Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - wielkie rozczarowanie ..


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mój dotychczasowy sprzęt to : kolumny- acoustic energy, wzmak- Rotel ra 972, cd- Stelmacha. W zasadzie jak na mój gust wszystko to ze sobą grało ładnie, przejrzyście i muzykalnie ale chciałem spróbować czegoś nowego bardziej ANALOGOWEGO.

Dlatego spontanicznie kupiłem w salonie 'pierwszy lepszy' gramofon Pro-ject Debut 3 (jako niby lepszy niz Denony w Saturnie w tej cenie). Zahaczyłem też o MM i kupiłem kolekcje Radiohead. Po uruchomieniu wszystkiego niestety okazało się, że jakość muzyki spadła o kilka poziomów - suchy, matowy dźwięk, scena bardzo słabo zarysowana, wokal płaski. Generalnie brzmi to jak z bardzo słabego CD albo jak radio w aucie. Proszę o poradę czy to wina mojego sprzętu czy to zbiorowa iluzja, że takie coś może zagrać lepiej, żywiej, bardzije 'analogowo', o co chodzi? Naprawde nie rozumiem.

Odsłuchiwałem razem z kolegą który miał identyczne wrażenia. Posiadam orginalną wkładkę i zewnętrzny preamp gram amp2.

 

pozdrawiam,

Bart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka szkoda ze kupiles nie sluchajac niczego wczesniej z analagu na swoim sprzecie.co to za wkladka?jakie wydanie plyty?jak podlaczyles gramofon?jak skalibrowales?probowałes rozmiescic inaczej gosniki?na czym stoi gramofon?etc etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za szybką odpowiedź. Wkładka orginalna z gramofonem pisze na niej DMB 5E ortofon, jak sie kalibruje? głośniki raczej dobrze na sluchawkach tez sprawdzałem to scena raczej jest [przesadzilem wczesniej] ale malo analityczna w porownaniu, gramofon stoi na takiej półce zrobionej z lekkiego materiału. Rozumiem, że to może mieć wpływ ale czy zasadniczy ? I co to jest ta magia gramofonu jakiej nie dane mi doswiadczyc? Dzwiek jest bez wyrazu, muzyka słabo melodyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Gramofon nie należy do generacji plug and play. Trzeba mu poświęcić trochę czasu i mieć nieco doświadczenia, wtedy się odwdzięczy (oddźwięczy:)

CD z DAC-em p.Stelmacha to b. dobre źródło ale nie powinno być przepaści w porównaniu do prostego zestawu analogowego, na pewno może być znacznie lepiej.

Nie znam płyt Radihead ale jeśli poziom dźwięku jakie oferują jest analogiczny do ostatniego wydania U2 to czym prędzej kup/pożycz inne płyty. To może być najprostszy środek zaradczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem generalnie płyty Radiohead są świetnie zrealizowane, właśnie mam to porównanie bo mam na CD. A ja kupiłem składanke z kilku lat (kilka płyt), więc są realizowane róźnie z biegiem lat pewnie. Ale te co porónywałem (z Kid A) to to była różnica bardzo duża, .. ale ja liczyłem, że bedzie nawet lepiej na gramofonie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Moim zdaniem, coś musi być nie tak z Twoim systemem, może to wina preapmu? Jakiej firmy kupiłeś? U mnie gra Sherwood PM9805 ( czyli jak najbardziej budżetowy)wzmak to Vicek 236 i preamp pro ject. W porównaniu ze źródłem ( mój NAD 500) to dzwięk jest nieco gorszy ale tyklo nieco nie ma przepaści. Sprwdź jeszcze raz połączenia. No chyba, że trafiłeś jakąś słabą płytę....

Pozdrówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart-- pozycz inna płytę jesli wszystko jest fabrycznie ustawione i zobacz na niej,najlepiej ktoras- nie mono z lat 60 -70.

druga rada,wez preamp i wyprobuj u kogos innego na sprzecie

trzecia - podlacz sprzet bez pre do integry z wbudowanym pre.

czwarta rada- niech to sie wszystko wygrzeje-odczekaj z 2 tygodnie.

 

zobacz wiecej innych plyt jak grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janek za rady, niestety nie mam kolegów z co mają wzmaka z Phono, z moim sprzętem zresztą wszystko ok, raczej koledzy mają słabsze. Hm ale zastanowie się czy coś jeszcze z nim pokombinować, czy zaraz jutro próbować go zwrócić [mam nadzieje, że można]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% winny jest gramofon. Jaki by pre by nie był, sucho i płasko grać

nie może.

 

Należy gramofon właściwie skalibrować. Ale bez odrobiny wiedzy w tym zakresie nie da się

tego zrobić. Poczytaj, i próbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem może coś lepiej skalibrowałem ale przyznaje, że scena [słucham teraz na beyerdynamics 770, wczesniej na glosnikach] jest naprawde spoko ale, dzwięk mało nascycony wciąż.

 

To się naprawde może jeszcze wygrzać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dalszym słuchaniu stwierdzam, że w porównaniu do mojego dac'a przynajmniej, odbiór jest poprostu płaski, isntrumenty, wokal mają niską rozdzielczość i przez słabą dynamike (słyszałem, że to cecha tej technologii) wszystkie tworzą raczej ściane dźwięku (oczywiście jest stereofonia) nie tworząc planów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze opnij, testów - kup kabli za 2000, interkonnekty za 1000, stolik za 5000 z kołkami za 9000 - dopiero wtedy to ci zagra. Płyta z kolei ma być z 1929 a lepiej z 1899 roku - bo teraz to same badziewie się robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart dwie sprawy

1 przyklad w konfiguracji systemu analogowego bierze sie jedynie od doswiadczonych milosnikow analogu, poogladaj strony z milosnikami vintage, diy i hi-end i zobacz nad czym sie zachwycaja, sprzedawca moze wcisnie cd ale dobrze grajacego systemu analogowego w jednym sklepie nie zestawi bo w analogu kazdy najmiejszy element ma znaczenie oraz dopaswoanie tego jako calosc i ustawienie. Procz toru analogowego znaczenie ma tez caly dalszy system - ten zestawiany tylko z mysla o wspolczesnym cd moze sie okazac zly.

2 Gramofon to nie cd charakteryzuje sie tym ze jest zawsze inny od cd i nie mozna go nigdy do niego porownywac - to czy w naszej subiektywnej ocenie bedzie dostarczal duzej przyjemnosci czy udreki zalezy glownie od punktu 1 oraz posiadanych plyt.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe skłaniam się raczej do tego co powiedział Dimoonn, takie nie kończące się zmienianie elementów to troche ślepa uliczka, muzyka schodzi na drugi plan. Dla mnie ważne żeby brzmiała czytelnie (analitycznie) i soczyście (nasycenie), a to mi mój obecny sprzęt daje w nadmiarze wiem że to jest ważne bo troche też tworzę muzykę, i wiem że chodzi o zabawę strukturalno-barwową w przestrzeni (i czasie), prawdziwi audiofile to chyba tacy muzyczni "wankers" gdyby znaleźli swoje wydumane, ostateczne brzmienie i tak by się z tym nie pogodzili.

A w gramofonie nie widze jak narazie potencjału przynajmniej większego niż w cyfrze.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>przez słabą dynamike (słyszałem, że to cecha tej technologii) wszystkie tworzą raczej ściane dźwięku (oczywiście jest stereofonia) nie tworząc planów.

 

Nie jest to cecha tej technologii. Dynamikę i rozdzielczość można osiągnąć że hej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Bart81, 21 Kwi 2009, 00:07

 

>Po dalszym słuchaniu stwierdzam, że w porównaniu do mojego dac'a przynajmniej, odbiór jest poprostu

>płaski, isntrumenty, wokal mają niską rozdzielczość i przez słabą dynamike (słyszałem, że to cecha

>tej technologii) wszystkie tworzą raczej ściane dźwięku (oczywiście jest stereofonia) nie tworząc

>planów.

 

Bart, sprawdź i ew. skoryguj nacisk igły na płytę. Tylko nie rób tego na ucho. Skombinuj wagę i dane wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Bart81=>

 

Zrobiłeś wszystko co tylko mogłeś aby osiągnąć taki efekt,w dodatku kompletnie lekceważysz spostrzeżenia Piotra,które gdybyś wziął je sobie do serca powinne zdecydowanie pomóc.W zaparte twierdzisz,że realizacja boxu Radiohead jest wzorcowa co kompletnie pogrąża cię w zakładce analog i dowodzi tego,że nigdy nie słyszałeś płyty vinylowej zrealizowanej w czasach,kiedy ten format był formatem wiodącym. W dodatku nie masz bladego pojęcia o kalibracji gramofonu co potwierdzasz tekstem dotyczącym głośników LOL.Moja rada jest taka:jeśli nie jesteś otwarty na propozycje jak wybrnąc z tej kupy,którą sam zrobiłeś,to oddaj gramiaka do sklepu i "ciesz" się syfrą.Na koniec jeszcze:kupowanie analog set-up w audiostylu to tak jak obieranie ziemniaków w rękawicach bokserskich-gratuluję LOL nr 2

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega Bart najwyraźniej nigdy nie słyszał dobrze zestrojonego gramofonu, trudno się zatem dziwić, że konfabuluje. Może ktoś by kolegę zaprosił na odsłuch, zamiast się natrząsać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka OMB5E to "wypełniacz" - wiesza się ją na ramionach sprzedawanych gramofonów, żeby kupujący nie oglądał smętnie zwisających kabelków i żeby nie podniosła się zbytnio cena gramofonu. Jestem miłośnikiem wkładek Ortofona, ale ten model do słuchania muzyki raczej się nie nadaje! Jeśli ta wkładka ma służyć jako element toru służącego do poznawania dźwięku źródła analogowego, to współczuję bolesnego rozczarowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK widze pare nowych wpisów, z których wynika że mam do niczego conajmniej wkładke i płyty. Więc zastanawiam się czy dalej w to brnąć i wydawać kolejną kasę bo w zasadzie nie wiem czy ten gramofon (Pro-ject Debut III) też nie jest kaszanką, czy takie np Denony z Saturna mogłybyć lepsze?

Ja jestem otwarty na sugestie ale nie wiem jeszcze..

 

DZięki za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ten mój patefon z review wynika, że jest dobry jak na cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Skoro popełniłeś zakup w audiostylu,to pewnie jesteś ze Śląska,skoro tak to umów się na odsłuch w RCM.Poproś aby ustawili ci Manfreda z najtańszą wkładką i podpięli do najtańszego Black Cuba,będziesz wiedział jaki potencjał tkwi w analogu.Oni mają sporo swoich płyt w sklepie,więc nie zabieraj tego Radioheada bo nie warto.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

po prostu wez ten gramofon pod pache, swoje "zle" plyty idz do audiosalonu w katowicach i popros (pewnie jak nie darmo, to za kase przystana na te propozycje), by ci pokazali, jak to moze zagrac. bedziesz miec wtedy swiadomosc, czy to wkladka (maja na stanie kilka - zawsze mozesz kupic nowa, inna, lepsza), czy gramofon, czy pre czy wzmacniacz, czy poszli do lasu.

 

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..musze..musze..:)

 

a oto moj przepis na szczescie w analogu:

30- letni Technics + Shure MX97xe

30-letni amp Rotel RA712+ wbudowany pre/stan niemalze sklepowy/

Elac BS204.2

 

...cedek na smietnik:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł i Jaz to może być najlepsze rozwiązanie żeby to porównać z jakimś referencyjnym sprzętem, najpierw jednak skontaktuję się z Audiostylem i zobaczę co mogę z tym zrobić jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.