Skocz do zawartości
IGNORED

Gitary są git! ;)


SamoBiBo

Rekomendowane odpowiedzi

...jak to kupić/zapłacić za mp3-próbował ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8077-100006390 1241003237_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeden z najpiękniejszych wątków - Soczysta gitara, Rosima - jako istotnie pomocniczy dla tych rozważań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitary są git :)

Ale taki wątek to jest ocean...

 

Ja chętnie bym się dowiedział,

czy są jakieś ~metalowe płyty

które są godne polecenia ze względu na jakość realizacji.

Chodzi mi o współczesną muzykę a la Zakk.

Domyślam się, że np. płyty Korna mogą być brzmieniowo ciekawe,

ale niestety do żadnej nie mam dostępu.

 

Moje ostatnie gitarowe odkrycie:

Jeff Beck - Blow by Blow (remaster Mastersound).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerty dla Crossroads organizowane przez Claptona zawsze dają bogaty przegląd najsprawniejszych paluszków trzech generacji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admirau, 29 Kwi 2009, 14:36

 

>Ja chętnie bym się dowiedział,

>czy są jakieś ~metalowe płyty

>które są godne polecenia ze względu na jakość realizacji.

>Chodzi mi o współczesną muzykę a la Zakk.

 

To będzie ciężko, jeśli już to... sam Zakk :) Np. znakomicie zrealizowana płyta Black Label Society - Stronger Than Death, albo całkiem nieźle brzmiące The Blessed Hellride. Ostatni album Ozzy'ego, Black Rain, też brzmi całkiem dobrze.

 

Ale naprawdę dobre realizacje ze współczesnego heavy metalu, to np. Deam Theater - Octavarium i Systematic Chaos czy Iron Maiden - Brave New World. Bardzo dobrze brzmi też np. Cradle of Filth - Godspeed ont he Devil's Thunder, zależy czym dla kogo jest metal.

 

Wrażenie robi też nowe Black Sabbath, czyli Heaven & Hell - The Devil You Know. Iommi po prostu masakruje brzmieniem swojej gitary, riffy są tak ciężkie jak to tylko możliwe. Ale jest to mimo wszystko dość nowoczesna produkcja, nie ma tej naturalności brzmienia gitary, którą sobie bardzo cenię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z naszego podwórka-Riverside.Jeśli lubisz dobry łomot to polecam Machine Head,niezła realizacja no i sama gra gitar na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli lubicie odcien bluesowy w gitarce polecam glenn hughes-blues.2gi kawalek na full i jedziemy.poznalem noruma w ub roku w goeteborgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkryłem przypadkiem - fajny utworek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem przypadkiem - fajny utworek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy może ktoś polecić coś w podobnych klimatach? po prostu nie mogę się tego pozbyć z głowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buckethead'a nie znałem wcześniej - dzięki za podpowiedź. Ale nie widzę rżnięcia. Ba, wręcz o podobieństwa trudno. Może tylko liznąłem Buckethead'a, ale 4m jakbyś mógł podrzucić utwory z których R. Jenkees zerżnął to byłbym wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Buckethead nagrał dobrze ponad 50 płyt, słuchałem z tego może 30 max, i na paru z nich znajdowały się tego typu gitary nałożone na elektroniczne bity. Na których konkretnie z tych circa 30 słyszanych - przyznam, że nie pamiętam, tym bardziej utworów, ale na tyle znam styl Bucketheada, jego ulubione zwroty melodyczne, brzmienia gitar, efekty, których używa i ich kombinacje, które stosuje, że już po 10 sekundach dałbym sobie rękę uciąć, że to kawałek Bucketheada.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m, spoko. Też doczytałem, że Buckethead bardzo płodny muzycznie jest.

Dzięki za nakierowanie mnie na niego - wczoraj cały dzień w pracy sobie słuchałem. Extra muza. Zajebiste po prostu.

 

4m, jeśli masz inne tego typu podpowiedzi, to wal śmiało, bo chce więcej i więcej! :)

Na pewno zorganizuję sobie kilka płyt Buckethead'a niebawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hendrixa znasz? ;) Trudno i trochę bez sensu jest walić w ciemno serią setek nazwisk, tysiącami płyt. Książki można pisać, więc rozumiesz, ale gdy zapytasz o coś bardziej konkretnie to chętnie odpowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m - Hendrix to ten od 'Coco Jambo'? :) Jeśli tak to znam.

 

A na serio to cholerka trudno się dogadać. Czuję głód nowej muzyki, a Buckethead bardzo trafił - jest elektrycznie, melodyjnie, ale z energią i wykopem. Jeśli znasz coś podobnego w kierunku właśnie takich ostrzejszych brzmień to podrzuć kilka nazwisk - sprawdze w miarę możliwości.

 

Gitarzystów znam wielu, ale w innych stylach, bardziej unplugged. Lubię wyczyny solistów.

Ale już sam Buckethead jest niezła kopalnią, bo wydał te 50 solowych albumów, więc mam się przez co przekopywać. Niektóre to absolutne perełkii czadzior na maksa. Jeśli masz na myśli coś, co kojarzy Ci się z takim stylem grania, to dawaj na zasadzie luźnych skojarzeń. W tym quizie nie ma złych odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, najlepsza gitara to jest w tym utworze i w moim ulubionym kawałku Jimiego Hendrixa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale już sam Buckethead jest niezła kopalnią, bo wydał te 50 solowych albumów, więc mam się przez co przekopywać. Niektóre to absolutne perełkii czadzior na maksa. Jeśli masz na myśli coś, co kojarzy Ci się z takim stylem grania, to dawaj na zasadzie luźnych skojarzeń. W tym quizie nie ma złych odpowiedzi ;)

Podobnym do Bucketheada gitarzystą, choć nieco cięższym gatunkowo, i nazwijmy to poważniejszym, jest Vernon Reid. Kojarzony głównie z zespołem Living Colour, działalnością solową, ale również z udziałem w wielu interesujących projektach i gościnnych występach na płytach innych artystów. Wspaniała technika i bogata wyobraźnia czynią go jednym z najciekawszych współczesnych gitarzystów. Co tu dużo pisać - w tym temacie trzeba znać i tyle :)

 

Próbka umiejętności z najsłabszego chyba albumu Living Colour, tu akurat brzmią trochę jak Red Hot Chili Peppers, skąd wiadomo - Hendrix :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vernon Reid

 

4m bardzo dziękuję! Brzmi to smacznie, jestem gotów eksplorować ten kierunek ;)

Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w tym stylu, ale świetni gitarzyści: Andy Timmons, Paul Gilbert, Eric Johnson, Prince, Paul Rose, Tosin Abasi, Guthrie Govan, Greg Howe, Shawn Lane, Richie Kotzen, Alex Skolnick, Jack White, Adam Jones, Tom Morello i wielu innych... różne style, ale muzyka zawsze przednia.

A Buckethead jest wysoko na mojej liście ulubionych wioślarzy. Dobre płyty nagrywał sam, w wielu projektach się udzielał, to mnie zawsze rozkłada:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny gitarzysta ( jak sam mówi wywodzący się z perkusji stąd ma specyficzny styl grania )

i zacny utwór

 

 

lub

 

polecam płytę o nazwie drugiego utworu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w tym stylu, ale świetni gitarzyści: Andy Timmons, Paul Gilbert, Eric Johnson, Prince, Paul Rose, Tosin Abasi, Guthrie Govan, Greg Howe, Shawn Lane, Richie Kotzen, Alex Skolnick, Jack White, Adam Jones, Tom Morello i wielu innych... różne style, ale muzyka zawsze przednia.

A Buckethead jest wysoko na mojej liście ulubionych wioślarzy. Dobre płyty nagrywał sam, w wielu projektach się udzielał, to mnie zawsze rozkłada:

 

No to jest ich kilku do przejrzenia ;)

 

Zacny gitarzysta ( jak sam mówi wywodzący się z perkusji stąd ma specyficzny styl grania )

i zacny utwór

 

 

lub

 

polecam płytę o nazwie drugiego utworu .

 

A. Forcione był omawiany szerzej w innych wątkach gitarowych. Mam jego wszystkie płyty poza jedną, którą nagrał z A. Sciubbą (włoska piosenkarka zdaje się). Akustyczna gitara to obszar znacznie lepiej mi znany niż domena elektryczna.

 

Tom Verlaine - dla mnie jeden z najlepszych. I niestety niespecjalnie raczej u nas doceniany..

 

 

Gdyby jeszcze nie śpiewał... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze nie śpiewał... ;)

 

Z graniem też powinien dać sobie spokój... dżises, ja pier....! Większej kupy chyba nie słyszałem. Całe szczęście, że jest niedoceniany... lepiej dla niego. Ale jaja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z graniem też powinien dać sobie spokój... dżises, ja pier....! Większej kupy chyba nie słyszałem. Całe szczęście, że jest niedoceniany... lepiej dla niego. Ale jaja!

 

Ja rozumiem, że są ludzie, dla których jedna z ciekawszych płyt lat 70 jest zagadkową kupą, ale publiczne ogłaszanie tego chwały nie przynosi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, sorry! Przepraszam, że mi się nie podoba ten wykonawca i piosenka przedstawiona w tym clipie. Posłucham jeszcze kilka razy, może się przekonam i dam znać co i jak. Na prawdę nie wiedziałem że jest to jedna z ciekawszych płyt lat siedemdziesiątych i że masz taki emocjonalny stosunek do tej muzyki, bo mnie praktycznie przestaje się podobać już wszystko i nie działam już aż tak emocjonanie tylko powiedziałbym, że bardziej krytycznie. Ostatnio przyleciał na moją posesję Kardynał, ptak Kardynał... usiadł skubany na gałęzi drzewa i zaczął śpiewać... no to i ja zacząłem pogwizdywać, a on się odwzajemniał... i tak chyba przez kilkanaście minut śpiewaliśmy sobie o różnych rzeczach i w różnych klimatach... totalne free. Było to dla mnie wyzwanie i niezapomniana chwila... i w tym wypadku tak, to były emocje. Smutno mi się zrobiło kiedy ptak Kardynał odleciał, bo oprócz tego, że jednak uzdolniona bestia, to jeszcze był ładny (kobiety Kardynały są brzydkie).

 

il_fullxfull.318869622.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, sorry! Przepraszam, że mi się nie podoba ten wykonawca i piosenka przedstawiona w tym clipie. Posłucham jeszcze kilka razy, może się przekonam i dam znać co i jak.

 

I tak wiadomo że nawet po setnym przesłuchaniu byłbyś co najwyżej bardziej zniechęcony.

Wygląda na to, że już tak bardzo przesiąkłeś tym swoim ukochanym i jedynym słusznym gatunkiem muzycznym, że już nic innego wartościowego do ciebie nie dociera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda! Mam nawroty i od czasu do czasu, równolegle do jazzu, mam jazdę z Zeppelinami, DP, Hendrixem, Claptonem, Lynyrd Skynyrd, Allman Bro, Steely Dan, Little Feat, CSN&Y, Manassas... itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.