Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz35 a jakie są wg Ciebie różnice pomiędzy standardowymi Phoebe III a Plusami? Ty masz Phoebe III przerobione na Plus czy Phoebe III Plus przerobione jeszcze na coś innego? Pytam bo chodziło mi kiedyś po głowie gmeranie w zwrotnicy ( wymiana elementów na lepsze, ale o takich samych parametrach). W rozmowie z panem Michałem ustaliliśmy, że lepiej będzie zamiast zmienić same elementy, przerobić trójki na 3+. I już byłem zdecydowany, ale poczytałem że 3+ gra ogólnie jaśniej i lżej od 3, a tego nie chciałem i nadal mam tylko 3 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od niedawna Phobe III Plus i zdecydowałem się przerobić je tak jak pisałem wcześniej (wysokotonowiec, zwrotnica, wywalona przegroda) na bardziej grające w stylu 9 th Moon, generalnie zmieniła się średnica, wokale sa bliżej i wg mnie nie tak przykryte jak wcześniej. Czy gra to jaśniej ciężko mi powiedzieć. Na przeróbkę zdecydowałem się głównie ze względu na te wokale. Jesteś z Łodzi? jak coś to zapraszam na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomasz35 napisał:

ładne france są, jestem mega ciekawy jak grają w porównaniu do moich Phobe III Plus po przeróbce.

Można zorganizować spotkanie ???

Myślę, że na pewno. Zadzwoń pod numer z ogłoszenia i się umówcie. Z całym szacunkiem do Phoebe, takiej barwy jak w Tethys'ach nie znajdziesz nigdzie ?

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz35 dziękuję bardzo za zaproszenie, na wizytę u Ciebie nie mam teraz czasu. Do Łodzi mam ponad 200 km niestety. Zadzwonię w wolnej chwili do pana Michała i dopytam o szczegóły. Jeśli faktycznie można zrobić taką modyfikację w trójkach to jestem bardzo zainteresowany. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, goliatpl napisał:

Myślę, że na pewno. Zadzwoń pod numer z ogłoszenia i się umówcie. Z całym szacunkiem do Phoebe, takiej barwy jak w Tethys'ach nie znajdziesz nigdzie ?

 

Pozdrawiam,

Goliatp

Spoko dzieki, jutro zadzwonię, jestem mega ciekawy? moje Phoebe też mocno inaczej grają niż zwykle lub plusy. 

21 godzin temu, piszcz4 napisał:

Tomasz35 dziękuję bardzo za zaproszenie, na wizytę u Ciebie nie mam teraz czasu. Do Łodzi mam ponad 200 km niestety. Zadzwonię w wolnej chwili do pana Michała i dopytam o szczegóły. Jeśli faktycznie można zrobić taką modyfikację w trójkach to jestem bardzo zainteresowany. 

Pozdrawiam

No może być problem bo ja już miałem gotowe bez przegrody w środku, tu będzie problem ja wybić u ciebie, chyba że się zdecydujesz na wysokotonowce i zwrotnice tylko. Słucham teraz Smashing Pumpkins i Riverside, wywaliłem kolejce i dałem filc i granit pod cokoły, jest spoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ic Chord Anthem, z nowek wypozycz Luna Gris. To sa kable w znosnej cenie i dobrej jakosci. Z glosnikowych tanie i dobre sa Chordy Clearway czy Odyssey, drozej ale juz wg mnie jakosc wysoka Luna Gris czy Harmonix 120 Improved. Zasilajacy Wireworld Stratus jak chcesz basiszcze i ladna srednice, drozej Shunyata z serii Zitron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomasz35 napisał:

Spoko dzieki, jutro zadzwonię, jestem mega ciekawy? moje Phoebe też mocno inaczej grają niż zwykle lub plusy. 

No może być problem bo ja już miałem gotowe bez przegrody w środku, tu będzie problem ja wybić u ciebie, chyba że się zdecydujesz na wysokotonowce i zwrotnice tylko. Słucham teraz Smashing Pumpkins i Riverside, wywaliłem kolejce i dałem filc i granit pod cokoły, jest spoko?

Riverside na  wszystkich kolumnach ze stajni AA brzmią świetnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Pan Michał polecał mocno Vincenta 226mk2. To hybryda i cos w tym musi być bo też mam hybrydę Wile Rock i wg mnie pełna synergia. Kolumny AA są neutralne, ciepło lamp pozytywnie wpływa na ich brzmienie.

Przewody tellurium fajne też są Q black. Lepsze od blue, a jeszcze lepiej niż black sprawdziły się u mnie Wile. Dźwięk bardzo otwarty i kulturalny.

Wszystko zależy czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Jakie wzmacniacze u Was napędzają skrzynki AA ?

Pozdrawiam
Art
P.S Do skrzynek AA polecam kabelki Tellurium Ultra Blue.

 AA  Rhea  +  HAIKU Audio Sol ll SE 

Albedo Monilith głośnikowe

AudioPhase  HAPUR zasilający

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piszcz4 napisał:

Kiedyś Pan Michał polecał mocno Vincenta 226mk2. To hybryda i cos w tym musi być bo też mam hybrydę Wile Rock i wg mnie pełna synergia. Kolumny AA są neutralne, ciepło lamp pozytywnie wpływa na ich brzmienie.

Przewody tellurium fajne też są Q black. Lepsze od blue, a jeszcze lepiej niż black sprawdziły się u mnie Wile. Dźwięk bardzo otwarty i kulturalny.

Wszystko zależy czego szukasz.

Gdzie można dostać te okablowanie Wile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest z Warszawy, Wile Sound Art

Aktualnie widzę, że wzmacniacz ktoś sprzedaje na giełdzie hifi, tylko że lepszą wersję niż ja mam bo z wydzielonym do osobnej obudowy zasilaniem. Przewody też gdzieś widziałem na tej giełdzie. Ogólnie Panowie z tej firmy są bardzo mili i udostepniaja swoje produkty do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Jakie wzmacniacze u Was napędzają skrzynki AA ?

Pozdrawiam
Art
P.S Do skrzynek AA polecam kabelki Tellurium Ultra Blue.

Atoll in 100se, Chord Odyssey 2 

Marantz SA 8005 + IC Acoustic Zen Matrix Reference II 

Cambridge Stream Magic 6 V2. mod Muda44 jako transport do Marantz + Van Den Hull The Name coaxial.

Rega Rp1

Beyerdynamic DT 990 pro + Felix Audio Espresivo + Audioquest Coral

Może kupię sieciówki WireWorlda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Sprzedaję moje Hyperiony IV Plus

https://allegro.pl/oferta/audio-academy-hyperion-iv-plus-8897752668 

więcej info na priv

Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Jestem posiadaczem AA Hyperion 4 (zakupionych notabene dzięki wizytom na stronach klubu)grają z Atoll in 80. + CD Atoll 50 muza to główne metalowa jazda + rock progresywny 

Chciałbym zrobić krok w przód odnośnie brzmienia .,myślę o lampie dokładnie Cayin A 55T tyle że z lampami kt88.Byla by to moja pierwsza lampa.

Czy ktoś zna brzmienie tej lampy z Hyperion-ami bo one zostaną j, proszę o doradztwo czy warto iść  w te stronę czy szukać hybrydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Lampa do metalu, nie wiem czy to dobry wybór.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rucia1 napisał:

Lampa do metalu, nie wiem czy to dobry wybór.

Witajcie 

Jestem posiadaczem AA Hyperion 4 (zakupionych notabene dzięki wizytom na stronach klubu)grają z Atoll in 80. + CD Atoll 50 muza to główne metalowa jazda + rock progresywny 

Chciałbym zrobić krok w przód odnośnie brzmienia .,myślę o lampie dokładnie Cayin A 55T tyle że z lampami kt88.Byla by to moja pierwsza lampa.

Czy ktoś zna brzmienie tej lampy z Hyperion-ami bo one zostaną j, proszę o doradztwo czy warto iść  w te stronę czy szukać hybrydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2020 o 08:40, Rucia1 napisał:

Sprzedaję moje Hyperiony IV Plus

https://allegro.pl/oferta/audio-academy-hyperion-iv-plus-8897752668 

więcej info na priv

Na co Rucia wymieniasz? Co Cię oczarowało? :) 

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.