Skocz do zawartości
IGNORED

Audolab 8000Q i 8000P


jary7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o wypowiedzenie się na temat tego zestawu.Jakieś spostrzeżenia,doświadczenia w połączeniu z jakimi kolumnami Państwo go orzywali ( urzywają )itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio na allegro taki zestaw za 2500 PLN. Za tą cenę to rewelacja. Trudno za te pieniądze kupić porządną nową integrę, nie mówiąc o konstrukcji dzielonej. 8000Q i 8000P porównywałem bezpośrednio z dzielonką Roleta 06, integrą CA840, 640, NAD C355 i Audiolab8000S. Według mnie Audiolab P i Q oferował najlepsze brzmienie (to oczywiście ocena subiektywna). Chciałem dokonać upgradu mojego zestawu opartego na 8000S i zamienić na układ dzielony Audiolaba ale posłuchałem lampy. Teraz 8000S służy jako wzmacniacz do TV. Powyższy sprzęt uszeregowłbym według następującej kolejności:

1) Audiolab 8000P i Q

2) CA840

3) Audiolab 8000S

4) dzielony Rotel 06

5) Audiolab 8000S

6) NAD C355

7) CA640

 

Nie wiem jak to jest ale nawet Nr 1 powyższego zestawienia nie ma startu do mojej lampy :)

Wszystkiego odsłuchiwałem na kolumnach QBA Dominator. Za źródło robił 8000CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna to podciagne to pod ten watek. Dodanie 8000p do 8000S jest oplacalna inwestycja? Chcialbym uzyskac poprawe w dolnych zakresach i gorze. Ma ktos z forumowiczow takie zestawienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hon posiada w/g "o mnie" chinola Destiny KT88.

Być może to "hi-end" , a być może nie, w zalezności kto odsłuchuje.

Wybrałbym zdecydowanie Audiolaba dzielonego,ale ze starszego rocznika/ oryginalny brytol/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Destiny KT88 czyli Yaqin MC100. Po dość mocnym grzebnięciu róźnica jest jeszcze większa na korzyść lamp. Porównań dokonywałem na fabrycznym sprzęcie. Nie zastanawiam się nad tym czy jest to hi-end czy nie. Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Porównywałem go z różnymi wzmakami, również z o wiele droższymi tranzystorami niż te z listy (czy dlatego bardziej hi-endowymi?) i akurat ten lampiak przypadł mi do gustu (zaznaczam: mojego gustu). Żaden nie miał takiego kopa i kontroli nad głośnikami. Również scena stereo jest taka jak powinna być. Być może jest to efekt większej wydajności prądowej a juz na pewno właściwości samych lamp. To jest moja pierwsza lampa i na pewno nie ostatnia.

Wracając do tematu, to uważam że dzielony Audiolab8000P+Q za 2500 PLN jest bardzo dobrą propozycją (mówię tu o nowym sprzęcie - lub prawie nowym). Dodanie końcówki do 8000S też coś na pewno da - większy transformator, zapas mocy - to zawsze przynosi dodatni efekt. Jeżeli ja miałbym coś jednak zmieniać to wybrałbm Gain Clona (znakomity stosunek jakości do ceny) lub AmpliQ Qby (to juz jednak inne pieniądze), może Amplifikator...

Sądzę jednak, że pójdę powoli w kierunku jakiegoś Ongaku (tak na emeryturę :) )

Z tymi brytyjskimi Audiolabami to jednak nie ulegałbym histerii. Porównywałem starego 8000S z nowym. Może gdyby nie to, że stary 8000S powodował jakies puknięcia w jednym z głośników, to może powiedziałbym: "jest lepszy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wlasnie przymierzam do pierwszej w zyciu lampy,ale moze sprzedam ten zestaw AUDIOLAB.Chetnie bym posluchal lampowcow w porownaniu z tranzystorem,a zwlaszcza, ze czesto gram na gramofonie a podobno lampa z gramofonem to dobrana para. Chociaz nie mialem przyjemnosci posluchac. Pozdrawiam wszystkich co sie wypowiadaja w moim poscie.

Janusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś miał możliwość odsłuchu i porównania we własnym systemie. Mi udało się kupując w ciemno ale to jednak zbyt duże ryzyko. Wczęsniej miałem okazję bezpośredniego odsłuchu wzmacniacza Artline (rewelacja)oraz Jolidy 707 (ale to już tylko w salonie - raczej nie chcą wypożyczać lampiaków). Niewykluczone, że Tobie podpasuje bardziej tranzystor i ten dzielony Audiolab naprawdę jest dobry. Jeżeli przejdziesz na lampę to dopiero się zacznie; wymiana lamp, kondensatorów... to nie ma końca. Mieszanie kablami to przy tym pestka. Zmiana lamp powoduje tak wyraźną zmianę charakteru brzmienia, że chyba tylko głuchy tego nie usłyszy (mówię tu o zmianie produkowanych lamp obecnie na lampy NOS)i nie ma tu mowy o żadnej sugestii (tak jak często bywa w przypadku kabli). Kupując tranzystor masz problem z głowy. Kupując lampę - przygotuj się na ciągłe koszty, ustawianie biasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie kupił teraz, i tak skończysz na lampkach. Albo KT88 albo EL34. Zastanów się czy stać Cię na stację przesiadkową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronco, 28 Kwi 2009, 20:52

 

>Co byś nie kupił teraz, i tak skończysz na lampkach. Albo KT88 albo EL34. Zastanów się czy stać Cię

>na stację przesiadkową :)

 

Ja gralem na El34,sluchalem na KT88 ( nie dla mnie) , a obecnie gram na triodzie 6AS7 i podoba mi sie bardziej od EL 34. Chetnie natomiast posluchalbym czegos na EL 84.

Sorry za offtop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszecie , tez tak mi sie wydaje , ze skoncze na lampie ale bede chcial troche posluchac zanim kupie.Tak czytam rozne posty o lampowcach i troche mnie to przeraza te rozne mozliwosci modyfikowania, wymiany lamp itd .Cigla zmiana dzwieku - moze to i dobrze poniekad bo jest okazja znowu posluchac niektorych plyt jak zabrzmia w innej konfiguracji zwlaszcza plyty analogowe.

To ciagla zagadka jakie sie brzmienie uzyska , a do tego zmiana wkladek gramofonowych to dopiero zmienia wszystko w odsluchu

Tak na marginesie bardzo mi sie kiedys podabala wkladka Shura V-15 Bardzo duza dynamika do muzyki rockowei, blusa rewelacja za niezbyt duze pieniadze.

Pozdrawiam wszystkich . Janusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba fanem audiolaba więc chętnie polecę ten zestaw. Wprawdzie sam nie mam tego pre w domu (a jedynie 2x8000m) to miałem okazję słuchać q+p w salonie i mnie urzekło. Uważam brzmienie 8000 za bardzo naturalne, łatwe i miłe w odbiorze. Nie można przy tym powiedzieć, że brak im kopa i szczegółowości. Nie bardzo podobało mi się jak grały z głośnikami dali (kilka różnych w cenach od 2000 do chyba 6000 za parę). Z dali było jakoś płasko i bezbarwnie. Bardzo natomiast spodobało mi się granie z Quadami 22l2 i 21l2. Tak bardzo, że mam w domu. Chętnie tex kiedyś porównam 8000q do mojego pre lampowego. Oby była okazja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna amplifikacja audiolaba jest naprawdę OK. Importer zbyt mało smaruje pismom audiofilskim więc marka jest niedoceniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie podłączylem ten zestaw Audiolab dzielony i jak dla mnie rewelacja w porównaniu z Audiolab 8000S sporo wieksza dynamika miesisty bas, duża przestrzeń ogólnie porażajacy wykop. Składy jazzowe brzmia super saksofon rozchodzi sie po całym pokoju. Szczególnie kiedy zagrały płyty gramofonowe to dopiero power i dynamika - dla mnie super. Myśle ,że mocy ma aż za nadto powinien wysterowac wymagające kolumny.

Troche pogram, myśle ,ze trzeba sie osłuchac z nowym brzmieniem sprzętu.

Serdecznie pozdrawiam.

Janusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.