Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Mariusz Mazur napisał:

Chętnie bym posłuchał przed zakupem, tylko że ja chcę sprzęt używany a takiego nikt nie wypożyczy ?  Na OLX jest taki wzmacniacz ale modyfikowany 

Jak nie chcesz sprzętu który się grzeje to wzmacniacz lampowy to zły kierunek.

Masz całą masę wzmacniaczy w klasie D choćby NAD C338, 368, Primare, Pioneer 50AE, 70AE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Mazur napisał:

Chętnie bym posłuchał przed zakupem, tylko że ja chcę sprzęt używany a takiego nikt nie wypożyczy ?  Na OLX jest taki wzmacniacz ale modyfikowany 

Coś za coś. Dodam tylko że niekoniecznie trzeba kupować maksymalnie duży czy drogi wzmacniacz, ważne żeby się brzmienie podobało. W budżecie czy około niego są nowe np:

Audiolab8300a, Rotel A14, Marantz PM8005/8006, Denon PMA1600NE. Nie wiem jak Rotel ale Denon i Marantz składa te modele w Japonii i to widać po jakości wykonania. Audiolab czy Rotel też jest właściwie podobnej klasy jeżeli chodzi o wykonanie. Brzmienie to już kwestia gustu. Trzeba sprawdzić co jak zagra bo wbrew pozorom na basie każdy wzmacniacz potrafi zagrać inaczej, charakterystyki wzmacniaczy może są i płaskie ale nic nie mówią o pracy dynamicznej z realnym obciążeniem jakim jest kolumna a nie rezystor. Oczywiście tak jak ktoś pisał akustyka pomieszczenia też ma duże znaczenie. Może się okazać że trzeba zmienić pomieszczenie albo kolumny żeby uzyskać więcej basu i zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sls napisał:

Coś za coś. Dodam tylko że niekoniecznie trzeba kupować maksymalnie duży czy drogi wzmacniacz, ważne żeby się brzmienie podobało. W budżecie czy około niego są nowe np:

Audiolab8300a, Rotel A14, Marantz PM8005/8006, Denon PMA1600NE. Nie wiem jak Rotel ale Denon i Marantz składa te modele w Japonii i to widać po jakości wykonania. Audiolab czy Rotel też jest właściwie podobnej klasy jeżeli chodzi o wykonanie. Brzmienie to już kwestia gustu. Trzeba sprawdzić co jak zagra bo wbrew pozorom na basie każdy wzmacniacz potrafi zagrać inaczej, charakterystyki wzmacniaczy może są i płaskie ale nic nie mówią o pracy dynamicznej z realnym obciążeniem jakim jest kolumna a nie rezystor. Oczywiście tak jak ktoś pisał akustyka pomieszczenia też ma duże znaczenie. Może się okazać że trzeba zmienić pomieszczenie albo kolumny żeby uzyskać więcej basu i zejście.

Dlatego właśnie kupuję, można powiedzieć w ciemno na podstawie odczuć innych melomanów. Rotel to fajne brzmienie, miałem RA02. Właśnie się zastanawiam nad RA1070. Granie Marantza mi nie odpowiada ( brat ma jeden z wyższych modeli). Z Denona miałem tylko amplituner do kina domowego

13 minut temu, Bartik napisał:

To nie jest ten wzmacniacz,brakuje litery P

Dzięki za info. Jedna literka a ile zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka 

Proszę o pokazanie jak macie ustawione Audio Academy pheobe III 

Jaka jest odległość medzy kolumnami,czy macie je skręcone do środka czy na wyrost,jaka macie odległość od kolumn do miejsca odsluchowego.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobisz jak podasz swoje warunki odsłuchowe. Ludzie mogą mieć różne pokoje, więc i inne będą odległości.
Najlepiej wyjść od zasady trójkąta równobocznego, a kolumny ustawić tak, aby miały wokół trochę miejsca.
To na sam początek bo zasad jest nieco więcej.

W dniu 2.05.2020 o 22:03, YaroAbrahamsen napisał:

Proszę o pokazanie jak macie ustawione Audio Academy pheobe III 

 

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, barmanekm napisał:

Lepiej zrobisz jak podasz swoje warunki odsłuchowe. Ludzie mogą mieć różne pokoje, więc i inne będą odległości.
Najlepiej wyjść od zasady trójkąta równobocznego, a kolumny ustawić tak, aby miały wokół trochę miejsca.
To na sam początek bo zasad jest nieco więcej.

 

Głównie chodzi mi o to zeby troszke wiecej miesa bylo w przekazie,nie moge dodac zdjęć na forum z tel,komputer padl.

Jak uda mi sie dodac foty bedzie łatwiej cos podpowiedzieć.

Ciężko sie obsługuje forum na tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, barmanekm napisał:

Możesz podać wymiary pokoju. Opisz co nieco, to może jakoś się uda pomóc. Podaj też resztę toru.

5,5 dlugi szeroki na 3,5 wysoki na 2,5 metra. Kolumny staoja na szerokosci 180 cm od siebie,mierzona od wewnatrz. Kolumny od tylnej sciany odsuniete w przod 50 cm. Po lewewj i prawej stronie,wejscie do kuchni po lewej a po prawej do przedpokoju.

Miejsce odsluchowe mam okolo 160 cm od kolumn. Mam zaslonki,półki,obrazki na ścianach. Jest trochę mabli nie staoja one na wprost kokumn,jak to w domu troche tam troche tu.

Abrahamsen 2.0 amp

Deneon ucd f88 z mini wieży

Kable zwykla miedź ofc 2,5 kwadrat

Tylko Cd nic z kompa itp.

Czytalem ze to moze byc wina CD bo jest od mini wieży, szukam czegoś do tego Abrahamsena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YaroAbrahamsen napisał:

5,5 dlugi szeroki na 3,5 wysoki na 2,5 metra. Kolumny staoja na szerokosci 160 cm od siebie,mierzona od wewnatrz. Kolumny od tylnej sciany odsuniete w przod 50 cm. Po lewewj i prawej stronie,wejscie do kuchni po lewej a po prawej do przedpokoju.

Miejsce odsluchowe mam okolo 190 cm od kolumn. Mam zaslonki,półki,obrazki na ścianach. Jest trochę mabli nie staoja one na wprost kokumn,jak to w domu troche tam troche tu.

Abrahamsen 2.0 amp

Deneon ucd f88 z mini wieży

Kable zwykla miedź ofc 2,5 kwadrat

Tylko Cd nic z kompa itp.

Czytalem ze to moze byc wina CD bo jest od mini wieży, szukam czegoś do tego Abrahamsena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolumny stoją na długiej ścianie, czy krótkiej?

CD nie znam, ale owszem trop może być dobry. Coś co się sprawdza przy wzmacniaczu i kolumnach przeciętnej miniwieży, niekoniecznie będzie mieć jakość wystarczającą dla lepszego sprzętu. 

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stoją na dłuższej scianie ale po ukosie kolum wejscie do kuchni po lewej a po prawej do przedpokoju.

Nawet z kolega gadalem,powiedział źródło jest kiepskie.

Kupie dywan jeszcze bo ten pies zniszczył.

Chyba ze akustyka kuleje i bede szukal zlotego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno najlepiej by było na krótkiej ścianie, sporo miejsca za kolumnami i sporo za słuchaczem. Jakieś 2 m rozstawienia, i 2 m od każdej z kolumn miejsce odsłuchu.

Jak kolumny są na długiej, to problemem może być to, że nie masz nic za głową (nie musi, ale jest to prawdopodobne). Natomiast samą barwę, kulturę dźwięku słabe źródło potrafi zniszczyć. Ogólnie że źródłem jest tak, że może być tańsze od reszty systemu, ale nie znaczy, że może być słabe, bo jego wpływ na całość grania, jest taka sama jak innych elementów.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, barmanekm napisał:

Ale kolumny stoją na długiej ścianie, czy krótkiej?

CD nie znam, ale owszem trop może być dobry. Coś co się sprawdza przy wzmacniaczu i kolumnach przeciętnej miniwieży, niekoniecznie będzie mieć jakość wystarczającą dla lepszego sprzętu. 

Jak mozesz podaj numer na priva.

Podeślę Ci zdjecia MMS moze cos wiecej na myls przyjdzie, i więcej wyciągnę ze swojego audio!

Dzięki za pomoc w temacie!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Audio Academy said:

Jak się wam podoba nowy layout?

www.audioacademy.com.pl

 

Layout bardzo fajny, bardzo dobre zdjęcia. Własna robota?

Jedyna uwaga to dla mnie stare logo AA było bardziej atrakcyjne (widoczne na Rhea na zdjęciu z fotelem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mnie również bardziej pasowało stare logo ze względu na pewną symboliczność (może w nowym logo uwzględnić symbol?).

2. BTW - gdy otworzy się zakładkę "KONTAKT", to w menu PRODUKTY pojawia się: "Phoebe III plus" - które przecież nie jest uwzględnione w portfolio firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowego logo trzeba się przyzwyczaić. Jest nowocześniejsze i dużo lepiej wykonane, wielu osobom się podoba. Poza tym będzie pasowało do zmian, które wprowadzam. Nie będzie też charakterystycznego schodka przy cokole. Cokół będzie prosty a logo będzie umieszczone zaraz nad nim na fornirze.

Faktycznie z poziomu kontaktu widnieje w menu Phoebe III plus. Zaraz to zgłoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare logo to było prawdziwe, unikalne logo. W nowym mamy tylko napisy. Można było stare logo utrzymać tylko wyprodukować właśnie w nowoczesny sposób. Szkoda po prostu pomysłowego loga i historii, którą ze sobą niesie... Zostawiłbym to logo co najmniej na tabliczkach znamionowych.

Dostaniemy jakieś szczegóły dotyczące nadchodzącej, nowej generacji Rhea? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Audio Academy napisał:

Jakie miasto? Być może będzie możliwość przyjazdu, ale Phoebe III do poziomu 9th Moon nie da się przerobić.

Jestem z Łodzi,9th moon wyglad ma extra!! Ja zdaję sobie sprawe ze nie da sie zrobic z AA pheobe 9th.Nie o to mi chodziło w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pit80 napisał:

Stare logo to było prawdziwe, unikalne logo. W nowym mamy tylko napisy. Można było stare logo utrzymać tylko wyprodukować właśnie w nowoczesny sposób. Szkoda po prostu pomysłowego loga i historii, którą ze sobą niesie... Zostawiłbym to logo co najmniej na tabliczkach znamionowych.

Dostaniemy jakieś szczegóły dotyczące nadchodzącej, nowej generacji Rhea? ?

Nic już nie zrobimy. Chciałem coś nowego i symetrycznego, cały czas przeszkadzał mi ten symbol, który nie był na środku. Asymetria logo powodowała trudności w jego kompozycji w różnych materiałach reklamowych.

Nowa Rhea jeszcze się trochę stroi. Jak już będę pewny, to coś o tym napiszę.

Godzinę temu, YaroAbrahamsen napisał:

Jestem z Łodzi,9th moon wyglad ma extra!! Ja zdaję sobie sprawe ze nie da sie zrobic z AA pheobe 9th.Nie o to mi chodziło w wątku.

No to jak z Łodzi, to nie ma problemu. Proszę do mnie zadzwonić, to się umówimy. Rozumiem, że chodziło o korekty w ustawieniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audio Academy napisał:

Nic już nie zrobimy. Chciałem coś nowego i symetrycznego, cały czas przeszkadzał mi ten symbol, który nie był na środku. Asymetria logo powodowała trudności w jego kompozycji w różnych materiałach reklamowych.

Nowa Rhea jeszcze się trochę stroi. Jak już będę pewny, to coś o tym napiszę.

No to jak z Łodzi, to nie ma problemu. Proszę do mnie zadzwonić, to się umówimy. Rozumiem, że chodziło o korekty w ustawieniu itp.

Dobrze bede dzwonil do Pana,przez telfon wyjasnie dokladnie o co mi chodzi. Ma Pan wiedzę,której mi brakuje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od kilku(nastu) lat jest tendencja, że loga się maksymalnie upraszcza, często zostawia sam logotyp. Pozwala to łatwiej takie logo dystrybuować, drukować, rozpowszechniać, reprodukować, tworzyć wersje mono jasne/ciemne itp. A głównie to chyba moda, ale mi się ona podoba.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Chciałbym dołączyć do klubu z moimi skromnymi gabarytowo Phoebe 3. Przed Audio Academy grały u mnie AE Aegis Evo 3 i ... to był dynamit!!! Kolumny A.A. nabyłem z rynku wtórnego i po godzinie słuchania miałem nieodpartą chęć aby wyrzucić je przez okno. Brzmienie takie jakieś nijakie w porównaniu do AE Evo 3, wszystkiego było mniej. Mniej dynamiki, mniej basu, mniej itp, itd... Jednak kiedyś posiadałem Phoebe 2 i bardzo mile je do dziś wspominam, dlatego dałem więcej czasu dla oswojenia się z dźwiękiem z nowym nabytkiem AA. Po dwóch tygodniach obcowania z Phoebe 3 mogę powiedzieć na 100% że zostają u mnie na dłużej. Są to bardzo wdzięczne i muzykalne kolumny, które doceniłem po pewnym czasie. Odnośnie wrażeń z odsłuchu oraz dźwięku kolumn więcej napiszę w następnych postach.

I od razu na wstępie mam pytanie, jakie kable głośnikowe warto podpiąć do moich Phoebe 3??? Obecnie mam podpięte Chord Clearway. Zostawić te przewody, czy spróbować czegoś innego?

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.