Skocz do zawartości
IGNORED

Diana Krall na tak!!!


Witek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam sobie to forum już parę lat. Pisuję na nim od czasu do czasu i... tak sobie myślę. Są dwie blondynki, których śpiewanie (a bywa też, że nie tylko śpiewanie) wzbudza tu (jak i na innych forach) niezrozumiałe dla mnie emocje wyłącznie na tak albo na nie, a nie ma prawie nikogo, kto napisałby "tak, ale …" lub "nie, ale czasami … może … trochę tak"

Jedna z tych blondynek – AMJ ma swój nowo otworzony temat, nie widzę więc powodu dlaczego druga z nich – Diana Krall ma gorszą być, zwłaszcza, że wpisów na forum ma równo 1000, a więc dwa razy tyle co AMJ i prawie 11 razy tyle co Ella, za pierwszą damę jazzu uważana.

W przypadku DK mamy jednak zjawisko odwrotne niż dla AMJ. Otóż twórcami wątków są częściej przeciwnicy DK niż jej zwolennicy, a jeden z nich - wprawdzie dawno, bo 5 lat temu – zalecił nawet swoim czytelnikom, aby odwrócili fazę Dianie Krall!!!!!

 

Zatem Szanowni Państwo, do dzieła!

Nie odwracajcie fazy Dianie Krall, nie miejcie Jej za złe, że ma męża o 10 lat starszego, ale piszcie śmiało: co w Jej śpiewie i grze podoba Wam się najbardziej, uzasadniajcie dlaczego to Ona jest prawdziwą gwiazdą jazzu XXI wieku!

 

Miłego pisania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Choć można oczywiście zacząć "marudzić", że to nie jest "prawdziwy" jazz, etc. Mnie takie rozumowanie nie przekonuje, bo słuchamy tego co nam się podoba i odpowiada - i jeżeli jest to DK to też jest OK.

 

 

Przy okazji informuję o jej już potwierdzonej mini trasie koncertowej w Polsce:

 

Diana Krall - Quiet Nights World Tour 2009:

 

6 listopada - Warszawa, 7 listopada - Zabrze, 25 listopada - Wrocław:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższej klasy "elevator music", szczególnie ostatnia płyta. Całe twórczość grzeczniutka jak urodziny starej ciotko. Opakowanie bardzo eleganckie, ale zawartość standardowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem tę najlepsza płytę Diany, w rankingu australijskich fanów jazzu jest bodaj 2. (Tomasz - Soul of Things bodaj 9.), a więc ci ludzie mają gust, za jakiś czas posłucham. W każdym razie jestem na tak. Najnowsza płyta rzeczywiście bezprzykładnie skrytykowana przez odbiorców, średnia 3 gwiazdki na Amazonie to jest nokaut rzadko spotykany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też broń Boże ją lubię .... tym bardziej, że mam żonkę młodszą o 10 lat , mhm, ale ostatniej płytki słuchałem tylko raz i nie wiem kiedy do niej wrócę , muszę wrzucić coś do cdka z początku jej kariery żeby sobie przypomnieć jak potrafi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana jest ok. Choć wolę bardziej jak śpiewa. Wokal ma odjazdowy!!! Najpiękniejszy na ,,A case of you,, Live in Paris 2002. Jeżeli chodzi o fortepian, to bardziej mi wchodzi Keith Jarrett:))) Mam jej wszystkie płyty bez ostatniej. Byłem na 3 koncertach. Niesamowite emocje.

Bardzo naturalna i dowcipna na żywo. Doskonale się rozumie ze swoim składem. Szacunek!!!

 

Duże TAK!!!

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Zyzio

Najpiękniejsza muzyka na spokojne igraszki z dziewczyną to ta, którą ona z siebie wydobywa pod Twoim wpływem. Diana nie jest od tegoOstatnia płyta - początkowo przyjmowana z niedostatkiem, po głębszym wsłuchaniu się, cudowna. Spokojna, nostaligczna, jakby z nutkążalu. Za młodością i swobodą????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wspomnianą przeze mnie płytą "the very best of Diana Krall" nie posiadam żadnej innej - która jeszcze płyta według Was jest ze wszech miar godna uwagi ?

Z wokalistek to mam jeszcze płytkę Renee Olstead z 2004r. - jak ta dziewczyna śpiewaa ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku może spróbuj ,,The girl in the other room,, Jest to płyta w większości autorska Diany i jej męża. Choć pierwsze wrażenie robi 3 utwór Toma Waitsa ,,Temptation,, 2 utwór tytułowy. ,,Black Crow,, Joni Mitchel cudowna interpretacja i chyba bardziej podoba mi sie w wykonaniu Diany.

Polecam koniecznie klasyk i płytę absolutnie fantastyczna ,,The look of love,, 2001 nagraną z londyńską olkiesrtą symfoniczna. Same smakołyki podane w subtelny i wyrafinowany sposób.

No i trzecia to oczywiście wspomniany wcześniej koncert z Paryża. Całkiem inna od 2 poprzednich. Dużo impro i energii. Trzeba ja mieć :))

 

Reszta płytoteki także na najwyższym poziomie. Jak wpadnie Ci w ucho, to pewnie kupisz kolejne. Tak było ze mną:))

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny, dziękuję Ci za cenne rady - podejrzewam że po najbliższej wypłacie zacznę przygodę z Dianą Crall :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem DK i nie cierpię wokalistek, określanych przez audiofilów jako reprezentantki tzw. 'damskich wokali'. Niemniej jednak w ramach niedzielnego popołudnia odpaliłem nigdy wcześniej nieoglądane DVD z koncertem DK z Paryża. Piękna realizacja, znakomity aparat wykonawczy, ładna szansonistka, ciekawie ułożony koncert, no i najważniejsze - śpiew. Bardzo miły i ciepły, aż chce się słuchać! Artystka w A Case Of You zbliża się do oryginału, jednocześnie tworzy własną kreację, a to już bardzo dużo. Ogólnie bardzo miło i fajnie do obejrzenia i posłuchania w tle.

I tutaj dygresja - bo przecież mamy równie uznaną przez szerokie kręgi lepiej słyszące tudzież audiofilskie naszą krajową Annę Marię. I niestety zestawienie obu pań wypada na niekorzyść naszej miaucząco - jęczącej artystki, uparcie lansowanej przez tzw. 'media opiniotwórcze'.

Poziom wykonawczy, umiejętności, kompozycje - dzieli obie panie przepaść. I śmiem twierdzić, że nawet w kwestii urody, bo nasza Anna Maria jakaś-takaś nasza przaśna panna.

A poza tym nie jestem fanem tzw. lansowanych 'damskich wokali' ;-)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj broy,

 

aż się uśmiechnąłem do siebie pod nosem - dopiero teraz ten koncert?

Aż miło się dowiedzieć, że się coś słyszało i widziało od broya wcześniej i pal licho, że to akurat Diana Krall :))

 

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

A ja nie mogę się na nią napatrzeć na okładce "The Look of Love" No wzorzec, czysty wzorzec (a jak mi Bóg miły, wolę brunetki). A to spojrzenie szelmutki na "Quiet Nights"? Wręcz obietnica nirvany. No i do czego prowadzi słuchanie muzyki? Bowiem też szczególnie chętnie jej słucham. I pomyśleć, że wyszła za Costello!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie z tym patrzeniem, bo jeszcze Wam gały z orbit powyłażą ;-)

Ona juźci zajęta panna, Elvisa pelvisa obsługuje ;-)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Costello jest fantastyczny, jako muzyk i teksciarz. Uwielbiam.

 

Co do Krallowny - moja ulubiona plyta to girl from the room - dosc zwyczajna, domowa, doskonale kawalki jezeli sie chce je starannie sluchac i kupic przekaz.

 

Wole Krallowne od kilku innych gwiazd 'kobiecego wokalu', ktore doprawdy nie wiem dlaczego tak swietnie sie sprzedaly - przypadek najdobitniejszy to dla mnie Norah Jones

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka:

"Tak! Tak!! Tak!!! Placki ziemniaczane..."

;)

PS Costello z Brianem Eno `My dark life` na ścieżce dźwiękowej `Iksfajli`...i Sheryl Crow na tej płytce i PM Dawn, Screamin` Jay Hawkins, Foo Fighters - mniam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16534-100006536 1240849051_thumb.jpg

post-16534-100006537 1240849051_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Kezlok

Zdjęcia super. Narobiłeś mi apetytu. Mam 4 CD Diany, ale teraz pościągam pozostałe.

 

Gdy się już do reszty zmahleruję i zbruckneruję zawsze sięgam po Dianę. Jest jak powiew wieczornej bryzy, jak zapach morskiej piany, ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seksualnie Diana mnie nigdy nie pociągała ale przyznam że to od niej zacząłem 10 lat temu przygodę audiofilizmem.

Konkretnie od płyty " When I look In Your Eyes "

Później dokupiłem kilka innych w tym zjawiskową " Love Scenes "

Ale najbardziej cenię " The Girl in the oteher Room "

Dla mnie na tych trzech płytach Diana mogła by pozostać, ewentualnie pogadać z mężem o kontynuacji "The Girl.."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

elvis trohe kituje, to takie ukryvanie pevnyh brakuv kindersztuba po prostu mialczy. polecam koncert v paryzu djany - realizacja: obraz, dzviek i pevne opuznienie dzvieku vobec obrazu dodaje temu koncertovi boskosci. pysznej zabavy a elvisovi by nie pzeszkadzal nieh zajmie sie svoim maluhem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.