Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - wielkie rozczarowanie ..


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

Łasic,

 

Oczywiście, ustawiłem antiskating tak jak był [wczesniej dzwonilem do gościa bo w drodze cieżarek wypadł] obciążenie jest i było odpowiednie. A dalej igła sie slizga po plycie w jedna strone, czy to juz teraz wina tej igly czy raczej czegos innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeciwwagi to pamiętaj, że ona jest dość - delikatnie mówiąc - mobilnym elementem. Mogła się przesunąć czy przekręcić w transporcie. Nawet kiedy gramofon grzecznie sobie stoi to warto raz na jakiś czas skontrolować, czy jest OK, a po każdym transporcie nacisk ustawić od nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cantilever się wykrzywił to raczej d**a zimna, wkładka idzie pa pa. Choć w zasadzie w tej sytuacji nic nie ryzykujesz próbując jakichś rozpaczliwych manipulacji żeby go naprostować.O, Boże, co ja mowię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz aparat, którym jesteś w stanie zrobić zdjęcie tej wkładki ze skrzywioną igłą, to spróbuj tu wrzucić, obejrzymy i zagłosujemy, czy może żyje, czy stwierdzić zgon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

vinylec, 23 Kwi 2009, 19:13

 

>Przecież napisał,że ustawy były ze sklepu.

>Albo coś przestawiłeś,albo zrobili ci głupi kawał.

 

 

Pisałem już:NIE KUPUJ ANALOG SET-UP W AUDIOSTYLU,tam to można ziemniaki kupić a nie gramofon.Nie posłuchałeś i cierpisz,pewnie dasz im kolejną szansę i cała zabawa będzie cie kosztowała tyle ile nowy poważny napęd,no ale doświadczenie-bezcenne.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w sumie co to ma do tego, że tam kupiłem, skoro przed moim opuszczeniem salonu to grało super, albo coś podczas transportu, albo coś żle zapakował nie wiem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pociechę wątpliwą powiem Tobie, że skasowałem parę m-cy temu igłę AT150MLX za 179$ + wysyłka, a od kupienia gramofonu do teraz na wkładki wydałem circa 1.5x tyle co na gramofon nie licząc obecnie na nim grającej swieżej 150-tki. Założoną miałem PJ-K4, potem dokupiłem Goldringa Elektrę, lepiej było trochę, potem dokupiłem AT440, było dobrze, ale nie najgorzej, potem feralną 150 do wkładki 440, było super, potem - wreszcie - wkładkę 150, jest b. super. MC nie przerabiałem, może kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może troche mnie pocieszyłeś, bo czuję się jak ostatni łoś, z drugiej strony mam jeszcze kase na taką wkładkę.. i kusi mnie bo przyznam wam, że to grało bardzo fajnie lepiej niż CD muzykalniej wyraźniej i z życiem,..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Bart81, 23 Kwi 2009, 19:34

 

>No ale w sumie co to ma do tego, że tam kupiłem, skoro przed moim opuszczeniem salonu to grało

>super, albo coś podczas transportu, albo coś żle zapakował nie wiem..

 

 

Ano tyle,że gdyby tam ktoś miał na ten temat choć blade pojęcie i zobaczył,że jesteś kompletnym diletanti(co jest oczywiście wybaczalne)to podjechał by do Ciebie i ustawił Ci ten gramiak,no ale to trzeba umieć(ustawić i się zachować)a tam;sprzedać i zapomnieć.Miałem średnią przyjemnośc ratowania analogu mojego kumpla kupionego w tym "salonie"ustawili mu gramofon tak,że nadawał się do robienia kraszanek a nie odtwarzania płyt.Zajęło mi to troche km (nie mieszkam na Śląsku)i czasu ale teraz jakoś daje radę(gramofon rzecz jasna)

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprzedano sprzęt tzw DEMO.Czyli z wszelkiego rodzaju uszkodzeniami wkąldki ,ramienia ,itp. Często tak bywa gdy w "salonie" jest jedna sztuka , bo na wiecej mrozenia kapitału nie stać sprzedawcy. Sam widzialem ramię dyndające jak j..ja w jednym ze sklepó. Stal sobie Denon z ramieniem daleko od podpory spoczynkowej .A kazdy jak chciał sprawdzić ruch to sru, igłą po pustym talerzu.

No chyba ze jest gwarancja ,ale ona rzadko obejmuje wkładkę i igłę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, ja tobie radzę tak: gramofon sobie zostaw, pogadaj z Piopio, może ma jakąś starą wkładkę nadającą się do użycia, poćwicz na nie niej z czym to wszystko się je, te azymuty, overhangi, antiskatingi, przeciwwagi etc. W międzyczasie zamów na zgniłym Zachodzie jakąś normalną wkładkę (poleciłbym Tobie na początek raczej jakąś sensowną MM, np. AT440MLa). Poproś kolegę, żeby pomógł powalczyć z montażem i kalibracją. Będzie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gramiak od stania w saloonie jest zjechany ... to co to za gramofon? Żenada.

 

Za ułamek jego ceny dostałbyś świetny/stary napęd. Starczyłoby wtedy na świetną wkładkę i preamp. I nic więcej nie potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul >>>> Ty do mnie pijesz czy do swojego odwiecznego oponenta Piotra ????

 

To co w tym watku pokazuje jego zalozyciel jasno wskazuje na to jak mozna sie samemu pograzyc i zniechecic do gramofonu nie majac do pomocy kogos z nalezyta wiedza w temacie (ja mialem to szczescie:)

 

Mysle ze inni po przeczytaniu perypetii autora watku juz nawet nie podejma tematu i na wstepie dadza na luz z analogiem:(- szczerze wspolczuje.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.