Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2020 o 20:25, obibok napisał:

Witajcie 

Jestem posiadaczem AA Hyperion 4 (zakupionych notabene dzięki wizytom na stronach klubu)grają z Atoll in 80. + CD Atoll 50 muza to główne metalowa jazda + rock progresywny 

Chciałbym zrobić krok w przód odnośnie brzmienia .,myślę o lampie dokładnie Cayin A 55T tyle że z lampami kt88.Byla by to moja pierwsza lampa.

Czy ktoś zna brzmienie tej lampy z Hyperion-ami bo one zostaną j, proszę o doradztwo czy warto iść  w te stronę czy szukać hybrydy.

Wiatajcie,

Od kilku dni posiadam do odsłuchu Hyperiony IV Plus wraz z Cayinem A55TP. Kolumny są na etapie wygrzewania, ale już teraz grają bardzo dobrze. Do porównania sluchalem z Panem Michalem również nowego Atolla IN100 Signature. Nam obu Cayin lepiej się podobał. Świetna przestrzeń i wokale. Basu było trochę za dużo, ale to kwestia akustyki nad którą muszę popracować. Jeżeli jesteś z Warszawy serdecznie zapraszam. Źródłem był nowy odtwarzacz Atolla CD80Signature. Kierunek z Cayinem moim zdaniem bardzo dobry, ale jak wiesz trzeba posłuchać. 

Edytowane przez Atmosfera Dźwięku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatajcie,
Od kilku dni posiadam do odsłuchu Hyperiony IV Plus wraz z Cayinem A55TP. Kolumny są na etapie wygrzewania, ale już teraz grają bardzo dobrze. Do porównania sluchalem z Panem Michalem również nowego Atolla IN100 Signature. Nam obu Cayin lepiej się podobał. Świetna przestrzeń i wokale. Basu było trochę za dużo, ale to kwestia akustyki nad którą muszę popracować. Jeżeli jesteś z Warszawy serdecznie zapraszam. Źródłem był nowy odtwarzacz Atolla CD80Signature. Kierunek z Cayinem moim zdaniem bardzo dobry, ale jak wiesz trzeba posłuchać. 


Zatem rekomenduje ciut wyższy model Cayina CS-88A. Ma mniej basu od A55TP natomiast bas jest szybszy, bardziej punktowy. Dodatkowo ma pieknie otwartą, przestrzenną górę, jeszcze lepszą niż ta znana mi z A55TP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Atmosfera Dźwięku napisał:

Nam obu Cayin lepiej się podobał. Świetna przestrzeń i wokale. Basu było trochę za dużo, ale to kwestia akustyki nad którą muszę popracować.

Wreszcie na tym forum realny opis tego zestawienia bez branżowych podtekstów.  Brawo Panowie. 

Co do basu wiadomo akustyka ważna nie mniej jednak do Hyperionów,  które są dość "pulchne" na basie lepszy byłby Cayin CS -88A. Tak jak kolega wyżej wspomniał ma szybszy,  bardziej punktowy i konturowy bas niż A55TP.  Słuchałem tego wzmacniacza z Rhea i grało to bardzo dobrze zwłaszcza właśnie na basie. Był świetnie sterowany i szybki. 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć, że ten Cayin A55TP miło mnie zaskoczył a nawet więcej niż miło. Po przełączeniu z nowego Atolla in100 dźwięk zyskał niesamowite nasycenie i gęstość. Basu wcale nie było zbyt dużo, on miał po prostu dużo lepsze uderzenie i ciężar. Ogólnie zrobiło się o wiele bardziej przyjemne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Audio Academy napisał:

No muszę powiedzieć, że ten Cayin A55TP miło mnie zaskoczył a nawet więcej niż miło. Po przełączeniu z nowego Atolla in100 dźwięk zyskał niesamowite nasycenie i gęstość. Basu wcale nie było zbyt dużo, on miał po prostu dużo lepsze uderzenie i ciężar. Ogólnie zrobiło się o wiele bardziej przyjemne granie.

W dodatku Panie Michale wzmacniacz jest rozwojowy .Dla pasjonatów z czasem można dokupić lampy mocy tungsola 6550 ,po zużyciu stockowych i cieszyć się dodatkowym bonusem w postaci jeszcze lepszego brzmienia .A dla bardziej zagorzałych pasjonatów lampy wejściowe 12ax7 (z fabryki Herlen Phips SQ, Miniwatt, Amperex) oraz 12au7 (tu jest kilka także propozycji ) i bonus także dodatkowy w postaci lepszego brzmienia .Czyli bonus+bonus +Hyperiony nowe -jak czytam udane =brzmienie chyba lepsze niż inne propozycje sklepów ze sprzętem grającym w tej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 09:10, Audio Academy napisał:

No muszę powiedzieć, że ten Cayin A55TP miło mnie zaskoczył a nawet więcej niż miło. Po przełączeniu z nowego Atolla in100 dźwięk zyskał niesamowite nasycenie i gęstość. Basu wcale nie było zbyt dużo, on miał po prostu dużo lepsze uderzenie i ciężar. Ogólnie zrobiło się o wiele bardziej przyjemne granie.

Witam :)
Czy można wiedzieć na jakim okablowaniu był test ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 23:15, Atmosfera Dźwięku napisał:

Wiatajcie,

Od kilku dni posiadam do odsłuchu Hyperiony IV Plus wraz z Cayinem A55TP. Kolumny są na etapie wygrzewania, ale już teraz grają bardzo dobrze. Do porównania sluchalem z Panem Michalem również nowego Atolla IN100 Signature. Nam obu Cayin lepiej się podobał. Świetna przestrzeń i wokale. Basu było trochę za dużo, ale to kwestia akustyki nad którą muszę popracować. Jeżeli jesteś z Warszawy serdecznie zapraszam. Źródłem był nowy odtwarzacz Atolla CD80Signature. Kierunek z Cayinem moim zdaniem bardzo dobry, ale jak wiesz trzeba posłuchać. 

Dziękuję pięknie ale niestety do Warszawy daleko jestem z drugiej strony Polski,niemam gdzie go wypożyczyć więc chyba zaryzykuję zakup .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Czy można wiedzieć na jakim okablowaniu był test ?

Tak, graliśmy na Chordach Epic Twin.

Dziś przyszły nowe zabawki. Ktoś może testował z Plusami?

Jutro dopiero zabiorę się za testy.

 

 

IMG_20200206_191137.jpg

IMG_20200206_191149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się podzielić jednym odczuciem - w czwartek byłem u p. Michała w jego warsztacie/sali odsłuchowej i miałem okazję posłuchać modelu AA 9th moon (z Vincent SV-226, Chord Odyssey 2, CD chyba NAD); grała płyta CD z jazzem (ale która wokalistka śpiewała, to już niestety nie pomnę);

zauroczyła mnie perkusja w wydaniu tych kolumn;

górę oddawana przez te kolumny określiłbym jako perlistą, jedwabistą, przejrzystą,  - i raczej nie są to przesadne określenia; 

p. Michale szczerze gratuluję, i trochę mi szkoda, że nie grają u mnie w domu (być może póki co...); pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Bartik napisał:

Historia zatoczyła koło i znów jestem w klubie AA Mimas II na pokładzie.

To co było przed ,  że mówisz o historii !

Twój ostatni nabytek to historia  firmy Audio Academy .

Na dzień dzisiejszy d u ż o nowszych modeli .

Podziel się swoją historią

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartik napisał:

Pierwsze były Mimas później Hyperiony ,Spendory ,Dynaudio i znów Mimas 

Jak zaczynałem przygodę z Audio Academy też przymierzałem się do Mimas wybór padł na Phobe lls potem Rhea ...

Co Cię skłoniło do Mimas po raz kolejny?

Czemu nie Rhea lub Hipki 4plus ?

Przecież choćby Rhae znasz słuchałeś u mnie?

A i inne modele znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bogus18 napisał:

Jak zaczynałem przygodę z Audio Academy też przymierzałem się do Mimas wybór padł na Phobe lls potem Rhea ...

Co Cię skłoniło do Mimas po raz kolejny?

Czemu nie Rhea lub Hipki 4plus ?

Przecież choćby Rhae znasz słuchałeś u mnie?

A i inne modele znasz

Pomieszczenie mam jakieś nie takie,bas się wzbudzał w Hyperionach .

Czekam na nowe dzieło konstruktora.

Jak zagrają dobrze to kto wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 19:07, Atmosfera Dźwięku napisał:

Tak, graliśmy na Chordach Epic Twin.

Dziś przyszły nowe zabawki. Ktoś może testował z Plusami?

Jutro dopiero zabiorę się za testy.

 

 

IMG_20200206_191137.jpg

IMG_20200206_191149.jpg

Jak wypadły testy?

Mała lampa dała radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam do mnie na odsłuch.

Myślę jeszcze nad ceną (pewnie spadnie) i nad nazwą, bo ten księżyc to chyba zostawię sobie na coś innego. Jutro odbieram nowe wcielenie Phoebe, będą to prawdipodobnie Phoebe Classics i będą miały wnętrzności z modelu, który był "testowany" na łamach Audiostereo.  Cena nowych Phoebe będzie znacznie niższa niż Phoebe III plus i będzie się kształtować na poziomie około 3800zł za parę.

Jest jeszcze jeden nowy model. Jutro postaram się zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audio Academy napisał:

No to zapraszam do mnie na odsłuch.

Myślę jeszcze nad ceną (pewnie spadnie) i nad nazwą, bo ten księżyc to chyba zostawię sobie na coś innego. Jutro odbieram nowe wcielenie Phoebe, będą to prawdipodobnie Phoebe Classics i będą miały wnętrzności z modelu, który był "testowany" na łamach Audiostereo.  Cena nowych Phoebe będzie znacznie niższa niż Phoebe III plus i będzie się kształtować na poziomie około 3800zł za parę.

Jest jeszcze jeden nowy model. Jutro postaram się zrobić zdjęcia.

Na zdjęcia czekamy ,ale też na recenzje .

Najważniejsze że cena spadnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.