Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory za 1,5k do Marantza


pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

posiadam zestaw stereo Marantz SR1041+DC1020 i szukam do niego monitorów do pokoju 10,5m^2 (3x3,6 z wnęką). Muzyka której słucham to rock, pop, rap, czasem metal, klasyka. Zależy mi na nie męczącym lecz wyczuwalnym basem z "kickiem". Wokale powinny być czyste, instrumenty wyczuwalne. W miarę możliwość wyczuwalność sceny. Dźwięk nie powinien być natarczywy, tylko przyjemny. Mój budżet to max 1500 zł, jeśli naprawdę warto, a chciałbym wydać nieco ponad tysiaka. Musi być koniecznie wylot BR z przodu! Moja odległość od kolumn to 2-2.5m. Kolumny tylko nowe i do kupienia w sklepie, żadne DIY. Moje typy:

*MA BR2

*Tannoy F1/F2

* JM Lab Chorus 705V/706V

* Dali Concept 1/2

* Wharfedale Diamond 9.3

* Paradigm Titan Monitor V5

* INFINITY ALPHA 20

* AE Aegis NEO 1 na allegro pisze system: 2 -drożny, przedni bass-reflexy - pomyłka? bo wylotu coś nie widać

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, wszelką pomoc i wszelkie sugestie, pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel 2208

Proponuje Tobie sprawdzić krajowe Audiowavy 141 , powinno być tak jak trzeba jeśli byłbyś zainteresowany to kliknij do mnie na PW - pozdro - italus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam BR2 i bardzo sobie chwalę (dodatkowa zaleta dla małych pomieszczeń - są małe!), ale powinieneś gdzieś pojechać i porównać, bo to jednak zawsze rzecz gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-bolt:

Nowe B&W do 1,5k? Któreż to?;) Z używek jak najbardziej 602s3 czy 'podłogowe monitory' 602.5, w których jednak basu może zabraknąć.

 

pawel2208:

Nie będę Ci niczego narzucać, ale słyszałem B&W 602s3 na klockach Marantza i naprawdę robi wrażenie. I stawiam dolary przeciw orzechom, że te monitory zagrałyby najlepiej ze wszystkich przez Ciebie wymienionych. Tylko że nie kupisz ich nowych, ale naprawdę warto to przemyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3gusia, 26 Kwi 2009, 20:36

 

>T-bolt:

>Nowe B&W do 1,5k? Któreż to?;) Z używek jak najbardziej 602s3 czy 'podłogowe monitory' 602.5, w

>których jednak basu może zabraknąć.

>

>pawel2208:

>Nie będę Ci niczego narzucać, ale słyszałem B&W 602s3 na klockach Marantza i naprawdę robi wrażenie.

>I stawiam dolary przeciw orzechom, że te monitory zagrałyby najlepiej ze wszystkich przez Ciebie

>wymienionych. Tylko że nie kupisz ich nowych, ale naprawdę warto to przemyśleć.

 

Stawiam moje Triangle że polecane Infinity zagra lepiej z Marantzem niż te B&W. Z b&W można kupić na allegro używane 685 w tej cenie, ale ona mają BS z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frobe4:

Racja. Wyższa półka. Pytanie czy z basem wyrobią tak jak 602...

 

DawidM:

Ja na obecne konstrukcje Infinity swoich pieniędzy bym nie wydał, zdecydowanie bardziej cenię sobie B&W. Wszystko kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel>>>

Dlaczego chcesz koniecznie zapłacić więcej (tylko nowe!?), za mniej dźwięku? Wychodzisz ze sklepu i już jesteś 30% do tyłu:( Jak się boisz starszych, to celuj w kilkuletnie. Drugą połowę kasy wydasz przykładowo na wczasy...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. KEFy nie wchodzą w grę

B. nie próbujcie mnie przekonywać do używanych sprzętów, naprawdę nie chcę i mnie nie przekonujcie, bo jak ktoś jeszcze będzie próbował to się wkurzę i walnę mu ignora, TAKŻE BARDZO PROSZĘ O POMOC W WYBORZE !NOWYCH! KOLUMN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem Ci że w cenie 1500 zł trudno będzie odszukać udane dźwiękowo, nowe kolumny.

Powinieneś szukać kolumn raczej "ciepło" brzmiących.

Najtańsze B&W z serii 6xx, ale tak jak wspomniałem, seria CDM to jest dopiero początek przygody z B&W.

O innych się nie wypowiem bo nie mam pojęcia, może coś z DIY? na pewno będzie dużo lepiej jakościowo, przynajmniej pod względem jakości samych przetworników,

A jeżeli już koniecznie mają być nowe "ze sklepu" to dozbieraj sobie do minimum 3tyś, od tej kwoty w sumie dopiero zaczyna coś grać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupujesz w ciemno to Monitor Audio BR2 są uniwersalne, to w miarę bezpieczny wybór

Paradigmy v5 grają dosyć podobnie do MA BR, może nieco więcej góry i odrobinę bardziej punktowy bas (Titany zapewne też dużo mocniejszy), MA jak grają to znikają w tle, Paradigmy trochę więcej emocji

Focal tak samo jak Paradigm - bardziej w stronę żywiołowego brzmienia, Dali, Tannoy, Wharfedale - idą w stronę spokojniejszego i mniej "przejrzystego" (za wyjątkiem Dali) brzmienia

 

jakbym wybierał to chyba MA BR2, ewentualnie z droższych te Focale 706 lub Paradigmy

tylko z tego co widzę Focal teraz ponad 2k, a w tej cenie masz np...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frobe4, 27 Kwi 2009, 20:35

 

może coś z DIY? na pewno będzie dużo lepiej

>jakościowo, przynajmniej pod względem jakości samych przetworników,

>A jeżeli już koniecznie mają być nowe "ze sklepu" to dozbieraj sobie do minimum 3tyś, od tej kwoty w

>sumie dopiero zaczyna coś grać.

>Pozdrawiam

 

Kolega tak w skrócie naświetlił...

Nie ma problemu - rób jak uważasz. Kup nowe "paździerze". Kilka dni po kupnie już będą stare, używane... i grać dwie klasy niżej od tych, co mogłeś mieć.

Tu jest forum audiofilów, a nie audiovideo! Dlatego...

 

Najlepszego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...frobe i zukzukzuk mają rację.No ale ktoś musi przecież także kupować kolumny za 1,5k aby potem ktoś mógł je znów kupić z ogłoszenia za 650zł.Zgadnijcie-ten pierwszy nabywca,czy może ten co kupił z ogłoszenia-który z nich ma więcej rozsądku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki don111 za rzeczową odpowiedź w przeciwieństwie do innych kolegów, którzy chcą mi pokazać jacy oni mądrzy, a jaki ja głupi...

RS1 odpada bo ma BR z tyłu, BR2 mam w domu na tyłach w KD, trza będzie kiedyś ich posłuchac. Rozważam jeszcze Paradigmy Titan v5 za 1440 zł :D, tylko czy nie będą za duże/mocne do pokoju 10-12m^2? Zainteresowały mnie jeszcze kolumny BMN 2(Będziesz miał najlepsze :P) [www.bmn.com.pl]. Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi i liczę na kolejne (rzeczowe i na temat) odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pawel2208, 28 Kwi 2009, 19:50

>Dzięki don111 za rzeczową odpowiedź w przeciwieństwie do innych kolegów, którzy chcą mi pokazać

>jacy oni mądrzy, a jaki ja głupi...

 

Tu nie chodzi o czyjąś mądrość czy głupotę,wcześniejsze wypowiedzi forumowiczów którzy zachęcali abyś przemyślał zakup SH,pisali to w dobrej wierze-przeszli wiele etapów choróbska podczas których popełniali błędy-a kardynalnym jest właśnie wtopa kasy na pierwszy sprzęt ze sklepu.

A jeśli za 2-3 m-ce stwierdzisz,że jednak nie takiego brzmienia po kolumnach się spodziewałeś?A jeśli wpadniesz do kumpla który za podobną kwotę złożył zestaw...tylko jego gra jakby...lepiej?

Kupując sprzęt z drugiej ręki masz wszystkie atuty w ręku,nie podoba się-sprzedajesz-za tą samą kwotę,z minimalną stratą bądź z niewielkim zyskiem(dla cierpliwych),bilans portfela jest na "0" ,a za sobą masz przetestowane kolumienki,zaczyna Ci się powoli klarować jakiego brzmienia oczekujesz....

To tylko zdrowe podejście do tematu,tym bardziej że kwota którą operujesz aż prosi się o zakup z rynku wtórnego,tu na prawdę masz spory wybór.Poniżej tej kwoty będzie bardzo ciężko o coś w miarę dobrze grającego i nowego.

Mimo wszystko życzę trafnego wyboru kolumienek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to te za 10k to pazdziochy, potem stoja za 5 na alegro :)

 

Ja za bardzo nie przepadam za dzwiekiem tanszych parad, chyba wyroslem. Ale goraco polecam zapoznac sie z oferta polskich producentow, tylko nie tych chalupniczych (modele same chyba sie nasuna - nie wskaze paluchem, bo nie chce dostac z liscia). Jak dla mnie tu moze byc, a w zasadzie jest bestbaj pazdziochowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze male wyjasnienie - na kupowaniu uzywanego sprzetu, w celach kompletowania "na oko" jak chlop umarl troche kasy jestem do tylu juz. Nie jest to takie proste, kierowanie sie opinianmi, niektore naprawde sa z lasu za siedmioma gorami.. Uwazam, ze mozna sie nadziac, oj mozna. Choc tez sie trafiaja rodzyneczki. Trzeba po prostu byc chetnym do takiej zabawy lub polazic po salonach i miec z glowy. Kto co lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel2208, 25 Kwi 2009, 19:52

>Hej,

>posiadam zestaw stereo Marantz SR1041+DC1020 i szukam do niego monitorów do pokoju 10,5m^2 (3x3,6 z

>wnęką). Muzyka której słucham to rock, pop, rap, czasem metal ...

 

Do rocka i metalu swietne beda kolumny firmy Cabasse, sprawdz je koniecznie, nie wiem jaki jest dystrybutor i jak tam ceny ale cos za okolo 1500 zl pewnie maja. Co do otworow basreflex z przodu czy z tylu chyba nie ma to az tak wielkiego znaczenia gdyz w pokoju jaki posiadasz bedzie prawie na pewno dudnienie i ciagnace sie "ogony" na basie wiec pewnie przytkanie otworow bas refleks bedzie koniecznie - taki zabieg zrobi bardzo dobrze calej przejrzystosci dzwieku i polecam go szczegolnie w takim malym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jak się przychodzi do sklepu zdecydowanym na zakup, a jeszcze do tego bedzie się płacić gotówką a nie kartą i kolumny zabierze samemu bez wysyłania to można parę złotych zaoszczędzić.

Więc może te 1500 zł wystarczy.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub to :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) A może to?

 

Co waszym zdaniem najbardziej sprawdzi się do mych warunków i potrzeb (patrz 1 post): Paradigm Titan Monitor V5 vs Usher S520 vs Whatfedale Evo2 10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł2288

 

zadzwon do Korisu, dostaniesz rabat, ja kupiłem uszatki dwa miesiace temu od nich nowki za 1350.

 

Paradigmy i wafle sa ok ale to nie ten poziom kultury dzwieku co Usher. Dodatkowo bedziesz mogł w przyszłosci rozwijac swoj system nie zmieniajac kolumn bo one lubia drozsze ambitne towarzystwo.

 

U mnie graja w 17mk2, bułka z masłem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.