Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałem powiedzieć, że po wizycie w Krakowie u h3x_Lukasz i po tym co usłyszałem, zdecydowałem się podnieść cenę na Hyperiona IV.......

 

No to teraz wiadomo czyja wina ;)

Mamy odświeżone Hyperiony IV, nowe Monitorki. Sporo do przetestowania i obsłuchania. Audio-on to sklep z Czechowic Dziedzic ?

 

Co w takim razie z Rhea ? Hypki wchodzą w zbliżoną półkę cenową Rhea. Będzie też ich upgrade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn AA słuchałem dawno temu na spotkaniach w Giżycku, ale śledzę sobie wątek. Byłem właśnie na www.audioacademy.com i trochę przykro, że już tak ugruntowane marki nie dbają wydaje się o podstawy marketingu.

Nie musi być wodotrysków, ale rzetelny "spis" produktów z dobrymi fotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem hipków IV. Co tu dużo mówić rewelacja ,pojmują basem niemiłosiernie , trochę je utemperowałem stawiając na kolce i kablami brown sugar. Codziennie słyszę różnicę jak się rozwijają, głównie średnica . Aż strach pomyśleć co jeszcze mnie czeka po 200 godzinach wygrzewania , a mam je dopiero 5 dni!. Ja już wiem co autor miał na myśli projektując je, rock , elektronika, wszystko brzmi świetnie. Pozdrawiam Pana! I dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, "zwykłe" hyperiony nie plusy. Przeczytałem post Pana Michała że są plusy po zakupie :) Ale nie chcę sprawdzać nowych bo co tu jeszcze ulepszać? Jedyne co mi brakuje do szczęścia to magnesów albo otworów na maskownice z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego wątku wiem o wersji plus..

 

Z chęcią bym poczytał o różnicach w stosunku do poprzedników.

 

Ja niedługo będę miał okazje posłuchać i Hyperion IV plus i mam nadzieję RHEA :-)

 

Coś mało się tu dzieje ostatnio. Cisza przed "burzą" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do byłych i obecnych posiadaczy Phoebe III. Biorąc pod uwagę, że każdy sprzęt ma swoje ograniczenia napiszcie swoją subiektywną ocenę, do kiedy warto "inwestować" w system z tymi kolumnami.

 

Zakupiłem IC Albedo Blue (dac>wzmacniacz), który jest prawie 6 razy droższy od dotychczasowego i niestety nie usłyszałem żadnej różnicy w brzmieniu, może delikatnie w stereofonii, czystości, ale naprawdę minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt duże oczekiwania do zmiany brzmienia ? Kable to zazwyczaj właśnie te delikatne niuanse, które przy dłuższym słuchaniu wychodzą na wierzch i nagle okazuje się, że płytę słucha się inaczej, lepiej, wyraźniej z większą ciekawością.

Dużo kabli nie przewinęło się przez mój zestaw ale to właśnie IC Albedo Blue zrobił na mnie największa różnicę między CD Atoll'a a IN200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Mam pytanie do byłych i obecnych posiadaczy Phoebe III. Biorąc pod uwagę, że każdy sprzęt ma swoje ograniczenia napiszcie swoją subiektywną ocenę, do kiedy warto "inwestować" w system z tymi kolumnami. <br />

 

W mojej subiektywnej opinii najważniejsze jest pomieszczenie i akustyka jaka w nim panuje; potem cały sprzęt i jego ustawienie (kolumny ale również to co wokół nich i w jakiej odległości)

 

Jeśli te trzy elementy są dobre + osłuchanie to kable i inne akcesoria powinno się słyszeć.

 

Wydaje mi się, że jeśli z akustyką i pomieszczeniem jest słabo, to nie ma sensu kupować kabli drogich i bardzo drogich ( i innych akcesoriów), ale najpierw jak zawsze należy posłuchać i samemu stwierdzić czy zmiany są zadawalające.

 

Moim zdaniem mając te kolumny i dobry dobrze dobrany sprzęt i akcesoria wokół dosyć długo można inwestować i słyszeć ciągle poprawę (bardzo istotną).

 

Pytanie trudne, "do kiedy"... ja uważam, że u mnie mógłbym jeszcze kablami i akcesoriami dużo poprawiać, ale podjąłem decyzję, że będą nowe kolumny i mam nadzieję, że wniosą wielką poprawę i skok o więcej niż jedną klasę. Jak nie to być może dalej będę inwestował w kable, lampki i inne akcesoria :-)

 

... po zakupie nowych kolumn oczywiście będę jeszcze zmieniał te niuanse kablami itp itd... ;)

Edytowane przez Pestek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do byłych i obecnych posiadaczy Phoebe III. Biorąc pod uwagę, że każdy sprzęt ma swoje ograniczenia napiszcie swoją subiektywną ocenę, do kiedy warto "inwestować" w system z tymi kolumnami.

 

Zakupiłem IC Albedo Blue (dac>wzmacniacz), który jest prawie 6 razy droższy od dotychczasowego i niestety nie usłyszałem żadnej różnicy w brzmieniu, może delikatnie w stereofonii, czystości, ale naprawdę minimalnie.

 

O ile pamiętam, to Pan Michał napisał kiedyś, że np. wzmacniacz do Phoebe III to góra do ok. 10 tys. zł. Oczywiście chodziło o nowy, a nie używkę.

 

Ja grałem na nich przez 2 lata z Vincentami SV-237 i CD400. Do tego IC Tara Labs Prime M3 plus Chord Odyssey 2.

To był bardzo dobry brzmieniowo zestaw i warto było połączyć Phoebe III z takimi klockami.

 

Później przesiadłem się na Rhea i zmieniłem IC na Tara Labs Prime M1. Jest dużo lepiej niż z Phoebe, ale mimo to wspominam je z sentymentem. Bardzo dobre kolumny.

 

Tak na marginesie, to próbowałem kiedyś Albedo Blue, wypożyczony od Pana Michała do odsłuchu, ale kupiłem wtedy od Niego Tara Labs Prime M3, który jak dla mnie grał dynamiczniejszym i bardziej otwartym dźwiękiem, z dużą ilością detali w górze pasma.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do byłych i obecnych posiadaczy Phoebe III. Biorąc pod uwagę, że każdy sprzęt ma swoje ograniczenia napiszcie swoją subiektywną ocenę, do kiedy warto "inwestować" w system z tymi kolumnami.

 

Zakupiłem IC Albedo Blue (dac>wzmacniacz), który jest prawie 6 razy droższy od dotychczasowego i niestety nie usłyszałem żadnej różnicy w brzmieniu, może delikatnie w stereofonii, czystości, ale naprawdę minimalnie.

 

Ja doszedłem do ich limitu polskim wzmacniaczem WILE Rock II i okablowaniem tej firmy oraz odtwarzaczem Krell KAV-280cd. Przez kilka lat wszystko się zmieniało, a tylko kolumny cały czas były te same. Obecnie słyszę, że nadszedł czas na kolumny. Także ograniczenia są daleko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą nam informacje o szczegółach technicznych i foto.

Ceny znajdziemy w internecie.

 

Wymienione zostały kondensatory w torze głośnika wysokotonowego. Prócz zwykłych czarnych Jantzenów jest również jeden niebieski i czerwony. Specjalna kombinacja wartości pozwoliła uzyskać interesujące mnie brzmienie.

Zmieniony został także kondensator od korektora impedancji dla głośnika wysokotonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wymienione zostały kondensatory w torze głośnika wysokotonowego. Prócz zwykłych czarnych Jantzenów jest również jeden niebieski i czerwony. Specjalna kombinacja wartości pozwoliła uzyskać interesujące mnie brzmienie.

Zmieniony został także kondensator od korektora impedancji dla głośnika wysokotonowego.

Czyli dobra tuningowa robota :)

Ciekawe jakby zagrało w torze mid gdyby zamiast niebieskiego trafił tam również czerwony Jantzen.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie bawiłem się konstrukcją 3 drożną, ale na bazie dotychczasowych doświadczeń nauczyłem się tego, że raczej całych kondensatorów jednego rodzaju nie daje się w tor sygnału, ponieważ nigdy nie będzie sytuacji, że jakiś kondensator jest lepszy od drugiego w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dawno nie bawiłem się konstrukcją 3 drożną, ale na bazie dotychczasowych doświadczeń nauczyłem się tego, że raczej całych kondensatorów jednego rodzaju nie daje się w tor sygnału, ponieważ nigdy nie będzie sytuacji, że jakiś kondensator jest lepszy od drugiego w każdym aspekcie.

 

To prawda, czerwony jest gorszy od niebieskiego pod względem ceny(15 uF 190vs38 w detalu), natomiast sonicznie bije go na głowę.

Pewnie gdyby go zastosować w mid to Hypki cenowo niebezpiecznie zbliżyłyby się do możliwego zakupu x38(10 tys).

Generalnie uważam , że zastosowany mod zwrotnicy to genialna sprawa.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.