Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audio Academy, 7 Gru 2009, 23:45

 

>A teraz trochę danych:

>

>Ktoś sprzedaje Tethysy II za 5000zł - 77% wartości.

>Hyperiony można kupić za 2500, a te starsze w fornirze za 2000zł - 60% i więcej wartości.

>Ktoś chce kupić Phoebe IIs za 1100zł, czyli proponuje zakup za 65% wartości.

>

>Nie wiem jak się sprzedają inne używane polskie kolumny, ale ja jestem zadowolony z obrotu sprawy.

 

tethys 41% wartości nowych, polskie rynek jest już chyba zapchany

http://www.allegro.pl/item849704774_audio_academy_tethys_ii.html

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokój panowie. Goliatpl może i faktycznie trochę przesadził, bo każdy może sprzedać swoje kolumny za ile chce, natomiast terror twins przesadził ewidentnie ze swoim słownictwem.

Jesteśmy w klubie a ja z racji tego, że jest to klub moich kolumn głośnikowych, sprzeciwiam się takiemu zachowaniu i stwierdzeń typu "dać komuś w ryj".

Bezmyślne wpisy będą automatycznie usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę statystyki:

900 odsłon, 40 obserwujących aukcję i cena które mnie nie satysfakcjonuje. Dostałem w między czasie kilka maili od obserwujących, że Tethys = Mimo które nota bene są sporo tańsze co tłumaczy niskie wartości w licytacji.

(Moim zdaniem to inne granie. Większość osób widzi vifę i uważa, że już sam głośnik "gra". Nie chcę oceniać Mimo które znam, miałem na testach i wiem co potrafią. U mnie nie zostały).

 

Pojawiło się też kilka zapytań o zestaw/ tor w jakim obecnie grają ale podchodząc do sprawy uczciwie gdy pytający przedstawił już swój sprzęt odmawiałem odsłuchu. W większości pytający mieli zestawy nie odpowiadające potencjałowi Tethysów a użytkownicy doskonale wiedzę, że im wyżej tym lepiej ;)

 

-> Soro, sprzedawane przeze mnie Tethysy mają nieco ponad pół roku a nie 2 lata i jeżeli porównasz ich stan do wystawionych obecnie na allegro (za 4,9 kzł) są absolutnie "sklepowe".

 

Gdyby ktoś z klubowiczów był na nie chętny proszę się odezwać. U mnie stoją i się marnują a szans na zostanie w moim systemie już nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę zapytać o Wasze doświadczenia z AA Phoebe III. Mogą być też inne Phoebe lub nawet inne kolumny w ogóle, chociaż AA byłyby najlepsze. Jaki skręt kolumn preferujecie? Na wprost? A może do środka? A może sam konstruktor mógłby coś doradzić. Mi najlepiej to wszystko brzmiało chyba przy bardzo minimalnym skręcie do środka, dosłownie kilka stopni. Jeżeli skręcę bardziej to przy wielu utworach muzyka przykleja się do głośników. Z kolei przy odkręconych delikatnie, to chyba załamuje się nieco scena. A co Wy na ten temat?

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Phoebe IIs najlepiej grały bardzo delikatnie skręcone "na słuchacza" i odsunięte 30-40cm od ściany tylnej (około 1,5m od bocznych, ale pomiędzy stały jeszcze smukłe komody)- to rewelacyjne kolumny jeżeli chodzi o pracę w "trudnych warunkach".

Bliskość dużych powierzchni często lepiej im służy niż zapewnienie hektarów wolnej przestrzeni wokół nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzam eksperymenty, czyli to co najbardziej tobie odpowiada. Bardzo dobrze opisałeś dźwięk jaki wydobywa się z kolumn skręconych do środka czy od środka. Teraz wybierz to co ci najbardziej pasuje.

W przeciwieństwie do Phoebe IIs, Phoebe III potrzebują sporo przestrzeni wokół siebie, bo mają dużo wiecej basu niż poprzedni model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mają około 1,1m z tyłu i 1m po bokach i 1,75 miedzy kolumnami. Sprobuje je jeszcze nieco rozszerzyć. Co do skrętu znalazłem jeszcze jedną ciekawą zależnosc. Napisalem, ze dzwiek przykleja sie do głośników. Owszem, ten efekt wystepuje, ale gdy oddale sie od lini glosnikow tak, że tweetery są skierowane bezpośrednio na mnie, jest bardzo fajnie. Wtedy, mogę siedzieć dalej od głośników a scena jest bardzo spójna i poukładana (chociaż minimalnie węższa). Druga opcja to blizej głośników z mniejszym skrętem. Scena jest wtedy wyjątkowo szeroka i głebsza, chociaż jakby mniej poukładana (podejrzewam większy efekt pierwszych odbić). U mnie phoebe nie maja najlepszych warunkow, poki co tłumieniem jest kilka krzeseł, dywan i cienka zaslona a i tak graja super (zwłaszcza po wymianie kabla zasilającego gdy bas dostał dużo mocy i kontroli). Na początku stycznia bede wieszał cieżkie pofalowane zasłony (450g/m2) a gdzieś pod koniec ustroje akustyczne. Wtedy pewnie już całkiem odlecę.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Kraków i był Pan osobiście i oczarował swoimi Phoebe... A słuchałem wcześniej i później na prawdę dużo innych wynalazków (MA BR5,6 i RS5 a ostatnio także RX 2, KEF C i IQ7 lub 70, Chario Constellation Lynx) i nic nie pobiło AA. Zawsze było coś kosztem czegoś a w AA dostałem i dostałem chyba wszystko co mogłem za tą cenę. Połączenie najlepszych cech RS5 i KEF IQ7 lub 70 (nie pamiętam) i dodatkowo świetna barwa. Nie chcę już mi się o tym pisać bo nagryzmoliłem już kilka długich postów na innych forach. Odkąd Pan był, to przybyło trochę mebli, chociaż nie jest to jeszcze wszystko to co ma być :).

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dodam jeszcze, że barwa i neutralność to pole, na którym Phoebe III, nie miały i nie mają sobie równych w tej klasie (z tych wymienionych wcześniej). Do tego akurat nie potrzeba było dobrych warunków akustycznych (jak Pan pamięta), aby to usłyszeć.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>RADUL

Tak musi być, nic na to nie poradzimy.

 

Ostatnio sprzedałem Phoebe III w porównaniu z jakimiś Kefami 70 czy IQ70. Nie pamiętam, w każdym razie najnowsza seria. I klient i ja w szczególności bardzo się ucieszyłem. Kefy nie miały żadnego mocnego punktu w porównaiu z Phoebe. Niestety tylko ja to wiem i owy klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.