Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - wielkie rozczarowanie ..


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe w sumie to mam go wlasnie dla uciechy znajomych ktorym zapodaje muze z lat 80 i jesli kupie wkladke do tego celu i slipmate to kto wie:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 24 Kwi 2009, 00:03 robix... jeszcze powiedz, że se po pijaku skreczujecie >>

Od tego są te Techniksy! :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 23 Kwi 2009, 23:59

 

>PJ mają skalowaną przeciwwagę i w sumie dla potwierdzenia albo wykluczenia, a głównie dla

>zaspokojenia mojej ciekawości mógłbyś sprawdzić o ile musisz obrócić tę przeciwwagę żeby zrównoważyć

 

Qrde jak zacząłem kręcić do tyłu to coś przeskoczyło czyli chyba dopiero wskoczyło bo na zero po tym dopiero ramie utrzymywało sie w stanie rownowagi.

 

A wogóle tego nie powiedziałem, że tą igłe to ja sam złamałem próbując ją wyprostować troche, co nie zmienia jakby sytuacji, bo juz wczesniej mogła pęknąć przez ten powyższy błąd i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>łasic, 24 Kwi 2009, 00:03 robix... jeszcze powiedz, że se po pijaku skreczujecie >>

>Od tego są te Techniksy! :))

 

Wiele lat temu troche bawiliśmy się w Didżejke graliśmy takie dziwne odmiany techno - minimal, progressive house itp. Mieliśmy adaptery jakieś takie dziwne ale pamiętam, że technicsy to były dla nas jako punkt odniesienia jakości hehe, ale wtedy zwracało sie uwage na trwałość i żeby tempo trzymały itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zmienia jakby sytuacji, bo juz wczesniej mogła pęknąć przez ten powyższy błąd i nie tylko.

 

jak w przyśpiewce: "czy go zabił, czy nie zabił, ale mocno go osłabił" :-]

 

na przyszłość przestudiuj bardzo uważnie to co jest tu (a dawałem już tego lynka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak już wyżej pisałem, będzie dobrze... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 24 Kwi 2009, 00:27

 

>>zmienia jakby sytuacji, bo juz wczesniej mogła pęknąć przez ten powyższy błąd i nie tylko.

>

>jak w przyśpiewce: "czy go zabił, czy nie zabił, ale mocno go osłabił" :-]

>

>na przyszłość przestudiuj bardzo uważnie to co jest tu (a dawałem już tego lynka)

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>jak już wyżej pisałem, będzie dobrze... ;-)

 

Przestudiuję bo widzę, że jak samemu sie nie naucze to dostane kosztowną nauczkę

 

>jak już wyżej pisałem, będzie dobrze... ;-)

To może uda mi się zasnąć dziś jednak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przestudiuję bo widzę, że jak samemu sie nie naucze to dostane kosztowną nauczkę

 

no, już dostałeś ;-)

 

>To może uda mi się zasnąć dziś jednak ;)

 

dobry pomysł, ja się odmeldowuję

dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart81 mozesz jeszcze poznac jedna droge do dzwieku lepszego niz te primare - bardzo tania i sprawdzona - stare cd przerobione na sposob jak na www.lampizator.eu + tripath 2x10 wat + szerokopasmowce isophona w odgrodach (watek na diy) badz mocniejszy tripath czy gainclone z normalnymi juz kolumnami. Do sluchania analogowych plyt w bezproblemowy sposob zalatw sobie jakiekolwiek video 6 glowicowe badz duplikator era, kup plyty zapoznaj kogos z dobrym torem analogowym i przegraj winyle na kasety, winyle potem sprzedaj dalej a zwroci Ci sie cala inwestycja. No chyba ze jestes juz stracony i zostaniesz tu z nami po wieki (3 minutowa wstawka na opentanczy smiech z horroru)) Poczatki zawsze sa trudne ale nie jest zle :) (tez tak sobie powiadam bo tylko jeden mlotek sie na kure zlapal ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No chyba ze jestes juz stracony i zostaniesz tu z nami po wieki (3 minutowa wstawka na opentanczy

>smiech z horroru))

 

słyszał -> jest stracony, ale ważne, że ma jeden ważny etap rozwoju za sobą, a mam tu na myśli spieprzenie porządnej wkładki w możliwie idiotyczny sposób, trzeba to jak ospę odchorować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 24 Kwi 2009, 01:11

 

>Bart81 mozesz jeszcze poznac jedna droge do dzwieku lepszego niz te primare - bardzo tania i

>sprawdzona - stare cd przerobione na sposob jak na www.lampizator.eu + tripath 2x10 wat +

>szerokopasmowce isophona w odgrodach (watek na diy) badz mocniejszy tripath czy gainclone z

>normalnymi juz kolumnami. Do sluchania analogowych plyt w bezproblemowy sposob zalatw sobie

>jakiekolwiek video 6 glowicowe badz duplikator era, kup plyty zapoznaj kogos z dobrym torem

>analogowym i przegraj winyle na kasety, winyle potem sprzedaj dalej a zwroci Ci sie cala inwestycja.

 

WTF ?? Jeśli chodzi o DIY to ten skrót mi sie dziwnie kojarzy ;P

 

>No chyba ze jestes juz stracony i zostaniesz tu z nami po wieki (3 minutowa wstawka na opentanczy

>smiech z horroru)) Poczatki zawsze sa trudne ale nie jest zle :) (tez tak sobie powiadam bo tylko

>jeden mlotek sie na kure zlapal ;) )

 

To bardziej prawdopodobne, o co biega wam z tą kurą !?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie wieści :

Jestem pozytywnie zaskoczony, że panowie z Audiostylu zajęli się moją sprawą i rozmawiali [odwiedzili] Voice'a będącego dystrybutorem Sumiko, aby coś wyskórać w mojej sprawie [np. jakiś konkretny rabat na nową wkładkę]. Ale co z tego wyjdzie i czy wogóle coś to sie jeszcze okaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart pocwicz na tej najtanszej wkladce om cos tam ustawianie gramofonu, nie ma co sie pchac w koszty bez opanowanie podstaw beda same klopoty, wszelka potrzebna wiedze znajdziesz w tej zakladce a ow kura to tylko takie urozmaicenie by nie zasnac z nudow ;) Dla zainteresowanych t-ampy czyli tripath do analogu najlepiej zasilac z akumulatora samochodowego 12V - ja z cs silver + shure v15IV + t-amp + isophony uzyskalem dynamikie znacznie wieksza od krela (choc szerokopasmowce mniej uniwersalne) z czyms co bardziej literaccy audiofile nazywaja "czarnym tlem" ktore mamy w najbardziej zaawansowanych systemach z idealnie czystym pradem + dobre wkladki mc. Zamias na maksymalnie tanie dzis video winyle mozna zgrywac na kompa ale studyjna karta wyjdzie drozej przy otwarzaniu wprost z gramofonu mozna dopiero uzyskac na dobrze zestrojonych systemach

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*uzyskac lepszy efekt niz z kaset

W innych przypadkach a wiec w wiekszosci systemow analogowych jest identycznie - w takim przypadku wiyle to tlko moda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Bart81,

Polecano Ci tu wkładki Audio-Techniki do ramienia 8,6c Pro-Jecta (w gramofonie 1.Xpression III). Ten co poleca napisał w wątku 47940 co następuje:

 

Łasic, 25 styczeń 2009, godz. 13:42,

"...Jedna jeszcze uwaga: po kilku dniach słodkiego katowania płyt nowym rylcem zaobserwowałem, że AT150MLX ma większą w porównaniu z AT440MLa tendencję do wpadania w nieprzyjemne kilkuhercowe drgania boczne. Efekt pojawił się - co ciekawe - gł. na polskich płytach ("Closer" Joy Division - Tonpress i "Love Over Gold" Dire Straits - Polskie Nagrania), ale też na 10" angielskiej płytce Wedding Present..."

 

Silne rezonanse, w które wpada wkładka podczas odtwarzania muzyki, świadczą o skrajnie złym dopasowaniu ramienia i wkładki lub o grubych błędach w jej kalibracji. Jeśli jest tak duży rezonans, że można zauważyć gołym okiem "nerwowe" bicie wkładki w rowku, to należy zdecydowanie ODRADZAĆ a nie polecać. Pomysł z Blue Pointem No. 2 jest lepszy, wiarygodny jak dla mnie forumowicz , który użytkuje taką właśnie wkładeczkę w ramieniu Pro-Jecta, nigdy o tych zniechęcających efektach nie pisał.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Yul.

Rezonanse występowały jedynie w zestawie wkładka AT440MLa + igła AT150MLX. W zestawie wkładka + igła 150MLX nie ma tego zjawiska, a zatem ramię g. do tego ma. Jeżeli starasz się powyzłośliwiać (bo w wątku obok kilka godzin temu udowodniłem Tobie, że bardzo autorytatywnie wypowiadasz się o czymś, o czym najbledszego pojęcia nie masz) to wyzłośliwiaj się proszę na temat Grado, bo o AT to, bracie, masz dość wątłe pojęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

"...bo o AT to, bracie, masz dość wątłe pojęcie..."

 

Różnica pomiędzy nami jest taka, że ja posiadam 3 wkładki Audio-Techniki, a Ty tylko 3 wkładki, każdą z innej wsi. Ale doceniam, że w tych warunkach i tak moje pojęcie raczyłeś określić jako "blade".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie na luz to nie ,,zbocznica,, i mysle ze te utarczki nie przystoja w tej zakladce.

 

Kazdy ma jakies doswiadczenia i ma prawo do ich przekazania a osoba zainteresowana albo z nich skorzysta lub nie.

 

Ps. Kura przecie i tak wie najlepiej - ale ,ale kto jest kura????

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Panowie dajcie na luz to nie ,,zbocznica,, i mysle ze te utarczki nie przystoja w tej zakladce.

 

co racja, to racja

Yul, postawię Ci piwo, takie dla wymagających, w ramach ekspiacji

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Właścicielem Audiostylu i sytuacja moja wygląda tak, ze musze poczekać do poniedziałku na ostateczną cene nowej wkładki, prawdopodobnie będzie to cena bez marży. Pan Wacław powiedział mi również, że mnie nie puści samego z tą wkładką tylko wyśle swojego wysłannika ze mną :P

 

Więc muszę sie uzbroić w cierpliwość do pon. i chyba w tym czasie nie ma zbytnio sensu kupować czegoś innego.

 

pozdrawiam

Bart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Bart81,

Czyli z tym Audiostylem (nie powiem, nie znam osobiście) nie jest tak źle jak napisał forumowicz . Jeśli dotrzymają słowa, to mam wrażenie że jakoś wybrniesz, tym bardziej jeśli uzbroisz się w cierpliwość. Cierpliwość to baza w vinylu. O! sorry, powtarzam się jak stary dziadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 24 Kwi 2009, 15:00

 

>>>>Bart81,

>Czyli z tym Audiostylem (nie powiem, nie znam osobiście) nie jest tak źle jak napisał forumowicz

>. Jeśli dotrzymają słowa, to mam wrażenie że jakoś wybrniesz, tym bardziej jeśli

>uzbroisz się w cierpliwość. Cierpliwość to baza w vinylu. O! sorry, powtarzam się jak stary dziadek.

 

Na to by wyglądało właśnie, że ludzie tam raczej mają raczej nie-olewackie podejście, lecz zaczekajmy jak to się wyjaśni ostatecznie. Spoko, spoko ja jestem bardzo cierpliwy (do pon. do otwarcia sklepu zostało 66 godzin 20 minut i 15 sekund, 14, 13 ...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Bart81, 24 Kwi 2009, 14:47

 

>Rozmawiałem z Właścicielem Audiostylu i sytuacja moja wygląda tak, ze musze poczekać do

>poniedziałku na ostateczną cene nowej wkładki, prawdopodobnie będzie to cena bez marży. Pan Wacław

>powiedział mi również, że mnie nie puści samego z tą wkładką tylko wyśle swojego wysłannika ze mną

>:P

 

 

No to po europejski.Pozostaje mieć nadzieję,że wyślą za Tobą kogoś kompetentnego,bo jak tylko dla towarzystwa,to wróżę długą listę zakupów.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.