Skocz do zawartości
IGNORED

przydzwiek audiolab 8000s HELP!


ostal1985

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam audiolaba 8000s i mam klopot.uzywam go z zkolumnami bose 901 z egualizerem..bez podpiecia equalizera wzystko jest oki na kazdym zrodle i w kazdym trybie pacy wzmacniacza (pre power AV dziala tylko jak jest korektor)...klopot pojawia sie gdyz pzeklaczam na opcje pre power AV (uaktywnia sie pre i koncowka i pracuja one niezaleznie)..pojawia mi sie przydzwiek w kolumnach.slabo slusze dzwieki jakichs stacji radiowych i strasznie mnie to drazni...nie moge cicho sluchac muzyki dgyz przeszkadza mi gadanie jakichs dziennikarzy w tle...jaka moze byc tego przyczyna i jak ewentualnie ja usunac...usterka jest na 100% we wzmaku gdyz na kazdym z 3 equalizerow i jednym zwykleym korektorze efekt jest taki sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal equalizer. Po co Ci to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

equalizer jest dedykowany do kolumn i one musza z nim grac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste: podziękuj kolumnom z equalizerem. Pożycz coś normalnego od kolegi albo za kaucją z salonu, posłuchaj, wymień - po kłopocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zaraz zakładać, że problem jest ze wzmacniaczem, chociaż to całkiem możliwe.

 

Zwróć uwagę, że w trybie „pre power AV” aktywne są jednocześnie obwody we/wy przedwzmacniaczy oraz końcówki. Podłączając dodatkowe urządzenie zawsze tworzy się obwód prądowy oddziaływujacy z innymi zamkniętymi obwodami. Pomocny byłby tu schematyczny rysunek jak podłączasz cały swój zestaw włączając źródła i procesory A/V.

 

Aktualnie zakładam, że:

- Amplifier Connections input korektora jest połączony z „PRE-AMP OUT 1” wzmacniacza.

- odtwarzacz CD/DVD jest połączony z wejściem „CD IN”

 

Co jeszcze? Bo w takiej tylko konfiguracji nie musisz przełączać wzmacniacza w tryb „pre power AV”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w trybie pre power av mam aktywne oba wejscia i wyjscia (pre out,main in).chcialem w tym trybie podlaczyc kolumny gdyz uzywam cd tunera i auxa.jak podlacze egualizer miedzy cd a wejscia main in to jest ok stad wnioskuje ze to wina wzmacniacza....prosze tylko o pomoc co to moze byc za usterka i jak ewentuslnie ja yeliminoiwac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd podlacxzam do cd in

tuner podlaczam do tuner in

dvd do aux in

 

jesli wlacze equalizer miedzy ktores z tych urzadzen a wzmach to wszystko jest ok

 

tylko jest klopot poniewaz jak wlacze eq w w/w sposob to bedzie dzialal tylko z tym jednym urzadzeniem a ja chche by dzialal ze wszystkimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku podłącz „AMPLIFIER CONNECTIONS – OUTPUT” korektora z „POWER AMP IN” wzmacniacza, a „AMPLIFIER CONNECTIONS – INPUT” z “TAPE 2 OUT” wzmacniacza i napisz czy interferencje zniknęły. Tak też powinno działać w trybie Pre-Power AV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wypowiadać, że to wzmacniacz dopuki nie sprawdzimy dlaczego nie ma buczenia przy pracy bez korektora lub z korektorem podłączonym w torze źródła.

 

Łącząc korektor między "PRE-AMP OUT" i "POWER AMP IN" tworzysz wielką pętlę, która działa jak antena i zbiera Ci wszystkie śmieci z otoczenia. Gdyby jeszcze korektor nie był aktywny to miałbyś mniejszy problem - a tak to "wzmacnia".

 

Najprawdopodobniej masz wszystkie urządzenia w klasie II ochronności (bez mozliwości podłączenia uziemienia/zerowania). Wzmacniacz ma jeszcze możliwość (poniżej, między "VIDEO IN" i "AUX IN") podłączenia przewodu uziemiającego. Spróbuj podłączyć uziemienie/zerowanie i przetestuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

ostal1985, 25 Kwi 2009, 00:07

 

>equalizer jest dedykowany do kolumn i one musza z nim grac

 

Pamiętam te kolumny ze starych folderów Bose, to były ich szczytowe :))

Ciekawa konstrukcja. Jak to gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć wszystko bez uziemienia,tzn ,jeśli audiolab ma wtyk na bolec uziemiający to zakup listwe na okrągłe wtyki ale bez bolców i będzie po problemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slud, 25 Kwi 2009, 13:05

>Spróbuj włączyć wszystko bez uziemienia,tzn ,jeśli audiolab ma wtyk na bolec uziemiający to zakup

>listwe na okrągłe wtyki ale bez bolców i będzie po problemie.

 

slud, właśnie tak teraz ma. Problem jest moim zdaniem w połączeniu i próbuję zidentyfikować, czy przełączając wejście korektora do innego wyjścia wzmacniacza uzyskamy poprawę.

Są dwa problemy:

- pętla masy

- efekt anteny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tape out nie jest regulowane i jak podlaczam to wyje jak cholera i nie dziala wtedy regulacja glosnosci...wiec sila rzeczy nie wiem czy sa zaklocenia bo glosnosc i tak by je zagluszyla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent nie zaleca podłączenie niczego między PRE-AMP OUT i POWER AMP IN. Najprawdopodobnie ze wzgledu na konstrukcję wzmacniacza. Ale jeszcze nic straconego. Najpierw sprawdź czy jeżeli obie pary sygnałowe pomiedzy korektorem, a wzmacniaczem są spięte razem problem dalej występuje.

 

Jeżeli tak to czy interkonekty pomiędzy kontrolerem a wzmacniaczem mają ekranowanie?

Musi być przynajmniej jeden ekran (plecionka, a w środku dwa przewody) umasiony tylko z jednej strony. Z uwagi na to, że Twój system nie jest uziemiony/zerowany trzeba zaeksperymentować z kierunkowością.

Zacznij tak (kabelki cały czas spięte razem):

- kabelki wychodzące z PRE-AMP OUT mają mieć ekran podłączony po stronie wzmacniacza

- kabelki wchodzące do POWER AMP mają mieć ekran podłączony po stronie korektora

- zobacz jak będzie lepiej - jak wzmacniasz uziemisz/zerujesz czy bez

 

Jeżeli nic nie pomożę, albo niewiele to podłącz kabelki tak, aby obie pary miały ekrany podłączone od strony korektora, wtedy napięcia zakłócające będą się znosiły. Możesz jak masz możliwość spróbować uziemić/zerować korektor.

 

Popróbuj i daj znać - jestem ciekaw jak Ci pójdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

ostal1985, 24 Kwi 2009, 23:52

 

>pre i koncowka i pracuja one niezaleznie)..pojawia mi sie przydzwiek w kolumnach.slabo slusze

>dzwieki jakichs stacji radiowych i strasznie mnie to drazni...nie moge cicho sluchac muzyki dgyz

>przeszkadza mi gadanie jakichs dziennikarzy w tle...jaka moze byc tego przyczyna i jak ewentualnie

>ja usunac...usterka jest na 100% we wzmaku gdyz na kazdym z 3 equalizerow i jednym zwykleym

>korektorze efekt jest taki sam.

 

zobacz czy będzie przydźwięk gdy zamiast EQ podłączysz zwykłe kable RCA. Coś tam jest namieszane z pętlą masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ma rację - spróbuj to też. Sądzę, że zakłócenia wystąpią w mniejszym stopniu.

 

Jeszcze według mnie "zwykły" kabel RCA to taki z jednym kabelkiem otoczonym ekranem, który jest podłączony z obu stron do masy. Czy to miałeś Pawle na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Darek Ocias, 27 Kwi 2009, 01:03

 

>Jeszcze według mnie "zwykły" kabel RCA to taki z jednym kabelkiem otoczonym ekranem, który jest

>podłączony z obu stron do masy. Czy to miałeś Pawle na myśli?

 

dokładnie :)

Założe się, że identyczny jest w tym korektorze, tak jak w 99% sprzętu.

Motywy z ekranem połączonym z jednej strony, to może w jakimś sprzęcie profi można znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.