Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, piszcz4 napisał:

Coś jest nie halo. Ja się przesiadałem bezpośrednio z rotela ra-02 na xindaka pa-m2 i xindak zdeklasował rotela w każdym aspekcie. Inna klasa brzmienia, inna półka, wszystko znacznie dojrzalsze. Ciekawe gdzie leży problem u Ciebie. 

Pod wieloma względami Xindak jest bez porównania lepszy ale coś nie tak jest ze średnicą. Brakuje jakby wypełnienia. Szkoda że nie ma sposobu żeby to jakoś ,,pokazać''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, jednak Xindak PAM nie jest dla mnie. Po dłuższym odsłuchu doszedłem do wniosku że lepiej go sprzedać i kupić coś innego. Teraz po głowie chodzą mi znów Atolle tylko nie wiem na jaki się zdecydować in 100 czy in 200. Czy ktoś porównywał te klocki z AA Phoebe III? Ciekawi mnie tez porównanie in 200 z obecnym Xnidakiem. Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Atoll in200se jest żywszy bardziej koncertowy niż xindak, to tak w skrócie... Na dłuższe słuchanie xindak według mnie będzie mniej męczący.

Musisz natomiast posłuchać Vincenta 226, bo wydaje mi się, że może wpaść Ci w ucho. Przerabiałem te wzmacniacze, które wymieniłeś ale na Hyperionach IV i najlepiej dla mnie gra właśnie Vicek.

Lepszy od PAM jest xindak 6800r II warto go posłuchać.

 

Edytowane przez Adiamek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pit80 napisał:

Najlepsze co można dla dźwięku w tym przypadku zrobić to zostawić Xindaka a zamienić Hyperiony na Rhea.

Chyba na razie zostawię Xindaka ale podjąłem decyzję o zakupie Atolla in 100se i porównam go w bezpośrednim odsłuchu. In 200 może brzmieć podobnie do Xindaka więc go odpuściłem. Na wiosnę kupię Rhea. Ten pomysł już od jakiegoś czasu za mną chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mariusz Mazur napisał:

podjąłem decyzję o zakupie Atolla in 100se

Będziesz Pan zadowolony albo bardzo rozczarowany po Xindaku. W Atollu 100 jest nadmuchany i podbity dół, wszystko jest wrzucone w pierwszy wypchnięty plan, brakuje precyzji, górna średnica lubi dawać po uszach i podobno rewelacyjnie zgrywa się takie granie z kolumnami AA. Jednak najpierw wolałbym ten klamot wypożyczyć niż kupować w ciemno zwłaszcza, że Atollów zawsze pełno na giełdach i nie uciekną. No ale czekam na wrażenia, może faktycznie jakoś cechy Atollów i Phoebe świetnie się uzupełniają i jest piękne granie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Adam 38 napisał:

Będziesz Pan zadowolony albo bardzo rozczarowany po Xindaku. W Atollu 100 jest nadmuchany i podbity dół, wszystko jest wrzucone w pierwszy wypchnięty plan, brakuje precyzji, górna średnica lubi dawać po uszach i podobno rewelacyjnie zgrywa się takie granie z kolumnami AA. Jednak najpierw wolałbym ten klamot wypożyczyć niż kupować w ciemno zwłaszcza, że Atollów zawsze pełno na giełdach i nie uciekną. No ale czekam na wrażenia, może faktycznie jakoś cechy Atollów i Phoebe świetnie się uzupełniają i jest piękne granie. 

Xindak na razie pozostanie. Niestety nie mam gdzie wypożyczyć Atolla. Po bezpośrednim starciu podejmę decyzję, który zostaje a który idzie na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w przypadku gdyby sprzedać Xindaka i zostawić Atolla do Phoebe to będzie problem po wymianie Phoebe na Rhea. Te z Atollem nie będą brzmiały tak dobrze (nie jest to polecane zestawienie)  jak mogą z Xindakiem  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Mazur napisał:

Xindak na razie pozostanie. Niestety nie mam gdzie wypożyczyć Atolla. Po bezpośrednim starciu podejmę decyzję, który zostaje a który idzie na sprzedaż

Q21 w Pabianicach wypożycza Atola zadzwoń na pewno nie będzie problemu .Poza tym są również sprzedawcą kolumn Audio Academy mogą wypożyczyć inne wzmacniacze dobrze grające z Twoimi kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie też robi swoje czyli akustyka,to nie są drobne zmiany lecz dosyć duże .Przerabiałem ten temat z doborem wzmacniacza i najlepsza opcja to słuchać u siebie innej drogi nie ma .Wypożyczać i testować .Nie ma tego jedynego wzmacniacza który można polecić .Każdy szuka taki jak mu się podoba.A po jakimś czasie znów nadchodzą zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, muszę sprostować wszystko co pisałem odnośnie wzmacniacza. To jednak naprawdę kawał dobrego sprzętu. Przynajmniej wiem gdzie tkwi mój problem. Chodzi o odtwarzacz Rotel Ra 02. Od zawsze byłem przekonany ze to świetne źródło i dalej tak myśle ale niestety on po prostu nie dogaduje się z Xindakiem i tu jest problem. Od brata udało mi się pożyczyć inny odtwarzacz tj. Marantz Cd6000. Może to nie jest jakiś górnolotny cedek ale jednak pozwolił mi znaleźć winowajcę. Po podłączeniu tego cedeka pojawiła się tak jak należy średnica, takie wypełnienie, w końcu pojawił się mocniejszy, pełniejszy bas, ale coś za coś. Dźwięk stracił na szczegółowości, obcięło wysokie tony, na wokale jakby ktoś zarzucił kołdrę. Teraz rozpoczynam szukanie nowego cd. Czy możecie mi coś polecić do tego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent cd400, nie będzie kołdry na wokalach, góra jest wyrazista i nie jest wycofana , niskie tony sprężyste i mocne, granie bardzo, bardzo  bezpośrednie. Wady - bardzo awaryjny. No ale nic nie jest idealne ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, pisałem Ci na początku że wina może być w cedeku. Jedyne słuszne wyjście to krell kav-280cd jeśli możesz zwiększyć budżet, jeśli nie to polecę Audiolab 8200cd V2.

Miałem kiedyś też Vincent cd400, w bezpośrednim teście Audiolab był zdecydowanie lepszy w niskich zakresach. Poza tym wszędzie trąbią o awaryjności tego Vincenta. 

Edytowane przez piszcz4
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piszcz4 napisał:

A widzisz, pisałem Ci na początku że wina może być w cedeku. Jedyne słuszne wyjście to krell kav-280cd jeśli możesz zwiększyć budżet, jeśli nie to polecę Audiolab 8200cd V2.

Miałem kiedyś też Vincent cd400, w bezpośrednim teście Audiolab był zdecydowanie lepszy w niskich zakresach. Poza tym wszędzie trąbią o awaryjności tego Vincenta. 

Tak, miałeś 100% racji. Rzeczywiście w tym Rotelu kuleje średnica. Bardzo ciekawa sprawa, że w systemie ze wzmacniaczem Rotela nie było to słyszalne. Z tego wynika że wzmacniacz Rotela dodawał od siebie to czego brakuje odtwarzaczowi. Dobrze, że miałem okazje na własne uszy usłyszeć różnicę. Choć muszę uczciwie przyznać, że ten cedek Rotela ma     piękna górę, stereofonię i scenę. Ps jeśli trzeba by jeszcze coś dołożyć a byłoby warto to rozważę to

Edytowane przez Mariusz Mazur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Audiolab 8200cd v12e, a nie V2. Pomyliłem nazwy, bo V2 nie istnieje ?

Krell jest drogi, ale to jest to czego chyba szukasz. Warto kupić chociażby dla doświadczenia, w razie czego z odsprzedażą nie ma żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piszcz4 napisał:

Miałem na myśli Audiolab 8200cd v12e, a nie V2. Pomyliłem nazwy, bo V2 nie istnieje ?

Krell jest drogi, ale to jest to czego chyba szukasz. Warto kupić chociażby dla doświadczenia, w razie czego z odsprzedażą nie ma żadnego problemu. 

Niestety Krell jest póki co po za moim zasięgiem. Na olx jest jeden prawie za 6 tyś. A czy ktoś miał styczność z odtwarzaczem Linn Ikemi albo Atoll cd200se?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Audio Academy napisał:

A ja myślałem Sławek, że jesteś zawodowcem i doskonale wiesz, że zwrotnica jest dużo ważniejsza od głośników.

 

nie nobilituj mnie ?

po prostu chętnie oglądam Twój rozwój i ciekawi mnie w którą stronę ewoluujesz

zwrotki zazwyczaj nikt nie pokazuje ale widząc głośniki sporo można wywnioskować

dla podkręcenia atmosfery pokazujesz maskownice, jak czynią to z pojazdami koncepcyjnymi

ale jeśli proponujesz odsłuch to użytkownik szybciej się zdecyduje widząc glośnik i znając możliwości swojego wzmacniacza

poza tym nie jestem i nie będę dla Ciebie konkurencją ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc głośniki niczego nie można wywnioskować. Przekonałem się o tym wielokrotnie. Dobre i markowe głośniki potrafią zaślepić słabego i niedoświadczonego człowieka, co zresztą sam przed chwilą napisałeś  :)

Mój nowy model oparty jest na dobrze znanych głośnikach. Na basie jest Visaton a na górze zmieniony wysokotonowy na metalową kopułkę, ale z komorą wytłumiającą. Wcześniej był z ekranem magnetycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.