Skocz do zawartości
IGNORED

Smutny temat-USZKODZENIA.SLUCHU ):


Gość Maz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maz

(Konto usunięte)

Czy zdejecie sobie sprawe z niebezpieczenstwa !!!

Nie widze nic zlego w sluchaniu muzyki nawet umiarkowanie glosnej...

Glosny dzwiek potrafi uszkodzic komorki sluchowe i to praktycznie nieodwracalnie moze dojsc do czesciowej utraty sluchu dla jakiejs czestotliwosci tkzw. uraz akustyczny , rzekomo uszkodzone komorki sluchowe wcale nie musza calkiem wysiasc i wtedy w uchu moga pojawic sie irytujace dzwieki takie jak chocby cichutki szum, dzwonienie w uchu, cichutenki pisk i trzeba z tym lazic i sluchac tego czy sie chce czy nie ):-a wystarczy chwila szalenstwa lub wystarczy pojsc na jakich durny koncert, wybuch petardy...

 

los ludzi z uszkodzeniami sluchu jest czesto smutny-bo. to moze uciazliwa dolegliwosc...

Ja znalazlem sie w polu razenia szalonego goscia ktory nagle zaimponowal widowni ze moze glosno...

Bylem na badaniu sluchu wykresy sa w porzadku. ,ale w prawym uchu w nocy gdy jest cicho slysze cichutenkie brzeczenie nie ma juz idealnej ciszy , ze jestem osoba wrazliwa to sie denerwuje popadlem nawet w depresje.

 

Dowiedzialem sie ze !!! za kazdym razem gdy stwierdzimy ze co w uszach jest inacze to nalezy ciagu kilku godzin jak najszybciej isc do laryngologa ktore poda leki-co zmniejsza pozniejsze skutki...

 

Mam pytanie jak wasze uszy sie maja jakie macie doswiadczenia z glosna muzyka itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Ja pracuje przy muzyce o natężeniu jakiś100dB średnio z dołem łamiącym klate i jakoś słysze dobrze :)

 

Panie kolego Maz... piszesz pan bzdury i nie znasz Pan z całym szacunkiem podstawowych mechanizmów chroniących słuch człowieka. Uszkodzić go moze tylko sinusoida ( gdzie w muzyce występują sinusoidy ?? ) albo silny, krótkotrwały peak, którego tez przy muzyce nie mamy gdyż działa tzw. zjawisko normalizacji.

 

A jak już chce Pan sobie Panie Mazie uszkodzić te uszka to proponuje wstawić głowe w wylot turbiny samolotu odrzutowego :) Tam na pewno Panu bębenki porozrywa (w sumie bębenkami wtedy martwiłbym się najmniej :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AS2007 widziałem jegomościa 55 - 60 lat który normalnie zasuwał z aparatem słuchowym. Ciekawe czy robią wersje dla audiofili - okablowane srebrem żeby dało się rozróżnić miedziane kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.