Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz NAD C352 problem


a4tech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem nowym forowiczem chociaż czytam forum już długo. Mam pytanie odnosnie wzmacniacza NAD c352 .

Podczas wciskania przycisku tone defeat występuje zafalowanie dźwieku (wzmocnienie, poprostu coś zwiera) jest to zauważalne ,ale jak się przytrzyma w połowie gra dużo głosniej i dynamiczniej .

Chciałbym spytać kogoś kto ma taki wzmacniacz czy u niego coś takiego występuje bo w serwisie Nada Trimex twierdzą że to normalny objaw ,a wiem że w innych modelach takich jak nad 304 nad c372 nad c315bee nad c355bee takie zjawisko nie występuje.

Wzmaciacz kupiłem w sklepie "Puzonika" w Radomiu. Wzmacniacz słuchałem w sklepie na wcisniętym przycisku i wydawało sie wszysko w porządku, ale w domu po dokładniejszej analizie okozało się że jest taki problem.

Następnego dnia oniosłem wzmacniacz do sklepu i tam stwierdzili że wzmacniacz będzie do wymiany , napisali zwrot i oddali do serwisu.

Za jakies dwa tygodnie wzmacniacz wrócił ten sam z adntacją w karcie gwarancyjnej "przelutowanie styków przycisku tone defeat" które i tak nie dało żadnego rezultatu.

Sprzedawca potwierdził że nic to nie zmieniło więc poprosiłem właściciela sklepu ten nie chciał wogóle posłuchać stwierdził że jest głuchy natomiast później że wzmacniacz i tak gra pięknie.

W odpowiedzi na argumenty że w innych modelach NADa to zjawisko nie występuje odpowiedział że ten model tak ma i że on nie odpowiada za to co sprzedaje .

Nastęnie jeszcze w rozmowie telefonicznej powiedział że komu on go sprzeda i złomowiska ze sklepu nie bedzie sobie robił.Ale niby zmiękł i powiedział że zawcześnie go wysłali i czegoś nie dopisali.

Wzmacniacz był w srewisie 12 marca 2009 a z datą 18 marca 2009 dostałem piękną ekspertyzę z firmy Trimex (z pomylonym numerem seryjnym, widocznie napisana na zamówienie sprzedawcy) którą załączam niżej.

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś sprawe do PIH -u jako niezgodnosc towaru z umową.Zaraz sie zajma tym sklepem.Takie sprawy szybko otwierają im oczy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kur.w.a polska żenująca rzeczywistość właśnie.

Współczuję Kolego, ale nie odpuszczaj! Albo niech Ci to naprawią, albo wymienią na nowy egzemplarz a najlepiej zwrócą pieniądze.

Tą "maestrią" Nada można się zrzygać za przeproszeniem.

Bałwochwalcze "felietony" w gazetach, ogłupianie naiwnych ludzi "hajendową" jakością za "przystępne pieniądze" a potem płacz i zgrzytanie zębów. I bujanie się z chamami za ladą.

Ta szara seria to jest jakieś nieszczęście i niestety za przeproszeniem "chińszczyzna" w tym najgorszym wydaniu - wyschnięte kondensatory w niestarych egzemplarzach, trzeszczące, nierówno działające potecjometry i ogólnie fatalna jakość wykonania.

Znajomy męczył się tak z C350, potem z C370 - dopiero po kilku(nastu nawet chyba!) naprawach we własnym zakresie wzmacniacze raczyły grać bez usterek, zresztą ciekawe na jak długo.

Zaraz pewnie odezwą się żarliwi obrońcy "kultowej" marki - im życzę na tej loterii wygranych w postaci bezawaryjnych modeli, a potencjalnym nabywcom zimnej wody dla ochłody i dokładnego sprawdzania swoich "perełek".

Ech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, nie odpuszczaj. Parę lat temu też kupiłem sprzęt NADa poprzez Trimex - z którym miałem kłopoty. Serwis wówczas był beznadziejny, wciskano mi podobne banialuki do tych powyżej, z tym że u mnie ewidentnie urządzenie nie działało - co dla serwisu wciąż nie było wystarczającym powodem do załatwienia sprawy. Dopiero po tym jak wysłałem kilka e-maili bezpośrednio do NAD-a opisując w szczegółach piękne zachowanie serwisu lokalnego dystrybutora, sprawa została załatwiona pozytywnie.

 

Potwierdzam że sprzęt NADa jest produkowany w Chinach i jest dużo problemów z jakością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłem u rzecznika praw konsumenta i ten powiedział że są marne szanse na wygranie sprawy bo jest to wada "mało istotna" a sędzia w Radomiu jest bardzo nieprzychylny konsumentom i jak się okazało ten sklep miał już nie jedną sprawę w sądzie.W rozmowie właścicel sklepu stwierdził że mogę iść sobie do sądu i tak będzie na jego korzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem że to wciskają głupoty .W tej ekspertyzie nawet numer seryjny jest pomylony (napisana na sztukę).W karcie gwarancyjnej wpisali"przelutowanie styków przycisku" a najprawdopodobniej nawet go nie otwierali, widać po plombie,a na pytanie skoro wszystko jest ok to po co to robili w serwisie odpowiedzieli "dla pewności" tylko czego? Normalnie nie ma z kim tam rozmawiać i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam obecnie podobny temat, lecz z innego typu sprzętem. Powinieneś powołać niezależnego rzeczoznawcę, działającego przy Inspekcji Handlowej. Za niewielkie pieniądze wykona on ekspertyzę i jeżeli będzie ona dla Ciebie korzystna, zażądaj wymiany sprzętu na nowy, naprawy lub zwrotu gotówki, oraz zwrotu kosztów ekspertyzy. Jeżeli sprzedawca mimo to odmówi, pozostaje Sąd Konsumencki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za serwis a właściwie jego brak i to na pozionmie centrali w Kanadzie są u mnie skończeni.Szkoda bo cedek 545 to podobno bardzo udane urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Mam taki wzmacniacz... Nic podobnego u mnie się nie dzieje. Nie daj sie! Swoją drogą za to jak postępują z klientami to chyba mój ostatni sprzęt tej firmy. Kiedy w Polsce sprzedawcy się przekonają, że zadowolenie klienta jest najważniejsze. Dobry klient to zadowolony klient, a taki po towar przyjdzie jeszcze raz. Barany i tyle! Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj a4tech.

Ja przez dość długi czas miałem C372 i w pewnym momencie przez przypadek odkryłem to samo co Ty-

jeśli Cie dobrze zrozumiałem. Przycisk uruchamiający funkcję tone defaut ma dość długi skok.Rozumiem, że zarówno wtedy, kiedy przycisk jest wyłączony jak i włączony to dźwięk jest normalny i prawidłowy i nie ma tego zafalowania - a jest tylko przy włączniu-czy tak? Przy normalnym "szybkim" naciśnięciu przycisku to zachwianie dźwięku nie powinno być słyszalne- u mnie przynajmniej nie było.

Nie wiem czy to jest normalne i jest tak w innych wzmacniaczach, ale myślę ,że tak. Zanim więc pójdziesz do sądu zastanów się, czy to jest wada, czy może ten typ tak ma, czy Ci to rzeczywiście przeszkadza i o co zmierzasz toczyć te boje. Moim zdaniem nic nie wywalczysz, stracisz tylko cenny czas, energie i nerwy.

-Może odezwą się jeszcze inni NAD-owcy którzy po przeczytaniu tego tematu pobiegną do swoich sprzętów i zaczną powolutku wciskać wymieniony wyżej guziczek :-)

 

pzdr.

kabaczek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze Kabaczek-przy NORMALNYM/Szybkim wciśnieciu nie ma zadnych problemów,jednak po przytrzymaniu "na pół gwizdka" słychać w dziwny sposób jak wzmak "odcina" wszystkie regulatory....tylko po co to robić????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś właśnie na "pół gwizdka" w moim NAD 310 przycisnąłem i nie było żadnego zgrzytu itp...tylko załączał albo wyłączał korekcje basu i sopranu... nie odpuszczaj im... To Twoja kasa... i masz prawo żądać to za co zapłaciłeś... jakoś w PL zawsze z gwarancjami są jakieś jaja... kiedyś w latach 90` dałem od naprawy gwarancyjnej sprzęt AIWA`y , niby miał być zrobiony w 2 tygodnie, czekałem 1.5 miesiąca(podobno mają takie prawo jeśli części muszą być sprowadzone z zza granicy) , po naprawie działał jeszcze 3 miechy i padł... oczywiście gwarancja się skończyła... i musiałem sam sobie radzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś wzmacniacz NAD 304 sprawdzaliśmy we wzmacniaczach Nad C315bee Nad C355bee Nad C372 w żadnym takich objawów nie było ,i nie chodzi o to że na monent odcina regulatory ale wzmacniacz dostaje dużego wzmocnienia które jest wyraźnie słyszalne nawet przy szybkim wciskaniu( a jakby tego nie było słychać przy normalnym wciskanu to był nie zauważył).To jest taki efekt jakby cos zwierało i zamykało jakiś obwód.Nie wiem czy ma to duży wpływ przy wcisniętym czy wyciśniętym przycisku ale nie powinni być takiej zmiany dźwięku bo w inych modelach to nie występuje ,a innego C352 nie miałem okazji sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój NAD 304, dawno już odstawiony na strych, nigdy nie miał podobnej przypadłości. Jednak miał inną wadę, która ujawniła się zaraz po okresie gwarancji. Po załączeniu głośników przez układ opóźniający, przy niskim poziomie głośności, nie było słychać dźwięku w głośnikach. Musiałem zdjąć obudowę, następnie usunąć osłonę elektromagnesu ze stykami, po czym oczyściłem te styki i pokryłem je płynem typu kontakt spray. Efekt był bardzo dobry, jednak wzmacniacz NAD-a jest jedynym, z posiadanych przeze mnie, w którym musiałem dokonać takiej naprawy, co nie daje tej firmie dobrej opinii, jeśli chodzi o niezawodność. Brzmieniowo, NAD jest, moim zdaniem, OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kabaczek

mam Nad C-372 i mam tak jak Ty ale dałem rade mam wciśnięty na pół i jest super ,jak odkryłem był po gwarancji gra z Dali 6006 i po różnych odsłuchach przychodzę do domu i myślę że ten wzmak nie jest taki zły .Pozdr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym sie na Twoim miejscu nie przejmował-ten wzmak to "budżetówka" wiec doskonały być nie moze.Jesli nie chcesz mieś takich problemów to musisz chyba wydac wiecej kaski na jakościowo (z technicznego punktu widzenia)) lepszego sprzeta...niestety wszystko kreci sie wokół pieniadza :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Jerzur54

Hej.

A jak to zrobiłeś swoją drogą, że masz wciśnięty do połowy?

Czy to czasem nie jest tak, że poprawa dynamiki w tym położeniu włącznika jest tylko pozorna i wynika z podbicia korekcji barwy- bass i treble tak, jakby regulatory te były w pozycji na max? Nie wiem, tak sobie tylko kombinuje, bo Nada już sie pozbyłem ( i nie dlatego że był zły)

pozdr :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>

Hej Jerzur, a czytałeś ekspertyzę serwisu Trimex zamieszczoną przez autora tematu w pierwszym wpisie? możesz uszkodzić stopnie napięciowe swojego wzmacniacza :-( bądź ostrożny bo szkoda by było!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wciskaniu wlasciwie wyciskaniu przycisku minimalnie gdy sie szczegolnie wsluchuje wiedzac ze moze cos sie pojawic slychac zafalowanie dzwiekowe. przy wcisnietym tone defeat dzwiek bardziej kontrolowany. mysle ze to normalne. C352

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za wpisy. Spróbuję najpierw znaleźć rzeczoznawcę i zobaczymy co on na to,a sklep "Puzonika"w Radomiu i jego "uprzejmego" właściciela oraz firmę Trimex będe omijał z daleka.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie, to pewnie w obliczu działań firmy najprościej byłoby kupić izostat i go wymienić, mniej denerwacji, straty czasu i atłasu, tylko szkoda utraty gwarancji :D dziwię się, że serwis robi z tego problem :-/ a ten list to cudny marketingowy bełkot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedna "dobra rada". Serwisant ma w d. świat cały i chce szybko załatwić sprawę i iść do domu napić się piwa. To jest normalne ale trzeba sobie z tego zdać sprawę. Jeżeli dostaje list to spuszcza nadawcę do kibla odpowiedzią taka np. jak ta przez Ciebie przytoczona w nadziei, że odpuścisz. Teraz Ty możesz a. odpuścić, b. napisać 2-gi list (z przewidywalnym podobnym rezultatem), c. posłać sprzęt. Rekomenduję c., bo wtedy oni albo wymienią element i będzie OK, albo wymienią sprzęt i będzie OK, albo sprawdzą i powiedzą, że jest OK. List nic Ci nie da. W ogóle korespondować to sobie można z rodziną albo przyjaciółmi. Nawet nie warto zaczynać od listu, tylko pakuje się sprzęt do firmowego kartonu, wrzuca kopię f-ry i opis prostymi słowami (typu "nie działa", "trzeszczy" itp.). Jeżeli masz gwarancję door-to-door (WARTO!!!!) to wołasz kuriera i masz temat w d. zwykle na 2 kolejne tygodnie. Inaczej niestety musisz bulić za wysyłkę. Anonimowość napraw gwar. jest fajna bo można np. naprawić sobie laptopa czy aparat fotograficzny, które umarły po glebowaniu, a oni Ci to naprawią, bo napisałeś "nie działa" i rzeczywiście - nie działa. Tylko nie wolno wikłać się w epistolografię, a i nadmiar szczerości nie popłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a4tech<

 

posiadam Nada C372,ale w moim egzemplarzu również nic podobnego nie występuje.niemniej taki sam objaw miałem w Diorze WS432 z tym,że tam przy załączaniu "konturu",ale nie miało to kompletnie przełożenia na trwałość wzmacniacza(grał u mnie chyba z 10 lat?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , co może zwierać ten przycisk podczas wciskanie skoro w każdym ustawieniu regulatorów bas ,treble następuje wzmocnienie dźwieku czy zamyka się jakis obwód czy może takie zamknięcie powinno występować po całkowitym wciśniecu lub wyciśnięciu przycisku (przełączanie między obwodami).Więc co on moze zwierać pośrodku trochę to dziwne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a4tech

Przeczytaj dokładnie ekspertyzę tam pisze coś o zmianie rezystancji jak się ustawi styki pośrodku,ja tak grałem ale po przeczytaniu tej ekspertyzy to mam obawy i nie chcę zepsuć wzmaka, mimo że jest duża różnica na plus a może siedzi rzeczywiście ufo :)Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.