Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam basiek49!:) Rozumiem, że razem z zakupem kolummn AA wstępujesz do naszego klubu? ;) Na wstępie gratuluję dobrego wyboru! Miałem przyjemność odsłuchiwać Phoebe III i uważam, że jest to świetny produkt za śmieszne pieniążki! A jak w konfrontacji wypadły Tethysy II? Jakie wrażenia jeśli chodzi o porównanie z Phoebe III? Ja mam Tethysy II od 4 miesięcy i uważam, że dzwięk jaki się z nich wydobywa jest poprostu z innej bajki :) Zwłaszcza środek, ale już nie będe się powtarzał:) Tak czy siak witam, gratuluję i pozdrawiam! PS. Ja gram na hybrydowym Vicku SV 226mk2 + CD-S2 i jest fajnie :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phoebe ma zdecydowanie mocniejszy bas(niestety) nieco gorzej kontrolowany. wiekszosc osob powinna byc z niego zadowolona. mi pod wzgledem basu bardziej podobaly sie tethys. byl on slabszy, nie powodowal ze glowa mi skacze. ale schodzil niziutko jak na moje potrzeby i byl krotko trzymany. srodek pasma w tethysah byl wybitny i tu wszyscy sa zgodni. ale cos nie tak bylo z sama gora. zdecydowanie bardziej przypadla mi do gustu ta z phoebe. ogolnie phoebe sa znaczni mniej wymagajace. srodek i gora bardzo klarowne o przyjemnym brzmieniu. co do tej gory w tethysach to nie potrafie tego jakos po ludzku opisac. wydaje mi sie poprostu mniej mila dla mojego ucha. prawdopodobnie jak sie naciesze dzwiekiem phoebe to i tak wymienie na tethys. moze juz na wersje 3:). ogolnie polecam obie kolumny w zaleznosci od preferencji. dla osob poczatkujacych phoebe. sa dosc bezpieczne i tanie na start. nie potrzebuja cudu do wysterowania. na xindaku szly ladnie. tythes na primare ok ale na xindaku juz mu jakos nie szlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

basiek49 - jeśli planujesz przesiadkę z Phoebe na Tethysy a zarazem rozglądasz się za lampką i to na 300B to polecam odsłuch dwóch konstrukcji: Ayona Crossfire i KR Audio VA 340. Oba drogie, Ayon zdecydowanie ładniejszy, ale oba pokażą co potrafi mocna trioda (a takiej będziesz potrzebowała, przynajmniej do Tethysów, które lubią prąd). Jak posłuchasz z ww wzmacniaczami to będziesz miała punkt odniesienia od którego można godzić się na jakieś ustępstwa i kompromisy odsłuchując tańsze konstrukcje.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jeśli chciałbyś zyskać na namacalności, lepszej przestrzeni i zdecydowanie lepszej mikrodynamice już przy niezbyt wysokich poziomach głośności (Tethysy nie lubią grać na pół gwizdka) odsłuchy rozpocząłbym od Zu Audio Druid i podczas tej samej nasiadówy porównał je z Essence (zamiast tubki jest wstęga) i Definition 1.9. Sprawdzałem ostatnio Druidy jak radzą sobie z tranzystorową amplifikacją i było zadziwiająco dobrze.

Większą dynamikę w skali zarówno mikro jak i makro, o poprawie rozdzielczości "na górze" zapewni przesiadka na B&W 804S, którym na prawdę warto zafundować porządny bi-amping.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

ps.

Nie zaproponowałem Enceladus'ów ponieważ do tej pory nie było mi dane usłyszeć ich grających na poziomie umożliwiającym rekomendację. Możliwe, że było to spowodowane niewłaściwym doborem towarzyszącej elektroniki i/lub wpływem konkretnych pomieszczeń.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz zaproponował dzwięk dokładnie "inny" niż ten, na którym zależy Mr.S :) Kolega podkreśla, że zależy mu na lepszej głebi i niskich. Panie Mr.S wstrzymaj się jeszcze chwilę, wiem, że są już zaczęte nowe Tethysy III na zupełnie innych głośnikach niż te dotychczas. Myśle, że jak wszystko pójdzie dobrze dołu nie będzie brakowało i pewnie głebia będzie na świetnym poziomie :) Kto wie, może już na Audio Show 2009 będą do kupienia? ;) Cierpliwości Panowie :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

goliatpl - pod względem "głębi" Zu (nawet Druidy) mocno wyprzedzają Tethysy. Wiem jakie kryteria miały spełniać kolumny i takie zaproponowałem dopisując to co dają niejako jeszcze "w gratisie".

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokój panowie, teraz ja mówie.

Nowe Tethysy nie są dla Mr.S bo po co miałby sie przesiadać z Tethysów na Tethysy. Zu to zupełnie inna filozofia dźwięku i trzeba by było zapewne zmieniać całą elektronikę. Dźwięk zacny i szlachetny, ale takie granie trzeba lubić.

Dla klubowiczów wiadomość jest taka, że niebawem odbieram surowe obudowy do nowych Enceladusów. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale próbować trzeba. Jeśli Mr.S pozwoli to po trochu będę je dostrajał u niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.