Skocz do zawartości
IGNORED

Bose® Acoustimass® 15+ ampli yamahy


dariob135

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam putanko a mianowicie jakby zagralo Bose® Acoustimass® 15 w polaczeniu z np. yamaha rx v1900.

czy ten zestaw wogole da sie podlaczyc pod amplituner, moze ktos z forumowiczow spotkal sie z takim zestawieniem. czy moze Bose® Acoustimass® 15 zagra tylko dobrze z elektronika bose.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

BOSE ACOUSTIMASS to klasyczny zestaw głośników 5.1 który należy podłączyć do teoretycznie dowolnego amplitunera wielokanałowego. Połączenie systemu Acoustimass z amplitunerem YAMAHA RX-V1900 jest optymalne. Oczywiście alternatywą są kompletne systemy kina domowego BOSE czyli seria LIFESTYLE V (model V20 i flagowy V30) oraz klasyczny LIFESTYLE wyposażony w DVD (LIFESTYLE 18, 28 oraz dodatkowo wyposażone w system U-Music 38 i 48). Wybór zależy od wielu czynników oraz Twoich wymagań. Po pierwsze systemy Acoustimass pomimo niedużych rozmiarów potrzebują naprawdę dużo mocy i dobrego amplitunera. Często pokazywane są systemy BOSE Acoustimass podłączone do podstawowych modeli amplitunerów, niestety takie konfiguracje grają bardzo kiepsko. Druga sprawa to optymalna konfiguracja systemu. Bardzo wielu użytkowników nie przywiązuje do tego uwagi. Niestety BOSE wymaga dosyć dużo pracy w skonfigurowaniu systemu, efekt jednak może naprawdę zadziwić. Prostsza sprawa jest w przypadku systemów LIFESTYLE które posiadają bardzo dobrze działający system Adapt-IQ. System jest skonstruowany do pracy z konkretnymi głośnikami, co gwarantuje naprawdę optymalne ustawienia i świetny efekt.

Pozostaje jeszcze kwestia decyzji czy BOSE czy coś innego. Jeśli jesteś audiofilem, słuchasz dużo muzyki w trybie dwukanałowym oraz masz możliwości prawidłowego ustawienia kolumn oraz pomieszczenie o prawidłowej akustyce, pomyśl o klasycznych zestawie opartym na kolumnach. W innym przypadku BOSE będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dźwięk oferowany przez prawidłowo skonfigurowany system BOSE jest niezwykle przestrzenny, odnosimy wrażenie bezpośredniego obcowania z dźwiękiem oraz wrażenie, że znajdujemy się w znacznie większym pomieszczeniu. Poszczególne części pasma są wyrównane, bas jest szybki i punktowy. Ponadto BOSE nie jest tak wrażliwy na problemy akustyki pomieszczenia jak inne systemy za sprawą założeń konstrukcyjnych budowy głośników. Zasada jest taka, że znaczna część dźwięku dobiegającego do słuchacza pochodzi z odbić od ścian. Ponadto efekt ten dodatkowo polepsza technologia głośników Direct Reflecting czyli podwójnych kostek kierowanych w różnych kierunkach.

 

Mam nadzieję że chociaż trochę wyjaśniłem Ci szczegóły dotyczące systemu BOSE, w przypadku pytań służę pomocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz

szukam wlasnie glosniczkow do kina domowego .

musza ta byc jakies satelitki poniewaz na duzy zestaw niemam miejsca, mysle o tannoyach arena, b$w mt1, no i wlasnie ostatnio bylem w salonie bose na prezentacji no i powalilo mnie na kolana, tylko ze caly zestaw byl bose. niewiem kiedy bose ma zamiar wypuscic zestaw z blureyem wiec niewiem ile trzeba bylo by czekac, zalezy mi na obrazie hd. wiec pomyslalem zeby jakis zestaw glosnikowy bose podlaczyc do bluray pleyera i amplitubera.

jesli chodzi o stereo to mam osobny zestaw. jestem zdania ze stereo i kino to dwie osobne prawy i wymagaja dwoch osobnych zestawow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE- przereklamowane, zazwyczaj o nieliniowej charakterystyce, stosunek cena/jakość to dno i metr mułu. Słuchałem kilka ich wyrobów- osobiście bym nie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bose kolumny są przereklamowane w tej wielkości i o takim dzwieku. można znależc kolumny o połowe tańsze.W USA tych kolumny w sklepach z elektroniką nie można porównywać w pokojach odsłuchu, są umieszczone zawsze z dala od innych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stalem przed podobnym problemem jakies pol roku temu tez tu zagladalem i na kilka innych grup dyskusyjnych w koncu przekonano mnie do H/K Hkts11 i do denona 1909. Naczytalem sie o bose ze nie bo to porazka ze drogie itp. W rzeczywistosci podlaczylem denona i H/K i powiem tak K A T A S T R O F A. Znajomy ma Acustimasa 15 wlasnie z yamaha nie pamitam modelu i gra bardzo fajnie bo Yamaha jest tez dynamiczna z moim denonem 1909 bylo juz ciut gorzej. W koncu od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem Bose lifestyle V20 i powiem tak w kinie jest rewewlacja moj stosunek kino do muzyki to 80/20. system adaptiq bardzo fajnie dziala. W muzyce Bose juz nie radzi sobie tak dobrze niestety na to nie licz ale nie ma masakry. O stereo trzeba zapomniec:) Najwazniejsze moim zdaniem jest to zebys nie sugerowal sie wypowiedziami typu "przereklamowane , za drogie , w tej cenie.. " nie powiem ze wszyscy ale wiekszosc tych ludzi zna Bose z obrazka i tabelki z cena... niestety ja za swoja V20 zaplacilem 5000zl i moj denon z hktsem prawie 4500zl sie nie umywa w niczym.

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zestawy Bose Lifestyle w kinie są znakomite, kto twierdzi inaczej po prostu ich nie słuchał i naczytał się różnych głupot na temat Bose w internecie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w kinie jako tako grają ale nie warte są tych pieniędzy absolutnie

w muzyce nie powaliły mnie na kolana a słuchałem w salonie bose więc staram się być obiektywny bo sam mam produkt bose przy kompie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.