Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie! Z marką Audio Academy zacząłem zabawę ładnych pare lat temu... Wtedy był to model Hyperion I (4 ohm). Na tamte czasy wygrały konfrontacje z wieloma cenionymi ówczas markami m.in. Avance (seria omega), Monitor Audio (seria bronze), różnymi modelami Paradigma, Kef-ami (nie pamiętam już modeli) i wielu innymi... W między czasie słuchałem wielu różnych konstrukcji, przede wszystkim zagranicznych. Jednak nic w zbliżonym pułapie cenowym nie było mnie wstanie przekonać, powiem więcej konstrukcje dwu, a nie rzadko i trzy razy droższe nie dawały rady! Z brzmieniem AA mam kontakt do dnia dzisiejszego, za moment będę posiadaczem rewelacyjnych Tethysów II. Słuchałem również Hyperionów III (lux), które jak na swoją cenę grają wyśmienicie. Gorąco zachęcam posiadaczy / zwolenników / miłośników / czy pasjonatów Audio Academy do podzielenia się swoimi opiniami, spostrzeżeniami, komentarzami...??? :) Pozdrawiam! Goliatpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy znam od kilku lat kiedy to przypadkowo kupiłem Mimasy II. Przetrwały one kilka wzmacniaczy i CDP a grały ciepłym, muzykalnym nasyconym dźwiękiem. Do tego ponad przeciętna stereofonia.

Potem były inne kolumny i ostatnio znowu przypadkiem nabyłem Hyperiony III w wersji Lux. Miały być na chwilę, ale czuję że zostaną "kilka chwil" dłużej. Hyperiony zburzyły mi obraz niedostatku niskich tonów w kolumnach z Łodzi jaki można znaleźć w różnych wypowiedziach i jaki sam miałem po obcowaniu z Mimasami.

Audio Academy to chyba potwierdzenie, że nie tylko markowe i drogie przetworniki się liczą. Zmysł konstruktora jest równie ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

dzien dobry.

mam nadzieje ze zagladaja tu osoby ktore moga mi podpowiedziec cos na temat kolumn audio academy. mam aktualnie kolumny MIMAS - no wlasnie: nie wiem jakiego typu - I czy II. na pokladzie sa zamontowane glosniki 2xtesla i 1xseas 25tff.

kupilem je na przelomie okresu kiedy wchodzily kolumny MIMAS II. okleina sztuczna - nie jest to wersja z naturalnym fornirem.

czym rozni sie kolumna mimas I od Mimas II ?

 

odczuwam brak niskich tonow i dynamiki. kulumny sa napedzane amplitunerem rotel rsx 972. czy wybralem wyjatkowo niefortunne zestawinie ? o ile w kinie domowym nie drazni ten uklad to w stereo jest duzo gorzej. po paru miesiacach testow widze to wyraznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_harry, 28 Kwi 2009, 21:42

 

Według mojej najlepszej wiedzy w Mimasach II siedzą następujące przetworniki:

-Woofer: Westra (tesla) XW-165-1394

-tweeter: Seas 25 THH H-457

Ale tak jak radził goliatpl najlepiej zapytać u źródła.

Swoją drogą w cenie 'z drugiej ręki' Mimasy II to chyba najlepsze kolumny jakich słuchałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

to calkiem mozliwe. moze zmiana MIMAS I/II poleglala na innym wysokotonowcu i duzo szerszej ofercie w zakresie oklein.

zaczekam jeszcze troche ze zmiana kolumn - moze poeksperymentuje z ustawieniem - a przede wszystkim ze zrodlem. ostatnio gram ze starego pioneera dvd - akurat z gainclonem spisywal sie wspaniale ! zamierzam kupic rcd-02 rotel. moze to da lepszy efekt niz nerwowa wymiana kolumn ;-)

 

pozdrawiam

harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mimasów jakichś porażających ciśnień akustycznych nie uzyskasz. Basem też ogromnym nie zasieją. Jeśli na takowych aspektach brzmienia Ci zależy to może Paradigm?

Przede wszystkim jednak moim skromnym zdaniem amplituner sobie nie radzi. Jeśli masz możliwość zmienić go na jakiegoś poczciwego NADa to uczyń to, a kolumny odżyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

aaaa..... to to ja wiem i na dodatek nie jestem juz w wieku kiedy cisnienie akustyczne jest mi potrzebne ;-)

bas tez nie musi byc jak we fiacie 125p z subwooferem.

bardziej bym opisal moje pragnienia jako: przy niskich i nisko-srednich poziomach glosnosci uzyskac efekt jaki mozna miec w tanich boomboxach ;-)... czyli taki troche loudness.

brakuje mi dolu i gory przy cischym sluchaniu - mozna powiedziec zebrak jest dynamiki. moze nie jest to to samo - ale tak naprawde dynamike nadaje niski obszar czestotliwowsci. pchniecie powietrza.

 

akrualnie gram na tannoy'ach mk1 - moze jest troche lepiej ? w weekend podlacze raz jeszcze mimasy.

 

rozkrecalem rotela. elektrownia ktora posiada w srodku raczej sklania do wiekszej wiary w jego mozliwosci niz w mozliwosci "poczciwego nad'a"

koncowki mocy sa identyczne jak w wysokich modelach rotel'a.

 

moze kiedys sprobuje z innym wzmakiem. z gainclonem bylo niezle....

tak naprawde wszystko mam z innej budy - moze za jakis czas sprobuje od poczatku: odlsuchy w salonie lub u usluznych kolegow z forum a dopiero potem kupno ;-)

 

harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harry z rego co czytam to brakuje Ci mikrodynamiki, zmień źródło na cd, to podstawa! Dvd to jeden wielki zamulacz całego pasma. Poeksperymentuj z ustwieniem kolumn, ograniczona mikrodynamika w bardzo dużym stopniu zależy od akustyki pomieszczenia! No i jak już będzie dobrze na koniec jakieś trafne kabeli i zestaw jak ta lala! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ww. wątek jest w jakiś sposób autoryzowany przez AA?

 

Byłoby super gdyby powstawienie tego klubu niosło za sobą jakieś profity/ bonusy dla jego członków.

Dla mnie członkostwo mogłoby się wiązać z możliwością zapoznania się (wcześniej niż rynek) z nowymi produktami AA, możliwością osłuchania/ przetestowania etc.

 

Dla AA również wiązałoby się to z korzyściami, ponieważ przed finalnym wypuszczeniem produktu na rynek miałby szanse zebrać opinie o tym jak my odbieramy jego produkt w różnych konfiguracjach sprzętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S, 5 Maj 2009, 10:08

Nie sądzę aby miała miejsce jakakolwiek autoryzacja. Klub ten jak jemu podobne powstał jak przypuszczam z chęci zebrania w jednym miejscu sympatyków i posiadaczy marki. Aby wymieniać opinie i spostrzeżenia na temat kolumn.

Twój pomysł jest bardzo fajny, ale czytając/uczestnicząc w innych klubach na forum łatwo zauważyć niechęć udzielania się przedstawicieli/właścicieli produktów, o których piszemy.

Przyczyna jest moim zdaniem prozaiczna. Forumowi krzykacze nie dali by żyć takiemu wątkowi... Dlaczego nie jest to wątek sponsorowany itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey ale zakładam że kiedyś zajrzy tutaj AA i przemysli temat.

marketing szeptany, elitarność w dobrym tego słowa znaczeniu to wartości nie do podważenia.

wszyscy mamy wiedzę, że sprzedaż audio (nie marketowego) szczególnie produktów polskich firm nie jest drogą usłaną różami. dodatkowe działania producenta zawsze niosą za sobą pozytywny ładunek :)

 

uczciwie mówię, że jestem "za" i chętnie przyłączę się do klubu miłośników tych produktów (również uiszczając rozsądną składkę członkowską) za możliwość przetestowania, porównania i bycia "tym pierwszym".

pytanie tylko ilu miłośników AA zostaje wierne marce w długim horyzoncie czasowym. byc może hyperiony, heleny, phoebe czy tethysy sa tylko przystankiem do zacnych, czasami nie lepszych dźwiękowo, marek. wiadomo ze jak sie powie w towarzystwie "gram na proacach" bedzie to lepiej widziane niz "gram na hypkach ;)"

 

ps. zeby byla jasność nie jestem spokrewniony z AA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mr.S tak jak już kolega wyżej napisał wpisy w tym wątku nie są w żaden sposób autoryzowane. Cel i sens jest jeden, jeśli ktoś ma, miał, bądz planuje zakup produktów wyżej wymienionej marki niech napisze o swoich wrażeniach, bądz spostrzeżeniach...? Co do opini społecznej na temat wyższości marki ProAc nad marką Audio Academy właśnie to zalatuje marketowym doświadczniem i poglądem ;) Sam miałem ostatnio możliwość odsłuchania ProAc-ów studio 130 z mizernym wrażeniem, jakie na mnie pozostawiły. Także akurat w towarzystwie osób osłuchanych i znających temat myśle, że korzystniej wypadają firmy mniej masowe, za to dające znacznie większą jakość za podobną cene. Na koniec dodam, że jeżeli konkurencja zrobi produkt lepszy chętnie przeskocze na wyższy poziom ;) W końcu nikt tu nikogo na siłe nie trzyma, a wiadomo, że tą chorobą jest pogoń za króliczkiem... Więc jakież byłoby to nierozwojowe, gdybyśmy go złapali! :)) PS. PANOWIE, MOŻE JAKIEŚ FOTKI JAK KTOŚ DYSPONUJE? W końcu inne kluby mają! ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey tylko prośba do wpisujących aby recenzowali produkty AA podając skład całego odsłuchiwanego systemu.

to co napisałeś o proacach 130 się nie broni w mojej opinii. o każdym elemencie toru można napisać że jest mizerny... pamiętaj proszę, że to forum również przeglądają osoby nie zalogowane wiec z definicji nie mające wglądu w opis "o mnie".

fotki wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że powielanie wpisów w "o mnie" nie bardzo ma sens. Chyba bardziej konstruktywne byłoby, aby osoby przypadkowe nie były tymi przypadkowymi, tylko wysiliły się na tyle, aby się chociaż zalogować :) Jak już być audiofilem to pełną gębą! ;) W ogóle chcąc uniknąć później przypadkowych często nietranych, niepotwierdzonych wiedzą opini raczej jestem za wstępną selekcją osób przypadkowych (czyt.niezainteresowanych tematem na dłużej) PS. Ja też wkrótce dodama fotki:) Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym brał na Twoim miejscu tego caspiana jak nie końcówę to szukał integry.

W wątku, który założyłeś nie chce mi się polemizować z kolegami, ale porównanie NADa 355, czyli następcy 352 z Roksanem Caspianem jest moim zdaniem co najmniej chybione.

Może NAD zrobił jakiś milowy krok choć nie sądzę. Miałem 352. Caspiana jedynie słuchałem ale to wystarczyło.

Naima nie znam, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie dzisiaj sie dowiedziałem, że jest taki klub :)

 

Bardzo mi sie podoba pomysł Mr.S, zwłaszcza, że ja właśnie tak postępuje, czyli odwiedzam kilku moich kolegów z Łodzi z nowymi modelami kolumn i wspólnie ustalamy jakie brzmienie będzie najlepsze, co dodać, czego jest za dużo, co przeszkadza itd.

 

Własnie skończyłem chyba nowe Phoebe III. Piszę chyba bo chciałbym je gdzieś jeszcze przetestować i mogła by to być Warszawa.

Będą też nowe Hyperiony IV.

 

Klubowicze będą mieli okazje dowiedzieć sie jako pierwsi o moich poczynaniach w nowych projektach i w ogóle zmianach w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to ja się dopisuje do klubu i nawet jakieś fotki wstawię :)

 

Na początek krótka historia o tym, jak się znalazłem w gronie AA (tylko bez skojarzeń proszę :)

 

Swoja przygodę rozpocząłem od Marantza PM40 i B&W 204 (stare, trójdrozne, ogromne podłogówki). Ten zestaw przyzwyczaił mnie do dźwięku ciepłego z dużą ilością basu. Zamiana mieszkania na dom i jakis odłożony grosz zaowocowały wymianą Marantza na CA640 (wzm i CD) i KEF Q5. Jako, że dźwiek był lodowaty a wzmacniacz CA odmawił posłuszeństwa wymieniłem go razem z CD na nófki Marantz PM7001 i CD6002. Zrobiło sie lepiej, ale nadal bez basu. KEFy Q5 powędrowały zatem do mojej przyjaciółki (i tam z Onkyo spisują sie wyśmienicie do dziś) a ja w desperacji zastąpiłem je dwoma armatami - Mission M35i. Bas sie poprawił (piszę o ilości a nie jakości) ale za to trochę wcięło scenę. Już chciałem z tym jakoś żyć, gdy znowu zdarzyła mi się przeprowadzka, tym razem ponownie do mieszkania w bloku (dom pod warszawą to kiepski pomysł dla osób zmuszonych codziennie dojeżdżać do pracy - same dojazdy zajmują min. 2 godziny dziennie).

Chwilę po przeprowadzce, zdarzył mi się nagły i niespodziewany zakup chińskiej lampy Yaquin 6V6. Marantz, gdy usłyszał jej dźwięk, bez słowa, sam się zapakował w pudelko i wystawił na Allegro. Lampa zagrała ślicznie, czego jednak nie można było powiedziec o Missionach, które zupełnie się w jej towarzystwie pogubiły i zaczęły pluć basem na prawo i lewo.

Po kilku dniach słuchania, wizyta moich przemiłych sąsiadów uświadomiła mi, że Mission do tego pomieszczenia i tego wzmacniacza zupełnie sie nie nadają.

Problem był poważny, bo naprawdę już nie miałem pomysłu, co mogę w budżecie do 3.000 kupić. Kolejny hipermarketowy badziew? Już byłem bliski desperacji i licytowania AE Aelite Two, gdy przez przypadek trafiłem na post w którym przeczytałem, że Audio Academy na terenie Warszawy, nieodpłatnie udostępnia swoje kolumny do testów. Napisałem do firmy maila w którym opisałem swoje pomieszczenie (załączyłem nawet fotki) i oczekiwania brzmieniowe. Odpowiedź otrzymałem chyba nawet tego samego dnia a zaledwie kilka dni później w rogach mojego pokoju dumnie juz prężyły się Hyperiony III Lux 4ohm. Zagrało tak, że juz po kilku pierwszych taktach wiedziałem, że bedą moje. Jako że właściciel AA zostawił mi je na dłuższy czas, mogłem spokojnie ochłonąć i tym samym zrozumieć, że to nie jest kolejne, chwilowe zauroczenie, tylko porządny dźwięk z którym chcę zostać na długo.

Niestety, trzeba tu zaznaczyć, że Michał, konstruktor kolumn Audio Academy jest pasjonatem a tym samym, człowiekiem zupełnie nie przystosowanym do współczesnego rynku kapitalistycznego. Zamiast wziąć ode mnie kasę i dać nogę do kolejnego klienta, tak jak by to zrobili sprzedawcy każdego innego sklepu audio w naszym kraju, uparł się, że muszę posłuchać jeszcze wersji ośmio ohmowej i dopiero wtedy zdecydować, które kolumny sprawia mi większą radość. Cóż, oczywiście ofertę przyjąłem i jak będzie widać za chwilę na zdjęciu, przez pewien czas słuchałem obu par Hypków. Jako, że w 90% pracuję w domu, zdążyłem poznać je z każdej strony. Po długim wahaniu (to był cholernie trudny wybór) zdecydowałem o pozostaniu z ostatnią, wyprodukowaną przez AA parą kolumn 4-ohmowych.

 

I to tyle. Przepraszam za tak długi tekst, ale skoro to jest klub AA :) to chciałem opowiedzieć wam całą swoją historię. Może tez i trochę dlatego, żeby komuś, kto będzie to czytał, udowodnić, że Hyperiony w moim pokoju nie są wynikiem decyzji chwili, lecz przemyślanym na wskroś zakupem, popartym kilkunastodniowymi odsłuchami we własnych a nie sklepowych warunkach akustycznych.

 

Nie będę się rozwodził nad konstruktorem, wyrażę tylko żal, w tym kapitalistycznym świecie pozostało tak niewielu pasjonatów, którzy ponad swój biznes przedkładają satysfakcję klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy, 11 Maj 2009, 23:02

 

>Własnie skończyłem chyba nowe Phoebe III. Piszę chyba bo chciałbym je gdzieś jeszcze przetestować i

>mogła by to być Warszawa. >Będą też nowe Hyperiony IV.

 

a to dobre, bo mnie zawsze interesowało jak i z czym się testuje takie kolumny zanim trafią do klientów (sklepów). Jak na moje laickie oko, to dosyć trudne zadanie, trzeba je bowiem tak zestroić, żeby i z Rotelem zagrały i z NADem i byc może z lampą chińską (tak, jak u mnie). A może ktos z nich zechce zrobić fronty do KD więc tez nie mogą sie pogubić.

 

Z góry sie zapisuję na odsłuch w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Therion

>...Niestety, trzeba tu zaznaczyć, że Michał, konstruktor kolumn Audio Academy jest pasjonatem a tym >samym, człowiekiem zupełnie nie przystosowanym do współczesnego rynku kapitalistycznego. Zamiast >wziąć ode mnie kasę i dać nogę do kolejnego klienta, tak jak by to zrobili sprzedawcy każdego innego >sklepu audio w naszym kraju,...

 

Tak właśnie robią producenci którzy czują za swoimi plecami oddech konkurencji i dlatego zależy im na tym aby ich klient był zadowolony na 100%.Jeśli tak nie robią w większości, jak to napisałeś - sprzedawcy każdego innego sklepu audio w naszym kraju, znaczy to że klientów wciąż mają gdzieś.A na jakim rynku ma się klienta gdzieś ?Na pewno nie w kapitalizmie. :)

Przepraszam za OT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja jest taka sama dla wszystkich, dlatego szokiem jest dla mnie to, że funkcjonują salony, które życzą sobie po 150zł za przygotowanie godzinnego ODSŁUCHU W ICH SALONIE (zgroza!). No debilizm jakiś. I pewnie by sie to przyjeło jako powszechne traktowanie klienta, gdyby nie ludzie tacy jak AA - gdzie człowiek z innego miasta potrafi przyjechać do mojego domu, wspólnie ze mną słucha i doradza zmiany.

Nie będę pisał peanów na cześć AA, bo wiem, że sobie tego nie życzy, ale mocno tamtym podniósł poprzeczkę. Oj mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek B, z tego co się orientuje nowe produkty AA nie są na vifie, tylko na... :) A niech się może lepiej wypowie sam Wirtuoz z AA ?! ;) Podpowiem tylko, że też na v ;) PS. Cieszę się, że temat ruszył no i dzięki za fotki! W krótce ja też dodam swoje 3-grosze :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.