Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze odsłuchy, zapraszamy.

 

post-25064-0-11643800-1530522442_thumb.jpg

post-25064-0-25221600-1530522448_thumb.jpg

post-25064-0-12747400-1530522454_thumb.jpg

post-25064-0-49789400-1530522460_thumb.jpg

 

Niestety Dion II nie dostały magnesów i nie mają maskownic. Taka decyzja konstruktora.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie coś odwrotnego.

 

Widzę, że w Q21 oficjalnie nowe monitory trafiły do oferty - Dione II.

 

Wersja finalna nie posiada maskownicy ? Czy jednak Dione II dostały magnesy ?

 

Same kolumny magnesów nie mają, ale maskownice już mogą mieć i będą trzymać się wkrętów przy głośniku basowym. Później być może je dorobię i będzie je można kupić osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak oceniacie brzmienie pierwszych AA Phoebe w stosunku do tych nowszych?

Mam okazję kupić od dalszego znajomego, będę musiał zresztą kawałek podjechać.

Pytanie wstępne czy warto czy lepiej polować na nowsze. Zależy mi głównie na wyraźnej średnicy (nie schowanej w stosunku do wysokich i niskich). Obawiam się trochę tych 4 ohmów.

Edytowane przez maniek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchal juz ktos muzyczki na nowych monitorach AA, jak wrazenia, mocne i slabsze strony? Bardziej pod piece geste, muzykalne czy raczej twarde, konturowe, precyzyjne? Goliat, jak wypadl ostatni test w Twoim pokoju? Zostaja w domu? I z jakim piecykiem i zrodlem ewentualnie bedziesz je laczyl? Pytam, bo rozgladam sie za nastepcami moich X14 i chce pare bardzo udanych monitorkow posluchac, jutro beda u mnie Norte od Impuls Audio, za okolo tydzien mam obiecane Triangle Titus EZ a ze nigdy nie mialem przyjemnosci sluchac kolumn od AA tym bardziej chcialbym je poznac. Problemem moze byc ta osiemnastka w 12m2, jezeli potrzebuja baaardzo duzo wolnego miejsca po bokach to u mnie tego nie dostana niestety. Podsumowujac, jak juz ktos sluchal Dione II to prosze piszcie jak je odebraliscie. Dzieki.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchal juz ktos muzyczki na nowych monitorach AA, jak wrazenia, mocne i slabsze strony? Bardziej pod piece geste, muzykalne czy raczej twarde, konturowe, precyzyjne? Goliat, jak wypadl ostatni test w Twoim pokoju? Zostaja w domu? I z jakim piecykiem i zrodlem ewentualnie bedziesz je laczyl? Pytam, bo rozgladam sie za nastepcami moich X14 i chce pare bardzo udanych monitorkow posluchac, jutro beda u mnie Norte od Impuls Audio, za okolo tydzien mam obiecane Triangle Titus EZ a ze nigdy nie mialem przyjemnosci sluchac kolumn od AA tym bardziej chcialbym je poznac. Problemem moze byc ta osiemnastka w 12m2, jezeli potrzebuja baaardzo duzo wolnego miejsca po bokach to u mnie tego nie dostana niestety. Podsumowujac, jak juz ktos sluchal Dione II to prosze piszcie jak je odebraliscie. Dzieki.

 

Pierwsze wrażenia z odsłuchów Dione II już trochę opisywałem :) Misterny plan który zakładał zastąpienie obecnych monitorów w sypialni Dione'ami runął w gruzach ponieważ są za duże i nie zmieszczą mi się w regał. Planuje jednak jeszcze zabrać je do domu i odsłuchać w salonie konfrontując z Tethysami, tak z ciekawości :) Uważam iż są tego godne a mało które kolumny mogą stanąć w szranki z Tethysami II pod względem barwy i muzykalności! ;) Czekam tylko na piękną szaro-grafitową wersję fornirowaną, którą zamówiliśmy na sklep. Przyjadą to biorę standy i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wakacje, Urlopy, Martwy sezon ?

A może juz kotos jest właścicielem lub

słuchał nowych kolumn Audio Academy

Hiperionow plus lub monitorów .

Testów i opisów .brak a ponoć i Rhea ma

miec nowe wydanie?

Czy tak jak ja właściciele kolumn AA

jesteście ciekawi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę cicho bo trochę zmian w systemie od ostatnich wpisów. Najważniejsze to dobry DAC Holo i dwie pary kolumn AA :) posiadane wcześniej Hyperiony IV i nowe Rhea, które grzeje i testuje od miesiąca. Ciężko oderwać się od słuchania a czasu generalnie ostatnio mało więc czas wolny poświęcam na odsłuchach. Skrobnę wkrótce małe porównanie Hyperionów IV i Rhea.

Osobiście jestem cały czas ciekaw wrażeń osób już słuchających nowe monitory a jeszcze bardziej tego co ma się zmienić w Rhea. Może być lepiej :) ? Jeśli tak to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę cicho bo trochę zmian w systemie od ostatnich wpisów. Najważniejsze to dobry DAC Holo i dwie pary kolumn AA :) posiadane wcześniej Hyperiony IV i nowe Rhea, które grzeje i testuje od miesiąca. Ciężko oderwać się od słuchania a czasu generalnie ostatnio mało więc czas wolny poświęcam na odsłuchach. Skrobnę wkrótce małe porównanie Hyperionów IV i Rhea.

Osobiście jestem cały czas ciekaw wrażeń osób już słuchających nowe monitory a jeszcze bardziej tego co ma się zmienić w Rhea. Może być lepiej :) ? Jeśli tak to co ?

Mam jedną z pierwszych par AA Rhea i każda zmiana w systemie

ma wpływ na brzmienie ( a trafiona) powoduje radosć z " mania"

Rhea u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wakacje, Urlopy, Martwy sezon ?

A może juz kotos jest właścicielem lub

słuchał nowych kolumn Audio Academy

Hiperionow plus lub monitorów .

Testów i opisów .brak a ponoć i Rhea ma

miec nowe wydanie?

Czy tak jak ja właściciele kolumn AA

jesteście ciekawi ???

 

Jedno i drugie :) Właśnie kończę urlop, w czwartek w nocy wróciłem z wakacji. Poza tym Michał coś chce jeszcze "grzebnąć" w monitorach więc czekam na finalną wersję i wtedy je wezmę na testy :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A może juz kotos jest właścicielem lub

słuchał nowych kolumn Audio Academy

Hiperionow plus l

 

Moje Hyperiony przeszły upgrade do IV plus :)

Pojawiło się zróżnicowania na basie, plan w głąb i słyszę więcej szczegółów.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Moje Hyperiony przeszły upgrade do IV plus :)

Pojawiło się zróżnicowania na basie, plan w głąb i słyszę więcej szczegółów.

 

Mam H IV z 2013 roku jak dużo trzeba zmienić głośniki - zwrotnica?

Edytowane przez marucha300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam H IV z 2013 roku jak dużo trzeba zmienić głośniki - zwrotnica?

 

Zwrotnica

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,

 

Zbudowałem dla kolegi tak mocno tutaj zachwalany zestaw Vincent 226mk2 + Vincent cd400 + AA hyperion IV. Spięte wszystko dość dobrymi kablami: zasilające Wireworld Electra, Furutech Alpha3; głośnikowy Audionova quasarus, IC vdh first ultimate mk2. Co mnie nie podoba się w dźwięku to mocno cofnięta scena, za głęboka, gra jakby z drugiego pokoju. Brakuje "audiofilskiego" powietrza, wokal nie ma energii, volumenu ani blasku. Czy to szkoła grania Vincenta ( scena głęboko za kolumnami) czy może coś nie tak z okablowaniem? Kupione 3 zestawy lamp, ostatnio Full Music, które ktoś tu polecał. Jak ze sceną u was posiadaczy Vincenta i AA? Może okablowanie (Albedo?) albo rozstawienie kolumn pomoże wypchnąć scenę do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.