Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam AA Phoebe III. Hegel h80. Słucham z Bluesound node 2i przez topping e30 głównie Spotify lub radio Paradise. Wiem, że cudów nie mam co oczekiwać, ale doradźcie jakieś sensowne i niezbyt drogie kabelki głośnikowe. Z BS node do toppinga coaxial a z toppinga RCA neotech. Pozdrawiam 

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 5maniek napisał:

Witam. Posiadam AA Phoebe III. Hegel h80. Słucham z Bluesound node 2i przez topping e30 głównie Spotify lub radio Paradise. Wiem, że cudów nie mam co oczekiwać, ale doradźcie jakieś sensowne i niezbyt drogie kabelki głośnikowe. Z BS node do toppinga coaxial a z toppinga RCA neotech. Pozdrawiam 

Polecam zwrócić uwagę na przewody Struss S-1, stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie neutralnie (z lekkim ociepleniem )-Belden jest  w tym mistrzem.Jeśli Ci się nie spodoba proponuję zmienić wzmacniacz ,moim skromnym zdaniem niezbyt pasuje do kolumn .Być może problem tkwi w źródle,nie napisałeś dlaczego zmieniasz kable i czego oczekujesz po zmianie.Czy masz inne źródła dźwięku ?Jakie pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt otrzaskany w tym z przyczyn dość prozaicznych - kasa , mieszkam dość daleko od miejsc gdzie można posłuchać i porównać. Oczywisty dla mnie jest też mój brak wiedzy i wiek. Wzmacniacz kupiłem za radą forum jako tańsze i dobre wyjście do wszystkiego czego lubię słuchać - rock, jazz, trochę klasyki. Przyczyny są również w związku z tym dość prozaiczne - kupiłem toppinga e30 i idąc za tzw. ciosem - bo może będzie lepiej - postanowiłem spytać o kabelki. Ostatnio McGyver sprzedał mi fajnego analoga neotecha rca więc trochę na fali.... Zobaczę jak będzie z beldenem.

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi kasa to nie wszystko,od czegoś trzeba zacząć.Jest dużo używanych wzmacniaczy ,które w cenie tego Hegla  zjedzą go w przedbiegach.Czasami trzeba zaryzykować ale zawsze powinno się odsłuchać u sprzedającego .Napisz koniecznie jak w twoim zestawie sprawdzi się Belden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 5maniek napisał:

Jakie używane wzmacniacze masz na myśli? Z wyjątkiem lampowych. 

 Wszystko  kwestia  upodobań  🙂 

 

Kable to szlif systemu. 

   .Tak na dziś to nie wiemy czego chcesz? szukając kabli?

Jak można poradzić?

1) za ile?

2)co ma wnieść? 

3) Nie wiemy jakie masz warunki ?

I jest jeszcze dużo  pytań  ? 

Kable zmienią , ale to system gra. Ustaw klocki tz, posłuchaj 🙂i wtedy szukaj kabli..

Pozdrawiam  podpowiemy ale daj szansę 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie. Ciągle czekam na beldeny. W zasadzie nie mam parcia na zmianę bo nie mam kasy. Choć dzięki za przypomnienie sugestii p. Michała n/t wzmacniaczy i kabli. Jednak jeśli bym się za to brał - to w nieokreślonym czasie. Chyba że trafi się jakaś super okazja. 😊

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś porównywał bezpośrednio Hyperion IV V2 z Rhea? W 2014 Q21 pisał na Facebooku: "Brzmienie w stosunku do Hyperionów IV mówiąc kolokwialnie zyskało na szlachetności. Bas ma lepszy kontur, środek jest bardziej czytelny, góra stała się subtelniejsza. Poprawie uległa również mikrodynamika. Ogólny charakter znacznie zbliżył Rhea to konstrukcji audiofilskich klasy Hi-End." Ale wtedy były wcześniejsze, stosunkowo tanie Hyperiony, czy wobec IV/2 vs starsza Rhea (nie mówię o najnowszej) takie spostrzeżenia są wciąż uprawnione? A może inne propozycje, np. Minas Anor od konkurencji? Zależy mi głównie na naturalnej, barwnej średnicy i rozdzielczej górze. 

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2021 o 22:40, 5maniek napisał:

Witam. Posiadam AA Phoebe III. Hegel h80. Słucham z Bluesound node 2i przez topping e30 głównie Spotify lub radio Paradise. Wiem, że cudów nie mam co oczekiwać, ale doradźcie jakieś sensowne i niezbyt drogie kabelki głośnikowe. Z BS node do toppinga coaxial a z toppinga RCA neotech. Pozdrawiam 

Witam. Proponuję zainteresować się modyfikacja sekcji zasilania w Node 2i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Sprzedasz topping e30 i nie będziesz dodatkowo kabli potrzebował. Poczytaj sobie to co w linku jeśli jeszcze nie czytałeś. Pozdrawiam Dominik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MacP napisał:

Czy ktoś porównywał bezpośrednio Hyperion IV V2 z Rhea? W 2014 Q21 pisał na Facebooku: "Brzmienie w stosunku do Hyperionów IV mówiąc kolokwialnie zyskało na szlachetności. Bas ma lepszy kontur, środek jest bardziej czytelny, góra stała się subtelniejsza. Poprawie uległa również mikrodynamika. Ogólny charakter znacznie zbliżył Rhea to konstrukcji audiofilskich klasy Hi-End." Ale wtedy były wcześniejsze, stosunkowo tanie Hyperiony, czy wobec IV/2 vs starsza Rhea (nie mówię o najnowszej) takie spostrzeżenia są wciąż uprawnione? A może inne propozycje, np. Minas Anor od konkurencji? Zależy mi głównie na naturalnej, barwnej średnicy i rozdzielczej górze. 

Jaki teraz jest wzmacniacz? Jakie kolumny były dotychczas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Audio Academy napisał:

Jaki teraz jest wzmacniacz?

Cambridge Audio EVO 150 na końcówce Hypex NCore. Ma dość "jedwabistą" górę, którą chciałbym nieco ożywić. Grał m.in. z Sitarami i nie było źle, ale z kolei jego dobra kontrola basu powodowała że było go wręcz za mało, był "monitorowy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MacP napisał:

Cambridge Audio EVO 150 na końcówce Hypex NCore. Ma dość "jedwabistą" górę, którą chciałbym nieco ożywić. Grał m.in. z Sitarami i nie było źle, ale z kolei jego dobra kontrola basu powodowała że było go wręcz za mało, był "monitorowy". 

Posiadam Hyperiony na ekspozycji, jak również inne kolumny, które świetnie grają z EVO 150. Jak masz możliwość podjechania do salonu to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo 150 może być za słaby do Rhea. Jeśli na Sitarach bas był krótki i monitorowy, to Rhea tego nie naprawi. Lepszym rozwiązaniem byłyby Hyperiony, gdzie i tak będzie lepiej niż na Sitarach. Pojawi się miękki głęboki bas a góra zacznie błyszczeć. Będzie to krok do przodu. W przyszłości można kupić wzmacniacz za około 15000zł i wtedy pomyśleć o Rhea. No i nie kupować wszystkiego w jednym. Wzmacniacz ma być tylko wzmacniaczem a Tidal czy inne takie niech będą w osobnym klocku. Do tego przetwornik za 7-10tys. i wtedy można usłyszeć dużo nowych dźwięków nie ujmując nic przyjemności słuchania, bo to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2021 o 12:38, Audio Academy napisał:

Evo 150 może być za słaby do Rhea. Jeśli na Sitarach bas był krótki i monitorowy, to Rhea tego nie naprawi. Lepszym rozwiązaniem byłyby Hyperiony, gdzie i tak będzie lepiej niż na Sitarach. Pojawi się miękki głęboki bas a góra zacznie błyszczeć. Będzie to krok do przodu. W przyszłości można kupić wzmacniacz za około 15000zł i wtedy pomyśleć o Rhea. No i nie kupować wszystkiego w jednym. Wzmacniacz ma być tylko wzmacniaczem a Tidal czy inne takie niech będą w osobnym klocku. Do tego przetwornik za 7-10tys. i wtedy można usłyszeć dużo nowych dźwięków nie ujmując nic przyjemności słuchania, bo to jest najważniejsze.

Można wymienić jakieś wzmacniacze w okolicy tych 15 tyś które dobrze grają z Rhea? Obecnie gram na Vincent 237mk i powoli rozglądam się za czymś nowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dominik082 napisał:

Można wymienić jakieś wzmacniacze w okolicy tych 15 tyś które dobrze grają z Rhea? Obecnie gram na Vincent 237mk i powoli rozglądam się za czymś nowym. 

Co byś chciał usłyszeć ? czego w Vincencie brakuje lub jest za dużo? Mówimy o wzmacniaczu do Rhea nie modelu nowszy Rhea N⁰2. Słuchałem z tymi kolumnami wielu wzmacniaczy sam je miałem długi czas ,są  "wrazline" czułe na cały tor tz. źródło, kable itd. 

Czego szukasz i co byś chciał usłyszeć na nowym wzmacniaczu ?

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na node 2i (node jest po modzie sekcji zasilania) idzie to po świetle do Vincenta a z Vicka do Rhea N1 poprzez Tellurium Q black II. W Vincencie mam tylnie lampy militarne te co były przez chwilę wypuszczane z Vincentem jako limitowana seria 6bq7a a z przodu mam Philips Pope. Nie można się do tego grania przyczepić bo jest dobrze ale nie słyszałem tych kolumn z lepszymi piecami i nie mam pojęcia czy np nie będzie dużo lepiej. Szukam ciepłego, muzykalnego grania z dobrym zejściem w dole żebym mógł słuchać dłuższe chwilę a nie wyłączać wzmacniacz po godzinie bo w uszy kłuje. Proszę mnie źle nie zrozumieć bo to połączenie co teraz mam jest dobre ale chciałbym zrobić następny krok. 

Edytowane przez dominik082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dominik082 napisał:

Gram na node 2i (node jest po modzie sekcji zasilania) idzie to po świetle do Vincenta a z Vicka do Rhea N1 poprzez Tellurium Q black II. W Vincencie mam tylnie lampy militarne te co były przez chwilę wypuszczane z Vincentem jako limitowana seria 6bq7a a z przodu mam Philips Pope. Nie można się do tego grania przyczepić bo jest dobrze ale nie słyszałem tych kolumn z lepszymi piecami i nie mam pojęcia czy np nie będzie dużo lepiej. Szukam ciepłego, muzykalnego grania z dobrym zejściem w dole żebym mógł słuchać dłuższe chwilę a nie wyłączać wzmacniacz po godzinie bo w uszy kłuje. Proszę mnie źle nie zrozumieć bo to połączenie co teraz mam jest dobre ale chciałbym zrobić następny krok. 

Jeśli podoba ci się brzmienie hybrydy to posłuchaj następujące kolejność alfabetycznie żeby żadnogo nie faworyzować lub żeby nikt nie mówił że namawiam na konkretnego producenta. Słuchałem wszystkich u siebie z Rhea i zawsze było to dobre granie , choć różne i tobie może się podobać .Wszystkie są w sprzedaży i można wypożyczyć na testy do domu przed zakupem.

Haiku Audio Brgiht MK 5  lub starszy 4 

LAR IA-120H lub mocniejszy 200 

Lektor ZXT 70

To propozycje do 10tys lub ciut więcej ( LAR 200) ale warto z Rhea posłuchać .

Przy okazji sprawdź żródło za około 10 tys. może być wow.

Pozdrawiam miłych odsłuchów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2021 o 10:40, MacP napisał:

Czy ktoś porównywał bezpośrednio Hyperion IV V2 z Rhea? W 2014 Q21 pisał na Facebooku: "Brzmienie w stosunku do Hyperionów IV mówiąc kolokwialnie zyskało na szlachetności. Bas ma lepszy kontur, środek jest bardziej czytelny, góra stała się subtelniejsza. Poprawie uległa również mikrodynamika. Ogólny charakter znacznie zbliżył Rhea to konstrukcji audiofilskich klasy Hi-End." Ale wtedy były wcześniejsze, stosunkowo tanie Hyperiony, czy wobec IV/2 vs starsza Rhea (nie mówię o najnowszej) takie spostrzeżenia są wciąż uprawnione? A może inne propozycje, np. Minas Anor od konkurencji? Zależy mi głównie na naturalnej, barwnej średnicy i rozdzielczej górze. 

A ja polecam Electrocompaniet 5mk2 używany około 7,5tyś 

Granie trochę lampowe ,równe z piękną barwą 

wokale jakby ktoś stał i śpiewał tylko dla ciebie bardzo naturalne ,

żałuje że sprzedałem .

Minas Anor ma mało basu 

Hyperiony schodzą fajnie nisko jest satysfakcja ze słuchania ,

jeśli góra ci się spodoba to brać🙂
 

Edytowane przez Bartik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rhea w 25m² będą fajne grały z Atolem 100 , tyko to już  poważne kolumny .

Jak Atoll 100 pasuje do Phebe to Rhea zasługują na lepszą elektronikę dopiero wtedy pokażą na co je naprawdę stać i jak pięknie potrafią  grać. 

Na "dzień dobry " Atoll może  być  ale sam się  przekonasz  że  trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.