Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Apetyczny, 16 Paź 2009, 13:35

 

>goliatpl, 27 Wrz 2009, 21:55

>

>>Świetny pomysł! Ustalimy szczegóły z Panem Michałem i damy znać! Jak są chętni bardzo proszę się

>>zapowiadać... :))

>

>To by moglo byc ciekawe spotkanko... bo chyba AA nie bedzie sie wystawiac???

 

wg ponzszego linku bedzie

http://www.audioshow.com.pl/plany_hoteli1.html

 

jednak na liscie wystawcow go nie ma

http://www.audioshow.com.pl/lista_wystawcow1.html

 

Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S, 16 Wrz 2009, 14:04

 

>przed chwilą wrzucili na www:

>

>http://www.highfidelity.pl/@main-119

 

Gratuluję panu Michałowi udanej konstrukcji. Na marginesie - kiedy możemy spodziewać się nowej wersji Hyperionów. Z tego co wiem, teraz są w fazie strojenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frank, 23 Paź 2009, 07:56

 

Możesz rozwinąć myśl?

Do tej pory - tutaj poprawka, bo doliczyłem się jeszcze 12 miesięcy - byłem przekonany, że w systemie mam następującą hierarchię : Hypki > Audiolab > ...> ...> oba Soniaki.

Stawiałem na zastąpienie wzmaka (ale po upgradzie źródła), jakimś dual-mono, w porywach do monobloków, by dopiero później wrócić do kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zgodzę się niestety. Audiolab 8000s to bardzo dobry wzmacniacz, ale mimo iż podłączymy do niego końcówkę mocy, to nadal będzie on za słabym partnerem do Tethysów.

Chcąc polepszyć sobie dźwięk na Hyperionach IIILux, skupiłbym się w przyszłości nad jeszcze lepszą elektroniką. Hyperiony mają w sobie jeszcze duuuużo dźwiękowego zapasu.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki...

 

mam problem bo odkąd w pobliżu systemu pojawił się tv (37cali) wyraźnie czuje odbicia jakie powoduje duża tafla szkła. problemem jest również to, że tv nie stoi symetrycznie a nieco zachodzi za prawą kolumnę i wyraźnie stereofonia z jednej stroni traci głębie, jest płytsza, dźwięk jest ostrzejszy w stosunku do tego z drugiej części bazy.

stąd pomysł aby tv przyowdziewać na czas dłuższych odsłuchów w coś takiego jak na fotce ale dodatkowo przystrojone/ obklejone w ustrój z gąbki (coś jak ma MarekA na ścianach).

ktoś z Was ma/mial podobny problem? jak myślicie czy takie rozwiązanie coś wniesie? rozważam całkowite wyeliminowanie tv z salonu ale póki co żona walczy :) stąd szukam alternatywy.

 

sprzęt stoi na wysokości 5 cm a tv jest nad nim i całkowita wysokość szafki oraz tv odpowiada wysokości tethysów. tv jest oczywiście w głębi, od frontu tv do tylnej ściany tethysów w prostej linii jest jakieś 35-40 cm).

 

ps. na audioshow wpadne w niedziele - Panie Michale będzie Pan tego dnia?

post-14668-100002056 1256737324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na elektronikę, kable i kondycjoner. kolumny stanowiły może z 10 % wartości systemu. nikt z nas nie zachowa takiej proporcji w swoim systemie.

 

zachodzi pytanie jak zagrałoby to z elektroniką z przedziału cenowego sprzętu dla którego phoebe są dedykowane. wiem, wiem... wystawa ma swoje prawa i należy pokazać sprzęt z jak najlepszej strony :)

dla przypomnienia rok temu tethysy grały z baltlabem i wadią więc proporcje systemowe były odrobinę odmienne ale fakt, odwiedzając AA nie czuło się, że phoebe to tak naprawdę "budżetówka".

 

goliatpl - moja rada -> nieco więcej obiektywizmu w sprawie AA. wbrew pozorom Twoje nadmierne pozytywne recenzje mogą przynieść więcej strat niż korzyści. Produkt AA się sam wybroni :) i jeżeli tylko prasa w swoich recenzjach będzie obiektywna o markę, w obecnym jej kształcie, jestem spokojny.

Pytanie jaki jest ten oczekiwany kształ? Na jednej z tabliczek jest hasło "moc brzmienia" i super! bo jakiś czas temu otwarcie pytałem na tym forum z czym się Wam AA kojarzy. mam nadzieję, że choć w części moje pytania zainspirowały AA do nadania firmie ogólnie pojętej misji. Myślę, że kolejnym krokiem będzie pozyskanie funduszy, inwestora. Moim zdaniem aby przekroczyć pewien obecny, stabilny poziom marki i pchnąć ją szerzej to wręcz konieczność. Osobiście trzymam kciuki za AA i rozwój mniej budżetowej linii produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S uważasz, że moja radość nie jest obiektywna? Stereo jest moją pasją od dawien dawna i nie kryje tego. Skoro istnieje Ktoś, kto robi produkty na tyle fajne, dzięki którym poprostu mam mega radochę obcowania z muzyką to czemu mam być powściągliwy? Jesteśmy narodem wiecznie na coś narzekającym, wiecznie coś nam nie pasuję, do tego smutek, pesymizm, itd... na każdym kroku. A na cholere z tym !!! ;)) Cieszmy się życiem! Dzwiękiem! Muzyką! Pozdrawiam! :)

 

PS. Zawsze jestem szczery i obiektywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Mr. S ma racje - pytanie jak nowe Phoebe III zagralyby ze slabsza elektornika. Dla porownania - na tym samym Audio Show byl zestaw Regi, gdzie oba klocki i kolumny byly w tym samym przedziale cenowych (wszystko po ok. 3,000 pln) i gralo zacnie!

 

Niemniej jednak wrazenia odsluchowe z nowych kolumn AA byly bardzo dobre, podkresla to sporo osob przy swoich wpisach odnosnie wystawy. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, ciekawy jestem jakby AA Phoebe III zagraly w moim systemie - bede wdzieczny za podpowiedzi...

Od dluzszego czasu mam kolumny B&W CDM1 NT i sa dla mnie troche zbyt analitycznie. Dlatego tez staralem sie troche ocieplic i umuzykalnic je w nastepujacy sposob: wzmacniacz Roksan Caspian (dla mnie gra pieknie i go nie oddam :)), zrodlo Vincent CD-S6, interkonekt Tara Labs RSC Reference, kable glosnikowe Tara Labs Prism Helix 8.

Slyszalem opinie ze AA graja ladnie z Roksanem, innym podobal sie z jakims Vincentem, pan Michal pisal gdzies ze kabelki Tary Labs tym kolumnom odpowiadaja. A jak spisywac sie to moze wszystko razem? Wiem, nie mam wyjscia, musze posluchac ale moze ktos ma jakies przemyslenia? Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Regi na wystawie to koszt 6600zl wiec No1 w stosunku jakosc do ceny AS:)

 

Dodam ze gral wzmacniacz tanszy Regi bo ten ktory mial byc nie dojechal wiec 1500 zl mnie poprostu wbilo w podloge!

 

Generalnie system byl tanszy niz IC w wielu systemach ktore zaliczyly wielka wtope.

 

Ps. Audio Academy zagraly imponujaco i to jest fakt ale dopuki nie poslucham z adekwatna elektronika wstrzymuje sie z koncowa ocena.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.