Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Bartik napisał:

Taka cisza w klubie to ja się dołączę z wypożyczonymi Hyperionami IV plus 
Średni bas i zróżnicowanie jest takie że nie ma do czego się przyczepić ?

Najniższy też schodzi nisko 

604AE480-DA37-4CE9-8332-AD004FAEFD67.jpeg

Czym napedzasz Hipki ? 

Czyż byś zaczął budować Audio odnowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bogus18 napisał:

Czym napedzasz Hipki ? 

Czyż byś zaczął budować Audio odnowa ?

To jest lampa zrobiona przez kolegę .
Podzespoły kupione u Haiku ,Ogonowskiego 

przewód sygnałowy ze srebra ,gniazdo furutech,alps itd.

Cd to Pioneer Pd -50 ale zdezydowałem się na Raspbery pi + Digione signature to taki streamer do Tidal i plików z dysku 

świetna sprawa .

Buduje system od nowa, bez chleba da się żyć bez muzyki już nie?

46 minut temu, Adam 38 napisał:

Masz fajny rower ?

Rower jest żony ,zaznaczyła teren ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchałem Haiku Audio Bright mk4 z Audio Academy Rhea .To tak w stylu Vincentów  tu w klubie są osoby które mają takie zestawienia i są bardzo zadowoleni. Haiku gra  gestym środekiem ladne  ciepłe wokale góra detaliczna ale lekko schowana bas w tym Bright  jest ciut  poluzowany .mało konturu to taki wzmacniacz dla melomana gra barwą i pastelami .

Jak to w audio wszystko zależy od reszty systemu i tego co lubimy .Jeśli myślisz o hybrydzie do Rhea posłuchaj Haiku Audio Bright mk5 to nowsza wersja ma zmienione trafa  i w odsłuchu jest wrażenie że jest dużo mocniejszy . Chcesz posłuchać mogę pomóc wypożyczyć . Z Haiku polecił bym posłuchać Sol ll Signature Edition mam .z Rhea super synergia 

Jest jeszcze jeden ciekawy wzmak  to świetnie grająca hybryda Lector ZXT 70  .Miałem u siebie i bardzo mi się podobał .

Chcesz posłuchać Haiku lub Lectora pisz na priv .

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem Xindak PAM, choć początkowo byłem zawiedziony to po wymianie głośników na Rhea wzmacniacz pokazał co potrafi. Jeśli chodzi o planowany zakup to interesuje mnie używka tak max do 4500 zł. Pamiętam, że kiedyś na forum ktoś polecał do AA właśnie tego Haiku Audio Bright 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Mazur napisał:

Dotychczas miałem Xindak PAM, choć początkowo byłem zawiedziony to po wymianie głośników na Rhea wzmacniacz pokazał co potrafi. Jeśli chodzi o planowany zakup to interesuje mnie używka tak max do 4500 zł. Pamiętam, że kiedyś na forum ktoś polecał do AA właśnie tego Haiku Audio Bright 4

Jeśli  Xindak PAM Ci pasuje z Rhea to Haiku Audio Bright też gra po cieplejszej stronie . Może to  być  Twoje brzmienie  ? Jednak  bym z zakupem w ciemno uważał.

Do kolumn Audio Academy Brigtha można polecić ale do Hiperionow 4, Rhea to inne granie masz  to wiesz i tu  najpierw trzeba  posłuchać żeby nie przedobrzyć .

Najlepszym  i najrozsądniejszym jest przed podjęciem decyzji  odsłuch u siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, przy Xindak PAM żeby ze wzmacniaczem dla Rhea przejść na wyższy poziom jakościowy brzmienia to trzeba przygotować z 10 tys. zł na wzmacniacz używany. Za 4-5 tys to będzie raczej jakościowy krok w bok niż do przodu (czyli inaczej ale nie lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pit80 napisał:

Prawda jest taka, przy Xindak PAM żeby ze wzmacniaczem dla Rhea przejść na wyższy poziom jakościowy brzmienia to trzeba przygotować z 10 tys. zł na wzmacniacz używany. Za 4-5 tys to będzie raczej jakościowy krok w bok niż do przodu (czyli inaczej ale nie lepiej).

Rozumiem. Brzmienie PAM fajne ale wzmacniacz strasznie się grzeje. Jeszcze zimą ok ale latem masakra, dlatego też jeśli nawet nie zrobię dużego kroku to przynajmniej nie będzie się tak grzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem w czym jest problem. Czy w pomieszczeniu odsłuchowym robi się za gorąco i nie można tam wysiedzieć czy martwisz się samym wzmacniaczem, że się grzeje? Jeśli to drugie to wzmacniaczowi nic nie będzie, został tak skonstruowany i dla niego to normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Mazur napisał:

Rozumiem. Brzmienie PAM fajne ale wzmacniacz strasznie się grzeje. Jeszcze zimą ok ale latem masakra, dlatego też jeśli nawet nie zrobię dużego kroku to przynajmniej nie będzie się tak grzał. 

Xindaki, Vincenty i ogólnie chińczyki tak mają. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pit80 napisał:

Trochę nie rozumiem w czym jest problem. Czy w pomieszczeniu odsłuchowym robi się za gorąco i nie można tam wysiedzieć czy martwisz się samym wzmacniaczem, że się grzeje? Jeśli to drugie to wzmacniaczowi nic nie będzie, został tak skonstruowany i dla niego to normalne. 

 

Po prostu nie chcę sprzętu który tak się grzeje:) Na chwilę obecną i tak już nie mam PAM właśnie dziś pojechał do nowego właściciela. Nie ukrywam, że chciałbym spróbować czegoś innego.

50 minut temu, bogus18 napisał:

??? 

 

W domyśle chodziło mi o wzmacniacz ?

Edytowane przez Mariusz Mazur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 20:08, rafal735r napisał:

Xindaki, Vincenty i ogólnie chińczyki tak mają. 

Jesteś tego pewien? ☺️Miałem PAM i grzał jak grzejnik nie można było dłużej ręki na nim trzymać, a co do Vincentów to 226mk nie grzeje się tak więc nie ma co wrzucać wszystkich wzmacniaczy, które wymieniłeś do jednego wora ?

Mariusz Mazur jak będziesz miał możliwość to przesłuchaj sobie tego Vincenta. Lepsza góra i bas jak dla mnie i nie grzeje się tak jak PAM. 

Haiku bright 4 ma mniej mięsa na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adiamek napisał:

Jesteś tego pewien? ☺️Miałem PAM i grzał jak grzejnik nie można było dłużej ręki na nim trzymać, a co do Vincentów to 226mk nie grzeje się tak więc nie ma co wrzucać wszystkich wzmacniaczy, które wymieniłeś do jednego wora ?

Mariusz Mazur jak będziesz miał możliwość to przesłuchaj sobie tego Vincenta. Lepsza góra i bas jak dla mnie i nie grzeje się tak jak PAM. 

Haiku bright 4 ma mniej mięsa na basie.

Czy testowałeś Haiku Bright 4 konkretnie z Rhea ? Myślałem, że będzie miał większy bas ? od PAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PAM to brakowało mi dynamiki, takiego porządnego walnięcie. Bas był zbyt rozlazły choć można powiedzieć że miał namacalną fakturę, chciałbym lepszej jego kontroli (szybkość) i mógłby zejść trochę niżej i mieć więcej szczegółów. Mogłaby być tez trochę większa detaliczność. Jeśli chodzi o średnicę to była ok. Przydałoby się też trochę więcej przestrzeni. Wiem, że to są pobożne życzenia w tej klasie cenowej ale może jednak coś się da wybrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mariusz Mazur said:

Jeśli chodzi o PAM to brakowało mi dynamiki, takiego porządnego walnięcie. Bas był zbyt rozlazły choć można powiedzieć że miał namacalną fakturę, chciałbym lepszej jego kontroli (szybkość) i mógłby zejść trochę niżej i mieć więcej szczegółów. Mogłaby być tez trochę większa detaliczność. Jeśli chodzi o średnicę to była ok. Przydałoby się też trochę więcej przestrzeni. Wiem, że to są pobożne życzenia w tej klasie cenowej ale może jednak coś się da wybrać 

Miałeś te cechy, o których piszesz powyżej kiedykolwiek z jakimkolwiek sprzętem w tym dokładnie pomieszczeniu, przy takim samym rozstawieniu i umeblowaniu jak masz teraz? Pytam bo to, czego Tobie brakuje wygląda mi bardziej na problemy z akustyką lub/i rozstawieniem sprzętu jak i miejsca odsłuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Audio Academy napisał:

Atoll in 200. Ma wszystko czego potrzebujesz za rozsądne pieniądze.

Tylko czy ten Atoll to nie będzie bardzo zbliżone granie do PAM ? A co Pan myśli o połączeniu z Haiku Audio Sol ll Signature Edition? 

7 godzin temu, pit80 napisał:

Miałeś te cechy, o których piszesz powyżej kiedykolwiek z jakimkolwiek sprzętem w tym dokładnie pomieszczeniu, przy takim samym rozstawieniu i umeblowaniu jak masz teraz? Pytam bo to, czego Tobie brakuje wygląda mi bardziej na problemy z akustyką lub/i rozstawieniem sprzętu jak i miejsca odsłuchowego.

Nie za bardzo rozumiem pytania. Gdybym miał takie cechy to już bym dalej nie szukał ?. Na pewno masz sporo racji odnośnie pomieszczenia i rozstawienia sprzętu ale wydaje mi się, że skoro są lepsze wzmacniacze to i dźwięk musi być lepszy. Za jakiś rok, dwa będę się budował to wtedy będę miał pokój do odsłuchu. Na chwilę obecną sprzedałem PAM i szukam czegoś w zamian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mariusz Mazur said:

Nie za bardzo rozumiem pytania. Gdybym miał takie cechy to już bym dalej nie szukał ?. Na pewno masz sporo racji odnośnie pomieszczenia i rozstawienia sprzętu ale wydaje mi się, że skoro są lepsze wzmacniacze to i dźwięk musi być lepszy. Za jakiś rok, dwa będę się budował to wtedy będę miał pokój do odsłuchu. Na chwilę obecną sprzedałem PAM i szukam czegoś w zamian 

Zmierzam do tego, że sprzęt nie za wiele Tobie pomoże. Twoje kolumny i wzmacniacz, który sprzedałeś grając razem bez wysiłku oferują cechy, których Tobie brakuje. Pam jest równy w paśmie i jeśli oczekujesz więcej basu po zmianie wzmacniacza to kup sobie jakieś z regulacją barwy, w którym będziesz mógł ustawić podbity na basie balans tonalny (zniekształcony). 

Podbitym basem wzmacniacza zmienisz tylko  rozkład ciśnienia, który nadal nie będzie poprawny i zapomnij o prawdziwej wielobarwności.  

Cechy takie jak szybkość uderzenia, impuls, kontrola i wielobarwność basu wymagają przede wszystkim akustycznych warunków dla nich aby w ogóle mogły się pojawić. W tej chwili raczej nie zauważysz różnicy z innymi wzmacniaczami, a jeśli będą to ledwie zauważalne i nie warte wydanych pieniędzy. Wydanie 10 czy 15 tysięcy na wzmacniacz da różnice w tych kwestiach może  0,5 - 2%, podczas gdy wydanie choćby 2 tys odpowiednio na akustykę da Tobie różnice typu 30% uwzględniając optymalne rozmieszczenie sprzętu, miejsca odsłuchowego i wyposażenia pomieszczenia. Same zmiany rozstawienia sprzętu i mebli, które są przecież za darmo mogą dać zmiany, których nie zapewnią żadne sprzęty za krocie postawione w tych samych warunkach. 

Drugą sprawą jest najpierw  sprzedawanie jednego i potem kupowanie kolejnego klocka. Lepiej jest zostawić stary, kupić/pożyczyć nowy, posłuchać jakiś czas i np po tygodniu, miesiącu czy ile kto potrzebuje wrócić do starego i wtedy ocenić ewentualną opłacalność zamiany sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 22:31, Mariusz Mazur napisał:

Jeśli chodzi o PAM to brakowało mi dynamiki, takiego porządnego walnięcie. Bas był zbyt rozlazły choć można powiedzieć że miał namacalną fakturę, chciałbym lepszej jego kontroli (szybkość) i mógłby zejść trochę niżej i mieć więcej szczegółów. Mogłaby być tez trochę większa detaliczność. Jeśli chodzi o średnicę to była ok. Przydałoby się też trochę więcej przestrzeni. Wiem, że to są pobożne życzenia w tej klasie cenowej ale może jednak coś się da wybrać 

Zainteresuj się wzmacniaczem Cayin A55TP i nie kupuj niczego bez odsłuchu we własnym pokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartik napisał:

Zainteresuj się wzmacniaczem Cayin A55TP i nie kupuj niczego bez odsłuchu we własnym pokoju.

 

Chętnie bym posłuchał przed zakupem, tylko że ja chcę sprzęt używany a takiego nikt nie wypożyczy ?  Na OLX jest taki wzmacniacz ale modyfikowany 

Edytowane przez Mariusz Mazur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 8

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.