Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam dylemat, co lepiej się spasuje z AA Rhea, Atoll in 200 SE czy Cayin A55TP? Na OLX jest oferta na tego Cayina za 4000 zł z lampami Geanlex Gold Lion, kusi mnie żeby go wypróbować tylko czy cena jest ok?

Miałem Rhea z Atollem in200 Sign, później testowalem je z A55TP i finalnie wybrałem Cayina (cs88a). Rhea duzo lepiej zagraly z Cayinem. Duzo lepszy bas, i przyjemniejsza góra z pełnym, lampowym środkiem. Wstepnie patrząc na ogłoszenie to dobra opcja z używką.
Nie słuchalem Gold Lionów grałem na TungSolach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować, że pojawiła się Rhea II. Słynne głośniki w kolorze brunatnym pozostały bez zmian. Rhea II dostała za to nowy głośnik wysokotonowy SB Acoustics z najwyższej serii Satori. Cena kolumn pozostaje nadal atrakcyjna. Już dziś można umawiać się na odsłuchy.

 

Rhea II 1.jpg

Rhea II 2.jpg

Rhea II 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć widzę, że zminiła się delikatnie podstawa pod kolumną i maskownice są na magnesie co faktycznie wpływa na lepszy wygląd kolumny w trybie bez maskownic.
Kolumna rozumiem 2 drożna tak jak poprzednia ? Jakie zmiany w brzmieniu w porównaniu do poprzedniej wersji ?
Ten scan speak w tej wersji brązowej jest nadal produkowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna dwudrożna. Brzmienie w porównaniu do pierwszej wersji jest bardziej uniwersalne, równiejsze, spokojniejsze. Lepiej są spasowane poszczególne podzakresy pasma. Rhea II jest też łatwiejsza w wysterowaniu, nie trzeba się zbytnio gimnastykować z elektroniką i pomieszczeniem, co nie znaczy, że kolumny nie są czułe na zmiany wzmacniacza, czy kabli. Jest też potęga i podmuch powietrza, ale musi być minimum Vincent 226MkII, którego mam u siebie na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, naszło mnie na zmiany także zapraszam do zakupu/odsłuchu przerobionych podczas budowy Phoebe III Plus przez Pana Michała (brak jednej przegrody, wysokotonowiec z hyperiona,  inna zwrotnica), moim zdanie zbliżyły się graniem w stronę 9 th moon, kolor dąb classic, stan perfekt, mają 9 miesiecy.  Biorę pod uwagę zamiane na jakiś ciekawe monitory.  2800 zł. komplet.

Edytowane przez Tomasz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rhea II w tej ciemnej wersji z buraczkami wygląda świetnie! Zdaje się, że płat czołowy nadal nie jest spasowany "bezszwowo", co w tej klasie kolumn chyba już nie powinno mieć miejsca. Duży plus za magnetyczny montaż maskownice. W ogóle Rhea i maskownica to profanacja :)

A ja mam pytanie. Zauważyłem, ze pojawiły się Hyperiony IV v2 w sporo lepszej  cenie aniżeli startowa cena wersji IV plus. Natomiast z opisów wynika, że coś tam zostało zmienione w litrażu +  wizualne zmiany jak w Rhea tj,.magnetyczne maskownice, nowa podstawa, nowe logo etc. Czy IV v2 brzmi co najmniej tak samo jak wersja plus?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj odsluchiwalismy u kolegi nowe Rhea II. Towarzyszył Vincent 226 mk2, źródło gramofon pro-ject. Niesamowity dźwięk. Pełna nasycona srednica ze wszystkimi przeszkadzajkami, góra bardzo wyraźna i kulturalna. Bas mocny i zwarty, schodzi nisko. Dźwięk otwarty, swobodny, dociążony i konturowy. Elektronika, rock, jazz wszystkiego słuchaliśmy z wielką przyjemnością. Jakby ktoś chciał Hyperiony IV w kolorze sapele są do wzięcia (pierwszy właść., kartony). 

received_208049934122084.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 5-8 tygodni będzie jeszcze lepiej. Te buraczkowe głośniki bardzo długo się wygrzewają i highendowy bas pokaże się trochę później ?  Wysokotonowy z magnesem neodymowym też potrzebuje więcej czasu niż głośniki ze zwykłymi magnesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkim naszym sympatykom oraz ich bliskim życzę pięknych Świąt Bożego Narodzenia!

Zdrówka i pogody ducha! Nie dajmy się zwariować do końca... ? WESOŁYCH ŚWIĄT!!! 

Mikołaj.jpg

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzień dobry w Nowym Roku 

Kiedyś u mnie Phoebe 3 i inne. Obecnie od jakiegoś czasu powrót do AA i grają świetne Rhea I.  W planach wymiana all in one Yamaha R-N803D. Źródło pliki i gramofon. Odpadają niestety stety osobne wzmacniacz + dac + odtwarzacz strumieniowy + pre gramofonowy = za dużo klocków a i kabelki do wszystkiego i ich ceny ? i ostateczna kwota wzrośnie dwukrotnie.

Nie wchodząc w cały tor, muzykę i akustykę wybrane wstępne All in OneArcam SA30, Lyngdorf TDAI, Moon Ace, Naim Atom. Ktoś słuchał, zna, porównywał?

Od razu powiem, że słuchałem dwóch z powyższych ale w różnych konfiguracjach dlatego jestem ciekaw sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 20:31, husky napisał:

Dzień dobry w Nowym Roku 

Kiedyś u mnie Phoebe 3 i inne. Obecnie od jakiegoś czasu powrót do AA i grają świetne Rhea I.  W planach wymiana all in one Yamaha R-N803D. Źródło pliki i gramofon. Odpadają niestety stety osobne wzmacniacz + dac + odtwarzacz strumieniowy + pre gramofonowy = za dużo klocków a i kabelki do wszystkiego i ich ceny ? i ostateczna kwota wzrośnie dwukrotnie.

Nie wchodząc w cały tor, muzykę i akustykę wybrane wstępne All in OneArcam SA30, Lyngdorf TDAI, Moon Ace, Naim Atom. Ktoś słuchał, zna, porównywał?

Od razu powiem, że słuchałem dwóch z powyższych ale w różnych konfiguracjach dlatego jestem ciekaw sugestii.

Ja słuchałem ostatnio Hyperionów V2 z Linnem Majik DSM najnowszym i nie mogłem się pozbierać jak to dobrze gra, myślę że warto dopisać to urządzenie do listy. Uniti Atom moim zdaniem średnio się sprawdzi z Rheą, bez końcówki mocy wątpię żeby to zagrało na przyzwoitym poziomie. Napisz o wrażeniach z odsłuchu i co Ci się najbardziej podobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.12.2020 o 15:36, Świetlicki napisał:

Dzisiaj odsluchiwalismy u kolegi nowe Rhea II. Towarzyszył Vincent 226 mk2, źródło gramofon pro-ject. Niesamowity dźwięk. Pełna nasycona srednica ze wszystkimi przeszkadzajkami, góra bardzo wyraźna i kulturalna. Bas mocny i zwarty, schodzi nisko. Dźwięk otwarty, swobodny, dociążony i konturowy. Elektronika, rock, jazz wszystkiego słuchaliśmy z wielką przyjemnością. Jakby ktoś chciał Hyperiony IV w kolorze sapele są do wzięcia (pierwszy właść., kartony). 

received_208049934122084.jpeg

Aktualne Hyperiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie po blisko  4 latach w salonie ponownie stanęły Rhea : )

Kolumny poleciłem jakiś czas temu koledze... kolega złapał bakcyla i poszedł grubo wyżej, a AA wylądowały na chwilę u mnie. Miałem akurat mocna triodę 211 od Haiku Audio, ale nie był to najlepszy mariaż - granie zbyt mało dociążone mimo dość ciepłego źródła (Lumin D2), no i paczki odstawiłem na bok bo stwierdziłem że przy tych parametrach z 8-9W 300B nie ma nawet co startować.... ALE któregoś wieczora mnie podkusiło i spróbowałem. 

Efekt mocno zaskakujący. Holografia totalna, przestrzeń, gładkośc, nieco ciepełka, dość soczysty bas, fantastyczne odwzorowanie wokali, świetne skrzypce, pianino, gitara. Czasem czuć że przydałoby się więcej W, ale jak ktoś lubi smaczki z triody to można się pogodzić z pewnymi niedostatkami... Przydałoby się też nieco więcej dociążenia, ale tutaj jest spore pole do popisu jeszcze w lampach i kablach. 

Audio spasowania i niespasowania nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. Brzmienie podoba mi się chyba nawet bardziej niż z Haiku Iovitą Signature (35W A klasa) 

 

Pozdrowienia dla fanów markie ?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.10.2020 o 09:03, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Czy Hegel H80 zagra z Phoebe III prawidłowo czy bedzie płąsko bez życia ?

Pozdrawiam fanów AA

 Witam,słuchałem tego Hegla z Elacami -szczerze odradzam dźwięk skompresowany, bez powietrza .Podobno Hegle tylko te droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2020 o 17:33, Audio Academy napisał:

Pragnę poinformować, że pojawiła się Rhea II. Słynne głośniki w kolorze brunatnym pozostały bez zmian. Rhea II dostała za to nowy głośnik wysokotonowy SB Acoustics z najwyższej serii Satori. Cena kolumn pozostaje nadal atrakcyjna. Już dziś można umawiać się na odsłuchy.

 

Rhea II 1.jpg

Rhea II 2.jpg

Rhea II 3.jpg

Pięknie wyglądają. Bez otworów na maskownicę i z cokołem bez skosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

Pewnie wielu z Was ma to opanowane, ale Ci co nie bawili się tym a są osłuchani i mają fajny zgrany system polecam popróbować ze zmianą kierunku przepływającego prądu przez urządzenia (ustawienie wtyczek) i jeśli ktoś ma lepsze bezpieczniki, ale pewnie nie tylko kierunek ustawienia także bezpieczników. Bo jeśli mieliśmy dobrze ustawione bezpieczniki a zmieniliśmy ustawienie wtyczki to zmienia się brzmienie. U mnie jest to bardzo wyraźny wpływ. Zmienia się barwa, różnicowanie barwy, sepearacja, dynamika. System ożył. I jest dużo muzykalniejszy.

Zacząłem od wzmaciacza.

Pozdrawiam

 

 

20210326_120028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.