Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

ja licze że zmieni się nieco szata graficzna produktów.

podobają mi się montowane na stałe cokoły ale nie na wzór Audio Physica tylko te które montuje Gemme Audio. do tego świetnie gdyby poza normalnym lakierowaniem można było domówić coś pomiędzy lakierem fortepianowym a zwykłym matem. odrobina blasku mile widziana :) i jeszcze maskownice. może uda się wykombinować tak żeby były montowane na magnesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S z tego co wiem, to wybór rodzaju forniru u AA jest spory, myśle, że też nie byłoby problemu z połyskiem typu black lub white piano (oczywiście za odpowiednią dopłatą) Co do maskownic to masz wymagania! ;) Swoją drogą kto słucha w maskownicach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami to konieczność żeby maskownice zostały użyte - szczególnie jak masz dzieci. u mnie były założone tylko raz może dwa w czasach pierwszych odsłuchów (jak miałem jeszcze hyperiony IIIs). ewidentnie czuć było degradację dźwiękową z ich użyciem więc ja osobiście nie używam.

ale magnesy byłyby w nowych konstrukcjach mimo wszystko wskazane :)

produkt finalny to nie tylko dźwięk ale i cała wizualizacja, otoczka. gdy zestaw AA gra tak samo jak konkurencja o wyborze mogą decydować dodatkowe aspekty. Nie twierdze, że sposób mocowania maskownic może przeważyć ale suma takich drobiazgów typu kolce, podkładki do zabezpieczenia klepki, rękawiczki bawełnianie do wyciągania z kartonów etc. ma dla części osób znaczenie.

Tak samo jak wizja, przesłanie firmy - taki jest wymóg czasów.

Zobaczcie: Krell - "the leader in audio engineering", Densen - "life is too short for boring hi-fi" ProAc - "perfectly natural". a AA - wasze typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako wciąż posiadacz Phoebe, dołączam do klubu.

zacne kolumienki.co jest najciekawsze, zmieniałem wzmacniacz kilka razy od kiedy je posiadam i właściwie nie dało się nigdy odczuć, że nie są wstanie podołać temu co daje wzmak.

polecam konkretnie je dociążyć(min. 10kg na kolumnę).. zdecydowanie poprawia do brzmienie, kontrolę, przestrzeń. stają się bardziej precyzyjne.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szokiem było, jak bardzo Hyperiony są wrażliwe na ustawienie. Bliżej ściany - "grubszy" bas, odsunięte "lżejszy", skręcone ku sobie - scena idzie w głębokość, "odkręcone" od siebie - scena robi się płytsza ale za to niezwykle szeroka. Fajne. Warto pobawić się ustawieniami i odnaleść swój własny, złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Phoebe też tak miałem.tylko ja dłużej walczyłem z wrażliwością na niesymetryczne ustawienie.w końcu znalazłem najlepszy ustawienie.drobne różnice(kilka stopni)w ustawieniu niszczyły cały efekt. teraz stoją idealnie względem siebie co do centymetra.i jest dobrze.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperiony są jednak mniej czułe na ustawienie od Tethysów.

Przy Tethysach znalezienie złotego środka jest dużo bardziej pracochłonne a miejsce idealnego odsłuchu dobre tylko dla jednej słuchającej osoby. Jak przysiada się żona i muszę nieco zmienić swoją pozycję odsłuch nie jest już tak idealny ;)

U mnie idealnie grają jak są skręcone do środka o jakieś 10stopni i linia przecięcia jest daleko, daleko za słuchaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S czyżbyś był posiadaczem Tethysów? :) To możemy sobie piątkę przybić, ja też już mam swoje wyczekiwane skrzyneczki! :) Jeszcze odnosząc się do Twojego poprzedniego wpisu odnośnie ciekawszego dizajnu produktu w momencie, gdy kolumny AA grają tak samo jak konkurencja. Może i masz rację, może i z czasem powinno się zmieniać wygląd choćby dla odświeżenia produktu, ale akurat AA nie gra tak samo jak konkurencja w tym przedziale cenowym! Bije ją na łeb! Więc dla mnie zmiana wyglądu w tym wypadku ma niewielkie znaczenie ;) Skoro masz Tethysy sam wiesz o tym najlepiej! :)) Acha jeszcze pytanko na jaką odległość masz je odstawione od tylnej (i ewntualnie bocznych) ścian-y? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś gram właśnie na Tethysach.

Odległości:

- liczać od tylnej krawędzi kolumny do ściany w pokoju - 1,10 m

- licząć od bocznej, skrajnej krawędzi kolumny do ściany bocznej w pokoju - 0,9 m

- szerokość ustawienia (odległość między wewnętrznymi krawędziami kolumn) - 2,05 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha co do tego pisania jeśli chodzi o Ciebie to mam pewne (chyba uzasadnione) obiekcje? ;) Masz najwięcej wpisów w naszym klubie! :)) Poza tym ktoś tu prosił o to, aby wpisywać cały system przy recenzowaniu produktów AA! :) Ciekawe kto? :) Pisanie na priva w tym przypadku pozbawi możliwości zaspokojenia ciekawości innych klubowiczów, a nie o to w tym chyba chodzi ;) Ale nic na siłe kolego, jak nie masz ochoty pisać na forum trudno ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :)

grunt to podtrzymać dyskusję - może inni właściciele AA również się uaktywnią a sam nie bądź taki skrupulatny bo na początku maja też deklarowałeś że wrzucisz fotki i co? ;)

 

Pytałeś o obecną konfigurację co stoi nieco w sprzeczności z moim planem, ponieważ przymierzam się do wyrażenia opinii o Tethysach oraz Hyperionach (jako klubowicz czuje sie w obowiązku) ale w różnych konfiguracjach jakie miałem u siebie. będzie to opis raczej kierunkowy bez tych pięknych uogólnień typu "perlista góra". ocena szkolna w męskich krotkich slowach :) opis w "o mnie" w tym przypadku by sie nie sprawdził bo konfiguracja obecna niekoniecznie musi zostac na dłużej. działam szybko i zdecydowanie - coś nie gra tak jak oczekuje -> nie zostaje w systemie.

akurat ostatnio bawilem się tym DACiem. jak ktos z klubowiczów szuka DACa warto przemyśleć bo juz chyba mozna go dostać bezposrednio w Polsce. u mnie jednak nie zostaje ;)

moja ocena na 4 w skali do 6 - szczegółowy z umiarkowaną natarczywością, poluzowany bas, mała głębia, separacja ok ale w prostej linii. taki komputerowy dźwięk - do zamulonych systemów w sam raz o ile ilość basu nie jest przekroczona.

 

ps. na razie juz nic więcej nie napisze bo rzeczywiście mam najwięcej wpisów na tym forum :)

post-14668-100004854 1242545226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako posiadacz hyperionów III lux mam pytanie do kolegów. Czy są jakieś sensowne podkładki pod kolce w tych hyperionach. Moje mają takie kuliste zakończenie(piszę o kocach) i nie wiem czy będą dobrze pasować w podkładki, które mają tradycyjny otwór taki, który rozszerza się w głąb. Myślałem o takich:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=642187106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam właśnie i zauważyłem,że w parkiecie pojawiły się odciski(hyperiony trochę ważą)Pisałem do Pana Michała, ale chyba nie ma takich podkładek na stanie.Poza tym te zaokrąglone końcówki chyba do żadnych podkładek nie pasują. Będę musiał kupić jakiś gotowy komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycja kolców bez kolca ;) w Hyperionach ma już swoje lata .Tutaj moje "jedynki" przerobione na "dwójki" a potem modyfikowane.Pozostała reszta systemu to diy.Jedynie Sonneteer Alabaster jest w tym towarzystwie gościnnie :)

Pozdrawiam maniaków AudioAcademy.

post-426-100003872 1243366551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy ma dwa rodzaje kolców, te mosiężne zakończone kulką i bardziej eksluzywny srebrny zestaw z podkładkami i uszczelkami do nich w pięknym pudełku z wytłoczonym logiem AA :) Za tą drugą opcję trzeba chyba dopłacić? ;) Nie wiem Kaliman2 czy do tych kulistych zakończeń uda Ci się dopasować adekwatne podkładki, te standardowe chyba będą się wysuwały? (zbyt małe wgłębienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne Towarzystwo Klubowe!

 

Do zbyt wielu klubów nie należę, ale do tego (poza klubem Roksana) należeć będę miał zaszczyt! Od kilku juz lat jestem posiadaczem kolumn hyperion III wersja 8ohm. Pan Michal na moja prosbe zrobil je specjalnie dla mnie w okleinie jatoba i z podwójnymy wyprowadzeniami - bo gram w bi-wire. Reszte opisu znajdziecie w o mnie.

 

Z niecierpliwoscia czekam na jakies nowe kolumny Pana Michala - sluchalem tethysy na ałdioszole - ale to chyba nie byla jeszcze wersja ostateczna.

 

pzdr, Krzysztof

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.