Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, bogus18 napisał:

Jesteś "adepcie  dobrego dźwięku w gorącej wodzie kąpany" 

CHCESZ JUŻ.!!! TAK nie ma.

Nie można bez  słuchania muzyki na żywo tj . znajomości jak grają instrumenty jak brzmi wokal  głosy ludzkie próbować zbudować system audio .

Nr 2 nie można a  nie łatwo bez porównania w różnych systemach tych samych nagrań . złożyć u siebie coś dobrego.

Bez doświadczenia ! Każda zmiana w naszym  systemie będzie nie do końca  zrozumiała ? Czemu bo brak punktu odniesienia .

Wiem z doświadczenia żeby zaczęło nam się  podobać to co złożyliśmy musi dużo wody upłynąć . 

Podpowiedzi na forum są potrzebne . Ale to to Ty będziesz tego słuchać.A droga na skróty może prowadzić na manowce. Wydasz kasę i nie musi się sprawdź u Ciebie. 

Tyko małe kroczki i czas doprowadzi Cię do celu.

Zgadzam się w 100 % z tą opinią. Nie ma innej drogi jak na własnej skórze przekonać się jak coś gra. Jednak dzięki Waszym podpowiedziom mogę wywnioskować czego mogę się spodziewać po danym sprzęcie, czego na pewno unikać. Oczywiście nauka kosztuje i zdaje sobie sprawę, że przed zakupem powinno się sprzętu posłuchać ale ze względu na miejsce zamieszkania ciężko o sklep muzyczny ze sprzętem z wyższej półki, wiec pozostaje mi zakup w ciemno. Oscyluje w granicach 3-4 tys wiec nie są to jeszcze na tyle duże pieniądze żeby płakać jeśli kupię coś co nie spełnia moich oczekiwań. Po prostu sprzedam to dalej i kupię coś innego. Mógłbym oczywiście kupić coś w jakimś sklepie przez internet a później oddać ale nie chcę tego wykorzystywać. Albo coś kupuje albo nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co Boguś Ci napisał to "święta prawda". Od siebie dodam tylko, że nie ma w audio prawd objawionych. Nie znamy Twoich preferencji odnośnie brzmienia, akustyki pomieszczenia itd. Rady i sugestie, które uznasz za wartościowe traktuj jako punkt wyjścia do własnych testów i prób. A nade wszystko ciesz się tym co masz/będziesz miał i słuchaj muzyki.

Ja też mieszkam w małej miejscowości i rozumiem Twoje problemy, ale jeśli chcesz kupić nowy klocek to salon muzyczny (Q21, Audio-on czy inny) wyśle Ci za kaucją, w ciemno najwyżej używki. I powoli , krok za krokiem zmierzaj do celu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartik napisał:

Jakie zmiany wniosła ta zmiana głośnika wysokotonowego?

Wbrew pozorom bardzo duże. Nawet się nie spodziewałem co taki Visaton może pokazać.

W pewnej części pasma przebiegi obu głośników znoszą się, co rzuca zupełnie nowe światło na pasmo wyższej średnicy i góry. Przy tamtym głośniku w tym samym miejscu charakterystyki się dodawały, co przysłaniało zakres o którym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zetbegie napisał:

Rady i sugestie, które uznasz za wartościowe traktuj jako punkt wyjścia do własnych testów i prób. A nade wszystko ciesz się tym co masz/będziesz miał i słuchaj muzyki.

Tak właśnie będę robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, guardiola4 napisał:

Zadziwia mnie, jak w tak krótkim czasie, od niedawnych zachwytów nad Vincentem można napisać tak skrajną opinię. Mając do tego tak duże doświadczenie i osłuchanie z różnymi klockami jak w opisie.

Do pewnych rzeczy się dorasta podobnie jak i do brzmienia. Jak przebrniesz już przez Vincenta i poznasz jego ograniczenia to wtedy to zrozumiesz. 

Nikogo nie odwodze od zakupu Vincenta. Próbuję tylko powiedzieć, że w niekoniecznie dużo większej kasie można duuuuuzo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Audio Academy napisał:

>>Mariusz Mazur

Tak z ciekawości można by cyknąć ze dwa zdjęcia pokoju w którym stoją kolumny.

Pokój jest trochę zagracony. Poniżej widok na ustawienie kolumn. Po lewej stronie na zdjęciu stoją dwie pary keyboardów pod oknem, po prawej jest wejście do pokoju i rząd szaf, na wprost jest łóżko 

32EA8B20-6C7E-4982-9F90-468490259C92.jpeg

741B2D2C-520E-423D-832E-FDFBE2B05E89.jpeg

A69293B3-EAE5-49F5-ABB1-2722CAB5D2AD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 00:54, szczypior88 napisał:

Do pewnych rzeczy się dorasta podobnie jak i do brzmienia. Jak przebrniesz już przez Vincenta i poznasz jego ograniczenia to wtedy to zrozumiesz. 

Nikogo nie odwodze od zakupu Vincenta. Próbuję tylko powiedzieć, że w niekoniecznie dużo większej kasie można duuuuuzo lepiej. 

Z tego co wiem miałeś Vincenta 237. Słyszałeś model 227, o którym padło pytanie i o którym się wypowiedziałeś? Z jakim towarzystwem wówczas współpracował (na podstawie czego napisałeś swoją opinię).  

Podaj propozycję, co "w niekoniecznie dużo większej kasie" zagra duuuuuużo lepiej? Oczywiście z Audio Academy, o których tutaj rozmawiamy.

Z innej beczki. Powiedzcie mi czy jak postawię Rhea na ok 8 cm podstawie popełnię błąd? Słucham na kanapie, głośnik wysokotonowy jest  mniej więcej na wysokości uszu.

 

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mariusz Mazur napisał:

Pokój jest trochę zagracony. Poniżej widok na ustawienie kolumn. Po lewej stronie na zdjęciu stoją dwie pary keyboardów pod oknem, po prawej jest wejście do pokoju i rząd szaf, na wprost jest łóżko 

32EA8B20-6C7E-4982-9F90-468490259C92.jpeg

741B2D2C-520E-423D-832E-FDFBE2B05E89.jpeg

A69293B3-EAE5-49F5-ABB1-2722CAB5D2AD.jpeg

Generalnie jest dobrze. Faktycznie kolumny stoją trochę za blisko komody ze sprzętem. W przyszłości radzę kupić przynajmniej o połowę niższą szafkę na sprzęt lub typowy stolik (niski) tylko do audio. Chodzi o to, że teraz ta wysokość komody stwarza przeszkodę dla dźwięku, który tworzy się między kolumnami; nie ma odpowiedniej głębi i artykulacji instrumentów na środku pasma.

Skosy kolumny muszą być takie same dla obu kolumn, to wbrew pozorom bardzo ważne. No i radzę też odsunąć je od tylnej ściany - chociaż jakieś 20cm i też muszą być równo odsunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, guardiola4 napisał:

Z tego co wiem miałeś Vincenta 237. Słyszałeś model 227, o którym padło pytanie i o którym się wypowiedziałeś? Z jakim towarzystwem wówczas współpracował (na podstawie czego napisałeś swoją opinię).  

Podaj propozycję, co "w niekoniecznie dużo większej kasie" zagra duuuuuużo lepiej? Oczywiście z Audio Academy, o których tutaj rozmawiamy.

Z innej beczki. Powiedzcie mi czy jak postawię Rhea na ok 8 cm podstawie popełnię błąd? Słucham na kanapie, głośnik wysokotonowy jest  mniej więcej na wysokości uszu.

 

Powiem tak. Nie przepadam za graniem Audio Academy, ale muszę przyznać że Rhea to wyjątkowo dobre paki. Na nich słuchałem Vincenta 237 zanim go kupiłem. Słuchałem też 227 i dla mnie ten wzmak był jakiś taki nijaki, w ogóle mnie nie wciągnął. Słuchałem też integry LAR i żebym miał wtedy dodatkowa kasę to bym kupił właśnie LAR. Fajnie z Audio Academy zgrywaja się integry Haiku za którymi też średnio przepadam akurat ale to ze względu na design. Za to są naturalne i ciekawie budują przestrzeń. Hyperion słuchałem z SOL II bodajże (nie rozróżniam ich bo wszystkie wyglądają kijowo:P) 

Vincent 237 to czym ujmowal mnie na początku, okazało się jego przekleństwem. Absolutny brak wybrzmien na basie, jego jednostajnosc i podbicie. I góra pasma która sypie piachem. Sporo dało zastosowanie filtra sieciowego w tej materii, ale np do Lyngdorfa którego kupiłem po Vicku to jak dzień do nocy. Inne granie co prawda, może gust mi się zmienił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Audio Academy napisał:

Chodzi o to, że teraz ta wysokość komody stwarza przeszkodę dla dźwięku, który tworzy się między kolumnami; nie ma odpowiedniej głębi i artykulacji instrumentów na środku pasma.

Skosy kolumny muszą być takie same dla obu kolumn, to wbrew pozorom bardzo ważne. No i radzę też odsunąć je od tylnej ściany - chociaż jakieś 20cm i też muszą być równo odsunięte.

Dzięki  za cenne rady. Co do odległości od tylu to jest obecnie odsunięcie o jakieś 20 cm. Jeżeli chodzi o tą przeszkodę to może właśnie dlatego tak słabo jest zaznaczona średnica. Po moich ostatnich eksperymentach licznych odsłuchach stwierdzam że średnie tony są bardzo słabo akcentowane. Ma się wrażenie jakby słychać bas i wysokie tony, tak jakbym na korektorze przygasił średnice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szczypior88 napisał:

Powiem tak. Nie przepadam za graniem Audio Academy, ale muszę przyznać że Rhea to wyjątkowo dobre paki. Na nich słuchałem Vincenta 237 zanim go kupiłem. Słuchałem też 227 i dla mnie ten wzmak był jakiś taki nijaki, w ogóle mnie nie wciągnął. Słuchałem też integry LAR i żebym miał wtedy dodatkowa kasę to bym kupił właśnie LAR. Fajnie z Audio Academy zgrywaja się integry Haiku za którymi też średnio przepadam akurat ale to ze względu na design. Za to są naturalne i ciekawie budują przestrzeń. Hyperion słuchałem z SOL II bodajże (nie rozróżniam ich bo wszystkie wyglądają kijowo:P) 

Vincent 237 to czym ujmowal mnie na początku, okazało się jego przekleństwem. Absolutny brak wybrzmien na basie, jego jednostajnosc i podbicie. I góra pasma która sypie piachem. Sporo dało zastosowanie filtra sieciowego w tej materii, ale np do Lyngdorfa którego kupiłem po Vicku to jak dzień do nocy. Inne granie co prawda, może gust mi się zmienił ?

 

Z pewnością, pozycje które przytaczasz mają swój wysoki potencjał i już tutaj były przytaczane. Jednak to już nie ta półka cenowa co Vicek 227, o który padło pytanie ?  

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, guardiola4 napisał:

 

Z pewnością, pozycje które przytaczasz mają swój wysoki potencjał i już tutaj były przytaczane. Jednak to już nie ta półka cenowa co Vicek 227, o który padło pytanie ?  

Yaqin ms90 to już ten pułap cenowy. Też go słuchałem z Phoebe III i moim zdaniem Vicek jest słabszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś z AA Phoebe tego rotela co Ty. Bardzo szybki, punktowy bas ale bez właściwego wypełnienia czego mi brakowało. Reszta dobra w tej cenie. Kolejny był xindak PA-M i tu progres był ogromny i bardzo fajnie to grało. Było przede wszystkim bardzo równo. Myślę że problem może być w akustyce u Ciebie. Pojeździj z kolumnami po pokoju. Rozstaw szerzej od siebie, dalej od tylnej ściany, podoginaj do siebie. Ustaw w miejscach w których na co dzień jest to dla Ciebie niemożliwe ze względów życiowych żeby znaleźć satysfakcjonujący dźwięk. 

U Ciebie na oko rozsunął bym każdą kolumnę jeszcze o 20-25 cm w bok i do przodu tak by od tylnej ścianki kolumny miały przestrzeń 40-50cm. Tego kwiatka obok keyboardu wstaw w narożnik pokoju, a keyboard usuń z pokoju na jeden dzień i posłuchaj. 

Kiedyś walczyłem z odpowiednim wypełnieniem basu i bardzo pomogło zainwestowanie w okablowanie zasilające i listwę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piszcz4 napisał:

Miałem kiedyś z AA Phoebe tego rotela co Ty. Bardzo szybki, punktowy bas ale bez właściwego wypełnienia czego mi brakowało. Reszta dobra w tej cenie. Kolejny był xindak PA-M i tu progres był ogromny i bardzo fajnie to grało. Było przede wszystkim bardzo równo. Myślę że problem może być w akustyce u Ciebie. Pojeździj z kolumnami po pokoju. Rozstaw szerzej od siebie, dalej od tylnej ściany, podoginaj do siebie. Ustaw w miejscach w których na co dzień jest to dla Ciebie niemożliwe ze względów życiowych żeby znaleźć satysfakcjonujący dźwięk. 

U Ciebie na oko rozsunął bym każdą kolumnę jeszcze o 20-25 cm w bok i do przodu tak by od tylnej ścianki kolumny miały przestrzeń 40-50cm. Tego kwiatka obok keyboardu wstaw w narożnik pokoju, a keyboard usuń z pokoju na jeden dzień i posłuchaj. 

Kiedyś walczyłem z odpowiednim wypełnieniem basu i bardzo pomogło zainwestowanie w okablowanie zasilające i listwę.

Pozdrawiam

Dzięki za rady i spostrzeżenia. Od wczoraj bawię się z ustawieniem kolumn i rzeczywiście ma to ogromny wpływ na brzmienie. Przełączam co jakiś czas na Rotela i Porównuje dany utwór. Pomimo wielu zalet Xindaka to jednak czegoś tu brakuje. Jak stwierdził kumpel dźwięk jest taki jakby ktoś ściął cześć średnich tonów, brak wypełnienia. Czy Ty u siebie tez to obserwowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, teraz dopiero zobaczyłem że źródłem u Ciebie jest rotel. Niestety pięta Achillesa w tym źródle to średnica. Rotele ogólnie brzmią jasno, lekko, chudo, z szybkim basem. Wg mnie pasują bardziej do ciemniejszych kolumn z misiowatym basem- wtedy dźwięk się równoważy i uzupełnienia. Wyjątkiem jest tani RCD 971 który jest niesamowity w swojej cenia, a jego góra jest wręcz zjawiskowa, ale dalej to rotelowskie brzmienie. Jak już znajdziesz w miarę poprawne ustawienie to koniecznie podłącz inne źródło.  Mój kolega ma PA-M podłączony z tanim gramofonem i gra to bardzo przyjemnie, analogowo. Z moich obserwacji wynika również, że ten xindak jest mało wrażliwy na przewody łączące go ze źródłem. Phoebe 3 to neutralne kolumny i jak coś po drodze jest nie halo to one to pokażą. Aktualnie mam wzmacniacz hybrydowy i jest bajka z tymi kolumnami więc możesz też zwrócić uwagę na jakiś wzmacniacz lampowy, jak koledzy wcześniej radzili. Ale pamiętaj, że tak jak opisujesz co słyszysz i co Ci nie odpowiada, to tak właśnie gra Rotel. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piszcz4 napisał:

Ha, teraz dopiero zobaczyłem że źródłem u Ciebie jest rotel. Niestety pięta Achillesa w tym źródle to średnica. Rotele ogólnie brzmią jasno, lekko, chudo, z szybkim basem. Wg mnie pasują bardziej do ciemniejszych kolumn z misiowatym basem- wtedy dźwięk się równoważy i uzupełnienia. Wyjątkiem jest tani RCD 971 który jest niesamowity w swojej cenia, a jego góra jest wręcz zjawiskowa, ale dalej to rotelowskie brzmienie. Jak już znajdziesz w miarę poprawne ustawienie to koniecznie podłącz inne źródło.  Mój kolega ma PA-M podłączony z tanim gramofonem i gra to bardzo przyjemnie, analogowo. Z moich obserwacji wynika również, że ten xindak jest mało wrażliwy na przewody łączące go ze źródłem. Phoebe 3 to neutralne kolumny i jak coś po drodze jest nie halo to one to pokażą. Aktualnie mam wzmacniacz hybrydowy i jest bajka z tymi kolumnami więc możesz też zwrócić uwagę na jakiś wzmacniacz lampowy, jak koledzy wcześniej radzili. Ale pamiętaj, że tak jak opisujesz co słyszysz i co Ci nie odpowiada, to tak właśnie gra Rotel. Pozdrawiam

Problem w akustyce. Mam też hybrydę grało to super z Pohebe 3 po zmianie półki która ważyła z 60 kg na taką która ma 15 kg i powieszeniu telewizora na ścianie + zmiana grubych zasłon na cieńkie  firanki dźwięk się tak bardzo odchudził bas znikł że nie da rady słuchać lampy ok gra teraz samą górą. Nic nie daje jeżdżenie kolumnami po pokoju basu zero

Edytowane przez jarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, piszcz4 napisał:

Ale pamiętaj, że tak jak opisujesz co słyszysz i co Ci nie odpowiada, to tak właśnie gra Rotel. Pozdrawiam

Problem w tym, że teraz jak podłączam PAM to tak jakby ktoś uciął średnicę, jest bas i góra a brak środka. Na Rotelu (wzmacniacz) pomimo innych wad to jednak ten dźwięk wydaje się pełniejszy. Już sam nie wiem co robić. W sobotę zaplanowałem spore zmiany w umeblowania pokoju. Zobaczymy czy to coś da. Jest jeszcze tak, że  po prostu PAM tak właśnie gra - ucina coś ze średnicy 

11 godzin temu, jarr napisał:

Problem w akustyce. Mam też hybrydę grało to super z Pohebe 3 po zmianie półki która ważyła z 60 kg na taką która ma 15 kg i powieszeniu telewizora na ścianie + zmiana grubych zasłon na cieńkie  firanki dźwięk się tak bardzo odchudził bas znikł że nie da rady słuchać lampy ok gra teraz samą górą. Nic nie daje jeżdżenie kolumnami po pokoju basu zero

Czyli widzę ze kolega ma podobny problem. Sęk w tym, że na Rotelu słychać wszystkie pasma a na PAM nie

Edytowane przez Mariusz Mazur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rafal735r napisał:

Obserwuje bacznie temat ? ciekaw co jeszcze kupisz i zrobisz żeby ta średnice znaleść. 

Kupno płytek planuje już od dawna, mam dość ustawiania podkładek pod kolcami. A co do średnicy to naprawdę ciekawa i zarazem dziwna sprawa, chyba że ten wzmacniacz po prostu tak gra i albo to się akceptuje albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie halo. Ja się przesiadałem bezpośrednio z rotela ra-02 na xindaka pa-m2 i xindak zdeklasował rotela w każdym aspekcie. Inna klasa brzmienia, inna półka, wszystko znacznie dojrzalsze. Ciekawe gdzie leży problem u Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.