Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

zachodzi pytanie czy owa poprawa powinna być dokonywana w konstrukcji kolumny.

jeżeli nie gra tak jak oczekujemy można zmienić inny element toru nie ingerując bezpośrednio w kolumnę. mimo wszystko popieram AA - produkt to produkt ma być na tyle uniwersalny żeby współgrał przyzwoicie w elektroniką z wybranego zakresu finansowego.

nie można oczekiwać że mają marną elektronikę dokonamy modyfikacji w kolumnie i nagle dźwięk podskoczy 2 klasy wyżej bo moim zdaniem nie podskoczy.

poza tym wchodzimy również z aspekt ogólnie pojętej marki. co by było w sytuacji kiedy gro produktów AA byłoby strojone indywidualnie a później trafiało w inne ręce niż te dla których było konstruowane? opinie pewnie o produktach byłyby skrajne - od zachwytu pierwszego właściciela do totalnego bicia piany przez kolejnych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech swidectwem tych modyfikacji będą klienci.

z drugiej strony super, że ktoś może dokonać modyfikacji w zwrotnicy etc.,

świadczy to że konstruktor wie wszystko o komponentach użytych etc.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mr.S - gdyby jedna kolumna była robiona w kilku wersjach "brzmieniowych" to powstałby niezły bigos w opiniach, swoje Phoebe IIs kupowałem bezpośrednio u p. Michała i nie wiem, czy nawet on sam, gdyby produkował kilka wersji brzmieniowych jednej kolumny miałby je na raz gotowe do odsłuchu.

Ale pamiętam inny patent stosowany przez niektórych producentów kolumn, a mianowicie wyprowadzona na tylnej ściance kolumn zworka do regulacji wysokich tonów, którą można było przestawiać na trzy sposoby: na zero, podbijając i ujmując ilość wysokich tonów w zależności od preferencji i akustyki pokoju odsłuchowego. Chętnie widziałbym coś takiego w swoich kolumnach i ciekaw jestem opinii p. Michała czy wstawienie takiej zworki nie powodowało by jakiejś znacznej degradacji dźwięku.

 

Ciekawy jestem, co robią użytkownicy wzmacniacza(y) Pocahontas, które podobno p. Marków robi pod konkretne kolumny, czy jeśli za jakiś czas będą chcieli sprzedać swoje Pocahontasy to będą je sprzedawali razem z kolumnami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale taka zworka to jak kręcenie gałkami we wzmacniaczu... wielu to robi a niewielu się oficjalnie przyznaje ;) ja załatwiłem ten problem wymieniając wzmacniacz na taki bez żadnych regulacji.

 

ból jest taki, że na pewnym poziomie sprzętu zaczyna wzrastać rozjazd pomiędzy nagraniami i żadne gałki czy zworki nie pomogą.

trzeba się pogodzić że pewnych płyt słucha się "trudniej". owszem może być "bardziej przyjaźnie" lub mniej ale zworkami tego nie załatwisz...szukając prawdy w nagraniu/ brzmieniu bywa czasami boleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz zaraz ja pisze o modyfikacjach pod ucho klienta, nie mylcie Panowie z wersją standardową.mylicie pojęcia.np.sonus oliwa Pana Witka robi takie modyfikacje i ludzie się bardzo zadowoleni, według waszych opini to człowiek który nie umie nic?, tak to mam oceniać?.

są dwa podziały ;

konstrukcje standardowe

konstrukcje pod uch klienta.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

robienie kolumn, czy pozostałych elementów toru audio pod danego klienta ma sens jedynie jeśli jest to produkt jednostkowy, a nie "seryjny". Od produktu seryjnego należy oczekiwać powtarzalności.

W historii polskiego Hi-Fi było parę przypadków "robienia pod klienta" (np. Złoty Struss błąkający się po warszawskich komisach audio przez parę lat, wzmacniacze Q-Audio), które nie skończyły się zbyt dobrze.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>pawels28

 

Różnica jest wyraźnie słyszalna. W wersji lux zwrotnica jest bardziej rozbudowana niż w wersji standardowej. Pasmo jest równiejsze i tym samym słyszymy więcej informacji i szczegółów, zwłaszcza w zakresie środka i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale - skoro Pan juz wrocil z urlaupu to zapytam: wydaje mi sie, ze ma Pan jakas zmieniona zwrotke do hyperionow III (tzn. tych starych 8 ohmowych, bez s i bez lux)? czy jest wyraznie lepsza niz ta standardowa? ile kosztuje (to juz moze na PW zeby nie budzic duchów)? Montowal Pan to juz komus? jakie byly opinie?

 

K.

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terror twins, 5 Sie 2009, 15:34

 

>toteż to miałem na mysli, odrzućmy produkty seryjne,

>skupmy się na sprzęcie jednoskowym,

 

 

 

Toteż Audio Academy odpisało - chcesz produkt niepowtarzalny i jednostkowy? Zapłać za niego 20.000zł! Po co tu jeszcze ciągnąć bezsensowny wątek? Komu by się chciało dłubać miesiącami a i czasami nawet latami za kilkaset złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>terror twins

To ja napisałem bajkę, że chciałbym za to 20000zł i temat może być nadal otwarty. Chciałbym cie przekonać do tego, że takie działanie nie ma sensu i nie wierz w to, że ktoś ci zaprojektuje kolumny w ciągu miesiąca, bo miesiąc rozgrzewają się głośniki i dopiero po tym czasie możesz przystąpić do właściwego strojenia. Czy w tej kwestii się ze mną zgadzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do wszystkich

 

Abstrahując od tego jak długo tworzy się kolumny na indywidualne zamówienie i ile takie kolumny kosztują, chciałbym Was zapytać, jaki jest tego sens skoro na rynku jest TYLU producentów kolumn? Nie podobają nam sie te to kupujemy inne. Nieprawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie napiszę bo mam wolna chwilę.

Czytam i czytam i nic z tego nie wynika. Ja mam hyperiony III Lux 8 omów czy jak tam je zwał. Byłem jednym z bardziej upierdliwych klientów Pana Michała (Panie Michale to ja ten klient co się nie mógł zdecydować tak długo i raz dał omegi 509 a potem je wziął z powrotem). Ta zakładka ma pomóc ewentualnym zainteresowanym produktami AA , ja mogę sprzedawcę polecić z czystym sumieniem. Specjalnie piszę sprzedawcę bo pewnie nie każdemu produkty P.Michała podejdą, ale wybór, podejście itp. rzeczy na wysokim poziomie nie to co w salonach audio. Co do cen nie będę się wypowiadał bo i po co. Już gdzieś się trochę rozpisałem na temat mojej przygody z Hyperionami. Stanęło na tym, że zostały u mnie po tym jak jeździłem z nimi po salonach i podłączałem pod różne klocki i zawsze było podobnie jak podłączano mi do porównania kolumny dwa, trzy razy droższe to było prawie to samo. To nie jest tylko moja opinia, ale i osób będących w danej chwili w sklepie. Tylko w jednym salonie sprzedawca zrugaj je równo z ziemią . Grałem nimi z Harmanem hk 670 było słabo, potem drakulą było dobrze, ale drakula była garażowej roboty strach używać więc oddałem pseudo producentowi, który zginął z forum lub zmienił nicka, następnie nad 372 już lepiej( mógłby zostać), ale szukamy dalej . Najlepiej z prima luną one i Cd Ucher -1, ale taki zestaw to prawie 7000zł to odpuściłem więc zacząłem łowić na chińskim Ebayu. Najpierw złowiłem osławionego bewitcha było dobrze, ale obawa przed wydatkiem większych pieniędzy na lampy kt, potrzeba przerabiania zasilana bo coś tam i zamieniłem się z kolegą z forum na Vincenta mk II 226 do tego dokupiłem chińskiego Vincenta Cd-6 i odgrzebałem daca audionemesisa i gram. Mnie pasuje najładniej duże składy orkiestry z muzyką filmową jest wzdłuż , wszerz i głąb. Ciekawe na jak długo mnie to zadowli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja z uporem maniaka będę zachwalał wzmacniacz Exposure 3010s. Z moimi Hyperionami III lux zgrywa się PRZEPIĘKNIE!!! Dlaczego tak mało osób się nim interesuje? Źle wygląda? Rzecz gustu. Pięknego Naima zjada na śniadanie (mam 5i do sprzedania). Czemu wszyscy uparcie kupują chińszczyznę?

 

Może to dlatego że to klub AudioAcademy a nie Exposure... ;)

 

Nie obrażajcie się tylko zerknijcie na Expo posłuchajcie WARTO, to już jest wzmacniacz z piękną barwą.

 

Pozdrawiam miłośników AA i Pana Michała, czekamy na nowe produkcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MarekA" co do wyglądu Exposure to według mnie jest świetny! Coraz bardziej cenie sobie minimalizm i jakby była wersja Vicka 226mk2 bez regulatorów wybrałbym ją, choć i tak ich oczywiście nie używam w swoim... :) Fajnie, że Ci się tak dobrze zgrał system z kolumnami AA, tak trzymać! :) Każdemu tego życzę:) Co do pytania czemu wszyscy kupują chińszczyznę nie wiem? Ja kupiłem bo nic w tym budżecie nie grało lepiej ;) Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podobają minimalistyczne "klocki", stąd zamiłowanie do Naim'a aczkolwiek lekkie rozczarowanie przy odsłuchu... Expo w czarnej wersji z czerwonymi diodami wygląda pięknie...

 

Przyłączam się do życzeń, niech każdemu zestaw zagra tak jak to sobie wymarzył.

 

Co do "chińszczyzny" to trochę się uniosłem, sorki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu. Pięknego Naima zjada na śniadanie (mam 5i do sprzedania).

 

Jeden zjedzony, drugi sprzedany. To na czy k..wa będzież grał.

 

Dopiero dwa miesiące na forum a już takie gówno. Zdolny jesteś.

 

Dla próby; stań przed lustrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od wczoraj jestem wirtualnym posiadaczem Phoebe 3(teraz czekam az do mnie dojada.jestem po odsluchu dzięki uprzejmości Pana Michała, który zaproponował mi pomoc w doborze kolumn do moich wymagań, oraz jechał do mnie przez pół Polski abym mogła razem z nim znaleźć złoty środek dla siebie. Przywiózł ze sobą Phoebe3, Tethys 2, wzmacniacz Nad 320bee, oraz Primare 20, mnustwo kabli. Przez wiele godzin siedzieliśmy i słuchaliśmy różnych kombinacji, z jego sprzętem i moimi Xindakami A06, C06. Byłąm przygotowana na zakup sprzętu w granicach 15.000, bo nie byłam zadowolona z dźwięku. Obie kolumny Pana Michała grały rewelacyjnie szczególnie z Primare 20. Nie męczyły, średnica dobrze dopasowana do basu i góry, kabelkami wygładzaliśmy ewentualne niedociąg ięcia sprzętu. Najciekawsze jest to, że w ostatniej próbbie postanowiliśmy sprawdzić i pod rególowac kablami zestaw z xindakiem a-06. Nawet sie nie spodziewaliśmy że z tego wzmacniacza może popłynąć jakaś muzyka. a tusie okazał że nie tylko jakas ale i nawet bardzo dobra muzyka:). ostatecznie staneło na wersji phoebe 3, xindak a-06, xindak c-06 kable głosnikowe taralabs prism helikus 6, interkonektor taralabs prism 300. dzieki temu z wydatku rzedu 15.000 udalo sie zejsc do kwoty 3450zl w raz z perzesylka. samych wrazen odsluchowych opisywac niebede poniewaz kwestia dobrego basu lub sopranu potrafi byc bardzo indywidualna w zaleznosci od odbiorcy. Sam Pan Michał uznał za trochę dziwne to że tam gdzie bas był przyzwoity dla mnie bylo go za dużo a tam gdzie wg Niego było go za mało dla mnie bylo idealnie. puki co przezjakis czas zostaniemy na obecnej konfigoracji ale jednoczesnie bedziemy rozgladali sie za jakas fajną lampką zamiast a-06, jesli ktos ma jakieś doświadczenia w tej kwesti proszą o pomoc. z tego co wiem jak dla mnie powinno to pracowac w trybie triodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.