Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio RS6 przy cichym odsłuchu


tengu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Jestem posiadaczem głośników Monitor Audio RS6. Napędzam je amplitunerem H-K AVR255, jako źródło używam Pioneer BDP-51FD. Podczas odsłuchu w sklepie, brzmienie bardzo mi się spodobało - bardzo efektowne, ciepłe ale jednocześnie wystarczająco (jak dla mnie) detaliczne. Zestawik ten jest wstawiony do pokoju 4,6m x 4,2m. Docelowo planowałem rozbudować system do 5.1, ale przede wszyskim zależy mi na dobrym dźwięku w stereo.

 

Niestety nie jestem jednak w 100% zadowolony - przy głośnym i średnio głośym odsłuchu (min 60% mocy) jest super. Jednak gdy chcę posłuchać muzyki trochę ciszej, to po prostu brakuje basu. I w tym miejscu chciałbym się was poradzić - czy takie zachowanie jest spowodowane charakterystyką pracy głośników (Monitor Audio mają opinię, że lubią grać głośno), a może to wina amplitunera AV, który nie pozwala na odpowiednie wysterowanie dźwięku? Czy dołożenie dobrego (np. Marantz PM8003) wzmacniacza stereo pozwoli na uzyskanie dynamicznego brzmienia w większym zakresie głośności, a może to ślepa uliczka?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odłsuchu w salonie z moim Nadem nie zauważyłem podobnych anomalii ale to było w wiekszym pomieszczeniu (ok 30m2).

Być może załatwi sprawę mocna końcówka mocy bo jak wiem Twój wzmacniacz posiada wyjście przedwzmacniacza i wtedy mozna by było odpowiednio zasilić przody. Najlepiej Sprawdzić z pożyczoną końcówką lub wzmakiem zintegrowanym z wejściem pre in. Ale to dalej nic pewnego.

Mając na uwadze to ze brzmienie poza basem Ci sie podoba i biorąc pod uwagę budżet to może lepiej by było kupić muzyczny subwoofer np. Velodyne cht-8q lub cht-10q. Powienieneś sie z tym wyrobić w kwocie do 2000-2600 pln a na ebay-u jeszcze taniej (Wmacniacz o którym wspomniałeś kosztuje ok 3600). To chyba jest najpewniejszy sposób poprawy brzmienia basu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tengu, 26 Kwi 2009, 14:58

 

 

>Niestety nie jestem jednak w 100% zadowolony - przy głośnym i średnio głośym odsłuchu (min 60% mocy)

>jest super. Jednak gdy chcę posłuchać muzyki trochę ciszej, to po prostu brakuje basu.

 

Być może zakup czegoś mocniejszego zmieni co nieco na plus? Ale nie spodziewałbym się znaczącej poprawy.

Wg mojej opinii, nie tylko "budżetówka", ale także wiele droższych konstrukcji tak ma ):

Dziś panuje moda na szczupłość tego zakresu (znaczy basu), co przy cichym słuchaniu jest szczególnie odczuwalne.

A do cichego słuchania z BASEM jest tyle fajnych, starych Infinity:-)

 

Najlepszego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przedmówca proponuję zakupić końcówkę mocy. Na pewno poprawi się charakterystyka brzmienia i system powinien poprawnie grać od samego dołu. Posiadam takie kolumny + końcówka i przedwzmacniacz Advance Acoustic - cenie sobie system właśnie za to, że przy cichym słuchaniu oddaje wszystkie detale. Wcześniej miałem Marantza PM7001 i Denona PMA 1500AE - trzeba było je mocniej odkręcać żeby fajnie to grało, a i tak nie było to to czego bym oczekiwał. Te kolumny potrzebują porządne zasilanie żeby mogły pokazać co potrafią. Przy tym amplitunerze w dużym stopniu nie wykorzystujesz ich potencjału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Monitor Audio RS6 i przy cichym lub bardzo cichym graniu nie mam wrażenia iż jest mało basu, może rzeczywiście potrzeba wzmaka mocniejszego (podłącz inny i porównaj)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam wymianę amplitunera, w stereo większość ampli w tej cej cenie ma niedostatki dynamiczne i słabe rezerwy pradowe, to oczywiste bo jest to urzędzenie nastawione na 5-1, więc nie ma się co dziwić, przy dobrym wzmaku nie tylko bas będzie lepszy chociaż nie spodziewaj się, że przy cichym słuchaniu zagra to jak na altusach sle inne zakresy zabrzmią o wiele lepiej detale muzykalność szybkość itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że masz mało basu z kolumn o takiej charakterystyce przetwarzania.

 

Być może to wina ustawienia kolumn w pomieszczeniu. Spróbuj przestawić wszystko na inną ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

tengu, 26 Kwi 2009, 14:58

 

>Niestety nie jestem jednak w 100% zadowolony - przy głośnym i średnio głośym odsłuchu (min 60% mocy)

>jest super. Jednak gdy chcę posłuchać muzyki trochę ciszej, to po prostu brakuje basu.

 

tak działa ludzki słuch, gorzej słyszy bas, gdy jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj odsunąć kolumny od tylnej ściany na większą odległość jeśli masz taką możliwość, pozatykaj lub odetkaj otwory bass reflex - może coś lekko pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

horak, 27 Kwi 2009, 09:51

 

>Może spróbuj odsunąć kolumny od tylnej ściany na większą odległość jeśli masz taką możliwość,

>pozatykaj lub odetkaj otwory bass reflex - może coś lekko pomoże.

 

Rób dokładnie odwrotnie, jak chcesz wydobyć bas. Ciekawe skąd te wieści?

Z drugiej strony, jak pisze XYZ - ucho ludzkie tak słyszy...

Z trzeciej. Jak usłyszeć BAS z 16 cm wofera i dodatkowo przy cichym odsłuchu?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję wszystkim za opdowiedzi.

 

W ramach uzupełnienia - testowałem rózne ustawienia głosników oraz zatykałem otwory BR. Miało to wyraźny wpływ na brzmienie, ale nie zmieniało ogólnej charakterystyki. Bas do pewnego momentu (powiedzmy 50% mocy) jest raczej wątły - powyżej tej granicy ilość basu gwałtownie rośnie. Podbicie go na amplitunerze do pewnego stopnia pomaga - ale powyżej +5 decybeli nie da się słuchać, bo niskie tony robią się monotonne i męczące. Czytałem wypowiedzi na forum, w których była mowa, że RS6 dobrze grają nawet przy niezbyt głośnym odsłuchu (z tym, że osoby to piszące mają przyzwoite integry) - u mnie jest taki moment, że jest już dosyć głośno, ale basu jeszcze nie ma, a dźwięk jest bardzo ostry, wręcz jazgotliwy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, coś mi podpowiada, że kupiłeś te kolumny ode mnie :-) (chyba, że się mylę).

 

te kolumny nie mają mało basu zarówno przy głośnym jaki i cichym słuchaniu, musisz wypróbować inny piec, najlepiej ciepły typu NAD lub Advance Acoustic. Aczkolwiek z NADem może być go za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zgoła inny problem jak jest cicho to wszystko tonie w basie,dopiero jak odkręce to pojawiaja sie detale średnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki kupiłem nowe - zrobiłem to trochę w pośpiechu, bo spieszyłem się przed podwyżkami :) Zastanawia mnie tylko dlaczego Ty je sprzedałeś :)

 

Pozostaje mi jedno - sprawdzić rady forumowiczów w praktyce. W sklepie w moim miescie widziałem NADa C372. W ramach testu wrzucę go na pierwszy ogień - tak dla pewności, żeby nie zabrakło basu ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe - muszą co nieco pograć. Później przyjdzie czas na osądy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je od 3 miesięcy - w sumie grały już może 50 godzin. Nie spodziewam się raczej jakiś dramatycznych zmian po pełnym wygrzaniu. Na razie najbardziej podoba mi się teoria o niedomaganiu amplitunera AV. Podłączę porządny wzmacniacz stereo i się przekonam :) Z wypożyczeniem czegoś sensownego z salonu raczej nie powinno być problemu, więc nie ma się co zastanawiac - trzeba słuchać ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem ponieważ przechodzę na wyższą półkę,(aczkolwiek sam nie wiem czy dobrze robie :-)

co do wygrzania to się mylisz, te kolumny po wygrzaniu grają zupełnie inaczej, szczególnie bas staje się bardziej głęboki i masywniejszy. Niewygrzane mają mało basu i jest on twardawy. Radzę abyś włączał sprzęt na kilka godzzin dziennie przez około tygodnia i niech sobie plumka na średnim poziomie (nawet jak go nie słuchasz tylko jak wychodzisz).Nie zmienia to faktu, że z konkretnym wzmacniaczem na 100% będzie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.