Skocz do zawartości
IGNORED

Favourite jazz instrumentalists


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Sax - Dexter Gordon

Trąbka - Tomasz Stańko

Piano - Bill Evans

Bas -

Drums - Elvin Jones/Jack de Johnette

 

Jak łatwo zauważyć nie jest to ocena dorobku muzycznego (np. ten Coltrane'a jest bez porównania większy niż Gordona), lecz tylko wskazanie najbardziej lubianego sposobu gry na instrumencie jazzowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 21 Kwi 2009, 14:47

 

Czy myślałeś o "zestawieniu" muzyków w jedną supergrupę (teoretyczne gdybanie), która mogła by zagrać natchnioną muzykę; muzyków "funkcjonujących" w różnych stylistykach, żyjących w różnych krajach, kulturach; muzyków którzy być może nigdy się nie spotkali i nie spotkają.....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew powinieneś lepiej zasilić Dynie to z wyborem basisty nie miał byś problemu!

Miller Clarke Wooten Pattituci Bona z polaków Kurkiewicz Niedziela i tak dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów melomanów Bananamoona i Mike'a1973ciego;)

 

Wykreowanie składu takiej grupy o jakiej piszesz wykracza poza moje zamiary a chyba i możliwości, tak więc tylko indywidualni instrumentaliści, naprawdę ich bardzo lubię, tu przypadkiem "ułożeni" w kwintet:).

 

Dynkom dorzucę do ognia, ale problem leży raczej w tym że nie słucham starannie linii basu - poza trios oczywiście - a w związku z tym nie za bardzo mogę wskazać (bo trios zasadniczo nie lubię, jak już kiedyś pisałem, więc nie słucham:)... A Ty nikogo oprócz basistów nie dałeś rady usłyszeć?:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha nie no skąd też mam Dynie a przez nie jak wiesz przepływa wiele dźwięków. Problem w tym że jest mnóstwo instrumentalistów których wypracowany własny niepowtarzalny styl gry.

Ja bardzo lubię odkrywać dla siebie kolejnych instrumentalistów i pewnie jak zadałbyś mi to pytanie za jakieś pół roku pewnie podałbym ci inną listę muzyków.

Wydaje mi się że nie ma co powielać kolejnej the best of..

Wolałbym raczej dowiedzieć się że może ktośna koncercie, festiwalu, w klubie i innych miejscach usłyszał młodych obiecujących muzyków którzy przyjeżdżają grać za przysłowiowe piwo a muzycznie są po prostu świetni.

Wydaje mi się że taki przepływ informacji może spowodować że ktoś kto to będzie czytał wybierze sięna taki koncert. Może nawet zabierze jakąś babeczkę (bo będzie nastrój), albo po prostu sam albo z kolegami. Czasem nie trzeba wydać na bilet sporej sumy pieniędzy a można się zrelaksować.

Sorry się rozpędziłem

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje generalne nieporozumienie co do tzw. best of na forum - nie chodzi o głosowanie, jakieś ustalenie hierarchii (przynajmniej mi nie chodzi)... lecz podzielenie się swoimi upodobaniami, ja już nieraz skorzystałem gdy zobaczyłem peryferyjne dla mnie tytuły czy nazwiska jako ulubione kogoś, prawdę mówiąc uważam za infantlizm, tak niestety, stronienie części środowiska od tak kardynalnych wyznań o sobie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 22 Kwi 2009, 15:52

>Wykreowanie składu takiej grupy o jakiej piszesz wykracza poza moje zamiary a chyba i możliwości,

>tak więc tylko indywidualni instrumentaliści, naprawdę ich bardzo lubię, tu przypadkiem "ułożeni" w

>kwintet:).

 

A ja już widziałem oczyma wyobraźni / słyszałem hipotetyczne dźwięki składu, który podałeś na wstępie (brak basisty, to b. interesujący zamysł - he, he, he).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bananamoon - prawdę mówiąc preferuję składy z 1 instrumentem dętym, co nie jest takie częste w przypadku trąbki (tu fenomenalny quartet Stańki się wybija) i jest częste w przypadku saksofonu. Składy z dwoma instrumentami dętymi to ryzyko obfitości chorusów, za którymi nie przepadam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo inaczej, np. tak:

 

Sax - C. Adderley

Trąbka - D.Cherry

Piano - A.Hill

Bas - D.Holland

Drums - E. Zigmund

 

ciekawe jakby taki sklad wypadl razem? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 23 Kwi 2009, 08:47

> - prawdę mówiąc preferuję składy z 1 instrumentem dętym, co nie jest takie częste w

>przypadku trąbki (tu fenomenalny quartet Stańki się wybija) i jest częste w przypadku saksofonu.

>Składy z dwoma instrumentami dętymi to ryzyko obfitości chorusów, za którymi nie przepadam:)

 

Nie chciałem polemizować z Twoimi upodobaniami - po prostu przyszła mi do głowy taka szalona myśl (być może płytka), której zresztą nikt nie jest w stanie sprostać - jak mogła by zabrzmieć muzyka zagrana w składzie który podałeś?

Myślę, że zestawienie ABs jest b. interesujące - co prawda takie, którego nie preferujesz (saksofon + trąbka), ale Don CHERRY "dał dowód" na to, że taki mariaż może przynieś spektakularny "efekt" - myślę o wspaniałej płycie John COLTRANE / Don CHERRY "The Avant Garde".

 

A ja wykombinowałem taki band:

Eric DOLPHY - saksofon

Thelonious MONK - fortepian

Jimi HENDRIX - gitara

Malachi FAVORS - kontrabas

Jack BRUCE - gitara basowa

Robert WYATT - perkusja

 

He, he, he, he.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basista mógłby być elektryczny - jak M.Henderson, D.Jones, J.Bruce - a ponieważ D.Holland grywa i na elektrycznym, i na akustycznym, no i jest największym muzykiem wśród praktyków tego instrumentu -no to Dave Hollanda bym włączył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich ulubionych, szkoda że taka krótka - Canonball i Coltrane grają tak wspaniale razem, że nawet chorusy zachwycają:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wiele ciekawych i jednorazowych konfiguracji zaistniało przecież w realu. To jest właśnie wielkość Jazzu! Cała masa jam session, ciekawych, spontanicznych zestawień i jak najbardziej legendarnych nagrań. Miało też dojść do spotkania J.Hendrixa i M.Davisa. Też jestem bardzo ciekawy co by z tego wyszło - pewnie jakieś odjazdowe fusion/free utrzymane w konwencji bluesowej. Spotkanie dwóch geniuszy: wykształconego Milesa i nieczytającego nut Jimiego. Zastanawiam się nad resztą składu i wymyśliłem kwintet: Miles Davis - trąbka, Jimi Hendrix - gitara, Joshua Redman - sax, Tony Williams - drums... no i mam problem z basistą, bo to nie będzie łatwe zadanie...prawda??? Zastanawiałem się jaki bas wybrać - akustyczny czy elektryczny! Żeby było ciekawiej i bardziej odjazdowo, stawiam na akustyczny...;-)

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżises! Czytałem swój wpis powyżej, i jak najbardziej taka konfiguracja mogłaby trochę namieszać w świecie muzyki!;-) Tylko jak brzmiałaby taka supergrupa? Rockowo..? Czy może Jazzowo..? Fusion...??? No i basista, którego nie mogę znależć...!? No właśnie! Jaką koncepcję wybrałby Miles...!? Zakładam, że to właśnie Miles byłby kierownikiem..!;-) No i też zakładam.., że wszyscy Żyją! ;-)

 

Pozdro,M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zespół Milesa z Hendrixem brzmiałby m/w tak jak gitarowe płyty tego pierwszego - Agharta, Tribute to Jack Johnson - tylko że znacznie znacznie bardziej gitarowo:). To Hendrix był superstar na rynku muzycznym (a Miles chciał wtedy wyjść z niszy jazzowej - popularność jazzu niesamowicie ucierpiała wraz z pojawieniem się tej silnej fali rockowej drugiej połowy lat 60.- czytałem że do tego stopnia iż McCoy przez krótki czas dorabiał kierując taksówką) i Hendrix nie byłby raczej zainteresowany nagraniem płyty z Milesem na której nie byłby sobą, na której nie grałby pierwszych prawda skrzypiec. Zdaje się że mówiło się zresztą wtedy, gdy jeszcze żył H., o jakichś planach współpracy tych dwóch gigantów.

 

Pozdro:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał posłuchać tria F.Chopin piano,synt.,organy,R.Brown bass i T.Williams perk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Więc już nawet nasz kochany Wojciech, jeden z najkulturalniejszcyh ludzi na forum, zdradza symptomy za długiego przebywania na forum. Ale inni się znudzili/poirytowali znacznie szybciej. Wojciech, rozerwę Cię, OB=2 znaczy żadnych poważnych zagrożeń w organizmie, czy mogą być jednak mimo tak znakomitego wyniku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

Mogą.Nie obrażaj się,to nie wynik jakiejś irytacji ale niewinny żartAle niepozbawiony podstaw.Wielu znawców twierdzi,że Frycek gdby żył to grałby jazz ( również).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.