Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Kukawa napisał:

Atoll walił basem jak oszalały- pierwszy efekt był "łał" jednak to szybko minęło i jakoś specjalnie dobrze tego zestawienia nie wspominam. Granie z Xindakiem było bardziej równe, nasycone z dobrą energią. Najlepiej oczywiście samemu posłuchać.

U mnie Xindak nie miał problemów z siecią, nie potrzebował kondycjonerów oraz innych zabawek. Nie buczał, nie brumił także myślę, że nie ma się czym przejmować.

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak będzie przyjemniejszy w odsłuchu od Atolla in100se, spokojniejszy z lepszym basem.  Tak przynajmniej jest z Hyperionami IV.

Jak się zdecydujesz na xindaka to daj mu trochę wolnej przestrzeni, nie upychaj go w ciasnych szafkach bo bardzo mocno się grzeje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Podjąłem decyzję o zakupie Xindaka P-AM. Mam nadzieję że przypadnie mi do gustu i w stosunku do posiadanego obecnie Rotel RA 02 będzie to spory przeskok brzmieniowy. Zastanawiam się jeszcze czy nie wymienić kabli głośnikowych. Obecnie jest to Chord Oddysey 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mariusz Mazur napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Podjąłem decyzję o zakupie Xindaka P-AM. Mam nadzieję że przypadnie mi do gustu i w stosunku do posiadanego obecnie Rotel RA 02 będzie to spory przeskok brzmieniowy. Zastanawiam się jeszcze czy nie wymienić kabli głośnikowych. Obecnie jest to Chord Oddysey 2. 

W Audio robimy krok po kroku. Chcesz zmienić  wzmacniacz ok. Masz faworyta .Kup posłuchaj (ja będę twierdzić że odwrotnie tj. najpierw posłuchać u siebie potem kupować . Choć w tym przypadku Xindak to prawie pewniak ) . Dopiero jak się będzie podobać? Drugi krok może kable głośnikowe a może nie. Może źródło ? A Może RCA. Powoli po kolei.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2019 o 22:51, Audio Academy napisał:

Aparat jest w porządku. U Bogusa są lekko różowe ściany i dlatego tak wychodzą zdjęcia.

 

DSC_4176 zr1.jpg

Czy nikt z miłośników kolumn Audio Academy nie zauważył ?

TO nowe monitory Audio Academy Dione ll   ?

Wiele osób pytało kiedy monitory od Audio Academy i są to projekt nad którym pracę trwały prawie dwa lata . Wygląd klasyczny , możliwość wyboru forniru . Kolumny  do pokoju poniżej 20 m² ? Choć u mnie więcej i też dawały radę.

No cóż nie będę całej budować napięcia!!!

Świetne granie bardzo równe muzykalne nie męczące  . Gòra pasma świetlista czytelna "nie ostra !" płynnie przechodzi w średnicę a ta  czaruje głosy męskie i żeńskie  barwa gitary klasycznej po prostu bajka . Podparcie basowe jak na tak małe głośniki i kolumny  super tz. bas wielobarwny szybki ale rozdzielczy  . Już słyszę głosy krytyki z monitora nie ma dużego basu .Tak ale ten który wydobyl  z Dione ll konstruktor jest z górnej półki i wysokiej klasy.

Polecam  bo warto , a do mniejszych miejsc odsłuchowych może to być koniec poszukiwania. 

Tak po cichu podpowiem ciepły barwny piecyk + Dione ll  i dla mnie Nirvana. 

Kolumny o skuteczności 91 db. da się napędzać bez problemu i każdy sobie dopasuje wg. gustu .A słychać każdy kabelek czy zmiany w systemie.

Posłuchać warto a co dalej..?

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Adam 38 napisał:

No jak co dalej? Negocjować cenę ?

Każdy podejmuje decyzję sam ! To musi się podobać i koniec . 

Dlaczego sądzisz że cenę negocjować ? Ja bym posłuchał i porównał z innymi kolumnami a potem ... Nawet niema o czym rozmawiać !             Produkt obroni się sam .                                      Jeśli kasa ma znaczenie a ma bo trzeba ją zdobyć a to wymaga wysiłku ,to myślę że trudno kupić takie granie za mniesze $ .   Najpierw proponuje sprawdzić  osobiście w odpowiednim  systemie i negocjacje nie potrzebne.?

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Adam 38 napisał:

Boguś, Boguś Ty to jesteś udany ? Pozdrawiam. 

Drogi Adamie Ty też jesteś myślę udany .                                                                                           Cieszmy się więc że jesteśmy udani. 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Boguś... że każdy ma jakieś marki, które darzy większą sympatią - to miałem na myśli pisząc, że jesteś udany i Ty dobrze o tym wiesz ?

Ps. Boguś, Dione II to granie raczej twarde, konturowe czy może bliżej im do  miękkości, zaokrągleń? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej napisałem że ja bym połączył z barwnym i ciepłej grającym wzmacniaczem .Ale może ja tak lubię .Dione ll jest po tej detalicznej konturowej stronie. Doskonale słuchać wpływ poszczególnych elementów systemu . Jak już zaznaczyłem "każdy kabelek "  i dlatego łatwo modelować brzmienie wg. własnego gustu. Kolumny łatwe do wysterowania ale wiadomo im lepsze komponenty tym lepsze brzmienie . 

A co do sympatii do Audio Academy to jest bo osobiście miałem Phoebe i Rhea słuchałem też innych modeli i cenię sobie takie strojenie i brzmienie. Dlatego jestem w tym klubie i służę pomocą i radą nie tyko z sympatii ale i z doświadczenia w różnych systemach 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2019 o 21:30, bogus18 napisał:

W Audio robimy krok po kroku. Chcesz zmienić  wzmacniacz ok. Masz faworyta .Kup posłuchaj (ja będę twierdzić że odwrotnie tj. najpierw posłuchać u siebie potem kupować . Choć w tym przypadku Xindak to prawie pewniak ) . Dopiero jak się będzie podobać? Drugi krok może kable głośnikowe a może nie. Może źródło ? A Może RCA. Powoli po kolei.

Mam już Xindak Pa-M w domu. Jestem po wstępnych odsłuchach. Dźwięk jest piękny. Scena rozległa, dobra separacja instrumentów jest tylko jedno ale ,,bas"  Jest  jakby spłaszczony i cichszy od pozostałego pasma. Po opiniach spodziewałem się dużego basu a tutaj niestety po prostu go brak. Owszem dźwięk basu jest urozmaicony ale nie schodzi nisko. Podłączyłem z powrotem Rotel Ra 02 i choć reszta dzwięku odstaje od Xindak to jednak bas jest pełniejszy i przede wszystkim głośniejszy. czy to jmoże być jednak wina kabla Chord oddysey 2 czy jednak taka uroda tego wzmacniacza (Xindak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jeśli to nowy wzmacniacz to daj mu się wygrzać, a dźwięk się zmieni

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariusz Mazur napisał:

Mam już Xindak Pa-M w domu. Jestem po wstępnych odsłuchach. Dźwięk jest piękny. Scena rozległa, dobra separacja instrumentów jest tylko jedno ale ,,bas"  Jest  jakby spłaszczony i cichszy od pozostałego pasma. Po opiniach spodziewałem się dużego basu a tutaj niestety po prostu go brak. Owszem dźwięk basu jest urozmaicony ale nie schodzi nisko. Podłączyłem z powrotem Rotel Ra 02 i choć reszta dzwięku odstaje od Xindak to jednak bas jest pełniejszy i przede wszystkim głośniejszy. czy to jmoże być jednak wina kabla Chord oddysey 2 czy jednak taka uroda tego wzmacniacza (Xindak)?

Zrób zdjęcie lub narysuj ustawienie kolumn ..

Można sprawdzić dosunąć kolumny do tylnej ściany ,bas powinien się znaleźć.

Jeśli koniecznie chcesz poeksperymentować z kablami głośnikowymi proponuję Van den Hul The  Wind mkll Hybrid  na pewno będzie barwa nasycenie i większy bas .Ale uwaga żeby nie przedobrzyć . Xindak do ciepły piecyk . Najpierw wypożyczyć i sprawdzić . dopiero wtedy kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariusz Mazur napisał:

Mam już Xindak Pa-M w domu. Jestem po wstępnych odsłuchach. Dźwięk jest piękny. Scena rozległa, dobra separacja instrumentów jest tylko jedno ale ,,bas"  Jest  jakby spłaszczony i cichszy od pozostałego pasma. Po opiniach spodziewałem się dużego basu a tutaj niestety po prostu go brak. Owszem dźwięk basu jest urozmaicony ale nie schodzi nisko.

Miałem XA6950, hybryde i było to samo. Podbicie w wyższym zakresie i mocno skąpy bas na samym dole. Fajnie trzymał prze to rytm, perkusje były OK, ale zejscie kulalo. Chyba one mają taki charakter. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają takiego charakteru...

Xindak musi trochę pograć żeby bas był bardziej dociążony i pełniejszy. Daj mu pograć minimum godzinkę.

Bogus18 dobrze podpowiada kabel VDH The Wind mk2 Hybrid będzie lepszym kablem od Odyssey 2 jeśli chodzi o większy bas. Spróbuj jeszcze Chord Epic Twin też bardzo fajny kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adiamek napisał:

Nie mają takiego charakteru...

Xindak musi trochę pograć żeby bas był bardziej dociążony i pełniejszy. Daj mu pograć minimum godzinkę.

Niech zgadne. Używasz Xindaka. 

2 minuty temu, Adiamek napisał:

 

Bogus18 dobrze podpowiada kabel VDH The Wind mk2 Hybrid będzie lepszym kablem od Odyssey 2 jeśli chodzi o większy bas. Spróbuj jeszcze Chord Epic Twin też bardzo fajny kabelek.

Nie wpedzajcie człowieka na nie potrzebne koszty. Żadnym kablem nie zadziała tego, czego oczekuje. Ewentualnie akustyka, a jak nie da rady trzeba szukać innego wzmaka i tyle. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mariusz Mazur napisał:

est  jakby spłaszczony i cichszy od pozostałego pasma. Po opiniach spodziewałem się dużego basu a tutaj niestety po prostu go brak

Trochę się dziwie bo temu Xindakowi basu nie brakuje. Włącz go też przed odsłucham z godzinę wcześniej zobaczysz czy coś to da. Może też tak być , że masz za duże oczekiwania co do basu z Phoebe III ? Im też basu nie brakuje jak na ich "gabaryty"  , ale może lubisz go więcej lub pomieszczenie go gdzieś "zżera" ? Warto też posłuchać większych Hyperionów IV dla porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popołudniu znów pobawiłem się wzmacniaczem. Podpiąłem stare kable Sonic Link AST200. Pomimo, że inne pasma uległy pogorszeniu to jednak przybyło basu, choć nie był tak precyzyjny jak przy Chordach. A co powiecie o kablach Kimber 4 tc

 

20 minut temu, Silver_85 napisał:

Trochę się dziwie bo temu Xindakowi basu nie brakuje. Włącz go też przed odsłucham z godzinę wcześniej zobaczysz czy coś to da. Może też tak być , że masz za duże oczekiwania co do basu z Phoebe III ? Im też basu nie brakuje jak na ich "gabaryty"  , ale może lubisz go więcej lub pomieszczenie go gdzieś "zżera" ? Warto też posłuchać większych Hyperionów IV dla porównania. 

Tak jak pisałem wcześniej przy Rotelu RA 02 basu było wystarczająco choć inne rzeczy kulały więc myślałem że przy Xindaku będzie jeszcze lepszy bas czytając recenzje 

Godzinę temu, bogus18 napisał:

Można sprawdzić dosunąć kolumny do tylnej ściany ,bas powinien się znaleźć.

Nie wiem czy to ma duże znaczenie ale Phoebe III ma otwór basreflex z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Poczekaj kilka dni że zmianami, niech się wygrzewa i dźwięk się ułoży. W gorącej wodzie Waść :) kąpany.

Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Mariusz Mazur napisał:

Tak jak pisałem wcześniej przy Rotelu RA 02 basu było wystarczająco choć inne rzeczy kulały więc myślałem że przy Xindaku będzie jeszcze lepszy bas czytając recenzje 

Wcześniej zaczynając dyskusje napisałeś: 

"obecnie brakuje mi basu. Jest on nijaki i cichy"

Czyli basu na Rotelu brakowało. Jak ten Xindak  ma jeszcze mniej basu to jestem zaskoczony,  jak jest sprawny, Jak patrze na Twój repertuar to kolumny na "małe". Takie jest moje zdanie. 

 

 

3 minuty temu, Rucia1 napisał:

Poczekaj kilka dni że zmianami, niech się wygrzewa i dźwięk się ułoży. W gorącej wodzie Waść ? kompany.

To na pewno przy nowym, ale kolega kupił używkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Silver_85 napisał:

Wcześniej zaczynając dyskusje napisałeś: 

"obecnie brakuje mi basu. Jest on nijaki i cichy"

Czyli basu na Rotelu brakowało. Jak ten Xindak  ma jeszcze mniej basu to jestem zaskoczony,  jak jest sprawny, Jak patrze na Twój repertuar to kolumny na "małe". Takie jest moje zdanie. 

Przy Rotelu pisząc że brakuje mi basu wyraziłem się dość nieprecyzyjnie. Ciężko czasami ubrać dźwięk  w słowa. Jak dla mnie Rotel oferuje bas taki chaotyczny, nieprecyzyjny, małomięsisty. Spodziewałem się że Xindak zagra bardziej dynamicznie i przede wszystkim bas będzie głośniejszy. Na szczęście za dużo kasy nie wydałem i nie będzie mi żal go sprzedać dalej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.