Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się zmian i Rega Brio R i paczki RS3 sprzedane, kiedyś słuchałem Phobe III u znajomych i pojawiły się u mnie prawie nówki Phobe III ale z Plusem ?

Do tego wleciał Atoll IN 100 SE kupiony dwa osiedla dalej ?

Został mi z poprzedniego systemu Marantz SA 8005 i jakieś okablowanie.

Po paru dniach słuchania jednak czegoś brakowało/czegoś było za dużo...

Dzieki uprzejmości Pana Michała (pozdrawiam serdecznie) posłuchałem sobie 9 th Moon, Dione II oraz Phobe III po zmianie wysokotonowca/zwrotnicy i modzie pudła. 

Dzięki Q21 miałem też Roksana K3 i Marantza PM 8006( łudziłem się że zostanie i bedzie fajnie wygladał z moim SA 8005 jednak odpadł odrazu)

W między czasie wleciał Cambridge Audio SM 6 v2. po modzie Mudy. 

Przepinanie, słuchanie, wqrwianie, kable, zmiany ustawienia w pokoju, (24m 4x6, system stoi na dłuższej scianie, po prawej stronie wejscie do pokoju, naprzeciwko duża rogówka) ostatecznie zostaje:

Atoll oraz Phobe III po modyfikacji. 

Roksan bardzo fajny wzmacniacz, z Dionami bardzo dobrze się zgrywał, kontrolował bass ciut lepiej niż Atoll (tylko ta cena 6900 ehh)

Po namyśle (dzieci, pies) Diony odpadają. 

Moony śliczne bez maskownic i bas refleksu i cokołów cieszyły oko . Grają szeroko, rozłożyście, bass ciekawy dość zróżnicowany. 

Marantz 8006 odpadł odrazu, w porównaniu z Atollem i Roksanem zero życia, wykopu, pazura, świetnie wykonany ale nic po za tym.

Po przesłuchaniu Phobe III po modyfikacji i dokupieniu Cambridga jestem wreszcie zadowolony z brzmienia zestawu.

Pozostaje dobranie kabli i może zmiany w akustyce (ciut wiecej średniego basu by się przydało).

Trochę posłuchałem na Chord Odyysey 2 i tu jest lepiej niż na moich starych Wireworldach Luna 7, dżwięk lepiej dociążony, bass niżej schodzi.

RCA Tary Labs TL 101 też wniosły poprawę w stosunku do moich VDH the name, dłużej wybrzmiewają instrumenty, mniej natarczywa góra. A byłem sceptyczny do kabli ?

Cambridge natomiast wniósł sporo analogowości w brzmieniu w porównaniu do mojego SA 8006. Wokale mają inną barwe. 

Marantze wydaje się jasny, detaliczny. Będe testował go jeszcze jako transport dla Cambridge. 

Generalnie Phobe po modzie u mnie zagrały super, wokale są takie jak chciałem, są bliżej, stereofonia, detliczność świetna (na chyba szóstym kawałku z płyty Bass Astrall Orell dzwieki przeskakują miedzy kolumnami jak wściekłe).

Zejscie niskiego basu na Masive Atack otwiera mi drzwi do pokoju.  Chiałbym jescze posłuchać innych kabli bo tu nie mam doświadczenia żadnego.

Tak mnie wzieło na pisanie ale musze iść spać ? pozdrawiam wszystkich. 

ods..jpg

odsłuch posokowiec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2020 o 08:02, grzegryn napisał:

Rozumiem że lector zxt 70 i zax 70 o który pytalem to dwa różne wzmacniacze? 

Tak są inne ale polecam  ,moim zdaniem na wzmacniaczu do Hiperionow nie można oszczędzać .Im lepszy za aplikujesz tym lepiej zagrają i bardziej będziesz zadowolony.

Jest taki salon nazywa się Q21 i prowadzi sprzedaż kolumn Audio Academy oraz interesujących Cię wzmacniaczy tj. Vincent ,Fezz Audio , Yaqin ,Haiku Audio i innych ciekawych które będą pasować do Hiperionow .

Umów się na odsłuch i dokonaj wstępnej selekcji .. W Q 21mozna także wypożyczyć i posłuchać u siebie to jak pisałem wcześniej pozwoli najlepiej ocenić w warunkach domowych .

Jeśli chodzi o Lectora pisz na priw to pomogę wypożyczyć.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bogus18 napisał:

Tak są inne ale polecam  ,moim zdaniem na wzmacniaczu do Hiperionow nie można oszczędzać .Im lepszy za aplikujesz tym lepiej zagrają i bardziej będziesz zadowolony.

Jest taki salon nazywa się Q21 i prowadzi sprzedaż kolumn Audio Academy oraz interesujących Cię wzmacniaczy tj. Vincent ,Fezz Audio , Yaqin ,Haiku Audio i innych ciekawych które będą pasować do Hiperionow .

Umów się na odsłuch i dokonaj wstępnej selekcji .. W Q 21mozna także wypożyczyć i posłuchać u siebie to jak pisałem wcześniej pozwoli najlepiej ocenić w warunkach domowych .

Jeśli chodzi o Lectora pisz na priw to pomogę wypożyczyć.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

Wzmacniacz juz kupiony... wybor padl na Vincenta sv 227mk. Trafil mi sie praktycznie nowy egzemplarz w bardzo korzystnej cenie. Grzechem bylo nie kupic ? 

Salon Q21  oczywiscie jest mi znany, niestety znajduje sie od mojego miejsca zamieszkania  jakies 1600km, wiec nie da rady ?

Tym razem chcialbym Was zapytac o zrodlo, CD NAD C538, jak to zagra z hyperonami i vincentem? Nie chcial bym zeby CD jakos znaczaco lub najlepiej wcale ograniczal potencjal moich kolumn i wzmacniacza.  Jesli to kiepska kombinacja to bardzo bym prosil o sugestie.Cos nowego lub uzywanego do kwoty ok 2500zł 

Bardzo dziekuje za Wasze odpowiedzi ? 

Edytowane przez grzegryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, źle zapytałem ? Pytanie - czy taką modyfikację można przeprowadzić samodzielnie?

Rozumiem, że zmiana tweeterka na 27TBFC/G ale jaka zmiana poszczególnych elementów zwrotnicy i o ile litrażu jeśli to nie jest jakąś szczególną tajemnicą?

Rozumiem, że można przywieźć swoje Phoebe III do AA na modyfikację ale jak ktoś ma daleko do Łodzi czy dla takich osób jest jakaś opcja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

A ja ponowię pytanie, które kiedyś padło. Jakie są szanse na rozszerzenie oferty AA o subwoofer ? Dedykowany do audio i stanowiący realną konkurencję {jakość/cena) dla REL T7?

To porozmawiaj?my czy subwoofer ( ten uzupełniający lub niezbędny w systemie""kino domowe ") w audio jest potrzebny ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piotrek7 napisał:

W każdym razie, chcę kupić subwoofer. Mam duży wybór tego typu głośników. Dostępnych od ręki. Niemniej chętnie kupiłbym produkt polskiego producenta, o którym mam dobre zdanie. I taki był sens i intencje mojego pytania.

Intencje dobre sam kupuje polskie produkty ñp.kolumny wzmacniacz kable ale kino to Yamaha ,Sony  .Jest małe ale nie mieszać Audio z kinem .

Jestem fanem KD i dobrego dźwięku Audio.

Skoro wielu polskich producentów kolumn nie robi oddzielnych basowców to o czym świadczy ? 

Audio i Kino to różne granie .

Bez urazu z oba systemy to dla mnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, bogus18 napisał:

Skoro wielu polskich producentów kolumn nie robi oddzielnych basowców to o czym świadczy ? 

O niczym. Poza tym, że robią to, co uznają za stosowne. A trafność wyborów weryfikuje rynek i konsumenci.

A do tej pory polscy konsumenci kupują REL-a, SVS, Velodyne i wiele innych marek. Bo polscy producenci nie zaspokajają istniejącego popytu

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwooferów nie robimy, bo się po prostu nie opłaca. Poza tym nie ma dla kogo robić kina domowego, nie ma na to zbytu. Na przełomie stuleci mieliśmy chyba 3 rodzaje subów, ale wtedy był na to popyt.

Jeśli mielibyśmy robić coś takiego w przyszłości, to tylko za duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, grzegryn napisał:

Witam, jakie kable glosnikowe i RCA polecacie do zestawu Vincent sv 227mk, CD Vincent cd400, Audio Academy Hyperion Plus?

Nie chce przeplacac za cos czego nie uslysze...

Wypożycz, posłuchaj, ja mam Chord Odyssey 2, można je kupić używane w dobrej kasie. RCA narazie testuje Accustic Zen Matrix Referencje II (też używka) jeszcze nie wypowiem się odnośnie ich. Chordy słyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 16:02, piotrek7 napisał:

W każdym razie, chcę kupić subwoofer. Mam duży wybór tego typu głośników. Dostępnych od ręki. Niemniej chętnie kupiłbym produkt polskiego producenta, o którym mam dobre zdanie. I taki był sens i intencje mojego pytania.

Masz elegancki sub sveda audio wombat ?

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Panowie i Panie, kolega z ławki zdecydował się wystawić na sprzedaż swoje paczki. W mojej ocenie najbardziej muzykalne, z najlepszą barwą kolumny jakie stworzyła Academia!   ...i chyba jedne z najlepszych (nie tylko w swojej cenie) jakie dane było mi słuchać! A są nimi TETHYSY 2 !!! Szczegóły w linku:

https://allegro.pl/oferta/audio-academy-tethys-ii-stan-idealny-unikat-8906284744

Uprzedzę spekulacje dotyczące pytań, skoro są takie naj... dlaczego sam ich nie wezmę? Bo ja mam takie same! :) Tyle, że bez otworów na maskownice ;) Na dowód wrzucam zdjęcie i zachęcam do zapoznania się z ofertą. Rzadko Tethysy II pojawiają się na rynku wtórnym, a już w stanie "kolekcjonerski" nie zdarzają się wcale...

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

Tethys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, goliatpl napisał:

Dzień dobry,

Panowie i Panie, kolega z ławki zdecydował się wystawić na sprzedaż swoje paczki. W mojej ocenie najbardziej muzykalne, z najlepszą barwą kolumny jakie stworzyła Academia!   ...i chyba jedne z najlepszych (nie tylko w swojej cenie) jakie dane było mi słuchać! A są nimi TETHYSY 2 !!! Szczegóły w linku:

https://allegro.pl/oferta/audio-academy-tethys-ii-stan-idealny-unikat-8906284744

Uprzedzę spekulacje dotyczące pytań, skoro są takie naj... dlaczego sam ich nie wezmę? Bo ja mam takie same! ?Tyle, że bez otworów na maskownice ? Na dowód wrzucam zdjęcie i zachęcam do zapoznania się z ofertą. Rzadko Tethysy II pojawiają się na rynku wtórnym, a już w stanie "kolekcjonerski" nie zdarzają się wcale...

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

Tethys.jpg

ładne france są, jestem mega ciekawy jak grają w porównaniu do moich Phobe III Plus po przeróbce.

Można zorganizować spotkanie ???

Edytowane przez Tomasz35
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.