Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników brytyjskich wzmacniaczy


karkołomny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Powiedz to Szkotowi. A potem SZYBKO nogi za pas! :)

 

hehe Wielka Brytania to nazwa geograficzna wyspy, na której leży Szkocja. Jeżeli Szkot nie ma problemu z faktami, to ten też przełknie gładko :) Co innego z przynależnością do UK, która nie wszystkim góralom jest w smak ale to jakby insza inszość.

 

A co do brytyjskich wzmacniaczy to mój kolega kupił właśnie komplet Roksana do Vandersteenów 1C i jest bardzo zadowolony i nie dziwię mu się, bo gra to pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nazwy na Q, QUAD i QED, obie zacne, chociaż ta ostatnia produkuje obecnie tylko konfekcję

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CREEK - jedna z niewielu firm, która tylko skupia się na produkcji sprzętu audio :-)

a NAD, Quad to robi lodówki i traktory?

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś jeszcze pamięta Alchemist Prodsucts i ich niesamowitego Krakena ? To był wzmak .. ech .. choć nie idealny ;-)

pamiętamy Alchemista, posiadam bardzo przyjemny wzmacniacz i CD Player MK I z serii Nexus

jestem bardzo zadowolony z obu, choć nie mam idealnych warunków do słuchania muzyki - nieregularny pokój, kolumny nieco wciśnięte w kąt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

To tak aby trochę usystematyzować na szybko z głowy brytyjską elektronikę (bez kablarzy i kolumniarzy, bo to odrębny rozdział):

 

Górna półka: Linn, Meridian, Naim, Chord, Audio Note (choć tu historia jest bardziej skomplikowana), Leema

Średnia: Quad, Exposure, Sugden, Musical Fidelity, Alchemist, John Shearne (jak mi się podobały te klocki;-), Graham Slee, Thule, Cyrus, Roksan, LFD, Renaissance, Sonneteer, ONIX

Przystępniejsza: Rega, Creek, NAD, CA, Arcam, Aura, Myrad, Sherwood, Ruark

 

No i bez specjalistów od lamp i gramofonów, bo tego sporo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak aby trochę usystematyzować na szybko z głowy brytyjską elektronikę (bez kablarzy i kolumniarzy, bo to odrębny rozdział):

 

Górna półka: Linn, Meridian, Naim, Chord, Audio Note (choć tu historia jest bardziej skomplikowana), Leema

Średnia: Quad, Exposure, Sugden, Musical Fidelity, Alchemist, John Shearne (jak mi się podobały te klocki;-), Graham Slee, Thule, Cyrus, Roksan, LFD, Renaissance, Sonneteer, ONIX

Przystępniejsza: Rega, Creek, NAD, CA, Arcam, Aura, Myrad, Sherwood, Ruark

 

No i bez specjalistów od lamp i gramofonów, bo tego sporo było.

 

Uwagi do klasyfikacji: Meridian do klasy średniej. Mówimy wszak o wzmacniaczach a wzmaki Meridiana nigdy nie były wybitne. To specjalista od CD. To samo Linn - do klasy średniej. Źródła wybitne,wzmaki takie se... Leema: słuchałem i uważam że to górna półka. Może zostać. Podobnie Naim. Nie ma dyskusji.

Teraz: Sugden i Musical Fidelity - do górnej półki! Dlaczego? Ponieważ Masterclass Sugdena (choć nie tylko Masterclass) i MF AMS oraz wyższe serie wzmaków Musicala (mówię o obecnej produkcji, bo stara produkcja MF jest pełna wzmacniaczy wybitnych, za długo by wymieniać) to niewątpliwie górna półka...

Creek i NAD - moim zdaniem zasługują na awans do średniej. Szczególnie NAD który ma na swoim koncie kultowe, oryginalne i wybitne konstrukcje wzmacniaczy.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kierowałem się sytuacją sprzed 10-15 lat, ale wymieniłem firmy zarówno już nie istniejące, jak i nowe, nieistniejące wówczas. Wiec faktycznie, chyba trzeba by przyjąć dzisiejszą perspektywę. O Meridiana bym się spierał, ale tego sprzed 15 lat, ich topowy system w całości Meridianowy brzmiał na tamte czasy wybitnie (high-end pełną gębą), dziś faktycznie, może niekoniecznie, ale z sentymentu zostawiam i dodaję TRILOGY o której to firmie zapomniałem.

 

Natomiast co do zaklasyfikowania do półki to przyjmijmy próg za ile można kupić najtańszy wzmak, inaczej bowiem trzeba by takie firmy jak REGA, SUGDEN, MF, NAD i kilka innych powielić w kilku jeśli nie wszystkich kategoriach cenowych od budżetu po high-end, albo nie dzielić w ten sposób w ogóle. Po korektach wyglądamy tak:

 

Górna półka: Meridian, Naim, Chord, Audio Note (choć tu historia jest bardziej skomplikowana), Leema, LFD, Trilogy,

Średnia: Linn, Quad, Exposure, Musical Fidelity, Alchemist, John Shearne (jak mi się podobały te klocki;-), Graham Slee, Cyrus, Roksan, Renaissance, Sonneteer, ONIX, Sugden

Przystępniejsza: Rega, Creek, NAD, CA, Arcam, Aura, Myrad, Sherwood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Linnem to bym się mocno spierał ewidentnie górna półka z zestawami aktywnymi ,gramofonami Lp12 Wybitnym Cd12 pomimo iż najwyższa seria Klimax to ich dzisiejszy szczyt, najlepsze lata mają chyba już za sobą. Może innaczej stara seria z czasów Isobarika to górna szczytowa liga ,dziś już jest gorzej cenowa na pewno góra. A z dziękiem no coż jak kto woli. P.S nagłośnienie Mary Quenn2

ATC choć główny produkt to kolumny, zrobili świetny wzamcniacz jak i pre. też górna póła.

Każda z firm umieszczonych w przedziale przystępniejsza ma swoje flagowe modele które śmiało mogą zaliczyć górną półę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.