Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

No bas to jest petarda. Miękko, głęboko i z bardzo dobrą kontrolą. Kolumny graja taką potęgą, jakbyśmy mieli przed sobą kolumny trzydrożne. Dzisiaj dopiero dostałem obudowy w fornirze, więc muszę teraz delikatnie podstroić to i owo, bo głośniki przedtem nie były we frezach, także gdyby ktoś chciał podjechać na odsłuch, to z jakiś tydzień.

Gram na Nadzie 320, T+A, Vincencie 226. Jest jeszcze hybrydowa Jolida, która daje niesamowity impuls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audio Academy napisał:

Nowy model. Nazwy jeszcze nie ma. Cena lekko ponad dychę.

179243814_nowy2zmn.thumb.jpg.ccb176718bf81c4054deaeb4ec07576e.jpg

Miło patrzeć, że AA idzie krok albo trzy dalej. Gdyby nie miał Pan pomysłu u kogo obsłuchać nowe paczki to ja podtrzymuję swoje zaproszenie z ostatniej naszej rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, i tu jest problem. Na dzień dzisiejszy nie ma dla mnie czegoś takiego, jak minimum mocy, która dobrze wysteruje jakieś kolumny. Tak jak napisałem wyżej, kolumny grają u mnie również z Nadem 320 i gdyby przyszedł do mnie ktoś z opaską na oczach, to jestem pewien, że byłby zachwycony, ale czy to nazwalibyśmy minimum? Pewnie tak, ale tylko w określonym czasie, do momentu kiedy zmienimy wzmacniacz na bardziej wydajny, ale też bez przesady. Poza tym moc nie jest ważna, ważniejsze są ampery i projekt wzmacniacza. Wiecie doskonale, że są na rynku wzmacniacze o bardzo dużej mocy, które nie "grają"

Myślę, że dla początkujących Vincent 226 wystarczy.  Dla bardziej zaawansowanych może być mój ulubiony Bladelius, bądź popularny, ale silny Krell. Lampy są również mile widziane.

 

11 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Miło patrzeć, że AA idzie krok albo trzy dalej. Gdyby nie miał Pan pomysłu u kogo obsłuchać nowe paczki to ja podtrzymuję swoje zaproszenie z ostatniej naszej rozmowy ?

Wiem, wiem, pamiętam o Krakowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Phoebe III (kupione w czerwcu 2011), w których p. Michał coś mi poprawiał w srodku (kondensatory? , zwrotnica?) Być może był to sprzętowy upgrade do Phoebe III plus? Nie pamiętam.

Od samego początku kolumny grają z sprzętem Denona: wzmacniacz PMA-710AE i odtwarzczem sieciowym DNP-720AE.

Chciałbym zmienić elektronikę, ale za im ja kupię to chciałbym posłuchać, i tu pojawia się moje pytanie.

Jakie kolumny, obecnie dostępne powszechnie w salonach audio mogą mieć jak najbardziej zbliżone brzmienie do moich Phoebe III, tak żeby odsłuch był jak najbardziej miarodajny?

Planuje zakup Yamahy R-N803D lub Onkyo 8390.

 

P.S.

Jak na razie odpuszczam zamawianie sprzętu do domu i jego odsłuch. Wolę samemu udać się do salonu.

 

 

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Audio Academy napisał:

No bas to jest petarda. Miękko, głęboko i z bardzo dobrą kontrolą. Kolumny graja taką potęgą, jakbyśmy mieli przed sobą kolumny trzydrożne. Dzisiaj dopiero dostałem obudowy w fornirze, więc muszę teraz delikatnie podstroić to i owo, bo głośniki przedtem nie były we frezach, także gdyby ktoś chciał podjechać na odsłuch, to z jakiś tydzień.

Gram na Nadzie 320, T+A, Vincencie 226. Jest jeszcze hybrydowa Jolida, która daje niesamowity impuls.

Rozciągnięcie basu ok ale ten głośnik ma słaby średni bas  co za tym idzie kick bas stopy słabo zdefiniowany tu potrzebny jest  system grający  z prądu i charakterem uzupełniający specyfikę brzmienia "koniczynki". Chyba pierwszy raz słychałeś tego illuminatora u Tomka Dudzińskigo ?Dobrze pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni bas jest bardzo dobry i stopa perkusyjna jest dosyć mocno odczuwalna na klatce piersiowej. To nie jest kwestia głośnika, tylko zwrotnicy i litrażu w jakim ten głośnik pracuje.

No i pamiętajmy, że rozciągnięcie basowe jest w obydwie strony. Recenzenci cały czas mylnie i nie logicznie odczytują to znaczenie. W ten sposób rozumiane rozciągnięcie basowe nie pozwala z automatu na pozytywne opisanie niskich częstotliwości w kolumnach podstawkowych a one także mogą mieć bas dobrze, lub źle rozciągnięty.

2 godziny temu, Therion napisał:

Witam Konstruktora! ? Kopę lat ?

Saturn ma wiele księżyców, jest z czego wybierać. ?

 

Adam, Ty żyjesz :) To świetnie. Wyślij mi esemesem numer do siebie, bo w maju zeszłego roku rozwaliłem swój telefon i straciłem wszystkie kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marek76 napisał:

Mam Phoebe III (kupione w czerwcu 2011), w których p. Michał coś mi poprawiał w srodku (kondensatory? , zwrotnica?) Być może był to sprzętowy upgrade do Phoebe III plus? Nie pamiętam.

Od samego początku kolumny grają z sprzętem Denona: wzmacniacz PMA-710AE i odtwarzczem sieciowym DNP-720AE.

Chciałbym zmienić elektronikę, ale za im ja kupię to chciałbym posłuchać, i tu pojawia się moje pytanie.

Jakie kolumny, obecnie dostępne powszechnie w salonach audio mogą mieć jak najbardziej zbliżone brzmienie do moich Phoebe III, tak żeby odsłuch był jak najbardziej miarodajny?

Planuje zakup Yamahy R-N803D lub Onkyo 8390.

 

P.S.

Jak na razie odpuszczam zamawianie sprzętu do domu i jego odsłuch. Wolę samemu udać się do salonu.

 

 

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Myślę, że nie można w taki sposób podchodzić do odsłuchów. Phoebe to Phoebe i trzeba zrobić odsłuch właśnie na tych kolumnach.

Yamaha jak i Onkyo będą grały miękko i przyjemnie, ale pamiętajmy, że nie będą to pełnowartościowe wydajne wzmacniacze takie jak Atoll  czy Vincent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 07:37, bogus18 napisał:

Jak wypadły testy?

Mała lampa dała radę?

Niestety nie dała:( Dźwięk był cofnięty, brak środka, słabo to zagrało. Unico Primo wypadł zdecydowanie lepiej, zagrał dynamicznie i swobodnie w porównaniu do Simply. Bas był obfity, mięsisty i dobrze kontrolowany? duże i mocne trafo robi robotę. Później podłączyłem Regę Elex-R, która zagrała również zaskakująco dobrze. Basu ubyło i przyspieszył, świetna stereofonia i wokale. Odsłuch bardzo owocny. 

Atmosferadzwieku5.jpeg

Atmosfefadzwieku1.jpeg

Atmosferadzwieku2.jpeg

Atmosferadzwieku3.jpeg

Atmosferadzwieku4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Atmosfera Dźwięku napisał:

Niestety nie dała:( Dźwięk był cofnięty, brak środka, słabo to zagrało. Unico Primo wypadł zdecydowanie lepiej, zagrał dynamicznie i swobodnie w porównaniu do Simply. Bas był obfity, mięsisty i dobrze kontrolowany? duże i mocne trafo robi robotę. Później podłączyłem Regę Elex-R, która zagrała również zaskakująco dobrze. Basu ubyło i przyspieszył, świetna stereofonia i wokale. Odsłuch bardzo owocny. 

Atmosferadzwieku5.jpeg

Atmosfefadzwieku1.jpeg

Atmosferadzwieku2.jpeg

Atmosferadzwieku3.jpeg

Atmosferadzwieku4.jpeg

Kolumny nie za blisko siebie ?Jak daleko od linii kolumn jest miejsce odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bogus18 napisał:

Kolumny nie za blisko siebie ?Jak daleko od linii kolumn jest miejsce odsłuchu?

Do zdjęcia przysunąłem je bliżej siebie:) Tak jak na zdjęciu jest ok. 160, 170cm między kolumnami, ja słuchałem ok. 190-210cm, nie mierzyłem dokładnie. Miejsce odsłuchowe od linii kolumn jest ok. 230-250cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Atmosfera Dźwięku napisał:

Do zdjęcia przysunąłem je bliżej siebie:) Tak jak na zdjęciu jest ok. 160, 170cm między kolumnami, ja słuchałem ok. 190-210cm, nie mierzyłem dokładnie. Miejsce odsłuchowe od linii kolumn jest ok. 230-250cm. 

Ok. rozumiem to znacznie lepiej  Jak trafisz na fajne połączenie podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 11:45, Marek76 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Zdaje sobie sprawę, że amplituner nie zagra jak wzmacniacz, jednakże uniwersalność i możliwości multimedialne oraz 1 pilot przeważyły.

Cześć Marek, a jaki masz budżet i jakiej funkcjonalności potrzebujesz? Czy to wciąż ma być stereo, a chodzi Ci o podpięcie np. HDMI i ewentualnie jakiegoś streamera?

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marek, a jaki masz budżet i jakiej funkcjonalności potrzebujesz? Czy to wciąż ma być stereo, a chodzi Ci o podpięcie np. HDMI i ewentualnie jakiegoś streamera?
Cześć barmanekm. Z Tobą odsluchiwem Phoebe w Krakowie. Pamiętasz?

Wracając do moich potrzeb. Polepszenie jakości dźwięku względem obecnego Denona 710/720. To ma być stereo. Potrzebuje uniwersalności i funkcjonalności w streamowaniu z telefonu, bt, serwisy typu spotify/tidal, radio internetowe. Dodatkowo mam tv razem z dekoderem UPC horizon.
TV ma wyjście optyczne i kilka hdmi. UPC chyba tylko 1 hdmi. Oprócz ww funkcjonalności chciałbym podłączyć tv lub upc, żeby mieć lepszy dźwięk z filmów (to że stereo, to mi nie przeszkadza).
No i może najważniejsze, to żeby moje kobiety ogarnęły kwestie przełączania źródeł ;-)

Pozdro.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci Lyngdorfa TDAI-2170, co prawda u mnie gra z Herbatnikami, ale radził sobie też z Phoebe III. Phoebe grają teraz u koleżanki. Ja mam konfigurację taką, że streamuje sobie po USB z Maliny (używam do Spotify i czasami do radia. Można też po S/PDIF), CD po S/PDIF coax, a dźwięk z X-BOXa i takiego streamerka z Android TV mam podpięty po Toslinku. Do stereo nie potrzeba modułu HDMI.

Ale dla Ciebie miałbym lepszą propozycję do sprawdzenia. Do sprawdzenia, bo tego akurat nie słuchałem, a dla Ciebie powinna być OK, bo jest tańsze, i ma wszystkie potrzebne Ci funkcjonalności w jednym pudełku. 
http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-1120 (Lyngdorf TDAI-1120). To trochę słabsza moc, ale dużo funkcjonalności. Warto sprawdzić, ma kosztować 8900 PLN.
 

PS. Oczywiście, że pamiętam odsłuchy. Fajnie wtedy w salonie Phoebe dały popalić Monitor Audio. To była różnica klas. No i kilka razy jeszcze odsłuchiwaliśmy po mieszkaniach.

Edytowane przez barmanekm
Literówka w nazwie modelu

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barmanekm

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Ten Lyngdorf fajnie się zapowiada, tylko cena zaporowa. Udo mi się nabyć droga kupna Yamahe 803 i w weekend podepnę ja do Phoebe.

Pozdrowienia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaszka powinna być OK. W tej cenie to bardzo dobry wybór i nie będzie gorsza od budżetowych wzmacniaczy stereo. Jak na amplituner, to ma bardzo konkretne kanały wzmocnienia. W końcu to amplituner stereo. Jak dobrze skonfigurujesz YPAO, to może być jeszcze lepiej.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.