Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji. Przypomniałem sobie

W nowym salonie Kezard w Gdyni mieszczącym się przy Alei Zwycięstwa 197, można do końca lutego posłuchać końcówki Xindak PA-20. http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.aspx?ProductID=471

zachowam się jak kobieta i powiem: "jaki piękny" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić lampy, które warto wypróbować w Vicku? Na tą chwilę są u mnie zamontowane standardowe chińczyki. Przez wątek przewijały się Tung Sole Gold- Goliat możesz coś więcej napisać na temat tych lamp? To prawda, że wadą Tung-Sola jest to, że dźwięk jest jakby za zasłoną i brakuje mu otwartości? W sklepie internetowym polecano mi również Psvane- tutaj podobno żywotność jest krótsza oraz Genalex/Gold Lion. Kasę jaką mogę przeznaczyć to 100-150 zł za sztukę.

 

Pzdr

 

Pisałem już kilkukrotnie o konfiguracjach lampek, które przerobiłem. W klubie również - poszukaj.

Nie prawdą jest, że TSG gra z za kotary. Nie znajdziesz równiejszej lampy w tym budżecie z nowej produkcji. PSvane grają fajnie, kolorowo, ale środek jest lepszy w TSG.

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

 

Jarek K, a jak według ciebie ma się SV-226 mkII do nowego SV-237 ?

 

Też już o tym było :)

Vincent 226mkII w stosunku do 237 ma lepszy impuls, jeszcze więcej powietrza i planktonu w dźwięku. Gra dynamiczniej i żywiej od SV237. Do tego ma więcej magii... Niestety 226mkII to historia :( W skali obiektywnej jeżeli oceniamy brzmienie a nie cenę 226mkII w mojej ocenie to najlepsza hybryda jaką stworzył Pan Vincent :)

Na tą chwilę z produkowanych i dostępnych na rynku SV237 jest bardzo dobrym wzmacniaczem, zdecydowanie lepszym od swojego nierówno grającego SV236 i SV236mk.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym było :)

Vincent 226mkII w stosunku do 237 ma lepszy impuls, jeszcze więcej powietrza i planktonu w dźwięku. Gra dynamiczniej i żywiej od SV237. Do tego ma więcej magii... Niestety 226mkII to historia :( W skali obiektywnej jeżeli oceniamy brzmienie a nie cenę 226mkII w mojej ocenie to najlepsza hybryda jaką stworzył Pan Vincent :)

Na tą chwilę z produkowanych i dostępnych na rynku SV237 jest bardzo dobrym wzmacniaczem, zdecydowanie lepszym od swojego nierówno grającego SV236 i SV236mk.

 

Dziękuję za opis, szukałem z 15 stron do tyłu, ale nie znalazłem takiego porównania, może było wcześniej, ten wątek jest już bardzo długi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

wzmacniacz produkowany ponad 10 lat temu ,a cena,...kosmiczna,,ja do phoebe 3 ,używam yaqina,i do tych ,monitorków,jest w sam raz! ,moc ,bas,średnica,przepiękna !!-i myśle że tego vicka barwą,zjadłby ,na śniadanie,ale mój janek jest trochę podrasowany ,tak że połknie, wiele podobnych wzmacniaczy,jestem ,tego pewien,

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz produkowany ponad 10 lat temu ,a cena,...kosmiczna,,ja do phoebe 3 ,używam yaqina,i do tych ,monitorków,jest w sam raz! ,moc ,bas,średnica,przepiękna !!-i myśle że tego vicka barwą,zjadłby ,na śniadanie,ale mój janek jest trochę podrasowany ,tak że połknie, wiele podobnych wzmacniaczy,jestem ,tego pewien,

 

zbyniu jakie 10 lat temu mkII mozna bylo kupic jeszcze w 2009 roku spokojnie. Po drugie z tym zjadaniem...bez przesady, takie gadanie bez sensu. Kolejna rzecz to ze Phoebe monitorkami nie sa;)

Vicek po prostu wyroznia sie barwa i nasycona srednica, ma mocny bas. Wysokie to na pewno zalezy od lampy.

Z ta dynamika, szybkoscia Vicka oraz jego przejrzystoscia nie jest tak doskonale ale jest przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz produkowany ponad 10 lat temu ,a cena,...kosmiczna,,ja do phoebe 3 ,używam yaqina,i do tych ,monitorków,jest w sam raz! ,moc ,bas,średnica,przepiękna !!-i myśle że tego vicka barwą,zjadłby ,na śniadanie,ale mój janek jest trochę podrasowany ,tak że połknie, wiele podobnych wzmacniaczy,jestem ,tego pewien,

 

Zbyniu cena za 226mkII była wręcz okazyjna! W konfrontacjach wypadał on korzystniej praktycznie pod każdym względem ze wzmacniaczami z przedziału 12-15.000zł (Jedyne czym Vincent nie grzeszy to konturowość i szybkość) Te cechy innym wychodzą lepiej, ale traciły przez to na plastyce i muzykalności. Yagina mamy na stanie, jeżeli chcesz się przekonać kto kogo zje - zapraszam :) Nieskromnie powiem, że może się skończyć kompromitacją ;)

 

Ja osobiście jakiś czas temu myślałem o jego zamianie na McIntosha MA-6900, ten drugi gościł u mnie przez dwie godziny i niestety w skali bezwzględnej pod względem siły, muzykalności i swobody grania Mac ustąpił :) Vicek został a ja zaoszczędziłem ok 12.000zł za używkę. Bo nowy to chyba kosztował (jak był produkowany) ok 25.000zł ??? :)) McIntosh 6900 miał lepszy kontur i precyzję grania, cała reszta niestety na słyszalnie niższym poziomie. Traciliśmy przez to muzykalność i tą nieskrępowaną swobodę grania. Dźwięk stał się kliniczny i sterylny. Ja się już z integry McIntosha wyleczyłem. Uważam że robią świetne końcówki, ale to już inna liga cenowa.

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

post-12821-0-88641700-1423925698_thumb.jpg

post-12821-0-85104000-1423925711_thumb.jpg

post-12821-0-16854600-1423925719_thumb.jpg

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że yaqin mc-10l to naprawdę udana konstrukcja o ile o tym modelu mowa.

 

Dobrze jest podłączyć do niego porządne źródło.

U mnie najlepiej brzmiał z Primare D30.2.

 

Nie sposób nie zgodzić się z omenem, że taki upgrade jaki przeprowadził zbyniu 360 to już chyba tylko nazwa i obudowa z poczciwego yaqina została.

 

tapnięte z Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

jeszcze wspomne o akustyce bo to rzecz w miare istotna ja kolumn nie zmieniam bo nie ma potrzecy jesli wzmacniacz ma charakter liniowy neutralny i nie jest podbarwiony to mamy to co podaje prekaz rezysera dzwieku sila rzeczy jak wstawimy inne pojemnosci np kondow to chocby nie wiem co np utracone pasmo na dana czestotliwosc nie wruci zostanie wyciente i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicek do Dynek np nie bedzie pasowal ale do AA jak najbardziej. A Goliat gdybys mial okazje np wymienic 226mk2 na cos innego mowie tylko o brzmieniu to co to by bylo? PH7 kiedys mi wspomnial ze fajny jest ten ATC SIA2-150? Mialem Krella kav300i oczywiscie byl szybszy wiecej detali precyzji ale plastyka na Vicku lepsza. Atoll in100 tez wg mnie przy Vicku to krew z uszu, nie wiem jak wyzsze Hegle. Ja w Vicku musze pobawic sie lampami, TSG niby sa rowne ale jakas mgielka jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicek do Dynek np nie bedzie pasowal ale do AA jak najbardziej. A Goliat gdybys mial okazje np wymienic 226mk2 na cos innego mowie tylko o brzmieniu to co to by bylo? PH7 kiedys mi wspomnial ze fajny jest ten ATC SIA2-150? Mialem Krella kav300i oczywiscie byl szybszy wiecej detali precyzji ale plastyka na Vicku lepsza. Atoll in100 tez wg mnie przy Vicku to krew z uszu, nie wiem jak wyzsze Hegle. Ja w Vicku musze pobawic sie lampami, TSG niby sa rowne ale jakas mgielka jednak jest.

 

Szczerze powiem, że nie raz już się nad tym zastanawiałem co mogłoby w przyszłości zastąpić mojego 226mkII i nie mam pomysłu? ;) Mam kolegę w pracy, który również ma Vicka, tylko wersję 226mk i oboje się śmialiśmy, że mamy dylemat...? Póki co nie myślę o jego odsprzedaży i chyba raczej prędko tego nie uczynię. Jest jedna rzecz, której jeszcze dobrze nie posłuchałem a chwilowo zwrócił moją uwagę jak przywiozł ze sobą klient na odsłuch. To był Rock marki Sound Art. Jesteśmy w trakcie dogrywania terminu kiedy chłopaki z W-wy majągo do nas podrzucić - zobaczymy? :)

 

Co do lamp, to jeżeli chcesz coś bardziej przejrzystego od TSG i jedncześnie muzykalnego poszukaj holenderskich NOS'ów marki Valvo. Super sprawa! :)

 

PS.Mam takie same zdnie na temat Krella i Atolla jak Ty :) Szybkie, detaliczne, aleeee nie dla mnie :)

 

na pewno piszesz o fabrycznym yaqinie tak...?.on rozwija szkrzydła po wymianie lamp ,i po modyfikacji ,trafa kondesatory punkty prac itd;w stanie fabrycznym,to by sie zgadzało

 

Zgadza się Zbyniu, piszę o fabrycznych Yaginach. Napisz co się zmieniło w brzmieniu po modyfikacji i co tam dokładnie poczyniono...? Jakie są koszty takiego tuningu?

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl

Czy mógłbym Cię poprosić o kilka słów na temat różnic lub podobieństw między Mk a Mk II?

Od kilku dni pogrywa u mnie Mk. Jego dotychczasowy

właściciel (z Łodzi) mówi, że różnice są na granicy percepcji ale wiadomo jak to się opowiada przy sprzedaży ;-) po coś chyba Vincent wydał kolejną generację?

 

tapnięte z Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl

Czy mógłbym Cię poprosić o kilka słów na temat różnic lub podobieństw między Mk a Mk II?

Od kilku dni pogrywa u mnie Mk. Jego dotychczasowy

właściciel (z Łodzi) mówi, że różnice są na granicy percepcji ale wiadomo jak to się opowiada przy sprzedaży ;-) po coś chyba Vincent wydał kolejną generację?

 

tapnięte z Note

 

juz bylo o tym i chyba faktycznie wg sluchajacych roznice nie sa duze.

 

No tak ten SA Rock ciekawy. A kilka zdan co do ATC SIA? Wiadomo inna cena;)

 

Mowisz o zamianie na wzmacniacze w podobnej cenie jak byl Vicek czy jakims wyzszym progu cenowym rowniez?

 

Za lampy mysle sie wezme ale pewno najpierw poszukam jakiegos godnego cd do Vicka i Phoebe, nie ukrywam ze mysle o Vicku CD400 albo S2.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy Rhea sie zgrywaja z Vickiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl

Czy mógłbym Cię poprosić o kilka słów na temat różnic lub podobieństw między Mk a Mk II?

Od kilku dni pogrywa u mnie Mk. Jego dotychczasowy

właściciel (z Łodzi) mówi, że różnice są na granicy percepcji ale wiadomo jak to się opowiada przy sprzedaży ;-) po coś chyba Vincent wydał kolejną generację?

 

tapnięte z Note

 

 

O tym też było i to nie raz :) Nawet w klubie kilka/naście stron wcześniej też gdzieś jest. Poszukaj.

A coś Ci się nie zgrało?

 

juz bylo o tym i chyba faktycznie wg sluchajacych roznice nie sa duze.

 

No tak ten SA Rock ciekawy. A kilka zdan co do ATC SIA? Wiadomo inna cena;)

 

Mowisz o zamianie na wzmacniacze w podobnej cenie jak byl Vicek czy jakims wyzszym progu cenowym rowniez?

 

Za lampy mysle sie wezme ale pewno najpierw poszukam jakiegos godnego cd do Vicka i Phoebe, nie ukrywam ze mysle o Vicku CD400 albo S2.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy Rhea sie zgrywaja z Vickiem?

 

ATC to potężnie i silnie grający wzmacniacz. Ma i power i barwę, idealnie komponuje się z firmowymi kolumnami ATC, które czasami potrzebują trochę utemperowania góry. On ją właśnie trochę uspokaja. Vincent 226mkII ma więcej nieskrępowanego powietrza w dźwięku i chyba lepsze pogłosy... Nie sprawdzałem u siebie z Tethysami, więc nie wiem jakby to wypadło? Z odtwarzaczy śmiało możesz rozważyć CD-400. Co prawda były przez chwilę z nimi problemy (czytniki CD) ale przyczyna została zdiagnozowna i obecnie nie ma już żadnego problemu. W mojej ocenie to jeden z najfajniej grających CD-ków za taką kasę.

 

Muszę przyznać, że od 2-tyg. jestem już chyba ortodoksyjnym zwolennikem Vicka, bo nabyłem do kompleu również Tuner STU-3, także teraz mam już cały pakiet ;) Długo nie brałem pod uwagę radia tej marki, (mam dwa inne tunery) ale zdażyła mi się okazja aby sprawdzić jak to gra i po odsłuchu zamówiłem dla siebie :) Teraz mam trzy :)

 

O zestawienie Rhea + Vincent pytaj Jarka K. U niego zagościł właśnie taki system :)

 

PS. Ale to co jest najlepsze to w Łodzi oraz wielu innych miastach po 6-latach na antenie od piątku nie działa już stacja Chilli Zet, która była moim faworytem i m.in dla niej bawiłem się z różnymi tunerami... Zastąpiono ją jakimś Antyradiem o skrajnie innym charakterze :( Chilli zostawili tylko w W-wie, Krakowie i Katowicach. Szkoda gadać! :(

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp, to jeżeli chcesz coś bardziej przejrzystego od TSG i jedncześnie muzykalnego poszukaj holenderskich NOS'ów marki Valvo. Super sprawa! :)

 

 

To prawda, że Valvo (pomijając, że są niemieckie - holenderskie to głównie Philips i Amperex) to świetne lampy. Charakterem to taki złoty środek. Czyste i bezpośrednie, kontury wyraźnie kreślone, ale jest i sporo barwy i wypełnienia. Podobne do Telefunkena (dla wielu wzorzec), a sporo tańsze. Chociaż ja przy Tethysach zdecydowanie wolę swoje ukochane RCA Black Plates. Te z kolei są nieco podobne w charakterze do TSG z bieżącej produkcji. Ale będąc jeszcze bardziej plastycznymi i barwnymi, górują nad TSG szczegółowością, czystością i bogactwem brzmienia Zgadzam się tutaj z Kopaczmopa, że TSG grają z leciutką mgiełką i przygaszeniem. Jakby zza cieniutkiej kotary. W bezpośrednim porównaniu słychać to wszystko natychmiast. Nie zmienia to faktu, że są to chyba najlepsze lampy z bieżącej produkcji. Również lepsze od tych najdroższych, misternie opakowanych w jubilerskie pudełeczka, z metryczkami i numerami seryjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />PS. Ale to co jest najlepsze to w Łodzi oraz wielu innych miastach po 6-latach na antenie od piątku nie działa już stacja Chilli Zet, która była moim faworytem i m.in dla niej bawiłem się z różnymi tunerami... Zastąpiono ją jakimś Antyradiem o skrajnie innym charakterze :( Chilli zostawili tylko w W-wie, Krakowie i Katowicach. Szkoda gadać! :( <br />

Witam,też lubiłem posłuchać chilli z radyjka,szczególnie późnym wieczorem potrafili fajnie zagrać. Teraz rzeczywiście na tej częstotliwości nadaje antyradio,słaba stacja i muzyka całkiem nie dla mnie. Pofatygowałem się,skreśliłem kilka zdań ''w podziękowaniu'',ale Cillizet ma w głębokim poważaniu zaściankowych słuchaczy, i odpowiedzi na mój list się nie doczekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,też lubiłem posłuchać chilli z radyjka,szczególnie późnym wieczorem potrafili fajnie zagrać. Teraz rzeczywiście na tej częstotliwości nadaje antyradio,słaba stacja i muzyka całkiem nie dla mnie. Pofatygowałem się,skreśliłem kilka zdań ''w podziękowaniu'',ale Cillizet ma w głębokim poważaniu zaściankowych słuchaczy, i odpowiedzi na mój list się nie doczekałem.

 

Też wysłałem do nich dwa mailowe gołębie, ale bez odzewu - nie liczyłem na to, ale nie liczyłem również na taki odzew ze strony słuchaczy na stronie Chilli na FB. Jest już kilka tysięcy wpisów od rozżalonych słuchaczy i praktycznie każdy nowy ich wątek komentowany jest tematem przewodnim :) Może się durnoty opamiętają! Skręślili w jednej chwili kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy od tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też wysłałem do nich dwa mailowe gołębie, ale bez odzewu - nie liczyłem na to, ale nie liczyłem również na taki odzew ze strony słuchaczy na stronie Chilli na FB. Jest już kilka tysięcy wpisów od rozżalonych słuchaczy i praktycznie każdy nowy ich wątek komentowany jest tematem przewodnim :) Może się durnoty opamiętają! Skręślili w jednej chwili kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy od tak :(

Przecież, nie ma problemu, można posłuchać ulubionej stacji przez smartfona sic! Tyle ,że ja słucham radia z radia,ze znajomymi spotykam się w realu,lodówki nie mam podłączonej do internetu,a telefon służy mi do rozmów. Mam 44 lata,a czuję się jak mamut na wymarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mam w systemie kable głośnikowe Tellurium Q Black i jestem w SZOKU jak te kable wpływają na brzmienie.

Jeśli ktoś z Was potrzebuje w swoim systemie dodać sobie niskich tonów, jednocześnie bardziej je kontrolując, dodać przestrzeni, oddechu i czarnego tła, świetnej lokalizacji, wygładzić i uspokoić brzmienie zwiększając przy tym drastycznie ilość szczegółów oraz dodać czystości brzmienia i dynamiki to koniecznie posłuchajcie tych kabli!!! Jeśli myślicie że czegoś Wam brakuje w dźwięku, ale nie wiecie czego, i jeśli myślicie że czas na zmiany kolumn lub elektroniki, to przed podjęciem decyzji koniecznie posłuchajcie tych kabli bo prawdopodobnie nie będą potrzebne aż tak poważne zmiany.

Poprzednio miałem wpięte Real Cable BM-250. Fajne druty, ale to co zrobił Tellurium Q Black to jest jakaś nieprawda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze proszę jaką masz elektronikę i czy porównywałeś je z innymi przewodami przed decyzją wyboru? (oczywiście poza Real Cable)

 

PS. Aaa już doczytałem :) Xindak PA-M i Audiolab :) To wszystko tłumaczy ;)

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Późno bo późno ale od kilkunastu dni jestem w posiadaniu nowych Hyperion IV więc zapisuję się do klubu. I tak na początek mam pytanie.

Kolumny super ale odnoszę wrażenie, że z moim Cambridge audio azur 351a nie są w pełni wykorzystane. Stąd rodzi się pytanie czy miał ktoś doczynienia z taką konfiguracją? Czy warto szukać innego wzmacniacza (do 3 tys używki) jeśli tak to jakiego. A może zbierać kasę na coś droższego?

Pozdrowienia dla Pana Michała. Dzięki za wstępne rady na e-malia.

P.S

Jeśli ktoś chętny na mój cambridge audio azur 351a to właśnie wstawiłem na allegro. Polecam bo jest nowy a chce tylko 1400 zł. I myślę że do phoebe byłby ok.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.