Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2019 o 09:04, Diaderny napisał:

Witam Was serdecznie jednak zdecydowałem się na wymianę wzmacniacza bo hyperiony uważam za kolumny z dużym potencjałem.

Moje typy to 

1. Roksan K2 - używany

2. Yamacha A-S 1100

3. Nad C 368

Proszę o opinie. 

Chciałem jeszcze sprawdzić NuPrime 16, którego wypożyczyłem nowego na odsłuch jednak po przywiezieniu do sierocińca nie chciał się uruchomić :) ogólnie zraziłem się trochę do tej firmy.

Witam serdecznie. 

Może warto wziąć pod uwagę jeszcze Baltlaba Epoca 3? Słyszałem takie zestawienie z Hyperionami w AudioOn u pana Tomasza i mnie przekonało (porównywałem z Haiku Sol). Sporo zależy od okablowania, ale warto się pomęczyć. U mnie z uwagi na powierzchnię pokoju skończyło się na Epoca 3 i Phoebe III +. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, grzegorz-g2 napisał:

Witam serdecznie. 

Może warto wziąć pod uwagę jeszcze Baltlaba Epoca 3? Słyszałem takie zestawienie z Hyperionami w AudioOn u pana Tomasza i mnie przekonało (porównywałem z Haiku Sol). Sporo zależy od okablowania, ale warto się pomęczyć. U mnie z uwagi na powierzchnię pokoju skończyło się na Epoca 3 i Phoebe III +. Pozdrawiam.

Dziękuję serdecznie u mnie powierzchnia pokoju też mała i ze skosami. Odległość głośników do ucha to 2,5 m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2019 o 09:04, Diaderny napisał:

Witam Was serdecznie jednak zdecydowałem się na wymianę wzmacniacza bo hyperiony uważam za kolumny z dużym potencjałem.

Moje typy to 

1. Roksan K2 - używany

2. Yamacha A-S 1100

3. Nad C 368

Proszę o opinie. 

Chciałem jeszcze sprawdzić NuPrime 16, którego wypożyczyłem nowego na odsłuch jednak po przywiezieniu do sierocińca nie chciał się uruchomić :) ogólnie zraziłem się trochę do tej firmy.

Hiperiony z Haiku Audio Bright to dobry pomysł.Spokojnie można wypożyczyć w AUDIO- on  P.Tomek  doradzi i ma indywidualne podejście .

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, bogus18 napisał:

Hiperiony z Haiku Audio Bright to dobry pomysł.Spokojnie można wypożyczyć w AUDIO- on  P.Tomek  doradzi i ma indywidualne podejście .

Serdecznie dziękuję za namiary. Rzeczywiście bardzo miły człowiek z Pana Tomasza, rozmowa z nim to przyjemność oraz pełen profesjonalizm z jego strony, wszystko wytłumaczył i jeszcze będę miał Haiku do odsłuchu. Po odsłuchu opiszę kilkoma słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Diaderny said:

Serdecznie dziękuję za namiary. Rzeczywiście bardzo miły człowiek z Pana Tomasza, rozmowa z nim to przyjemność oraz pełen profesjonalizm z jego strony, wszystko wytłumaczył i jeszcze będę miał Haiku do odsłuchu. Po odsłuchu opiszę kilkoma słowami.

Tu masz krótkie video z mojego niedzielnego odsłuchu , niestety na razie tylko wyporzyczony Bright mk4 choć kto wie może zagości u mnie na stałe :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie.  Mam pytanko.  Jak się będzie sprawował rotel ra 04 z AA phoebe II? Mam możliwość kupienia oczywiście wcześniej posłucham ale ogólnie mówiąc nie znam się brać tej tematyce. Wcześniej miałem tannoy M2 i chciałbym jakieś podlogówki bo wcześniej nie miałem możliwości. Czy takie zestawienie w ogóle zadziała?  Słucham różnorodnej muzyki dlatego zależy mi na uniwersalnych głośnikach. Proszę o poradę (i wyrozumiałość). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, soulek napisał:

Tu masz krótkie video z mojego niedzielnego odsłuchu , niestety na razie tylko wyporzyczony Bright mk4 choć kto wie może zagości u mnie na stałe :) 

Soulek,  z ciekawości zapytam czy w takim ustawieniu jak na Twoim filmie, gdzie telewizor stoi praktycznie w jednej  linii z kolumnami i przy tej "na oko" :) bardzo wąskiej bazie idzie w ogóle uzyskać namiastkę tzw. sceny?  

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że da:) Szkoda tylko, że zawsze najbardziej takie ustawienie odbija się w jakości środka, wokale itd. Mam nadzieję, że Dayensa słuchałeś też w innym ustawieniu kolumn, bo norrrrmalnie bym Ci inaczej tego nie darował :)) pozdrawiam :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się teoretyczne nad wyborem dwóch kolumn głośnikowych. Audio academy phoebe iii plus ewentualnie Hyperion vs spendor s8e. Pomieszczenie ok 20 m2. Muzyka jazz. Wzmacniacz hegla. Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie i może udzielić wskazówek? Pozdrawiam serdecznie 

Edytowane przez Sofasurfer01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soulek napisał:

A co nie tak z Hyperionami? :)

Dokładnie tak jak wyżej napisał pan Michał. Trzeba Hyperiony zasilić szybkim i mocnym wzmacniaczem oraz mieć możliwość w tych 20m2  dość daleko je postawić od ścian. Miejsce odsłuchowe również z dala od ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, soulek napisał:

A co nie tak z Hyperionami? :)

Jak chcesz podłogowe kolumny do 20 i to dość duże najlepsza opcja to wypożyczenie kolumn i sprawdzenie u siebie. Nadmiar basu trudno skorygować, niektóre kolumny pozwalają np. zamknąć czy zwęzić port BR ale często nic to nie da gdy kolumna dudni w pomieszczeniu powyżej częstotliwości pracy portu BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Rhea na 13,5m2 ma bardzo szybki i konturowy bas bez wzbudzeń i dudnień. Można kręcić śmiało gałką głośności. Sam metraż pokoju nie definiuje możliwości dobrego lub złego brzmienia kolumn. Kształt, akustyka oraz ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego mają bardzo wielki wpływ na to, jak finalnie będziemy słuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sls napisał:

Jak chcesz podłogowe kolumny do 20 i to dość duże najlepsza opcja to wypożyczenie kolumn i sprawdzenie u siebie. Nadmiar basu trudno skorygować, niektóre kolumny pozwalają np. zamknąć czy zwęzić port BR ale często nic to nie da gdy kolumna dudni w pomieszczeniu powyżej częstotliwości pracy portu BR.

Odsłuch u siebie to najlepsza opcja. Zatkanie BR powoduje zmianę charakterystyki szerszego pasma niż tylko sam bas. Po takim zabiegu ogólnie cała kolumna gra gorzej z mojego doświadczenia. 

41 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

U mnie Rhea na 13,5m2 ma bardzo szybki i konturowy bas bez wzbudzeń i dudnień. Można kręcić śmiało gałką głośności. Sam metraż pokoju nie definiuje możliwości dobrego lub złego brzmienia kolumn. Kształt, akustyka oraz ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego mają bardzo wielki wpływ na to, jak finalnie będziemy słuchać muzyki.

Kwestia kontroli basu to w dużej mierze rola wzmacniacza i z tym się raczej ze mną zgodzisz :)

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

U mnie Rhea na 13,5m2 ma bardzo szybki i konturowy bas bez wzbudzeń i dudnień. Można kręcić śmiało gałką głośności. Sam metraż pokoju nie definiuje możliwości dobrego lub złego brzmienia kolumn. Kształt, akustyka oraz ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego mają bardzo wielki wpływ na to, jak finalnie będziemy słuchać muzyki.

Do tego dochodzi jeszcze charakterystyka samych kolumn. Jak jest podbicie na basie może być trudniej takie kolumny aplikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MrSalieri napisał:

Kwestia kontroli basu to w dużej mierze rola wzmacniacza i z tym się raczej ze mną zgodzisz :)

Czemu miałbym się nie zgodzić ? Z Rhea tak Atoll in200 miał dobry szybki bas jak i lampa Cayina. Lampa dodała na pewno jeszcze więcej finezji i "bliskości" czy tam obecności basu.

Wczoraj przy odsłuchach zainteresowanego kupnem Rhea raz jeszcze posłuchałem tych kolumn po krótkiej przerwie i podtrzymuję, że są to naprawdę bardzo dobrze brzmiące paczki. Mocno trzymam kciuki za ich powrót do oferty Audio Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Audio Academy napisał:

Hyperiony też można dać do 20m, ale trzeba pamiętać o szybkim tranzystorowym wzmacniaczu, chociaż i to nie będzie regułą, każdy podłącza to co lubi. A Rhea z racji lepszych głośników będzie po prostu lepiej kontrolować bas.

 

 

W okolicach 5tyś. jakie byłyby to wzmacniacze(szybkie)?

Edytowane przez Adiamek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Rega Elex r. Nie mylić z mulastą brio -r. Tyle, że nie wiem czy do kolumn Audio Academy przypasuje. Używane Hegle 80/90. Tu też nie wiem czy ogólnie polubią się z AA.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że będziesz musiał iść na kompromis w kwestii wypełnienie a szybkość :) Jak za sterylnie było z Heglem to jego los podzieli też Elex -r. Podoba Ci się Atoll a on wcale szybki nie jest ( chociaż kiedyś taki mi się wydawało). Vinncenty też stawiają na plastykę, wypełnienie, dociążenie  ale nie szybkość. Ps. Chociaż jak czytam, że ktoś uważa połączenie ciepłych Dynek z bardzo ciepłą i rozlazlą na basie regą brio r za super połączenie to przypomina mi się jak bardzo nasze wrażenia audio są subiektywne :) Pisz do Goliata, lepiej w tej kwestii nikt Ci nie doradzi ( może zaproponuje jeszcze coś oprócz Vicka i Atolla).

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.