Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki. Koledzy potrzebuje dobrego CD do 400 zeta bo mój idzie na śmietnik. Co polecacie z dostępnych na aukcjach ? A może komuś zalega w szafie ? MMoże być jako transport do mojego stream magica 6

Pioneer PD-S701. Nie wiele gorszy od Audiolaba CD8200. Osobiście mam oba ale właśnie dla tego że PD-S701 gra tak jak CD za 4500 zl. ma u mnie dożywocie. Poszukaj na Allegro w cenie 400zl. Nie powinno być problemu z kupnem tego Pionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD-S701. Nie wiele gorszy od Audiolaba CD8200. Osobiście mam oba ale właśnie dla tego że PD-S701 gra tak jak CD za 4500 zl. ma u mnie dożywocie. Poszukaj na Allegro w cenie 400zl. Nie powinno być problemu z kupnem tego Pionka.

 

 

Dzięki. Poszukam tego ponka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież to prawie tyle samo co w kolumnach- za przetworniki razem z elementami zwrotnic. :) Phoebe :)

 

 

Przecież to prawie tyle samo co w kolumnach- za przetworniki razem z elementami zwrotnic. :) Phoebe :)

 

 

Dobra, dobra. Śmiej się ale ja naprawdę się wykosztowałem na sprzęt w bardzo szybkim czasie i chwilowy brak środków. Na razie słucham na DVD Pioneer dv 610 AV lub na Stream Magic 6 z dysku FLAC-i.

Wczoraj byłem u Gostka (z OLX) posłuchać Marantza 65 II ale to była porażka bo grał gorzej jak mojego pioneer DVD.

Nic, rozglądam się dalej.

 

 

witam, , od wczoraj z moimi Pheobe gra Vincent 226mkII, i chyba na stałe zastąpi Atolla in100. Jakby był ktoś zainteresowany zapraszam na priv. a poniżej fotka nowego nabytku.

 

Śliczny. Miałem okazje go słuchać i kupić ale ostatecznie kupiłem Yakin 100 B.

 

Z niedrogich ale i wiekowych poszukaj Luxmana. Był kiedyś klient, który przywiózł coś takiego, wiem, że sprzedał to na aukcji za trochę ponad 200zł. Niestety nie pamiętam modelu, ale dźwięk zawstydziłby nie jednego nowego CD-ka :)

 

Poszukam i może się zainteresuję.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, , od wczoraj z moimi Pheobe gra Vincent 226mkII, i chyba na stałe zastąpi Atolla in100. Jakby był ktoś zainteresowany zapraszam na priv. a poniżej fotka nowego nabytku.

 

Hehe dziwny przypadek bo model na zdjęciu to nie mkII :) Widzę, że jest napis mkII, ale to nie jest mkII :) MkII nie ma po środku diody, tylko oczko podczerwieni pilota. Jedyna dioda jaka się świeci podczas pracy to malutka na pokrętle źródła i jest ona czerwona. Poza tym nie widzę tu przełącznika głośników A/B. Hehe dziwna sprawa? :)

Możesz zrobić zdjęcie górnej pokrywy oraz tyłu wzmacniacza?

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to chyba mam unikat:) A tak poważnie to widziałem w internecie zdjecia takiego modelu. Fakt nie ma on przełącznika głośników A/B, a z tyłu jest tylko jedna para terminali głosnikowych. Natomiast wszędzie są oznaczenia mkII - nawet w srodku na każdej płytce. Goliat doceniam Twoją wiedzę, ale jak widać człowiek uczy się całe życie :) poniżej fotki.. Co do porównania to Atolla, to jest więcej przestrzeni, wiecej powietrza w dźwięku. Muzyka nabrała większego blasku, dźwięk jest bardziej barwny.

post-42290-0-06609100-1426336793_thumb.jpg

post-42290-0-44684000-1426336802_thumb.jpg

post-42290-0-50207800-1426337086_thumb.jpg

post-42290-0-64798100-1426337117_thumb.jpg

post-42290-0-06709600-1426337183_thumb.jpg

post-42290-0-06609100-1426336793_thumb.jpg

post-42290-0-44684000-1426336802_thumb.jpg

post-42290-0-50207800-1426337086_thumb.jpg

post-42290-0-64798100-1426337117_thumb.jpg

post-42290-0-06709600-1426337183_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Z niedrogich ale i wiekowych poszukaj Luxmana. Był kiedyś klient, który przywiózł coś takiego, wiem, że sprzedał to na aukcji za trochę ponad 200zł. Niestety nie pamiętam modelu, ale dźwięk zawstydziłby nie jednego nowego CD-ka :) <br />

 

http://allegro.pl/luxman-d-113d-cd-transport-i5162538525.html

 

Ciekawy transport. Ale Ceeeeena. :D

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to chyba mam unikat:) A tak poważnie to widziałem w internecie zdjecia takiego modelu. Fakt nie ma on przełącznika głośników A/B, a z tyłu jest tylko jedna para terminali głosnikowych. Natomiast wszędzie są oznaczenia mkII - nawet w srodku na każdej płytce. Goliat doceniam Twoją wiedzę, ale jak widać człowiek uczy się całe życie :) poniżej fotki.. Co do porównania to Atolla, to jest więcej przestrzeni, wiecej powietrza w dźwięku. Muzyka nabrała większego blasku, dźwięk jest bardziej barwny.

 

Kurcze nadal coś mi nie pasuje :) Być może to egzemplarz "przejściowy" Chińczycy w fabryce zakończyli już etap mk, skończyły im się części i włożyli już te od mkII ? :) Waga wyjaśni wszystko, jak jest 17kg to wersja mk ubrana w opakowanie i płytki scalone od mkII. A jak jest 20kg to zapomnieli wrzucić podwójne terminale i przełącznik A/B :))

 

Ale najważniejsze, że Ci się podoba! :) Jakie lampki tam siedzą bo na zdjęciach nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nadal coś mi nie pasuje :) Być może to egzemplarz "przejściowy" Chińczycy w fabryce zakończyli już etap mk, skończyły im się części i włożyli już te od mkII ? :) Waga wyjaśni wszystko, jak jest 17kg to wersja mk ubrana w opakowanie i płytki scalone od mkII. A jak jest 20kg to zapomnieli wrzucić podwójne terminale i przełącznik A/B :))

 

Ale najważniejsze, że Ci się podoba! :) Jakie lampki tam siedzą bo na zdjęciach nie widać?

Waga to 20kg, lampy seryjne chińskie 12ax7. a odnosnie lamp to na co w przyszłości polować? Tung Sole, Psvane? Które polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjanowi chodziło o to, żeby mi dowalić. Phoebe III są zrobione na słabych głośnikach, które kosztują grosze. Słabe też są elementy na zwrotnicy. Wszystko to kosztuje 400zł a same kolumny 3200, więc za dużo zarabiam i trzeba mnie sprowadzić na ziemie.

Oczywiście do zagranicznych produktów Gracjan się nie odniesie, bo tylko na naszym podwórku można zrobić zadymę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_57210

 

Ze swojej strony do SM6 polecam poszukać czegoś z dedykowanym (osobno zaprojektowanym a nie przy okazji) torem cyfrowym w wersji coaxial, oczywiście z osobnym torem zasilania.

 

W tej chwili, za małe pieniądze godne uwagi to chyba tylko to:

http://allegro.pl/sony-cdp-338esd-seria-esprit-odtwarzacz-plyt-i5144867043.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjanowi chodziło o to, żeby mi dowalić.

Nie-tylko jak PH7 napisał o 400 pln za CD,a jest ich sporo w tej cenie,to ja porównanie zrobiłem do głośników i elementów w kolumnach.

 

Phoebe III są zrobione na słabych głośnikach, które kosztują grosze.

To jest twoje zdanie :) ja tego nie napisałem-a to że są na tanich to "moim" zdaniem nic nie rzutuje.

 

Słabe też są elementy na zwrotnicy.

Czy słabe-to nie wiem,ale wiem że bardzo tanie(co też nic nie rzutuje dla mnie),ale ktoś wspominał,bo miał te kolumny,że są tak właśnie tanie elementy w zwrotnicy,a ty kable po tyś zł polecasz-więc gdzie tu logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjanowi chodziło o to, żeby mi dowalić. Phoebe III są zrobione na słabych głośnikach, które kosztują grosze. Słabe też są elementy na zwrotnicy. Wszystko to kosztuje 400zł a same kolumny 3200, więc za dużo zarabiam i trzeba mnie sprowadzić na ziemie.

Oczywiście do zagranicznych produktów Gracjan się nie odniesie, bo tylko na naszym podwórku można zrobić zadymę.

 

Doskonale wiem o co chodziło Gracjanowi. Stąd moje odniesienie do kolumn, w których głośniki razem z elementami (a własciwie jednym elementem) zwrotnicy to 2% (słownie dwa procent) ceny gotowego produktu.

Gracjanowi ilekroć zabłądzi do naszego klubu, generalnie chodzi zawsze o jedno. Dyskredytację Twoich produktów. Merytorycznie natomiast nigdy nie jest w stanie podnieść rękawicy. To taki typowy zadymiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kosztuje 400zł a same kolumny 3200, więc za dużo zarabiam i trzeba mnie sprowadzić na ziemie.

 

Ty zarabiasz tyle-ile uważasz ,i wcale to nie jest dużo(stosunek przebicia procentowego) jest naprawdę niewielki.(przy takich sumach)

Focal Utopia za 320.000 -które może są warte po kosztach ze 25tyś max(przetworniki,obudowy,zwrotnice,gniazda,okablowanie)-to jest dopiero przebicie. :)

 

To taki typowy zadymiarz.

No ale po co takie pisanie?

Sam Piotra na k...wy wysyłasz za 400 pln,a potem takie głupoty piszesz-jak by za te 400 pln grającego transportu pod SM6 by nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co takie pisanie?

Sam Piotra na k...wy wysyłasz za 400 pln,a potem takie głupoty piszesz-jak by za te 400 pln grającego transportu pod SM6 by nie znalazł.

 

Głodnemu chleb na myśli. Na miasto można wyskoczyć nie tylko na k...wy, ale na przykład z kumplami na zakrapianą kolacyjkę. Moja sugestia sprowadzała się do tego, że można lepiej zagospodarować :-) cztery stówy niż kupować za nie słaby i mocno przechodzony odtwarzacz. Sam trochę obracam używkami i wiem, że gdzieś tak w ośmiu przypadkach na dziesięć z blisko dwudziestoletnim odtwarzaczem będą kłopoty. Z prostej przyczyny. Leciwych, ale wartościowych odtwarzaczy, którym nic nie dolega, mało kto się pozbywa. Większość (zdecydowana) to sprzęt po przejściach lub do pilnej reanimacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodnemu chleb na myśli

Nie ma w tym nic złego. :)

 

Moja sugestia sprowadzała się do tego, że można lepiej zagospodarować :-) cztery stówy niż kupować za nie słaby i mocno przechodzony odtwarzacz.

No to pomóż Piotrowi-a nie piszesz mu żeby zawinął 400pln i poszedł w miasto.

 

gdzieś tak w ośmiu przypadkach na dziesięć z blisko dwudziestoletnim odtwarzaczem będą kłopoty.

Też tak myślę-ale ludzie kupują,i chwalą sobie.

Dlatego z mojej strony-też są obawy-jak mam coś kupić co ma 15-...i więcej lat,mimo że kiedyś to było nazwane hi-end.

Piszesz że sam się obracasz w tych tematach-to doświadczenie masz.

Ale mimo wszystko-jak bym coś sprawdził(naocznie,) i technicznie jest sprawne-to 400 pln to nie jest nie wiadomo jaka suma-żeby żałować.

Za pół może rok-kasy uzbiera i kupi nowe(prosto z salunu) a na razie wyraznie napisał-że 400pln może przeznaczyć.

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno z tymi starymi CDkami. Wydaje mi się, że 20 lat temu w Polsce nie kupowało się zbyt dużo topowych modeli, a teraz mamy wysyp na różnych portalach. Część firm to wtedy w ogóle nie istniała na Polskim rynku. Jest szansa, że sporo z ich to import używek z europy zachodniej, np. uszkodzonych z wystawek i potem domowym sposobem zreanimowanych, oczywiście mogę się mylić.

 

Jak czytam, że sprzęt bez pilota, a na dodatek z wymienionym kablem zasilającym to już jest mega podejrzane. Jak niektórzy wiedzą Niemcy wystawiając uszkodzony sprzęt obcinają kabel, żeby było wiadomo, że sprzęt niesprawny.

 

Tak jak piszecie, jak ktoś kiedyś w Polsce szarpnął się na taki sprzęt to go szanował, trzymał nawet papiery i kartony.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno-sam sprzedałem za 500 pln HK HD980,w stanie jak z pudła wyjęty,i mało naprawdę używany.

Za te pieniądze,i w takim stanie technicznym i wizualnym-tylko pogratulować.(nawet mikro ryski nie posiadał)

Można,pewnie że można. :)

 

Jak niektórzy wiedzą Niemcy wystawiając uszkodzony sprzęt obcinają kabel, żeby było wiadomo, że sprzęt niesprawny.

To samo jest w Londynie-tzn ogólnie na wyspach.

Ale są klamoty i z kablem :)w pełni sprawne,jak pierwszy raz byłem w Londku-to 14 calowy TV który stał w wynajmowanym flacie,to właśnie z chodnika.

I myślę że nadal świeci w tym pokoju-gdzie go zostawiłem. :)

A odtwarzaczy DVD,CD,Bluray to na pęczki tego leży-z kablem "sprawne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.