Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj YaroAbrahamsen

Co do przewodów głośnikowych to mam już pewne doświadczenia i wiem że za ich pomocą można wpływać i modelować brzmienie zestawów głośnikowych. Nie jest to tak duży wpływ jak zmiana źródła lub wzmacniacza, ale pewne niuanse się zmieniają. Zwykła miedź OFC - to niewiele mówi, istotny jest jeszcze przekrój kabla, budowa, ekranowanie, czy są posrebrzane lub nie, wtyki i być może coś jeszcze o czym nie napisałem. Żeby nie było że jestem który wierzy w jakieś tabu, zwyczajnie doświadczyłem tego na własne uszy i nie są to jakieś omamy czy urojenia.

Moje Phoebe napędza Nad C356 po modzie "muda44", źródło to CD Denon 1290 również po modzie, oraz tymczasowo (wypożyczona Yamaha NP-s303) - jestem na etapie poszukiwań streamera. Miałem już u siebie też na wypożyczeniu Onkyo NS6170 ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja mam zwykłą miedz OFC o grubości 2.5 kwadrat,nie mialem doświadczenia z kablami,nie doknca w to wierzę. Zmieniłem źródło CD ze starego denona na GOLDENOTE koala i jest roznica kolosolana!na mega plus!! Dźwięk jest fenomenalny. Z plikami sie nie bawiłem,kolega mnie namawia zebys sobie spróbował. A znów drugi mowi ze pliki nie mają podjazdu do CD.?

Co Cie na początku denerwowalo w AA pheobe III?czegoś brakowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ?

Wcale się nie dziwię że po zmianie CD na GOLDENOTE była tak duża różnica ? Wpływ przewodów głośnikowych czy też  interkonektu na brzmienie, zależy od systemu - czy jest wystarczająco przezroczysty i neutralny. Jednakże zabawę z kablami należy zostawić sobie na koniec (najpierw kolumny, wzmak i źródło). Dla zabawy wypożycz z jakiegoś salonu audio przewody, najlepiej 2-3 komplety i zajęcie na weekend zapewnione. Z plikami powinieneś sam spróbować czy Ci się spodoba. Jest to na pewno bardzo wygodne, ale tak jak i z playerami CD, są też różnej klasy i w różnej cenie odtwarzacze plików.

W Phoebe 3 na początku wszystko brzmiało tak jakoś mdło i nudno (w porównaniu z AE Evo 3). Jednak trochę pokombinowałem z ustawieniem oraz z kablami głośnikowymi i jestem zadowolony. Teraz słucham muzyki i nic mnie w brzmieniu nie drażni, nie męczy i nie przeszkadza. Moim zdaniem Phoebe nie są kolumnami którymi zrobimy na kimś efekt Woow!!! Takie były moje poprzednie kolumny AE Evo 3. Wszystkiego było jak dla mnie za dużo i po pół godzinie słuchania czułem się zwyczajnie zmęczony tym brzmieniem. Takie są moje spostrzeżenia odnośnie kolumn Evo3, co nie znaczy że uważam je za słabe. W swojej cenie 800 - 1200zł uważam że to naprawdę  udane zestawy głośnikowe, a wielu nabywców będzie piać z zachwytu i ... mogę ich zrozumieć. Ale to nie moja bajka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysle nad kablami ale to nie w tym roku? Ja jeszcze bede sobie sprawdzał rozne ustwaienia kolumn,ale to jak bedzie urlop. Wtedy czas znajdę na jakies eksperymenty. GOLDENOTE kosztowal ułamek ceny do tego jak gra.

Dla mnie bardzo ladnie zgrywa sie z reszta toru. Jest  to granie,ktorego mi brakowało. Jestem zadowolony z AA pheobe III. Dźwięk jest piękny.

Temat plikow jak na ta chwilę jest zamknięty. Bede chcial raczej vinyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IkSiema

Czarny krążek jest troszke kosztowny,jak sie sledzi rynek można trafić ciekawe oferty w normalnych pieniądzach!!

Raczej vintage gramofon odpada,cos nowszego reloop dobra firma.

Czekam az wroci CD z przegladu,moze juz dzis odbiore to posłucham sobie ponad 2 tygodnie bez muzyki.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę tylko tyle że ze wzmacniaczem Cayin A55 TP tworzą synergię CG New 

i niekoniecznie drogi wzmacniacz czy kolumny spasują się .
Ostatnio widziałem ELectrocompanieta i Dynaudio C1 wiem że ten set nie jest dobry choć zacne granie każde z osobna reprezentuje.

Dobranie wszystkich klocków decyduje o efekcie końcowym .

Nawet przewód głośnikowy może popsuć wszystko .

Trzeba sporo czasu poświęcić na testy lub zaufać innym .

Edytowane przez Bartik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. 

Co byście polecali z aa do nad 3240pe,  obecnie gra to z jamo e660. Pokój w bloku ok 16m2. I szukam jakiejs zmiany czegos nowego i nie wiem czy skupić sie na kolumnach czy wzmacniaczu, niby jest ok ale mam jakis niedosyt ?

Muzyki slucham różnej. 

Pop, rnb, muzyka elektorniczna, house, chill, jackson, oldfield, moby, kortez wszystkiego po trochu. 

 

Powiedzmy ze dosc blisko mnie sa rhea za 5500 nie wiem czy to malo czy duzo, lub może uderzyć w monitory? 

Edytowane przez neoeinz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, neoeinz napisał:

Witam. 

Co byście polecali z aa do nad 3240pe,  obecnie gra to z jamo e660. Pokój w bloku ok 16m2. I szukam jakiejs zmiany czegos nowego i nie wiem czy skupić sie na kolumnach czy wzmacniaczu, niby jest ok ale mam jakis niedosyt ?

Muzyki slucham różnej. 

Pop, rnb, muzyka elektorniczna, house, chill, jackson, oldfield, moby, kortez wszystkiego po trochu. 

 

Powiedzmy ze dosc blisko mnie sa rhea za 5500 nie wiem czy to malo czy duzo, lub może uderzyć w monitory? 

Bierz wzmak pod pachę i jedz posluchać,w centralnej Polsce pod Sieradzem user  Boguś ma do sprzedania Rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neoeinz napisał:

Do koszalina mam bliżej ? kurde a mkze by ze sklepu cos na sprawdzenie wziąć... W domu to w domu odsluch.. Tylko jak te kolumny zgraja sie z dziadkiem nadem 

No to grubo,ja max 200km na odsłuchy jeździłem 

3ym sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neoeinz napisał:

Witam. 

Co byście polecali z aa do nad 3240pe,  obecnie gra to z jamo e660. Pokój w bloku ok 16m2. I szukam jakiejs zmiany czegos nowego i nie wiem czy skupić sie na kolumnach czy wzmacniaczu, niby jest ok ale mam jakis niedosyt ?

Muzyki slucham różnej. 

Pop, rnb, muzyka elektorniczna, house, chill, jackson, oldfield, moby, kortez wszystkiego po trochu. 

 

Powiedzmy ze dosc blisko mnie sa rhea za 5500 nie wiem czy to malo czy duzo, lub może uderzyć w monitory? 

Zainteresuj się AA Dione II  wybitne paczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 19:34, neoeinz napisał:

A masz porównanie ze rhea? Dione akurat te można wypożyczyć hmm 

Mam Rhea i miałem przyjemność u siebie słuchać Dione ll . Gra Audio Academy i szkoła strojenia spod ręki Michała . Tylko wszystko inne Dione to monitor Rhea podlogowka inne głośniki itp... itd ... Grają inaczej  Dione (tak bardzo: upraszczając) to kontury szczegóły ,piękna scena , przestrzeń lokalizacja i można tak długo. Rhea to muzykalność  plastyka barwa bas kolorowy wokale jak na żywo naturalne góra mięciutka ocieplona to kolumny dla koneserów tu wszystko jest z górnej półki. Obie konstrukcje pokażą klasę po podłączeniu z dobrym i dobranym pod swój gust systemem .Najlepiej posłuchaj sam nikt za Ciebie nie wybierze ?.

 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz u siebie Dione II, dzis wieczorkiem postaram sie na spokojnie posluchac. Ale porobie fotki jak u mnie wyglada pokoj i moze poprosze was troche o pomoc w ustawieniu kolumn... Mam jeszcze w planie wypożyczyć jakis lepszy piecyk, chociażby xindak pam ktory sie tu przewinal, cos innego niz moj nad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, neoeinz napisał:

Mam juz u siebie Dione II, dzis wieczorkiem postaram sie na spokojnie posluchac. Ale porobie fotki jak u mnie wyglada pokoj i moze poprosze was troche o pomoc w ustawieniu kolumn... Mam jeszcze w planie wypożyczyć jakis lepszy piecyk, chociażby xindak pam ktory sie tu przewinal, cos innego niz moj nad. 

No to świetny wybór ,tak myśle.

Ciekawe czy zostaną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie byłoby ktoś zainteresowany rocznymi Phoebe 3 plus, w idealnym stanie i na gwarancji? Niestety mój wzmacniacz średnio daje sobie z nimi radę przy muzycę którą lubię i zastanawiam się nad wymianą na coś innego :)
Nie chcę tu spamować, wiec wszystkie szczegóły w wiadomości.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.07.2020 o 19:05, neoeinz napisał:

Mam juz u siebie Dione II, dzis wieczorkiem postaram sie na spokojnie posluchac. Ale porobie fotki jak u mnie wyglada pokoj i moze poprosze was troche o pomoc w ustawieniu kolumn... Mam jeszcze w planie wypożyczyć jakis lepszy piecyk, chociażby xindak pam ktory sie tu przewinal, cos innego niz moj nad. 

Witaj

Prawie miesiąc słuchania za tobą z AA  Dione ll.

Napisz coś podziel się swoją opinią z członkami klubu Audio Academy.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś czas uciekł ? i nie miałem chwili napisać cokolwiek ?

Miałem je u siebie 2tyg, najdłużej graly z nadem 3240pe. Mialem tez na chwilę atolla in100 signature, oraz nuprime ida8... Wzmacniacze tylko po to aby zaspokoić swoją ciekawość i porownac je z nadem. 

Odniosę się chyba tylko do grania i porównania ich z nadem i jamo e660 które mam. 

Dione II kolumny na pewno wygrywają wokalem który jest taki bardziej przejrzysty, melodyjny wyraźny, a w jamo taki bardziej kartonowy, ale tez nie we wszystkich kawałkach jakich były grane, nie raz wokal w jamo wydawał się ciekawszy. 

Bas - w dione jest on bardziej kontrolowany,wydaje się mniej rozciagnjety i potrafi zejść nisko i w sumie wysyarczajaco w 16m2 pokoju. Nie przytłacza swoją obecnością 

Scena- tutaj musialbym jeszcze dobrze wszystko poukładać, poustawiac w pokoju, tutaj mało sie wypowiem.

Przy glosniejszym odsluchu całość wydaję sie bardziej zwarta, uporządkowana, słychać dalej to co mamy słyszeć , jest więcej szczegółów mimo głośnego grania

W jamo przy glosniejszym słuchaniu zaczyna sie robić młyn ? i w sumie gra to swoim życiem ? podoba się chwilowo bo jest bum cyk bum, ale robi sie mało przyjemnie bo jest kołomyja. 

W mojej bardzo amatorskiej ocenie kolumny graja bardzo fajnie i są w mojej czołówce gdybym mial je kupić...mam jescze chęć cos posłuchać i wtedy pewnie podejmę decyzję

W chwili obecnej moj nad na pewno zostaje, jestem zaskoczony jak on gra, porównując go z tymi klockami co miałem... Więcej różnic pewnie bym słyszał mając cos dłużej u siebie, ale wg mnie na dzien dzisiejszy nje mam parcia na zmiane wzmacniacza bo dla mnie zmiany były bardzo kosmetyczne, tym bardziej ze moje źródło to tidal... ? Podlaczalem tez cd i jest roznica na plus, ale jednak wygoda górą ? na chwile obecna poprostu ma mi sie podobac granie i nie jestem na etapie wylapywania każdej zmiany w utworze ? ale fakt w kolumnach slychac roznice i na tym sie dzisiaj skupie. 

Jak ktos ma pytania, pisac śmiało postaram się odpowiedzieć. 

Pozdrawiam Pana Michała, gdzie podoba mi sie podejście do osoby która nie jest zaawansowana w tematyce, i okresleniach audiofilskich a wiedział jak ze mną rozmawiać i nie wciskał nic na siłę... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neoeinz napisał:

Jakoś czas uciekł ? i nie miałem chwili napisać cokolwiek ?

Miałem je u siebie 2tyg, najdłużej graly z nadem 3240pe. Mialem tez na chwilę atolla in100 signature, oraz nuprime ida8... Wzmacniacze tylko po to aby zaspokoić swoją ciekawość i porownac je z nadem. 

Odniosę się chyba tylko do grania i porównania ich z nadem i jamo e660 które mam. 

Dione II kolumny na pewno wygrywają wokalem który jest taki bardziej przejrzysty, melodyjny wyraźny, a w jamo taki bardziej kartonowy, ale tez nie we wszystkich kawałkach jakich były grane, nie raz wokal w jamo wydawał się ciekawszy. 

Bas - w dione jest on bardziej kontrolowany,wydaje się mniej rozciagnjety i potrafi zejść nisko i w sumie wysyarczajaco w 16m2 pokoju. Nie przytłacza swoją obecnością 

Scena- tutaj musialbym jeszcze dobrze wszystko poukładać, poustawiac w pokoju, tutaj mało sie wypowiem.

Przy glosniejszym odsluchu całość wydaję sie bardziej zwarta, uporządkowana, słychać dalej to co mamy słyszeć , jest więcej szczegółów mimo głośnego grania

W jamo przy glosniejszym słuchaniu zaczyna sie robić młyn ? i w sumie gra to swoim życiem ? podoba się chwilowo bo jest bum cyk bum, ale robi sie mało przyjemnie bo jest kołomyja. 

W mojej bardzo amatorskiej ocenie kolumny graja bardzo fajnie i są w mojej czołówce gdybym mial je kupić...mam jescze chęć cos posłuchać i wtedy pewnie podejmę decyzję

W chwili obecnej moj nad na pewno zostaje, jestem zaskoczony jak on gra, porównując go z tymi klockami co miałem... Więcej różnic pewnie bym słyszał mając cos dłużej u siebie, ale wg mnie na dzien dzisiejszy nje mam parcia na zmiane wzmacniacza bo dla mnie zmiany były bardzo kosmetyczne, tym bardziej ze moje źródło to tidal... ? Podlaczalem tez cd i jest roznica na plus, ale jednak wygoda górą ? na chwile obecna poprostu ma mi sie podobac granie i nie jestem na etapie wylapywania każdej zmiany w utworze ? ale fakt w kolumnach slychac roznice i na tym sie dzisiaj skupie. 

Jak ktos ma pytania, pisac śmiało postaram się odpowiedzieć. 

Pozdrawiam Pana Michała, gdzie podoba mi sie podejście do osoby która nie jest zaawansowana w tematyce, i okresleniach audiofilskich a wiedział jak ze mną rozmawiać i nie wciskał nic na siłę... 

 

 

Dziękuję że podzieliłes się swoimi doświadczeniami. Czuję na dziś przed tobą długa droga ,fajnie że szukasz informacji i wiedzy powolutku i będzie wow.

Pozdrawiam i powodzenia w audiofilskim świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa długa ale chyba nie bede zabijał się o każdy dźwięk, nutke itd ? ma się poprostu podobać jak gra, jak gra cicho, średnio i głośno ? lubie wydac pieniądze na coś co sprawi mi radość i faktycznie usłyszę różnice... Ale jeżeli mam się wsłuchać nie wiadomo jak aby za wszelką cene usłyszeć różnicę to nie jest to moja bajka ? nie jest to warte dla mnie wydania kasy ot tak. 

Na razie słuchałem paru kolumn i te narazie dla mnie są nr1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy Phoebe SE

Słuchałem ciekawego grania  kolumny Phoebe lll nieco zmieniona obudowa  wzmacniacz Cyrus 3i źródło Arcam CD 73 duży jak na Phoebe pokój ponad 20m² akustycznie niezbyt przyjazny . Bardzo dobre granie otwarta góra ,ładne wokale bas dawał radę w takiej kubaturze z jednym ale ! Czasami się wzbudzał i zaczynało dudnić .Gospodarz że względu na żonę nie zgadzał się  na inne ustawienia ,większy dywan czy ustroje akustyczne . I tu pomogly kable i nie koniecznie głośnikowe choć w pewnym stopniu też (zmiana wtyków ) ale kable zasilające i kolejność ich wpięcia w listwę . Bas nabrał dyscypliny  zniknęło dudnienie nawet poprawiła się czytelność na scenie ,lepsza lokalizacja instrumentów .Ciekawe doświadczenie łatwo sprawdzić u siebie .

Znów usłyszałem świetne granie z kolumn Audio Academy Phoebe w dobrze dobranym systemie z odpowiednio dopasowanym okablowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.