Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak poproszę o te schematy.
Wybacz ale odpuszczam ten temat. Nie mam schematów jak większość z nas kupując dziś klocki. Mnie w zasadzie interesuje tylko to co słyszę i wywody naukowe (choć czasem lubię poczytać) to tym razem odpuszczę sobie. Ja nikomu nic nie muszę, ani nawet nie chcę nic udowadniać. Nie bierz tego do siebie.
Widzę, że dużo z tym zachodu a ja wolny, cenny czas wolę poświęcić słuchając muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pit80 napisał:

 

Najlepiej wejść do klubu, w którym za wiele konkretów się nigdy nie miało do powiedzenia i narzekać na off topy.

A co takiego masz Ty do powiedzenia,poza pieprzeniem o teorii i wciskaniem na siłę swoich racji,tylko chyba po to,by mieć ostatnie słowo.

Jeden Szymon odpuścił za sprawą moderacji,to już drugi wyskakuje i kategorycznie stwierdza,że nikt nie ma prawa słyszeć tego,co słyszy.

I żeby jeszcze bardziej nie śmiecić,dla mnie koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, piorasz napisał:

Wybacz ale odpuszczam ten temat. Nie mam schematów jak większość z nas kupując dziś klocki. Mnie w zasadzie interesuje tylko to co słyszę i wywody naukowe (choć czasem lubię poczytać) to tym razem odpuszczę sobie. Ja nikomu nic nie muszę, ani nawet nie chcę nic udowadniać. Nie bierz tego do siebie.
Widzę, że dużo z tym zachodu a ja wolny, cenny czas wolę poświęcić słuchając muzyki.

Piotr, rozumiem że chcesz odpuścić i żalu oczywiście nie mam.

Jednak wiem, że jesteś ambitny i lubisz dociekać 🙂

Chciałbym tylko, żebyś zrozumiał, że to, co się dzieje w zasilaczu w całej sekcji AC czyli od gniazdka, poprzez włącznik, bezpieczniki, warystory, wstępne filtry pojemnościowe (jak myślisz, dlaczego w nich nigdy nie ma elektrolitów o ustalonej polaryzacji?), wreszcie transformator aż do mostka prostowniczego kompletnie odbywa się tak samo bez jakiegokolwiek wpływu kolejności podłączenia przewodów N i L. Dzieje się to tak z powodu natury prądu przemiennego, czyli zmiana zwrotu przepływu prądu 50 razy na sekundę. Oznacza to, że przez każdy jeden, nawet najmniejszy element w sekcji AC prąd przepływa przez 0.01 sekundy w jedną stronę po czym następuje zmiana biegunów (wynikająca z przemiennej natury AC - stąd nazwa) i przez kolejne 0.01 sekundy prąd płynie przez te wszystkie elementy w odwrotną stronę. Potem znowu przez 0.01 sekundy w jedną i przez kolejne 0.01s w odwrotną i tak bez końca, póki mamy włączone urządzenie.

Popatrz sobie teraz na te wycinki schematów, które wklejałem wcześniej, wyobraź sobie jak elektrony "płyną" w danej chwili od  bolca L poprzez każdy element na płytce elektronicznej układu AC do bolca N po czym następuje zwrot (przypomnę wymuszony naturą prądu AC) i teraz elektrony płyną z powrotem od bolca N przez każdy element do bolca L.

Jak już sobie to wyobrazisz to teraz pomyśl, jakie znaczenie może mieć ułożenia bezpiecznika skoro raz elektrony płyną przez niego w jedną stronę czyli od końca A do końca B a za chwilę od końca B do końca A. Ułożenie bezpiecznika zatem czy AB czy BA nie może mieć znaczenia. Dla uproszenia można moglibyśmy też sobie wyobrazić, że prąd płynie przez cały czas w jedną stronę ale za to non stop bezpiecznik sam się obraca 50 razy na sekundę raz AB - raz BA.
Teraz zastanów się czy obracanie bezpiecznikiem może dać zmianę brzmienia? Nie może, prawda? Wynika to natury biegu elektronów w sekcji AC i każdy kto się upiera, że odwrócenie bezpiecznika daje różnicę w brzmieniu ma po prostu OMAMY SŁUCHOWE, nic innego i kropka a rozpowszechnianie takich bzdetów należy zwalczać.

Wracając do wyobrażenia jak to elektrony sobie płyną przez elementy płytki sekcji AC raz w jedną raz w drugą stronę zastanów się jakie może mieć w takim przypadku kolejność N i L. Nie może mieć i nie ma. To sam ruch elektronów raz w jedną raz w drugą stronę powoduje działanie urządzenia a nie kolejność N i L. Elektrony raz napływają na uzwojenie transformatora z jednej strony (powiedzmy na "początkowe" uzwojenie) a za 0.01s zaczynają napływać na "końcowe" uzwojenie jako na pierwsze - zatem nie da się określić, które jest początkowe i w którą stronę transformator, czy filtr AC działa.

Proszę przemyśl to jeszcze raz i to wszystko, co mam dla Ciebie, przyjacielu, do powiedzenia.
 

Co do reszty:

Panowie, ja nie przekonuję tutaj na siłę do swoich racji, ponieważ to nie są moje racje czy przekonania. Ja tu opisuję jedynie faktyczny stan rzeczy, uroki zastanej przyrody w jakiej się urodziliśmy, działającą fizykę, o której się uczyliśmy już w podstawówce.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit80
Naprawdę Cię cenię za wiedzę teoretyczną..
Daleko, bardzo daleko mi do niej.
Cenię Twój poświęcony czas na tak długie wywody ale ja nie mam żadnych omamów.
Różnice są w tym co słyszę. Zanim wydam każdą złotówkę długo testuję a potem kupuję. Tak kupiłem mój kondycjoner, który zrobił rewolucję w systemie. Nie od razu ale był bazą postępu. Od bardzo dawna nic nie zmieniam bo jest genialnie. A dlaczego? Bo każdy najmniejszy element ma znaczenie. Te malutkie kroczki czyniłem kilka lat metodą prób i błędów. I każda najmniejsza zmiana rozwali to całe domino - czego też doświadczyłem.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zamiar poprawić brzmienie w swoim systemie  kablami lub bezpieczeniami to rozmawiajmy między kolegami mającymi wiedzę  doświadczenie i chęć podzielenia się z innymi.a niestety na  forum są ludzie którzy chcą mieszać A nie pomóc rozwiązać nasze problemy 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem płytę Leszka Możdżera oraz Nicka Cave'a

Ale ostatnimi czasy więcej muzyki płyie u mnie ze spotify i ostatnio bardzo dużo słucham Joe Satrianiego..

Uwielbiam takie granie gitarowe...

image.thumb.png.da52567e10ab0c600073978745ddee2d.png

image.thumb.png.f471954dcb4176eb3f4875e69c28bd71.png

 

image.png.e620b14232a0fe922a68063cded17ba8.png

image.thumb.png.6801c73ea4a048792b5da230112a52ec.png

Ostatnio zastanawiam się czy w ulubione (dostępne tu   https://ccd.pl/  ) płyty nie zainwestować więcej pieniążków.

Są to wersje japońskie płyt. Cena nieco zabija, bo płyty kosztują 150 - 200 zł za album.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, YaroAbrahamsen napisał:

Jaco spoko,ale też nie wszystko A Stańko znam slabo.

W wolnej chwili zerknę na propozycję.

Podpowiadam dla tego że dyskusja zeszła na temat ceny i jakości . Wiemy wydana Japońskie są drogie  ale jakość wyśmienita . Moje propozycje świetna jakość za małą kasę.

 Lubimy różną muzykę tą ja lubię a może i wam się będzie podobać? 

Jak Pani Joanna Aleksandrowicz ? Cd wydanie na złocie , a głos i repertuar to już każdy musi sam ocenić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2021 o 20:47, bogus18 napisał:

Dziś podpowiem coś starszego ale świetne realizacje  za nie duże pieniądze 🙂 Polecam i do kupienia nówki

Płytę Tomasza Stańko mam. Wczoraj słuchałem, chyba dlatego, bo przypomniałeś mi :)

Fajna spokojna w większości momentów płyta.. Pozwala zwolnić...

Dzięki za propozycję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, potrzebuję porady odnośnie wzmacniacza. Obecnie mam kolumny AA Rhea i wzmacniacz Atoll in 200se. Dźwięk bardzo mi się podoba jeśli chodzi o górę i środek pasma ale niestety bas jak dla mnie jest zbyt mało barwny, taki nijaki, bez wyrazu i ekspresji. Myślę na co by go wymienić. Zależy mi na głębszym basie, bardziej zróżnicowanym barwowo ( teraz z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że bas w Xindaku PAM nie by l taki zły ), z większym pazurem. Jakie wzmacniacze mógłbym wziąć pod uwagę ? Myślałem nad Rotelem Ra 1592 albo Vincent SV237MK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2021 o 22:04, bogus18 napisał:

Sprawdź  HAIKU audio Sol ll SE z moimi Rhea było super . Atola 200 Se właśnie wymieniłem na HA Sola ll SE .

Ta firma jakoś mi nie leży. Ciężko później odsprzedać. A czy ktoś miał wzmacniacz Naim Supernait 1 w połączeniu z Rhea ?

Edytowane przez Mariusz Mazur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 12:02, Audio Academy napisał:

mnie się już nie chce

Mieliśmy okazje kilka razy w realu i trochę mi żal, że "Ci się nie chce", patriotyzm lokalny 🙂 

Rynek idzie w kierunku mocno spersonifikowanych urządzeń. Klienci są coraz bardziej majętni i coraz chętniej wydają na kolumny kwoty, o od których 20 lat temu robiło się ciepło.

Ps wiem, że Twój wpis był na temat kablowo-bezpiecznikowy, ale idealnie pasuje jako opis sytuacji z kolumnami.

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, colcolcol napisał:

Mieliśmy okazje kilka razy w realu i trochę mi żal, że "Ci się nie chce", patriotyzm lokalny 🙂

Życie to  nie zera i jedynk

Osoby dla których Audio to część ja , im dłużej z muzyką związane to dążą do wierniejszego grania , będą szukać i płacić za swoje brzmienie .

Duże pieniądze dawać żeby zagrało  zabrzmiało tak jak chcemy .

Na szczęście świat jest też dla początkujących i ci chcą ( nie wszyscy ) tanio i szybko i lepiej jak my którzy ten etap mamy za sobą . Nie ma tanio i nie zagra dobrze  jak wyszukany  przez nas w naszej akustyce tak jak lubimy gotowy lub polecony zestaw .

Taka rzeczywistość! 

Teraz konstruktor ,miłośnik dobrego brzmienia człowiek który żyje z budowy np. kolumn . Co ma  robić ?  Jakie ? Drogie na indywidualne zamówienie ?

Jeden lub dwa projekty  w roku ? Jak to wycenić ? Jak za to żyć? 

A może tanio i bardzo dobrze uniwersalnie pod każdego , ale wielu tak chce masowo i dużo ,  czy to się opłaci ?  Przecież to czas , reklama  to też pieniądze a gust kupującego na pstrym koniu jeździ .

Cieszmy się że mamy takich fanatyków jak Audio Academy i że są to świetne produkty które bronią się same .

Wszyscy jesteśmy tacy sukces nas uskrzydla ! a stagnacja czsami dołuje. Kiedyś tak jest że się nie chce .

 Słońce świeci ale i często pada deszcz.

Pozdrawiam i życzę wielu Audiofilskich radości 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem różne kolumny AA i słuchałem wiele modeli AA .Różne kolumny i systemy ,zestawienia i przyjemność muzykalność granie było.

Są różne gusty ?akustyka, zestawienia ! 

Dla minie do uniwersalne kolumny,które zadowolą nawet wybrednych ..

A jaka rada dla konstruktora ?

To nie mnie radzić , mnie te produkty się podobają . To tylko jedno Rób dalej tak grające i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.