Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do 2000zł..jakie kupić?


mmark10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do wszystkich , którzy znają się na rzeczy... mam amplituner Panasonic SA-HE100( 6X100w) i mam zamiar kupić do nich kolumny, doradzono mi Tonsil Maestro 130 lub 180, ale w podobnej cenie jak zauwazyłem mogę kupić np YAMAHA NS-200 . Jesli ktos zna te modele , prosiłbym o doradzenie, które kupić. Z góry dziekuję za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Odradzam, chyba że bardzo podoba się Tobie akurat ich charakter. W takiej cenie można kupic wielokrotnie lepszy sprzęt, wybór jest szeroki, a jeśli weźmie się pod uwage second hand to jeszcze większy.

 

Przedstaw swoje preferencje i wymagania a dopiero później spodziewaj się konkretnych propozycji do odsłuchania. Jeśli tylko będe w stanie pomóc to się jeszcze wypowiem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Zapomniałem dodać, że słuchałem kompletu 5.0 Tonsil Maestro z amplitunerem podobnej klasy, z tej samej wytwórni ale z inną plakietką:). Krótko mówiąc było sucho, ostro, sterylnie, ale bardzo efektownie i dość szczegółowo, odniosłem wrażenie że bardzo "kinowo", ale wydaje mi się że zarówno lepsze konstrukcje tonsila i koda mają taki charakter - koncertowy, bliższy do kolumn estradowych niż bardziej wyrafinowanych wynalazków przeznaczonych do stricte domowego użytku; w kinie jak znalazł, przy niektórych gatunkach muzyki również, przy niektorych wogule, niestety jest to również bardzo męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro to kolumny z wyższej półki, więc faktycznie sprawdź co oferuje konkurencja. Jednak nie zgadzam się z całkowitym negowaniem tych kolumn tylko z racji ich pochodzenia. Posłuchaj najlepiej sam, ale konkurencję dobieraj wyraźnie droższą, żeby jej wstydu nie robić, bo zachodnie wytwory w okolicach ceny Maestro to raczej badziewie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsila za 2 tyś ?

Chyba was pogieło !

Maestro 130 w/g cennika Tonsilu kosztują 1600 zł para ale wszędzie jest na nie promocja i sprzedają je po 1199 zł para.

Ale za 2 tyś to można kupić o klasę lepsze kolumny niż Tonsil czy Yamaha.

Np. Avance 503, Phonar Volume 2 czy Monitor Bronze B4 albo chociaż za 1600 zł Tannoy M4 czy WHARFEDALE

Diamount 8.3

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Poprzez allegro lub działy ogłoszeń w prasie można zyskać kontakt i nabyć komplet MAESTRO II 60, MAESTRO II 130, MAESTRO II 100C w bardzo dobrej cenie.

Model 130 kosztuje na allegro w granicach 1000 zł, podejrzewam że poza aukcjami może być znacznie taniej.

Podobnie sytuacja ma się z kolumnami Mission serii 700, model 702e za 550 zł, 701 - 400 zł, 700 - 300 zł - za sprzęt takiej klasy to jest świetny interes.

Wracając do Maestro to wcale nie neguje niczego ze względu na pochodzenie, opisałem jedynie swoje wrażenia z odsłuchania w/w kompletu z podobną elektroniką. Jestem pewien że przy odpowiednich staraniach można by chociaż częściowo zniwelować to co mnie się nie podobało (inna elektronika, okablowanie, odpowiednie rozstawienie) i jestem przekonany że większość produktów z tego przedziału cenowego by poległa, a na pewno ciężko byłoby zarówno JBL, Jamo, Eltax itd.

Założycielowi wątku polecam się zainteresować Misison serią 700, mają zbliżony charakter, choć dzieli je sporo różnic od Maestro, warto pod warunkiem tego że jakimś cudem dostanie się głośnik centralny z tej serii, inaczej trzebaby wyszukać w jakimś sklepie m7c2 za ponad 1000 zł, a to już jest duży wydatek.

 

BTW

Z tego co się orientuję Maestro były sprzedawane również na eksport i ciekaw jestem czy eksportowa wersja czymś się różniła oprócz plakietki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilantus, mam pytanie do Ciebie, bo mam wrażenie, że wiesz o czym piszesz:). niektórzy na forum piszą, że oczywiście Tonsile nie są idealne, ale w swojej cenie tzn około 1200-1300zł, na allegro nie ma innych zagranicznych o podobnej jakości, że w tej cenie to kupię badziewie zachodnie, a przecież np wharfedale np 8.4 kupię na alegro juz za 1250( chyba sa lepsze od 8.3) a więc dokładnie w cenie Maestro 130... te . które mi radzisz Avance Omega 503 też nie sa przecież o wiele droższe( ~300 zł), więc skąd aż taka rozbieżność w ocenach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

mmark10 => dalej nie określiłeś swoich preferencji i chociaż tego jakiej wielkości masz pokój

 

na razie ten wątek posłużył tylko do tego aby wypisać co można kupić do 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, masz rację..sorki...więc mam pokój 20mkw, sprzęt jaki mam napisałem na początku, oczywiscie jestem ograniczony finansowo, dlatego mam do wyboru, albo kupić cos droższego teraz jako przody a z czasem dokupować resztę do kina domowego, albo zdecydowac sie od razu na komplet, zależałoby mi przede wszystkim na dobrych przodach, zdecydowanie więcej słucham muzyki, niż mam mozliwośc odsłuchu kina domowego, a preferencje? no cóż, to jak napewno wiesz trudno opisać, po prostu dobra przejrzystość, wyrazny bas i wyrażne wysokie... hm, wiem, że i tak trzeba polegać na swoich osobistych odczuciach, ale idąc do sklepu lub szukając na allegro chociaz chciałbym wiedzieć, w jakim zakresie się poruszać, dlatego jestem wdzięczny za wszelkie porady i informacje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmark10 - Ci co piszą że warto kupić Tonsile Maestro 130 za 1-1,2 tyś to są tacy dla których każde 100 zł to kupa forsy i za nic nie dołożą.

Sam niekiedy polecam Maestro 130 bo jak już ktoś niemoże dołożyć ani 100 zł do 1,2 tyś za Maestro a chce koniecznie nowe to nich lepiej je kupi niż jakiś totalny badziew.

Ale jak dla Ciebie kilkaset zł nie gra roli to lepiej dołożyć do pożądnych kolumn i kupić dobre zachodnie takie jak np. Avance czy Phonary lub Monitor Audio.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Bilantus za info, przez ten ostatni okres jak czytam wszystkie infa, sprawdzam na aukcjach i WHARFEDALE 8.3 lub 8.4 sa naprawdę w ciekawych cenach i to nowe, np WHARFEDALE8.4 za 1250-1300 ( a chyba sa lepsze od 8.3), uważasz, że na te kolumny warto wydac kasę, czy jednak lepiej dołozyc i zainteresowac się tymi, które wymieniłes wyżej

Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bigfoot

(Konto usunięte)

Czesc wszystkim

A co myslicie o nizszej chyba polce jesli wziac pod uwage ceny - firmie VOIVE KRAFT oraz ELTAX.

Chodzi mi o modele VOICE KRAFT - model chyba VC 6621 o ile dobrze pamietam

oraz ELTAX - DISCOVERY, UNIVERSE czy CENTURY.

Czy ktos mial jakies doswiadczenia z wyrobami tych firm? Czy ktos moze ocenic ich jakosc?

Mam ten sam problem , co kolega mmark10. Szukam kolumn do kina 5.1. Niech was tylko nie zasugeruje amplituner, po prostu trafila mi sie okazja zakupu za pol darmo, na kolumny nie chce wydac wcale duzo , bardzo gorna granica to 2000 zl.

Mam Amplituner TECHNICS SA-DA20, DVD CV52 (zmieniarka na 5 płyt) PANASONICa.

Pokój to okolo 20 metrów. Trudno powiedziec , czego slucham najwiecej, po trochu muzyki i ogladam filmy, ma to byc zestaw uniwersalny.

Poradzcie, czy lepiej kupic dedykowany do kina domowego zestaw glosnikow , ktorys z wymienionych, czy tez zostawic kolumny , ktore mam - ALTUS75 na przod, jakies (ale calkiem przyzwoite) TECHNICS od miniwiezy, subwoofer TONSIL od serii FENIX, brak mi tylko centralnego - waham sie wiec , czy sprzedac to co mam i kupic caly nowy komplet czy dokupic tylko do tego co mam central i posprawie (tylko jaki?).

Wydaje mi sie , ze jesli chodzi o przody to im wieksze pudlo rezonansowe tym lepiej dlatego mysle, ze dzwiek z ALTUSOW powinien byc lepszy, zreszta sluchalem ELTAXow UNIVERSE w polaczeniu z amplitunerem Yamahy 440 chyba i nie rzucilo mnie to na kolana.

pozdrawiam Maciek

czekam na ewentualne sugestie na [email protected] lub GG - 12039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Jeśli oprócz budżetu wielkości 2000 zł dochodzi suma otrzymana z odsprzedaży aktualnie posiadanych kolumn głośnikowych to radziłbym zainteresować się ofertą KODA.

 

F51 za ok 2300 zł - pełny komplet 5.1

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=f51_fcs_sw-100b

 

lub serii KF za 2800 zł - również pełny komplet 5.1

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=ka-kf

 

Myślę że oba byłyby znakomitym wyborem dla Ciebie. Są te zestawy, które myślę że są projektowane właśnie do pomieszczeń o takiej kubaturze. W zestawach tej marki prawie zawsze uświadczysz solidne i pełnowymiarowe kolumny przednie więc nie musisz się obawiać o ich możliwości względem twojego pomieszczenia i dotychczasowego sprzętu.

 

Wharfedale Diamond to znakomity sprzęt, bardziej wyrafinowany i subtelny, ale przy tym mniej efektowny - takiego brzmienia trzeba defintywnie chcieć od początku - relaksującego, ostrego tylko wtedy kiedy jest to konieczne, moim zdaniem ta seria to najlepszy kompromis pomiędzy nieco lepszym niż budżetowym odsłuchu stereo, kinie domowym a także systemem do odsłuchu wielokanałowych nagrań wymagających jednolitości dźwięku z wszystkich kolumn (muzyka wielokanałowe, gry komputerowe i nie tylko). Jednakże w Twoim wypadku zastanawiałbym się tylko nad zestawami KODA. Eltax w najtanszych seriach reprezentuje ciemne, buczące brzmienie bez żadnego wyrafinowania. Jeśli interesuje cię Eltax to myśl nad serią Liberty (5+,3+,C) - to jest również zestaw godny polecenia. Ale przede wszystkim słuchaj, a nie kieruj się tylko uwagami i radami z forum, ze swojego doświadczenia mogę ci powiedzieć tyle że gdybym w ciemno wybierał swój system na podstawie tylko i wyłącznie rad z forum to wydałbym znacznie więcej pieniędzy a byłbym mniej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie można kupić KODĘ jak najtaniej. Proszę podajcie namiary. I mam problem chcę kupić właśnie KODE ale w Częstochowie chyba nie będę miał możliwości jej odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dzisiaj byłem w jednym ze sklepów w Katowicach, który ma same negatywy w dziale "sklepy" i zgodnie z tym co piszą wszyscy , którzy tam byli spotkało mnie to samo, były Avance Omega 503 i WHARFEDALE8.4. Oczywiscie sprzedawca powiedział, że WHARFEDALE8.4 to kiepskie kolumny i tylko Avance Omega 503 moga mnie zadowolić, odsłuchu niestety nie dało się zrobić od razu, więc może ktos wie, gdzie własciwie w Katowicach jest jakiś naprawdę w porzadku sklep, gdzie bez narzucania i agresywnego "marketingu" można odsłuchac polecane tutaj firmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do

(Konto usunięte)

do Przemskiego

 

Tylko dlaczego tak zachwalane przez ciebie Wharfedale Diamond tak kiepsko grają.

Próbowałem je z klockami za dużo wyższej półki ( tak ze 4 000 za klocek ) i grały tak samo jakbym je podłączył do wzmaka za parę setek

Słuchałem ponad godzinę i nic - koszmar , w środku głośniki za może 400 zł ( góra ) a za 8.4 każą sobie płacić 1 500. zł , przy większych głośnościach wysokotonówka wpada w rezonans przy 7 tys. Hz i to taki , że te kolumny nie kwalifikują się do miana hi-fi

z całym szacunkiem - ale te kolumny nie są wyrafinowane , one są zamulające , może w stereo gdy ktoś lubi takie brzmienie ale w kinie domowym , dialogi jakby ktoś koc przede mną postawił. , nie mówiąc już o tych wszystkich szzzzzzzz, umach.

mogą konkurować z Tannoyem M2 za połowe niższą cenę

a stereofonia w tych kolumach -tylko dla ludzi z pierwszym stopniem muzykalności - " jak grają to słyszą"

Avance Omega 503 to do nich hi-end ( a przecież to tylko 500 zł drożej )

ludzie do 2000 zł jest tużo kolumn ale jest parę wzorców brzmiena typu , KODA , Eltax , Avance , Phonar , Tannoy i trzeba wybrać które nam najbardziej odpowiada.

Nie oczekujcie przy podłączeniu z ampli AV za 2-3 tys wyrafinowania

A mówienie o komlumnach z przedziału do 2000 zł , że są wyrafinowane - no to zakrawa na kpinę , przypomina mi się od razu przewodnik , który swego czasu chodził w sieci jak czytać recenzje w prasie audio :

- góra jest trochę wysunięta do przodu ale odpowiednie kable powiiny uspokoić - czytaj jak zastosujesz kable z najwyższej półki to może nic niebędzie drażniło twoich uszu.

 

- aby usłysześ bas potrzebny jest wydajny prądowo wzmacniacz - jak podłączysz Gryphona to może bas usłyszysz ale zapomnij , że go poczujesz

 

- kolumny graja piękną średnicą - basu ni widy ni słychu , a że gościu szura miotełkami po talerzach to się domyśl.

 

- kolumny mają wyeksponowany dół i górę - dialogi będą przypominać głos Marlona Branod w Ojcu Chrzestnym.

 

itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do - ma dużo racji !

Np. jeśli chodzi o kolumny Wharfedale Diamond to też uważam że są przereklamowane.

Porównywałem je z różnymi w podobnym przedziale cenowym i nastawiłem się na nie z pozytwnym podejściem.

Przecież miały dobre recenzje, mają kevlarowe przetworniki i wogóle.

A przy bezpośrednim porównaniu z innymi konkurentami są mało wyrafinowane.

Myslę że dużych wad niemają ale przedewszyskim brak im zalet. Kevlarowe głośniki to raczej głownie chwyt reklamowy i nieprzywiązywał bym do nich wagi.

W sumie jak by Wharfedale Diamond 8.3 kupić okazyjnie za ok. 1,2 tyś to dla mało wymagających mogły by wystarczyć jako alternatywe dla Tonsil Maestro 130 za podobną kase.

Ale jak najbardziej warto dołożyć kilka stów do Avance 503, Phonarów Volume 2 czy np. Monitor Bronze B4 itp.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Wszystkie trzy wymienione kolumny zakwalifikować powinno się do wyższej klasy niż seria Diamond. Porównywać można je z serią Pacific czy B&W serii 600. Trzeba pamiętać o jakim budżecie tu mowa, bo przecież zazwyczaj w tych pułapach produkt droższy może przewyższyć możliwościami produkt tańszy, z większą ilością oszczędności, tańszymi przetwornikami, gorzej zbudowaną obudową. Nie wiem skąd takie nastawienie do tych kolumn, próbowałem to tylko zmienić, przedstawiłem swoje opinie, ale na próżno. Zastanówmy się od ilu modelu kolumn różnych marek Diamond 8.3 przedstawiają większą wartość pod każdym względem, a nie porównujmy je do wyszukanych i bardziej udanych konstrukcji z wyższych pułapów cenowych. Już żadnym argumentem jest tu porównywanie do najtańszych zestawów najtańszych producentów aby tylko zaniżyć reputację Wharfedale, czy ktoś ma z tego jakieś korzyści??? Pewnie że mogą swój charakter, ale są zarówno lepsze i jak i gorsze konstrukcje i nie można generalizować tylko dlatego że nie podoba nam się marka albo po pierwszym odłuchu nie odpowiadało nam brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Wszystkie trzy wymienione kolumny zakwalifikować powinno się do wyższej klasy niż seria Diamond. Porównywać można je z serią Pacific czy B&W serii 600. Trzeba pamiętać o jakim budżecie tu mowa, bo przecież zazwyczaj w tych pułapach produkt droższy może przewyższyć możliwościami produkt tańszy, z większą ilością oszczędności, tańszymi przetwornikami, gorzej zbudowaną obudową. Nie wiem skąd takie nastawienie do tych kolumn, próbowałem to tylko zmienić, przedstawiłem swoje opinie, ale na próżno. Zastanówmy się od ilu modelu kolumn różnych marek Diamond 8.3 przedstawiają większą wartość pod każdym względem, a nie porównujmy je do wyszukanych i bardziej udanych konstrukcji z wyższych pułapów cenowych. Już żadnym argumentem jest tu porównywanie do najtańszych zestawów najtańszych producentów aby tylko zaniżyć reputację Wharfedale, czy ktoś ma z tego jakieś korzyści??? Pewnie że mogą swój charakter, ale są zarówno lepsze i jak i gorsze konstrukcje i nie można generalizować tylko dlatego że nie podoba nam się marka albo po pierwszym odłuchu nie odpowiadało nam brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się krótko. Gdybym opierał się wyłącznie o wypowiedzi z tego wątku, mógłbym stwierdzić, że niezależnie od tego kto ma rację, wszystkie trzy firmy prezentują z goła odmienne brzmienie, raz słyszę że są wibitne innym razem że to koszmar?!?! nie wieże żebyście mieli tak odmienne ucho i wymagania!!! Jest na to jedno wytłumaczenie, po prostu każdy chwali swoje i to za wszelką cenę! Słuchałem zarówno Diamondów jak i zestawy kody i eltaxa. Najlepiej według mnie wypadły diamondy ale nie o to tutaj chodzi, bo różnice pomiędzy tymi 3 konstrukcjami są naprawde nie duże. A tutaj co niektórzy popadają w skrajności.......... i to chyba tylko po rzeby przeforsować swoje racje. Bądzie bardziej obiektywni :)

I życze więcej luzu

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski - masz też trochę racji.

Bo myślę że Wharfedale Diamond 8.3 mogą udanie konkurować np. z Tonsilem Maestro 130 w podobnej cenie a już niespecjalnie z tymi choćby wymienionymi wcześniej konkurentami którzy faktycznie troche więcej kosztują.

Ale oficjalna cena Wharfedale Diamond 8.3 to 1300 zł a za tą cenę to można szukać coś lepszego okazyjnego.

Ewentualnie sugerował bym dołożyć właśnie te kilka stów i kupić lepsze kolumny bo to one mają chyba największy wpływ na jakość dźwieku a po drugie przeważnie kolumny kupuje się na lata i teraźniejszej oszczędności można żałować przez lata że się niedołożyło do lepszych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do

(Konto usunięte)

do jesko

kurna może się mylę , ale własnie starałem się być obiektywny nai Daimond 8.4 ani Koda , ani Eltax ani też Avance Omegi nie sa dla mnie kolumnami , które zasługują na jakieś szczególne wyróżnienie ,

( sam zresztą bazuję na głśnikach z trochę innego przedziału zarówno w kinie jak i w stereo )dlatego mnie właśnie wkurza jak ktoś mówi na forum o kolumnach za 1500 zł , że są wyrafinowane

Czyta to jakiś świerzo napalony amator kina domowego , i pędzi do sklepu , a potem narzeka , że kolega to ma lepszy sprzęt i za niższe pieniądze.

a tak swoją drogą zakładając , że każdy ma w miarę dobry słuch , i go używa przy kupnie kolumn , teoretycznie dobrym wyznacznikiem jakości sprzętu budżetowego powinna być liczba sprzedanych egzemplarzy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do,

 

nie do końca obiektywny. Napisałeś przecież że Avance w porównaniu z diamondami to hi-end. To jest moim zdaniem skrajność.

To co napisałeś przed chwilą jest szczerą prawdą. Tylko zauważ że Ty też nie zawsze się do tych prawd stosujesz. Tak naprawdę żadna opinia nie jest obiektywna, bo poprostu nie może taka być, ale czy to znaczy że nie powinno się ich pisać??? przecież i tak największy wpływ na wybór ma osobisty odsłuch, opinie mają Nas tylko naprowadzić! myśle że tego trzeba się trzymać..............

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj głośników Celestion serii F (na przód F 30 za ok. 1600 zł) słuchałem i porównywałem z Wharfadale Diamond 8.4., Paradigm Monitor 7, Avance Omega 503 i B&W 603 - nie grały gorzej od żadnych z nich - w basie troche lepiej wypadł paradigm, ale denerwowały mnie natarczywe wysokie tony (i cena ok. 2300), Wharfedale z kolei ma bardzo słabe wysokie tony, średni bas i dobrą średnicę co sprawia że słucha się przyjemnie ale detali za wiele nie uświadczysz, Avance grał dość podobnie do Celestion ale był o 600 zł droższy a B&W według mnie wypadły najgorzej z całego zestawu grały sucho i syntetycznie. A zatem pozostał dla mnie wybór: celestion - avance ale jeżeli nie słychać róznicy to po co przeplacać ;)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.