Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór

Jestem po upgradzie Phoebe III do Phoebe III plus. Chciałbym podzielić się wrażeniami. 

Nie będę ukrywał, że po uruchomieniu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kolumny grają znacznie lepiej niż wersja bez plusa. Nie wiem dokładnie co zostało zmienione, natomiast nie ma to dla mnie większego znaczenia, kolumny grają o klasę lepiej. 

Po pierwsze poprawiła się stereofonia. Po drugie barwa zrobiła się lekko kremowa, wokale są ładniejsze, ponadto zyskały nieco ciężaru. Po trzecie bas schodzi trochę niżej. Po czwarte góra jest bardziej słyszalna, detaliczna, ale gładka.

Brawo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 19:36, pabloo100 napisał:

Dobry wieczór

Jestem po upgradzie Phoebe III do Phoebe III plus. Chciałbym podzielić się wrażeniami. 

witam, 

ten upgrage to a czym polegał? wymieniłeś po prostu kolumny? czy jest może możliwość wysyłki kolumn do Pana Michała i on dokonuje jakichś przeróbek ? 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
46 minut temu, bogus18 napisał:

Z żalem będę musiał się rozstać z moimi ślicznymi kolumnami 

w kolorze Palisander Santos Rhea wiadomości na priv.

Pozdrawiam

Z ciekawości zapytam - co stanie na ich miejscu?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 18:38, bogus18 napisał:

Z żalem będę musiał się rozstać z moimi ślicznymi kolumnami 

w kolorze Palisander Santos Rhea wiadomości na priv.

Pozdrawiam

Szok, ale Haiku zostaje ? 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, bogus18 napisał:

 Zamiana na  AA ale to Aida Acoustics Thaisis.

Co do HAIKU to może zamiana na lampę .

Na pierwszy ogień sprawdzę  Haiku Origami i Selena .

I będzie piękne granie ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 22:12, bogus18 napisał:

 Zamiana na  AA ale to Aida Acoustics Thaisis.

Co do HAIKU to może zamiana na lampę .

Na pierwszy ogień sprawdzę  Haiku Origami i Selena .

Daj koniecznie znać jak te lampki. Słyszałem, że Williamson Signature też daje radę ... no i lada chwila premiera 300B Sensei ?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 20:48, bogus18 napisał:

Miło , że HAIKU  wpisał się w system.  Możesz załączyć zdjęcia.

To bardzo "przezroczysty " wzmacniacz dobrze słychać różnice

w kablach czy IC czy głośnikowe a także zasilające. Zresztą te 

zmiany to również Rhea doskonale obrazuje. 

Dobrego słuchania i ciekawych wrażeń.

 

Hej, słyszałem, że sprzedajesz Haiku II, na czym polega wersja SE, czy to wersja dual mono jak w wersji H III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo na temat wzmacniaczy HAIKU Audio jest  w klubie Haiku na tym forum.

Co do sprzedania mojego Haiku Audio Sol ll SE jeszcze długo i nie na pewno.

Sygnowany podpisem P. Wiktora Krzaka Na selekcjonowanych częściach.o podniesionej mocy w czystej klasie A z drabinką rezystorową zamiast zwykłego Alpsa ,inne gniazda głośnikowe CMC zmienione transformatory   . Itd

To pojedynczy egzemplarz kolekcjonerski . 

A gra wybitnie o tym pisałem wcześniej.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 20:42, julius-6 napisał:

Daj koniecznie znać jak te lampki. Słyszałem, że Williamson Signature też daje radę ... no i lada chwila premiera 300B Sensei ?

Chętnie bym posłuchał origami i sensei. Kilka wzmacniaczy na 300b słuchałem i każdy grał inaczej. Ogólnie ciężko jest złożyć tanio dobrze brzmiący wzmacniacz 300b. Ta lampa nie lubi kompromisów. 

 

14 minut temu, bogus18 napisał:

Dużo na temat wzmacniaczy HAIKU Audio jest  w klubie Haiku na tym forum.

Co do sprzedania mojego Haiku Audio Sol ll SE jeszcze długo i nie na pewno.

Sygnowany podpisem P. Wiktora Krzaka Na selekcjonowanych częściach.o podniesionej mocy w czystej klasie A z drabinką rezystorową zamiast zwykłego Alpsa ,inne gniazda głośnikowe CMC zmienione transformatory   . Itd

To pojedynczy egzemplarz kolekcjonerski . 

A gra wybitnie o tym pisałem wcześniej.

Haiku gra niesamowicie przyjemna ciepła barwą bliżej mu do lampy niż do tranzystora aczkolwiek ja bym spróbował podłączyć chociaż dwie , trzy lampki dla porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nautilus81 napisał:

Chętnie bym posłuchał origami i sensei. Kilka wzmacniaczy na 300b słuchałem i każdy grał inaczej. Ogólnie ciężko jest złożyć tanio dobrze brzmiący wzmacniacz 300b. Ta lampa nie lubi kompromisów. 

Ponoć ma pod 20k kosztować. Trafka do 300B tanie nie są, więc sądzę, że ma prawo zagrać to nieźle. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa była by ankieta ??!

Kto z miłośników kolumn Audio Academy łączy te kolumny z wzmacniaczem lampowym ? 

Większość forumowiczów ( chyba że mi coś umknęło ? )  gramy na wzmacniaczach tranzystorowych ew. hybrydowych. 

Są kolumny które lepiej wypadają w połączeniu z lampą , ale to raczej nie Audio Academy.

Choć raz pewien wzmacniacz lampowy zrobił na mnie wrażenie w połączeniu z Rhea ale

był 2x droższy od Rhea .                                         

I  nie że nie można tylko  dlaczego?

Więc po co sprawdzać lampki skoro wielu miłośników kolumn Audio Academy gra na wzmacniaczach HAIKU Audio i jest zadowolonych. 

Ps. Oraz tranzystorach i hybrydach takich jak Np Atoll . Vincent LAR Xindak Nad itp.

Skoro nie zawsze lepiej to p o c o przepłacać ?

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampa w dwóch różnych wersjach podłączona do Rhea zrobiła lekko mówiąc duży przeskok na plus w porównaniu z graniem na Atoll in200 signature. Kolumny z lampą dostały mega barwny bas i duuuzo wiecej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mura-65619 jaka to lampa ?  ( Pytam że fajna była by taka ankieta ? Dziękuje za udział)

Łukasz to ponoć po zmianie kolumn zmieniłeś Atola . (Akurat na brak powietrza nie narzekam a Sola kupiłem po Atolu 200  duża zmiana na plus)

A który z was słuchał Rhea z Haiku Audio Sol ll SE ?

Zresztą piszę że można tylko czy na pewno będzie lepiej ?

 

Sprawa gustu  prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w klubie tutaj wrażenia po testach Rhea z lampą długo przed zmiamą kolumn.

Miałem na testach lampę z Rhea po, których kupiłem swoją lampę, którą grałem z Rhea przez jakiś czas. Dopiero później zdecydowałem się zmienić kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzić można czym kto lubi, to chyba nie są trudne w rozpędzeniu przetworniki?

Kolega, który kupił ze mną do tej pory słucha z Atollem IN200 i gra to fajnie, szczególnie, że i na kablach i na źródle idzie się mocno pobawić. Rhea w takim zestawieniu gra dynamicznie i fajnym, któktim basem.  

Z Vincentem wg mnie nie bylo to udane połączenie - może góra była bardziej przytemperowana, ale najmocniejsza cecha Vicka - średnica - to też najlepsza cecha Rhea,  za to Vicek przymulał bas . LAR z kolei ten bas za bardzo pompuje i robi z nich taką trochę 'Rhea na sterydach' , niemniej - gra wybitnie na średnicy w takim zestawieniu. 

SOL II (bez podpisu Wiktora ? ) grało to wg mnie jeszcze sporo lepiej... Sol II układa się pod kolumnami i pozwala im się wykazać. Atoll ma fajną dynamikę, ale słabszą, chudszą średnicę i taką sobie górę. Haiku jest równe i te kolumny prowadzi wg mnie pięknie, z lepszą barwą... po prostu lepiej...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogus18 napisał:

Są kolumny które lepiej wypadają w połączeniu z lampą , ale to raczej nie Audio Academy.

Więc po co sprawdzać lampki skoro wielu miłośników kolumn Audio Academy gra na wzmacniaczach HAIKU Audio i jest zadowolonych. 

Kolumny Audio Academy grają bardzo dobrze z lampą typu Cayin A55TP czy CS88A.  Na pewno lepiej niż z polecanym tutaj często Atollem IN 200.

Lampki jak i każde inne wzmocnienie sprawdzić u siebie warto ponieważ zawsze można lepiej a nie koniecznie drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokownik i jak się spodoba i cena ok. T O może być  TO będzie dla Ciebie ok.

Co nie znaczy że może być lepiej a l e pewno drożej ?

MrSalirei  ja nie mówię że kolumny Audio Academy  źle grają z lampą 

Ja tylko " pytałem " ? w Ankiecie jaki % nas miłośników Audio Academy słucha swoich ulubionych kolumn że wzmacniaczem lampowym 

To pytanie retoryczne do Nautilusa na porównanie HAIKU Audio Sol ll SE do lamp , troszkę sprawdziłem i wybrałem.

A każdy kto ma kolumny Audio Academy łączy je z czym uważa za najlepsze  dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bogus18 napisał:

Ja tylko " pytałem " ? w Ankiecie jaki % nas miłośników Audio Academy słucha swoich ulubionych kolumn że wzmacniaczem lampowym 

Z tego co tutaj czytam to bardzo mało lub nawet w ogóle,  co osobiście mnie dziwi. Ciągle tylko polecane są Attole,  Vincenty, Haiku. 

Rozumiem, że można mieć pewne stereotypowe obawy odnośnie lampy ale moim zdaniem warto u siebie przetestować takie połączenie.

Tak jak napisałeś, każdy słucha na czym chce ale warto próbować różnych rozwiązań, aby mieć lepszy przegląd i większy wybór najlepszego dla siebie rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.