Skocz do zawartości
IGNORED

Oszustwo czy marketing ?...


konik63

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak to nazwać, skoro w specyfikacji roweru był opis:

Nomad-Sport 2008r. rama o oznaczeniu 7000,a

ma 6061, jak również przednia przerzutka miała być C-202 a jest C050,a na zadane pytanie sprzedawcy otrzymałem taką odpowiedź:

,,nie było różnych wersji

wszystkie takie same

proszę mi jednakze wiezyć , ze stop 7000nie jest lepszy od 6061

przerzutki tez nie różnią się jakością pozdr tadeusz"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 22 Kwi 2009, 14:10

 

>A które rozwiązanie jest droższe? To może być klucz.

 

No właśnie tego nie wiem,myślałem,że to 7000 to nowszy model,tak było w opisie,zamawiałem go w październiku i nie zwracałem na to uwagi.Teraz jak zacząłem jeździć zobaczyłem na ramie 6061, tak jest też z przerzutkami C-202 chyba powinna być model wyżej od c-050

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu jest z takim opisem, u mnie są inne hamulce (tektro,to akurat się zgadzało)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli:

1)gość nie wykazał żadnej skruchy z racji pomyłki/nieścisłości

2)dalej jest z takim opisem

 

to po mojemu jest to oszustwo.

 

Lżejszy kaliber, ale dla przykładu:

Swego czasu kupowałem na necie paczkę rzeczy do Sushi i nori- zamiast Gold, przyszły "typu Gold" i do tego bez zamknięcia strunowego i pochłaniacza wilgoci (wszystko z opisu produktu), i ja tam zadzwoniłem z zastrzeżeniami, opis nori (pomyłkowo zamieszczony) zmienili w 5 minut, a mi przysłali paczkę goldów- gratis.

I nikt mi nic głupio nie tłumaczył. Towar niezgodny z opisem- i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Rowery z tej półki cenowej (do 2000PLN) składają księgowi i często się okazuje, że taki okaz złożony z przypadkowych podzespołów (np. tańszych "zamienników" z innej grupy tego samego producenta, tutaj akurat Shimano) ni cholery nie chce działać tak jak powinien. Niestety "okazuje się" to przeważnie dopiero w pełni sezonu, kiedy wszyscy zrealizowali swoje przydziały (rowery się zamawia z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem) i już jest tak zwana dupa zbita. Wtedy w zależności od układów panujących na linii producent - dystrybutor - hurtownia - sprzedawca detaliczny itd. obiera się jakąś tam wspólną strategię wybrnięcia z kłopotliwej sytuacji i na kogoś (kogoś z tego łańcuszka) spada odpowiedzialność za doprowadzenie wadliwej serii rowerów do stanu używalności. Najpierw szuka się przyczyny, później rozwiązania, a następnie siedzi się po nocach na serwisie z zapałkami w oczach i wymienia korby, przerzutki, manetki, łańcuchy, suporty... a później szarpie się rok czasu z producentem, bo ktoś jeszcze musi za to wszystko zapłacić (nadgodziny mechaników, wymienione części czy transport tego złomu w obie strony) ale chętnych zazwyczaj nie widać i ostatecznie cała robota idzie psu w dupę.

Także podsumowując to wszystko nie ma co się pieklić i doszukiwać nie wiadomo czego, bo prawda jest taka, że ten osprzęt (C-202 / C-050) praktycznie niczym się nie różni, a powody różnic (opis w katalogu / stan faktyczny) niekoniecznie musi wynikać ze złej woli czy chęci większego zarobku kogokolwiek, po prostu czasami to jest jedyne wyjście, żeby nie za dużym kosztem poprawić to co spartoliła fabryka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Sprzedawca detaliczny też niekoniecznie musi wiedzieć co sam sprzedaje.

Teoretycznie powinien, ale w praktyce różnie to bywa, tym bardziej kiedy czarną robotę odwala "po drodze" całkiem kto inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 22 Kwi 2009, 16:36

 

>P.S.

>Sprzedawca detaliczny też niekoniecznie musi wiedzieć co sam sprzedaje.

>Teoretycznie powinien, ale w praktyce różnie to bywa, tym bardziej kiedy czarną robotę odwala "po

>drodze" całkiem kto inny.

 

Jak to sprzedawca nie musi wiedzieć? Dla mnie nie zrozumiałe, a co do modelu to po co producent robi różną numerację skoro rzeczy są takie same? Jeśli chodzi o ramę to tak samo 6061 a 7000 nie ma znaczenia? po prostu takie podejście mnie wkurza, brak profesjonalizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko tłumaczę skąd mogą wynikać różnice, a nie żebym kogoś usprawiedliwiał,

tym bardziej że sam nierzadko musiałem się gęsto tłumaczyć dlaczego jest tak a nie tak czy siak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wymienią choćby te części to już będzie sukces. Znając życie to sprzedawca powie, że części już używane, dystrybutor na urlopie, żona mu nie dała itp itd. Przy wymianach towaru, jeśli nie jest uszkodzony, zawsze są ogromne kłopoty i przepychanki.

Życzę sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.