Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - wielkie oczarowanie !?


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

Vinylec,

 

Masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 28 Kwi 2009, 21:10

 

>Najprawdopodobniej inner groove distorsion, temat wałkowany w kilku wątkach co najmniej -> dobry

>szlif, tak jak mówiłem, załatwi sprawę raz na zawsze, jednak najpierw wyklucz błędy kalibracji itp.

 

Sorry, że tak ciągne za język ale moglbys to troche rozwinąć o co chodzi z tym szlifem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Najprawdopodobniej inner groove distorsion, temat wałkowany w kilku wątkach co najmniej -> dobry

>>szlif, tak jak mówiłem, załatwi sprawę raz na zawsze, jednak najpierw wyklucz błędy kalibracji

>itp.

>

>Sorry, że tak ciągne za język ale moglbys to troche rozwinąć o co chodzi z tym szlifem?

 

Nie chodzi o overhanging, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sorry, że tak ciągne za język ale moglbys to troche rozwinąć o co chodzi z tym szlifem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. oczywiście jest alternatywa - kupić super gramofon za kilka tysi, dorzucić ramię SME 3009 czy inne jakieś za kolejnych kilka tysi, podobno więcej wkładek zagra dobrze, tylko po co na tym etapie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 28 Kwi 2009, 21:28

 

>>Sorry, że tak ciągne za język ale moglbys to troche rozwinąć o co chodzi z tym szlifem?

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

OJEJ ;)

Ale czy dziś jeszcze nie mając zadnego płynu uda mi się cos z tym zrobić..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabbadabba doooo !! ;)))

 

Udało mi się stosując się do waszych porad usunąć w 70% problem a mianowicie dokręciłem igłe (nożem musiałem nie miale srubokreta dlatego zwlekałem), jak również wypoziomowałem sam gramofon, nie robiłem też tego wcześniej bo to własnie niby ten facet z Audiostylu robił. Tak czy siak jak mówie około 70& mniej tego jest nawet na 3 kawałku, teraz to dopiero mozna słuchać a dzwięk rozwala.

 

DZięks All, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenin, 28 Kwi 2009, 17:18

 

>2- Bardzo zle ustawiony antyskating?

>3- Zle wyjustowana wkladka? (mimo wszystko nie ufal bym do konca Panu ze sklepu)

>4- Zle ustawienie azymutu

>5- Bardzo zle ustawienie VTA

>6- Uszkodzony tip igly?

>7- Rezonanse akustyczne od kolum?

>8- Okablowanie ramienia? (odpada. ty masz oryginalne)

>9- Preamp? (rzadko sie zdarza)

>10- Sprawdz czy ramie porusza sie swobodnie w plaszczyznach: poziomej i pionowej

>11- Gramofon jest wypoziomowany?

>12- Spinki sa nasuniete scislo na piny wkladki?

 

Cześć Lenin,

Dzięki za porządne wyszczególnienie problemów.

Generalnie mój wczorajszy entuzjazm był zbyt duży dziś rano przed pracą na Whitney Houston soprany nadal były przesterowane a jak diva zacznie używać spółgłosek szczelinowych to nie jest zafajnie. Jednak poprawa jakaś jest. Podobno dokręcenie wkładki mogło mi zepsuć troch overhanging musze to sprawdzić, zmieniłem też antyskating i teraz gra o wiele równiej przez całą płyte, nawet bym powiedział że na tych ostatnich kawałkach mniej szeleści choć jakość dzwięku ogólnie jest na nich niższa. Pan z audiostylu powiedział, że tu najwięcej może zmienić właśnie PREAMP, ze to on jest odpowiedzialny za korekcje itp. Będe próbował dalej,

 

thx i pozdro

Bart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 29 Kwi 2009, 11:54

 

>>Pan z audiostylu powiedział, że tu najwięcej może zmienić właśnie PREAMP

>

>powtórzę się

>

>A T 4 4 0 M L a

 

Hehe, spoko spoko cały czas pamiętam o tej wkładce, jest na allegro za 6 stówek. Ale wiesz jaka jest moja sytuacja ile kasy wtopiłem w tą sumiko więc nie chce zaraz znów jej zmieniać a raczej wycisnąć z niej ile się da. Ja wiem, ze im w salonie pasuje zebym zmieniał co tydzien klocek ale sprawdze jeszcze to bo moge na depozyt. Czytałem review ludzi dot. tej sumiko to chwalili więc raczej jest dobra w salonie też ją wybrali jako jedną z wielu w kategorii jakosć/cena.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ile kasy wtopiłem w tą sumiko

 

ano właśnie, nacisk na wtopiłem ;-) a ja mówiłem, co warto kupić, ale nie, powiem tylko tylko, że tej Blue Point nie dyskwalifikowałem dlatego, że jej nie słyszałem, ale teraz już mogę to z czystym sumieniem zrobić

mam zresztą prawie pół szuflady wkładek, które przez pierwsze 10 min. longplaya zwykle grają ładnie, bardzo ładnie lub dość ładnie

 

>Czytałem review ludzi dot. tej sumiko to chwalili więc raczej jest

>dobra w salonie też ją wybrali jako jedną z wielu w kategorii jakosć/cena.

 

o wielu wkładkach czytałem recenzje pełne achów i ochów, w ogóle recenzje to jest marketing, i te nazwy, jak nie "Perła" to "Prestiż" albo "Błękitny Punkt", piękne i poetyckie, a wkładek są setki typów i jakoś to trzeba sprzedać, wybór - i pieniądze - są Twoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymek, 28 Kwi 2009, 18:25

 

>Najprościej zwiększyc nacisk wkładki, to powinno rozwiazc problem. Kup sterte starych płyt dobrze

>wydanych w czasach świetności analogu i na nich nie bedzie ani cienia szeleszczących głosów. Ja nowe

>tłocznia traktuję jako ciekawostkę - mam na nich zazwyczj podobne problemy w delikatnym stopniu.

>Trafiaja się oczywiscie perełki takie jak płyta Kena Vandenmarka wydana przez Nottwo - polecam,

 

Hej,

 

Nowe tłoczenia traktujesz jako ciekawostke? Czyli wolisz obecne nagrania na cd ?

Bo też sie troche zastanawiam na przykładzie tej Bjork cd/vinyl widze, że róznica jest nie wielka a w zasadzie wybór zależy od preferencji. Mam wogóle pare cd tak świetnie nagranych np jakiś buddha bar RRCD, ze nie wiem czy na analogu to moze brzmiec lepiej, pewnie tak. Ale taka muza powiedzmy bardziej elektroniczna wiele syntezatorów moze nie mieć wiecej niz 16 bit jakość więc czy wtedy może być lepsza jakosc na vinylach tylko przez to, że nie ma tej konwersji CAD - DAC. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele obecnych tloczen z wyjatkiem kilku zacnych melomanskich firm czesto za spore pieniadze i raczej ciezko dostepnych to material cd wrzucony na winyl a wiec dochodza wady cd i wady winylu, sluchanie tego jest bez sensu. Najgorzej jest jednak w przypadku muzyki z lat 50-70 zremasterowanej od nowa, "poprawianej" i zcyfrowanej a nastepnie wrzuconej znowu na winyl by zbic kase na przypadkowych klientach. Muzyka elektroniczna z wersji cd moze sie nieco lepiej sprawdzic w odbiorze dnamiki i rozmachu jedynie w przypadku systemu typowo dejockiego. Wyjatki oczywiscie sa - glownie po to by potwierdzic regole. Patrzac ogolnie najwazniejsze by starsze nagranie bylo wprost z tasmy matki na winyl bez innych zbednych wspolczesnych obrobek. Inaczej w przypadku takiego cyfowego materialu nieco lepsze niz przecietne cd zalatwi nawet dobre systemy analogowe, a bardzo dobre cd obrzydzi tylko winyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 29 Kwi 2009, 15:24

 

 

Patrzac ogolnie najwazniejsze by starsze nagranie bylo wprost z tasmy

>matki na winyl bez innych zbednych wspolczesnych obrobek. Inaczej w przypadku takiego cyfowego

>materialu nieco lepsze niz przecietne cd zalatwi nawet dobre systemy analogowe, a bardzo dobre cd

>obrzydzi tylko winyl.

 

LOL teraz mi to mówisz :D mogłem za to kupić porządny cd heh. Na tej Bjork - Homogenic jest napisane Direct MEtal Mastering remastered from orginal master tapes, choć ta Bjork na vinylu i na CD u mnie brzmi raczej porównywalnie.

Szkoda, że na wiekszosci płyt nie ma takich informacji (co nie znaczy, że na tych co nie pisze to są z cd) narazie widze w każdym razie wyższość gramofonu pod pewnymi aspektami dźwięku ale też nie mam dobrego porównania bo tylko pierwsze kawałki mi brzmią dobrze ciągle sie bawie z tą wkładką. Dziś byłem w komisie z płytami i na kupiłem troche tego i niedrogo z lat 90' pop, jakis jazzik ciekawe jak to bedzie brzmieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinylec, 29 Kwi 2009, 17:10

 

>>>dokręciłem igłe (nożem musiałem nie miale srubokreta dlatego zwlekałem)Nie rób jaj.Pędzelek z wkładką dostałeś,a śrubokręcika nie.

>Dobre sobie.Jest w komplecie z wkładką.

 

No możliwe ale gdzieś zapodziałem pudełko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesłuchałem taką płyte : Elements Spirit River, taki smooth jazz ale fajny i właśnie bardzo dobrze nagrana BMG z 1990, nie potrafie porównać do CD bo nie mam, ale tu to brzmi świetnie i żywo wciągająco. Nie ma tu wokalu więc może mnie te sybilanty nie denerwują chociaż te cykania talerza są dużo mocniejsze ale z drugiej strony chodzę ostatnio na próby z żywą perką imoge stwierdzić, żę przeciez w rzeczywistoći one właśnie tak ostro raczej brzmią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja:

te sybilanty nie denerwują chociaż te cykania

>talerza są dużo mocniejsze

 

ostrzejsze niz moje cd- ale może one ma je nie dorobione troche, nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhmm.. super się słuchało Kate Bush - The Whole Story [80'] mimo że używana i ma te szumy z brudu,

to soprany brzmią zupełnie normalnie do 4tej piosenki zero przesterowania haha, Wogóle odkrywam teraz też przez te vinylce troche muzy z lat 80' jeszcze Phil Collins i MAdonna, ciekawy stuff

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrzebałem wsród tego co kupiłem Dire Straits ten co był w Salonie wtedy i mam to też na CD więc zaraz będe mógł wszystko ładnie porównać, narazie 1-wszy kawałek na vinylu brzmi niesamowicie ale ide po CD [do pracy musze skoczyć].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri, 29 Kwi 2009, 20:00

 

>Jeżeli Tych Dwoje z Wifonu to mogą rozczarować.

 

Madonna jakas niemiecka a Phil z WEA. Ale qrde nieświadomie kupilem jakiegos Georga Micheal' plyte z 90' Polskie wydanie a to brzmi jakby on to w latach 50' to nagrywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie CD/Analog Dire Straits - Brothers in Arms wypada jednak na korzyść ANALOGA. Pomimo tej rozjaśnionej góry. Sprawdziłem rozjaśniając góre wzmakiem też na cd i nie dało to tego charakterystycznego ciepłego, bardziej melodyjnego brzmienia, oczywiście sprawdzałem na tym samym interkonekcie (Cardasa). Mimo właśnie tego rozjaśnienia i strasznych szumów bo to stara używana płyta było coś wiecej niż w CD, na cd to pasmo było wychudzone i zimne, co nie znaczy wogóle, że to źle brzmi na to i tak już dość wysoki poziom.

Mam nadzieje, że nie uległem jakiejś autosugestii, starałem się nie, nawet wyobrażałem sobie słuchając CD, że to leci z analogowej płyty itp. heh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri, 29 Kwi 2009, 21:45

 

>Pewnie Pronit albo Tonpress,choć ten ostatni to 45 tki głownie tłoczył.

 

Nie wiem nie znam sie tam pisze, że jest manufactured in Germany, jest też logo Sire mam też Madonne co jest jakieś Polskie wydanie ale dość dobrze nagrane też tam jest logo Sire. Ale Goerge jest spaprany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum już było: wypranie takich płyt (używanych) w myjce podciśnieniowej daje ogromną poprawę.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle teraz tak sobie myśle słuchając Miles'a świetnie zresztą nagranego, że może ta góra wcale nie jest przesterowana tylko ja nie byłem przyzwyczajony do słuchania takich donośnych sopranów i czasem ostrych tam gdzie one naprawde takie powinny być np trąbka Miles'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.