawiej popsuł się dzień po naszym spotkaniu.

Jak widać nerwówka była duża, ale wszystko się szczęśliwie skończyło. Ekipa która się zebrała była kapitalna. Grupa pozytywnie zakręconych maniaków. I dobrze się stało dzieki takim spotkaniom śląśk już wkrótce stanie się audiofilską stolicą polski. Oby tak dalej Panowie!

P.S.

No to kiedy następny zlot? I jaki temat spotkania. Może jakiś ekstremalny hi –end? Wojtek Szemis w końcu zapowiadał się na sobotę z jakimś superwzmakiem autorstwa Kondo San, ale nie dojechał z powodu grypy. Kupić nie kupić ale posłuchać by warto, w końcu nie codziennie się trafia okazja zapoznania się z klockami wartymi prawie tyle co willa z basenem w podwarszawskiej Magdalence.

P.S. P.S.

Ten gruby kabel sieciowy to nowe dziecko firmy Kustagon, na razie tesujemy tego potwora,a cena jest jesczcze nie ustalona. Myslę że w przyszłym tygodniu skrobnę na forum swoje spostrzeżenia.

A i jesczcze jedno, hasło „Kosmos milczy” brzmi zupełnie jak pozdrowienie członków tajemnego stowarzyszenia – ha ha- Audiofilska Masoneria ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loza audiofilsa - dobre, dobre... musti - chyba powinienes zaczac wstawiac ten kultowy tekst jako motto w kazdym swoim poscie ;)

 

Do trebora i pozostalych puzonistow - jeszcze raz wielkie dzieki za przyjecie nas w taki sposob w jaki to zrobiliscie. Nie moge sie doczekac nastepnego spotkania (zreszta pewnie nie tylko ja). W kazdym razie napewno nie podaruje sobie posluchania jak tez gra sobie ta podwarszawska nieruchomość ;) Mysle, ze pojawienie sie tego cuda w Puzonie byloby doskonalym pretekstem do kolejnego regionalnego spotkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy działać. Myśle że jakis Ongaku, czy cos tam mógł by ściągnąć forumowiczów nawet z drugiego konca Polski, a wtedy to by była dopiero impreza. a w małym pokoju dla kontrastu jakis dobrze dobrany system budżetowy.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos tych ciężkich kabelków sieciowych z Kustagona. słuchałem ich i musze powiedziec że przynajmniej u nas zadziałały. Porządkują praktycznie wszystko. tylko czasem może górka stac sie nieco chłodniejsza. Wciąż jednak nie znam ich ceny. Tak więc wciąż nie wiem czy warto je polecać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to żeby to-to wpiąć trzeba jakiś metr miejsca pomiędzy sprzętem a np.ścianą. A gdzie położyć ten ferryt czy co to tam jest? Wychodzi że trzeba mieć dodatkową półkę na ten kabelek. A zboków dorobić jakieś podpórki a la Xcans

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A widziałeś topowe kabelki MIT? Też trzeba mieć półkę, i to solidną. Nia ma lekko. No dobra, loża śląska się zebrała, a my mamy w sobotę małe spotkanie loży mazowieckiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho. Tak te spotkania to chyba największa wartosc dodana tego forum.

A tak jeszcze o tym kablu. Jakiś czas temu była dyskutowana kwestia stosowania UPS klasy online o podwójnej konwersji. Jesli faktycznie z takiego układu wychodzi prąd prawie idealny, to po co sie bawić w takie ustrojstwa. Mam na myśli aż tak udziwnione kable. Orientowałem się ile kosztują takie UPSy , to najtańsze ok 500 Euro. Na Allegro zdarzają się uzywane poniżej 1 000zł. Aczkolwiek Trebor nie podał ceny, ani nie wiem ile kosztują te referencyjne cuda MIT , ale podejrzewam ze taki UPS wyszedłby taniej, a juz na pewno miałbym do tego większe zaufanie. Dodatkowe funkcje : bezpieczeństwo, funkcjonalność itd przemawiają za tym rozwiązaniem. Pozostaje kwestia odsłuchów. Tutaj sie uśmiechnę do Trebora. Może ściągną taki UPS ? Chyba takiego testu nikt nie robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O UPS bylo juz pare razy na forum. Spece od pradu twierdza, ze te ustrojstwa moga powaznie ograniczyc dynamike. Na temat dzwieku sie nie wypowiem bo nie podlaczalem audio do swojego UPS, zauwazylem za to cos innego. Otoz nawet typowo komputerowe urzadzenia reaguja na UPS w rozny sposob. Np. u mnie serwer i modem HDSL podpiete do UPS pracuja bez zarzutu, natomiast router i switche wrecz przeciwnie - pracuja niestabilnie, czesto sie zawieszaja - w ich przypadku zwykla listwa typu acar sprawuje sie o wiele lepiej. Byc moze podobnie jest ze sprzetem audio - w zaleznosci od klocka UPS moze byc dobrym wyborem lub nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak rozumiem chodziło tu o UPS zasilający prądem poprzez stale doładowywane akumulatory, czy coś w tym guście, a nie jak większość, walący tylko straszliwym pikiem napięcia, kiedy w sieci zabraknie prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o ten "sprytny" UPS, nie chciałbym sie powtarzać bo faktycznie już on tym było choćby w watku 2205. Ale moze w końcu ktoś miał okazję posłuchać, porównać. Może kiedyś uda się porównać z tym "kabelkiem" w Puzonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienie troche temat-mam prosbe do pana Trebora: chodzi o przyblizenie modelu odtwarzacza CD na którym słuchaliście na spotkaniu. Jaki to by model Marantza i w jakim stopni zmodyfikowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kustagon ma zamiar sprzedawac te kable w cenie detal. ok 1800 zeta. Nie mało, alw mysle że też nie przegieli z ceną. "Kabelki" sprawdziły sie w drogim systemie, poprawiając wiele rzeczy, przynajmiej jesli chodzi o lampowce. Wczoraj dostałem wersję przeznaczona do zasilania żródeł cyfrowych. Nie wiem co jest w tych puszkach, ale po włączeniu do przetwornika AN - DAC 1x zniknęło podbicie wyższej średnicy, które choć niewielkie jednak drazniło mnie w tym urządzonku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wojtas

Na temat tego odtwarzacza musi sie wypowiedziec druga połowa Puzona czyli Kornel. Niestety osobnik to troche zapóźniony informatycznie, bo kompa ma dopiera od kilku tygodni i jeszcze go nie bardzo rozgryzł. Ale na pytanie na pewno odpowie. Przynajmniej bedzie miał ćwiczenie z Netu. HE HE!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trebor>>>>

Nie śmiej się, proszę, z Kornela bo jak oboje wiemy jest to autentyczny meloman/audiofil, ze wskazaniem na to pierwsze, który słucha muzyki i sprzętu ( z racji swoich zainteresowań) a nie wymądrza się za pośrednictwem netu. Przepraszam Panie Robercie za ten ton ale to oczywiście z życzliwości do was, puzonistów.

Staję w obronie Kornela ponieważ zawsze mogłem liczyć na jego fachową pomoc. To przecież On nawrócił mnie na vinyl, zrobił z mojego CD sprzęt który może konkurować z analogiem, jest specem od lamp itd... Nie miał czasu zajmować się komputerami. Zresztą nic dziwnego - komputery to przecież cyfra a Kornel jest miłośnikiem analogu. Oczywiście wiem, że Twoja wypowiedź była życzliwa - ja ją tylko wykorzystuję aby wyrazić swoje bardzo pozytywne zdanie o "Puzonie" Czekałem na taki pretekst. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia. Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a dało by się dołożyć do tej sesji zdjęciowej podpisy, jak przt spotkaniu #1? Miło by było choć w ten sposób poznać wasze sympatyczne gęby :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Właśnie zaczepiłem o ten wątek i chcę powiedzieć, że Puzonowcy również mnie zaskoczyli kilka razy swoimi pomysłami i konstrukcjami. Ich kolumienki, które usłyszałerm kiedyś przypadkiem rozwaliły mnie całkowicie. Gratuluję udanego zjazdu - chętnie i ja przyjadę. Ale i my w Krakowie mamy swoje (z)odjazdy - fajnie byłoby kiedyś coś takiego połączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ongaku ( czy coś w ten deseń), wciąż aktualny, tylko trzeba ustalic termin. Póki co Panowie z Minima Audio chcieli by u nas zrobic Ślaską Premiere Swoich produktów. Myślę że to ciekawa sprawa. Patrz temat 6782.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> wojciecho

Preampy, są gotowe od dawna. jest tylko jeden problem. Obudowy!!!. Polska to jest dziwny kraj. Zeby zrobić porządne obudowy do elektroniki, trzeba zamówić min 500 szt, a to w przypadku produkcji niszowej nie wchodzi w rachubę. Mniejsze ilośc kosztują krocie. Wyobrażasz sobie produkt za 2000 zł w którym koszt obudowy wynosił by 50 % ceny detal. Oczywiscie mozna taniej, ale wtedy nie ma gwarancji że śrubki będą wchodzić. Problem wywierconego centrycznie otworu jest często nie do przeskoczenia. Takie mamy doswiadczenia. Niedługo mamy " testować kolejnego" podwykonawce metalowych pudełek może w końcu się uda. W końcu niektórym polskim producentom się udało. Chyba zresztą założe osobny watek. " Kto zrobi taka obudowę?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.