Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - wielkie rozczarowanie ..


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

>>>robix,

"...Ty do mnie pijesz czy do swojego odwiecznego oponenta Piotra ????..."

 

Robix, a zdaje Ci się że jesteś kurą? Hahaha...to już teraz chyba wiesz, że nie do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie takich 'nówek' nie dotykam. Do grodu Kraka mam daleko ... może się ktoś znajdzie kto mieszka bliżej.

 

Z nówek przez duze N napisałem co warto.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa, 23 Kwi 2009, 20:03

 

>Ciekawe, czy można zrobić retipping na igłę VDH albo Gyger?

>I ile to by ewentualnie kosztowało.

 

Orientacyjny koszt dla igieł Shibata, lub eliptycznych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zrobić można tylko opłacalność takiego kroku w przypadku taniej wkładki jest dyskusyjna.

Dla szlifów VdH, Gyger koszt znacznie wzrośnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, jutro jeszcze tam zadzwonię zobaczę co powiedzą ale co mogą powiedzieć, ja bym kupił jeszcze raz tamtą wkładkę bo podobało mi się jak grała ale to faktycznie ktoś [ze salonu] już tym razem musiał by mi to wszystko U MNIE zamontować, bo widać, ze w drodze powrotnej może się wszystko skaszanić a na ile to jest wina [używanego] gramofonu, kto to wie, wiem że autem spokojnie jechałem. Ale nie mogę na zbyt wiele teraz liczyć ze strony audiostylu, bo mogą łatwo mnie obarczyć całkowitą winą.

 

łasić pewnie masz racje ale znowu kupować jakieś poślednie wkładki, ja chcę już mieć dobrą, wiem jestem niecierpliwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko widzę tą wkładke na allegro za 660, jedynie teraz mnie martwi po tym co inni piszą że ten mój patefon może być zjechany jakiś, w kazdym razie slyszalem go tam jak grał normlanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko widzę tą wkładke na allegro za 660, jedynie teraz mnie martwi po tym co inni piszą że ten mój patefon może być zjechany jakiś, w kazdym razie slyszalem go tam jak grał normlanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

>>Alexander, 23 Kwi 2009, 20:22

 

Jak zwykle niezawodny :)

 

Mam umarłą AT OC9. Wskrzeszenie z igłą Shibata to ok 800zł.

W tej cenie nie kupię nic podobnie grającego. Trzeba się z tym przespać.

Facet ma 200 komentarzy, 100% pozytywnych.

 

>>Bart81

Zastanów się czy jest sens kupować drugą Blue Point. Uszkodzoną możesz naprawić za 100EUR a AT440 mieć jako drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leży AT33Ptg po drobnym wypadku przy pracy - tylko jak tu wydawać 800zł na retip jeśli kupowałem ją za 650zł... Co prawda po dzisiajszym kursie koszt zakupu to 1350zł, ale nadal mnie to nie przekonuje do wykonania reanimacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Point to specyficzne wkładki - nie ze wszystkim zachowają się jak należy.

AT w/g mnie są bardziej uniwersalne - lepszy efekt muzyczny w znacznie szerszej gamie konfiguracji sprzętu.

W końcu klasyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

>U mnie leży AT33Ptg po drobnym wypadku przy pracy ...

 

Za 800 można teraz kupić jedynie najprostsze MC i sądząc z obowiązującego trendu te wkładki będą coraz droższe :(

 

Z drugiej strony może lepiej wydać 3x więcej na Transfiguration Spirit (ebay) ???

 

Przespać się trzeba, a może nawet koneserem zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 23 Kwi 2009, 20:48

 

>to, że zjechany to są spekulacje... a co z tym wyważeniem, że tak wrócę? było OK?

 

Mnie się pytałeś? Od początku mówię że było ok, tak jak to ten pan z audiostylu ustawił i grało to dobrze u nich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak czytam ten wątek i myślę sobie, że Bart81 najlepiej zrobi, jak zwróci w cholerę ten gramofon i

>pozostanie przy cedeku! Nic na siłę.9

 

Przecież ja wbrew tym przeciwnością jestem jak najbardziej za, ten przeskok i co dziś słyszałem w odbiorze muzyki jest warty tego wszystkiego, przynajmniej w stosunku do tamtego CD [primare] zakładając, ze on gra podobnie do mojego, ale ale .. ostatecznego słowa nie powiem na temat vinyli dopóki u mnie to nei zagra i nie porównam, ale intuicja mi mówi, że będzie podobyn przeskok.

 

Dlatego najbardziej żałuje nie tej kasy itp. tylko że TERAZ nie mogę sobie tego posłuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym wyważeniem, że tak wrócę? było OK?

>Od początku mówię że było ok, tak jak to ten pan z audiostylu ustawił i grało to

>dobrze u nich

 

Właśnie o to mi chodzi - rozumiem, że przeciwwaga została ustawiona w sklepie, a Ty jej po rozpakowaniu i złożeniu sprzętu nie ruszyłeś? Błąd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa, 23 Kwi 2009, 20:56

 

>>>Bart81

>Zastanów się czy jest sens kupować drugą Blue Point. Uszkodzoną możesz naprawić za 100EUR a AT440

>mieć jako drugą

 

Jutro po rozmowach z audiostylem zadecyduję sie dowiem czy moge na cokolwiek liczyć z ich strony i wtedy zadecyduje, i bardzo możliwe że kupię tą rekomendowaną przez was.

 

Dzięki wogóle za to wsparcie koledzy w tych trudnych chwilach ;)))

Widać, że to obcowanie z analogami z was ludzi zrobiło :PPP

a nie to co te zimne bezduszne cyfro maniaki '_'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>Właśnie o to mi chodzi - rozumiem, że przeciwwaga została ustawiona w sklepie, a Ty jej po

>rozpakowaniu i złożeniu sprzętu nie ruszyłeś? Błąd...

 

Tak. Czemu błąd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak. Czemu błąd ?

 

Pisałem już wyżej - przeciwwaga jest dość luźno osadzona na trzpieniu na końcu ramienia i w transporcie łatwo się przemieścić -> jeżeli przesunęła się ku końcowi trzpienia to masz zbyt mały nacisk -> objawem jest to co było u Ciebie z tym swobodnym suwaniem się igły po płycie i w przypadku delikatnego cantilevera (typowego dla wkładek MC) mozliwość jego uszkodzenia. Trzeba zawsze sprawdzić wagą nacisk po transporcie i go skorygować. wg rcm.com.pl:

 

"Ustawienie nacisku igły (Tracking Force)

 

Jest to podstawowa regulacja, którą należy koniecznie wykonać przed [!!!!!!!!!!!!! - wykrzykniki moje] rozpoczęciem korzystania z gramofonu. W trakcie tej regulacji najwięcej uwagi należy zwracać na igłę, która jest narażona na uszkodzenie. Siła, z jaką igła będzie stykała się z powierzchnią płyty odgrywa decydującą rolę w zachowaniu trwałości naszej kolekcji analogów. Ma też ogromne znaczenie w ilości i jakości informacji odczytywanej z płyty. Wbrew panującemu przekonaniu, pragnę stwierdzić, iż ustawienie zbyt małej siły nacisku, przynosi o wiele gorsze skutki dla stanu płyty, niż lekkie jej przeciążenie. Mówię tutaj o działaniu w zakresie tolerancji podanej przez producenta wkładki. Jest to spowodowane tym, że niedociążona igła ma tendencje do odrywania się od powierzchni płyty, szczególnie we fragmentach z dużą zawartością wysokich częstotliwości (gęste „upakowanie” rowków). Taki niekontrolowany lot igły, to prawdziwa katastrofa dla powierzchni płyty, gdzie szerokość pojedynczego rowka wynosi 45mm. Oczywiście ma to znaczenie, jeśli rozpatrujemy problem w skali mikrodynamiki, na której przecież nam wszystkim zależy.

Regulację nacisku najlepiej wykonać używając w tym celu specjalnej wagi. Jeśli nie dysponujemy takim wynalazkiem można poradzić sobie inaczej, pod warunkiem, że umieszczona na ramieniu przeciwwaga posiada zaznaczoną skalę nacisku. W pierwszej kolejności należy zdjąć z wkładki osłonę igły chyba, że stanowi ona jej integralną część. Następnie musimy odłączyć układ antyskatingu, odblokować ramię i pokręcając przeciwwagą, ustawić je tak, aby było idealnie równoległe do powierzchni talerza. Tarcza przeciwwagi posiada obrotowy pierścień z naniesioną na niego skalą wycechowaną w gramach. Blokując w miejscu przeciwwagę, należy obracać pierścieniem do miejsca, w którym symbol zera zbiegnie się ze znacznikiem na ramieniu. Jeśli wszystko przebiegło zgodnie z instrukcją, wystarczy teraz przekręcić przeciwwagę do momentu wskazania wymaganej przez producenta wkładki wartości siły nacisku. Taka metoda jest niestety obarczona pewnym błędem, (lecz co zrobić bez wagi?) i można ją bezpiecznie stosować jedynie w odniesieniu do popularnych wkładek typu MM. Posiadacze układów MC i MM z wyższej półki, bez dobrej wagi nic nie zdziałają. Ustawiony nacisk igły powinien zawsze zawierać się górnej połówce dopuszczalnego zakresu."

 

teraz znów ja:

 

Druga możliwość kaszany to nieumocowanie ramienia do "widełek" na których spoczywa kiedy nie słuchasz płyt, jeżeli ramię luźno latało sobie po okolicy z niezabezpieczoną igłą to nagły zgon był nieunikniony. Ale ta ostatnia wersja to już byłby poważny błąd sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJ maja dosc ciezkie w ustawieniu ramiona i latwo je w transporcie rozregulowac (stare gramiaki sa pod tym wzgledem nieugiete).

 

Wiozlem CECa 150 km przez takie dziury ze powinien sie zlamac na pol nie mowiac o rozregulowaniu a jednak nic mu nie bylo a ja i tak przeprowadzilem kompletna reg w celu wycisniecia max z niego.

 

Jesli chodzi o PJ to ja osobiscie celowalbym w nie od modelu 6.1 i jego nastepcow (teraz zdaje sie sa w przezroczystym akrylu) one sa udanymi modelami miekko zawieszonymi i naprawde grajacymi z odpowiednia wkladka ponadprzecietnie.

 

Mnie podobaja sie albo drogie bibeloty typu Transrotor ,Clearaudio lub stare Luxmany,Thorensy czy CECe i to w nich widze potencjalnych kandydatow na zrodlo analogowe (ale i tak kupie pewnie VPI:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 23 Kwi 2009, 23:40

 

>Pisałem już wyżej - przeciwwaga jest dość luźno osadzona na trzpieniu na końcu ramienia i w

>transporcie łatwo się przemieścić...

 

O takiej możliwości niestety nikt mnie nie poinformował

 

>Druga możliwość kaszany to nieumocowanie ramienia do "widełek" na których

 

To pracownik salonu przywiązał takim drucikiem i nakładke założył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>O takiej możliwości niestety nikt mnie nie poinformował

 

nie wiem, czy takie wyjaśnienie usatysfakcjonuje Panów ze sklepu... :-(

PJ mają skalowaną przeciwwagę i w sumie dla potwierdzenia albo wykluczenia, a głównie dla zaspokojenia mojej ciekawości mógłbyś sprawdzić o ile musisz obrócić tę przeciwwagę żeby zrównoważyć ramię tak, by było równoległe do talerza - będziesz wiedział jaki był nacisk w feralnym momencie, kiedy to igła oddała na plecy... jeżeli był bardzo niski, to masz odpowiedź...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Pisałem już wyżej - przeciwwaga jest dość luźno osadzona na trzpieniu na końcu ramienia i w

>>transporcie łatwo się przemieścić...

>

>O takiej możliwości niestety nikt mnie nie poinformował

 

tak w ogóle to nie jest złym pomysłem zwyczajnie zdjąć przeciwwagę na czas transportu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnosnie zlamania igly to stawiam flache temu komu uda sie to zrobic w moim Technicsie z oryginalna wkladka 270 C :)

 

Przy normalnym ustawieniu wszystkiego w razie jakiejs niespodziewanej proby obcowania z nim osoby niekompetentnej ramie skacze po plycie jak konik polny nie wyrzadzajac igle nic zlego co w przypadku twardych wkladek typu DL-103 moglo by sie skonczyc jej zlamaniem (pod tym wzgledem Technics jest mistrzem nadajacym sie na prywatki z napojami wyskokowymi:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.