Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Można mieć 30m2 i nie uzyskać pożądanego efektu, a możesz na 15m2 go uzyskać. Po drugie - nie istnieją kolumny, które zagrają zawsze i wszędzie, więc nawet, jeśli kolumny AA w jakimś pomieszczeniu nie zdadzą rezultatu, to nie znaczy, że są do bani. I to są podstawy - tak w skrócie. Autentycznie, piorasz, więcej słuchaj i zapamiętuj, a trochę mniej pisz z taką impertynencją, bo zwyczajnie nie masz doświadczenia w temacie, co zdradzasz w każdym pojedynczym zdaniu. Przynajmniej już się nie dziwię, dlaczego uważałeś za bzdurne nasze uwagi. Po prostu nie rozumiesz tematu, a z niewiadomych powodów wydawało ci się, że jest inaczej.
Cóż. Plus dla ciebie. Nie będę się z koniem kopać.

Myślę jednak, że moja droga była o wiele dłuższą od Twojej jeśli chodzi o nasz wymarzony dźwięk. A napewno bardziej obfita.

W poszukiwaniu dobrego brzmienia prawdopodobnie moje paliwo do samochodu kosztowało więcej niż twój system.

 

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś nowa miara dobrego systemu :) ? Brzmienie systemu oceniamy w litrach wypalonego paliwa na poszukiwanie go heheh dobre dobre.

Piorasz idź proszę odpal ten swój system i słuchaj muzyki a nie puszczaj tutaj brzydkich bąków, za które później przepraszasz ale za chwilę robisz to znowu.

 

Zmieniając temat, właśnie leci nowa Jopek na Rhea z lampą (która testuje) i nie mogę się pozbierać po tym jak te głośniki brzmią w tej konfiguracji. Lampa dodała im takiego blasku, ciepła i wybrzmień, że jestem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu dobrego brzmienia prawdopodobnie moje paliwo do samochodu kosztowało więcej niż twój system.

 

Zajebiste ...

 

Popłakałem się ze śmiechu ...

Myślałem, ż enic mnie już nie zaskoczy na tym forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zmieniając temat, właśnie leci nowa Jopek na Rhea z lampą (która testuje) i nie mogę się pozbierać po tym jak te głośniki brzmią w tej konfiguracji.

 

Rhea świetna ma początek zabawy z Audio. Nie dziwię się więc Twoim emocją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczony od kumpla Cayin A-55TP. Lampy fabryczne. Rhea mają przy nim o 30% więcej koloru w wybrzmieniach. Scena jest niesamowita. Lampa dobrze zgrywa sie z moim jasnym DACiem i gora nie ma nic wspolnego z mitami zwiazanymi z lampą. Zresztą bas również.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczony od kumpla Cayin A-55TP. Lampy fabryczne. Rhea mają przy nim o 30% więcej koloru w wybrzmieniach. Scena jest niesamowita. Lampa dobrze zgrywa sie z moim jasnym DACiem i gora nie ma nic wspolnego z mitami zwiazanymi z lampą. Zresztą bas również.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak będziesz miał możliwość posłuchaj Rhea

z HAIKU Audio Sol zdziwisz sie co te kolumny

mogą pokazać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus

czy testowałeś Rhea z integrą i lampą manufaktury Haiku? Pytam bo słyszałem wiele dobrego na temat klocków tego producenta. Jak już złapię oddech (zasilanie systemu trochę uderzyło po kieszeni) to planuję odsłuchać kilka wzmacniaczy i wtedy zdecydować czy dalej modyfikować swojego Vicka czy coś nowego. Spoglądam po cichu w stronę Haiku Sol, zresztą p. Michał w rozmowie również sugerował dobry tranzystor do Rhea.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus

czy testowałeś Rhea z integrą i lampą manufaktury Haiku? Pytam bo słyszałem wiele dobrego na temat klocków tego producenta. Jak już złapię oddech (zasilanie systemu trochę uderzyło po kieszeni) to planuję odsłuchać kilka wzmacniaczy i wtedy zdecydować czy dalej modyfikować swojego Vicka czy coś nowego. Spoglądam po cichu w stronę Haiku Sol, zresztą p. Michał w rozmowie również sugerował dobry tranzystor do Rhea.

 

Pozdrawiam

 

Coś więcej o zasilaniu systemu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o zasilaniu systemu...?

Staś - zdecydowałem się pójść taką oto drogą: w miarę możliwości kable o jak najlepszych właściwościach sonicznych, neutralne, nie wnoszące nic od siebie, bez filtrów aktywnych, jedynie pasywne. W szczegółach jn.:

1. 2 przewody zasilające, każdy długości 1,75 m, kabel Neotech NEP 3002 MKIII, wtyki Furutech: schuko FI-E38G, IEC FI-28G

2. przewód do listwy długości 1 m, kabel Neotech NEP 3002 MKIII, wtyk schuko IeGO8085

3. listwa na 3 gniazda, aluminium 10 mm, 2 gniazda (na razie) Furutech FI-E30NCF, dodam tylko, że gniazda łączone nie równolegle a promieniowo (niektórzy mówią w gwiazdę).

 

Połączyłem to wszystko prowizorycznie bo jak pisałem czekam na elementy listwy ale już gra. Poprawa jest wyraźna. Lepsza separacja i lokalizacja źródeł pozornych, mikrodynamika, bardziej czytelny (nie głośniejszy ale właśnie czytelniejszy) drugi plan. No i wybrzmiewanie, zwłaszcza skrzypce okrasiły się walorem dźwięku bardziej zbliżonego do rzeczywistego.

 

Oczywiście nie mam ambicji twierdzenia , że jest to jedynie słuszna opcja. Zalety są poważne, minusy - to niestety kosztuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piorasz

 

wchodzisz do klubu w charakterze gościa, siejesz impertynencje pod adresem gospodarza i innych członków klubu. Konstruktywnej krytyki nie mogę się w Twoich postach dopatrzyć.

Jak byś określił takie zachowanie?

Czyż nie jest to nadużywanie naszej/klubowiczów gościnności?

 

Pozdrawiam serdecznie

Poprostu chce powiedzieć żeby kupić S16Hz tylko tak między wierszami! Ale wy gupi!

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprostu chce powiedzieć żeby kupić S16Hz tylko tak między wierszami! Ale wy gupi!

Lepiej być gupkiem czy głupkiem?

Równie dobrze, między wierszami może kupić coś z oferty BMN nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu chce powiedzieć żeby kupić S16Hz tylko tak między wierszami! Ale wy gupi!

Od dawna nie mam z tą firmą nic wspólnego, więc coś Ci się pomieszało.

 

A tak na marginesie odnoszę wrażenie, że mało kto zrozumiał co chciałem przekazać. Zamiast doszukiwać się drugiego dna, proszę przeczytaj jeszcze raz uważnie co chciałem przekazać w odpowiedzi na problem kolegi Swietlickiego.

Rozumiem jednak brak obiektywizmu niektórych członków tego Klubu i nie mam do nich żalu bo w końcu to klub marki.

 

Pozdrawiam i już mnie tu nie ma :)

 

 

 

 

Równie dobrze, między wierszami może kupić coś z oferty BMN nieprawdaż?

 

No i się wydało. Teraz będę musiał zamieścić ogłoszenie w "Otomoto" o sprzedaży mojego Punto 305 z napędem na 4 koła.

A ja gupi myślałem, że tutaj ubiję interes :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus

czy testowałeś Rhea z integrą i lampą manufaktury Haiku? Pytam bo słyszałem wiele dobrego na temat klocków tego producenta. Jak już złapię oddech (zasilanie systemu trochę uderzyło po kieszeni) to planuję odsłuchać kilka wzmacniaczy i wtedy zdecydować czy dalej modyfikować swojego Vicka czy coś nowego. Spoglądam po cichu w stronę Haiku Sol, zresztą p. Michał w rozmowie również sugerował dobry tranzystor do Rhea.

 

Pozdrawiam

Z Audio Academy Rhea słuchalem Haiku Audio Sol ll

I Haiku Audio Bright i było ok.

Znam inne wzmacniacze Haiku tj. lampy i np. lowite

doskonały hybrydowy wzmacniacz .

Rhea to kolumny które odzwiecza się niesamowicie

w odpowiedniej konfiguracji.

Dlugo szukałem wiele systemów poznałem

wybrałem HAIKU AUDIO Sol ll Signature Edition.

To moja wersja ale bajka

Tobie polecam zapoznanie z HAIKU .

Ps . Lampa Haiku 15 Wat doskonale wysterowala

Harbehtami 5 n i e m o ź l i w e.

Słuchałem i nie tylko ja było super.

Polecam Ty sprawdź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhea świetna ma początek zabawy z Audio. Nie dziwię się więc Twoim emocją.

 

a ja uważam że przy dobrej konfiguracji Phoebe III mogą być na początek zabawy z audio i można już nie kupować lepszych kolumn. Wszystko zależy od nas i naszego podejścia do muzyki, w szczególności tego czy słuchamy muzyki czy sprzętu oraz czy sposób prezentacji daje nam już wystarczająco satysfakcji. Mi daje, szczególnie po zakupie streamera lampowego, który gra inaczej niż CD S2, ale w wielu innych aspektach daje frajdę i oto chodzi :)

 

Wspominałem jakiś czas temu, że chciałbym zmienić lampy do swojego 226mk2, ale i z tym na razie mi się nie spieszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczony od kumpla Cayin A-55TP. Lampy fabryczne. Rhea mają przy nim o 30% więcej koloru w wybrzmieniach. Scena jest niesamowita. Lampa dobrze zgrywa sie z moim jasnym DACiem i gora nie ma nic wspolnego z mitami zwiazanymi z lampą. Zresztą bas również.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

I jak po dłuższym posłuchaniu ? Nadal pozytywnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, moje ucho chyba lubi brzmienie lampy a Rhea w tym tylko pomaga oddając wszystko co najlepsze w dźwiękach jak na tacy. Imponująca jest również szybkość basu. Słucham również mocniejszego brzmienia i nic w tym obszarze nie ucierpiało. Wręcz przeciwnie, jest więcej mięcha a przy tym więcej porządku w poszczególnych pasmach.

 

Będę testował po urlopie jeszcze inny model lampy ale to już może w odpowiednim klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że przy dobrej konfiguracji Phoebe III mogą być na początek zabawy z audio i można już nie kupować lepszych kolumn. Wszystko zależy od nas i naszego podejścia do muzyki, w szczególności tego czy słuchamy muzyki czy sprzętu oraz czy sposób prezentacji daje nam już wystarczająco satysfakcji. Mi daje, szczególnie po zakupie streamera lampowego, który gra inaczej niż CD S2, ale w wielu innych aspektach daje frajdę i oto chodzi :)

 

Wspominałem jakiś czas temu, że chciałbym zmienić lampy do swojego 226mk2, ale i z tym na razie mi się nie spieszy,

 

Pestek jaki to streamer kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zdjęcia od mojego kolego, szczęśliwego nabywcy nie wdrożonych do produkcji Phoebe IV. Są piękne.

 

Phoebe IV ciekawie wyglądają. Bez otworu bass reflex z przodu.

 

No fajnie mieć kolumny, których za dużo nie powstało.

Edytowane przez Pestek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze głupie pytanie ale jestem laikiem czy w starych phoebe3 zmiany w zwrotnicy tak jak to jest opisane przy phoebe3 plus są mozliwe i mogą wpłynąć pozytywnie na dźwięk czy to idzie tylko w parze ze zmianami w obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.