Skocz do zawartości
IGNORED

Audioquest Gibraltar z Hongkongu


kron-abs

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym, aby ten post był raczej informacją, a nie opinią dla ludzi, którym wpadł w oko Audioquest z ebay a konkretnie z Hongkongu. Ja miałem przyjemność zakupienia takowego w wersji 2-4 i niestety muszę powiedzieć o kilku słabościach, które na szczeście da się wyeliminować. Po pierwsze biwire w tym przewodzie było źle zrobione, oczywiście wg mnie. Kabel składa się z dwóch podwójnych par o przekrojach żył 2x16 i 2x19 w jednej oraz 2x18 i 2x21AWG w drugiej. Oczywiście żółtki poszli na łatwiznę i zrobili kabel w którym "+" jest z wiązek 2x16 i 2x19 a "-" z 2x18 i 2x21AWG. Przerobiłem go tak aby +i- składały się z wszystkich możliwych przekrojów a więc rozdzieliłem podwójne wiązki, tak aby sumaryczne przekroje były takie same dla +i-. Po drugie jakość wtyków z konfekcji jaką nam proponują chinczyki jest daleka od ideału i wymieniłem je na wtyki bananowe nakamichi IMHO duuużo lepsze. Zmiana wybrzmiewania dzwieków w stosunku do oryginału made by hongkong okazała się bardzo bardzo pozytywna. A pozatym zastąpiłem tym kabelekiem ultralinka challenger, który wybrzmiewał pewnie z 20% mniej dzwieków i nie był tak poukładany i neutralny jak Audioquest.

 

Więc polecam się kontaktować i prosić o poprawną konfekcję.

Acha sam kabel wydaje się być jaknajbardziej oryginalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne produkty pojawiają się ostatnio na aukcjach. Wtyki Tara Labs Vector 1 - wątpię aby firma sprzedawała 'luzem' końcówki przeznaczone do wyższych niż podstawowe modeli kabli, Podejrzane wydaje się też krzywe liternictwo - zwłaszcza środek "O" w napisie "VECTOR"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambus mówić po angielski, ale jeszcze słabo literować :-)

 

Ach te żółtki wszystko podrobią, nic nie uszanują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję właśnie taki kabel (2x2.5m 2/4, bez literki 'i').

- Pierwszą wątpliwością jaka mnie się nasunęła było właśnie domniemanie nieprawidłowego połączenia bi-wire'ingu. (powiedzmy, sekcja basowa jest + ,a wysokotonowa -)

- Druga kwestia, to brak oznaczeń sekcji na konfekcji po stronie głośników (2 banany czerwone i 2 czarne). Tak więc wybór która sekcja jest dla basu a która do wysokich pozostawiono użytkownikowi lub ślepemu losowi ;)). Choć mając na względzie pkt1 nie ma to już żadnego znaczenia.

- Odsłuch. W porównaniu z moimi oryginalnymi CV-6 chińskie Gibraltary zagrały o wiele wiele lepiej?! Jest mi to na prawdę trudno racjonalnie wytłumaczyć, ale w każdym aspekcie różnica jest kolosalna na rzecz 'Gibraltara'!

 

Kilka pytań do tych kolegów, którzy poprawiali chińską konfekcje:

- Jak rozróżnić bez demolki, która sekcja jest basem a która "treblem"? Żyła z napisami to bas?

- Czy udało się stwierdzić w konstrukcji tej "chininy" obecność draiwire do DBS'u?

 

Reasumując, jestem skłonny zamienić CV-6 na skośnookiego Gib'a, zwłaszcza, że jak napisał kron-abs korekta połączeń bi-wi i zmiana konfekcji wniosła wiele dobrego do tematu (i trudno się dziwić)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Żyła z napisami to treble, dodatkowo od strony głośników kable czarne będą z dużym prawdopodobieństwem do sekcji basowej (oba czarne), możesz to poznac po mniej wkręconych śrubach na bananach, niewiele ale troszeczke wystają bardziej niż w sekcji wysokotonowej, właściwie to od strony głośników nie ma co zmieniać o ile nie chcesz zmieniać bananów, ale konieczna jest demolka od strony wzmaczniacza gdyż tam czarne przewody to bas a czerwone treble wiec konieczna jest przebudowa żeby nie uszkodzić głośników i ampli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest nieudolna podróbka Audioquesta to może należy porównać ten kabel z oryginałem a wtedy się okaże czy brzmi tak samo, ale pewnie brzmi inaczej w związku z czym co to jest za kabel bo na pewno nie Audioquest??? Chińskie spodnie Armani nie mają nic wspólnego z włoskim Armani...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dla odróżnienia nazywać go ChinaQuest :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzięki za info w kwestii identyfikacji sekcji wiele mi to rozjaśniło, wnioski poniżej. :)

Natomiast nie do końca rozumiem Twój opis dotyczący połączeń od strony wzmaka. Napisałeś, że wszystkie czarne to bas, a czerwone to treble. W konfiguracji single bi-wi po stronie wzmacniacza nie ma znaczenia podział treble/bass. Jedynie jest [+] i [-]. Zakładając, że po stronie wzmaka wszystkie czarne żyły z obu sekcji są zakończone jednym czarnym bananem i adekwatnie wszystkie czerwone - czerwonym, to jest to jedyne słuszne prawidłowe rozwiązanie. Uzasadnienie jest dość proste. Jeśli przyjrzysz się przekrojowi (na stronie AQ) i zsumujesz wszystkie przekroje 'czarnych' przewodników (licząc obie sekcje na raz) i analogicznie zsumujesz 'czerwone', to:

 

 

bass czarne--> [1x16AWG+1x19AWG] + [1x17AWG+1x20AWG] [1x16AWG+1x19AWG] + [1x17AWG+1x20AWG] [1x czerwony 20AWG] + [1x czerwony 17AWG]

sekcja treble [-] --> [1x czarny 20AWG] + [1x czarny 17AWG]

sekcja bass [+] --> [1x czerwony 19AWG] + [1x czerwony 19AWG]

sekcja bass [-] --> [1x czarny 16AWG] + [1x czarny 16AWG]

 

 

 

 

Niestety 'na oko' połączenia w "HongKong Gibraltar" single bi-wi są spartaczone kompletnie:

 

Wzmacniacz:

 

[+] --> jest 'skomponowany' z całej sekcji bass (bez napisów), czyli : [2x19AWG + 2x16AWG] !!!

[-] --> dla odmiany połączono z sekcji treble (z napisami), mianowicie: [2x20AWG + 2x17AWG] !!!

 

wniosek --> [+]AWG < [-]AWG Masakra piłą łańcuchową w chińskiej dzielnicy ^5 !!!!!

 

..i teraz żeby taki 'kabel' nie miał zwarcia chińska myśl techniczna dopuściła się kolejnego gwałtu po stronie głośnikowej, jedziemy:

 

"sekcja treble" [+] --> [1x czerwony 19AWG] + [1x czarny 16AWG]

"sekcja treble" [-] --> [1x czarny 17AWG] + [1x czerwony 20AWG]

"sekcja bass" [+] --> [1x czerwony 16AWG] + [1x czarny 19AWG]

"sekcja bass" [-] --> [1x czarny 20AWG] + [1x czerwony 17AWG]

 

 

 

Ufff, mam nadzieję, że nie zanudziłem, a co najważniejsze, że się nie mylę w dedukcji. Zwłaszcza że nie 'rozbierałem' kabla a oparłem się jedynie na polskiej logice. Jak 'widać' w Chinach chyba wszystko jest żółte i łączenie czarnych drucików razem z czerwonymi nikomu nie robi różnicy, najwyżej będzie bardziej 'kolorowo'.

 

Drodzy czytelnicy, jeśli dopatrzycie się jakiejś pomyłki w powyższym wywodzie (zwłaszcza części dotyczącej wg. mnie prawidłowego połączenia single bi-wi, bardzo proszę zwróćcie mi uwagę ponieważ nie chciałbym przypadkowo 'wysadzić' w powietrze wzmacniacza komuś, kto zastosuje się do tego co napisałem.

 

dziękuję za uwagę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ten user ma same ciekawe chińskie kabelki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów !!!

 

Ostatnio kupiłem na allegro China-Gibraltara 1x2,5m i podzieliłem go na pół , ponieważ do mojego systemu odcinki po 1,25m są całkowicie wystarczające.Wnioski nasuwają się same...

Po pierwsze : Już na otulinie zewnętrznej napisy są kiepsko podrobione (logo AUDIOQUEST ma różną wielkość czcionki , oraz napis QUADHELXES zamiast QUAD-HELIXES.

Po drugie : przewody w żyłach są nieprawidłowo rozprowadzone.Żyła z napisami sugeruje zastosowanie sekcji wysokotonowej (cieńsze przewody) , a nie plusa.

Po trzecie : oryginalne przewody są skręcane w żyłach , a w podróbach są ułożone do siebie równolegle.

Po czwarte : brak przewodów dodatkowych , umożliwiających zastosowanie DBS-u.

Po piąte : kiepskie banany ; Po podłączeniu gołych kabli grają o niebo lepiej...

...Na tyle że zdołały wyeliminować moje dotychczasowe (oryginalne) MOGAMI-Blue Rocket 130zł/mb.Poprawie uległo praktycznie wszystko : dynamika , przestrzeń , muzykalność...

Być może jedynym oryginalnym akcentem tej konstrukcji są zastosowane same przewody miedziane...Nie wiem...Wiem że w swojej cenie , powiedzmy do 100zł/mb praktycznie nie mają konkurencji.Pod warunkiem prawidłowego rozdzielenia przewodów i pozbawienia się (nie)oryginalnej konfekcji.Totalna i nieunikniona demolka.

Dodam że mój system składa się z :

Wzm int : T+A Pulsar PA1000

CD : MARANTZ CD-16 Exclusive

gram. HARMAN/KARDON T-60

ic : MOGAMI-Blue Diamond

 

Dziękuję za poświęconą uwagę i pozdrawiam wszystkich !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.

Zapomniałem o kolumnach w moim systemie ; Mianowicie posiadam kol. SONOFER SF-5 ,nieco modyfikowane przeze mnie ( zastąpienie oryginalnych głośników głośnikami SCANSPEAKA oraz USHERA ).TERAZ TO GRA !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie neotecha z metra np. w kacsa=audio i po problemie, nie ma sensu szajsu brac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czoster1, 18 Sie 2009, 17:45

 

chinole skręcają po ciemku dlatego dochodzi do błędów.

Jakbys zarabiał 5 dolców na miesiąc też byłoby ci wszystko jedno co z czym połączyć.

trzeba połączyć i już. kontroli tam pewnie nie ma, liczy się ilość.

 

Ale paradoksalnie ponoć i tak fajnie grają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi Elba, ze sie trudził - wszysto w pi..........jak do słupa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czoster1, mam dwa pytania:

 

1. Napisałeś:

 

>Po trzecie : oryginalne przewody są skręcane w żyłach , a w podróbach są ułożone do siebie

>równolegle.

 

Czy żyły są ułożone równolegle, bez żadnego papieru czy czegokolwiek co mogło by je trzymać razem ? To było by bardzo trudne do wyprodukowania (choć ponoć chińczyk potrafi).

 

2. Jakie są kolory żył wewnątrz kabla i co jest dokładnie na nich napisane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHACIE TAPLAĆ SIE W GÓWNIE NA WŁASNE ŻYCZENIE I JESZCZE MACIE Z TEGO RADOSC POPRAWIANIA TEGO CO ZDEFEKOWANE I POGWAŁCONE PRAWEM.. BRAVO AUDIOFILIZM JAK sk***ysyn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od końca...

A więc żyła bez napisów zawiera przewody :

-czerwony , zielony , czarny oraz brązowo-zielony

 

natomiast z napisami zawiera :

-biały , żółty , biało-czarny oraz czarno-zielony (i te są wyraźnie cieńsze )

 

ja je połączyłem następująco :

 

Na "+" skręciłem razem żółty , czerwony , zielony oraz biało-czarny

na "-" skręciłem razem biały , czarny , brązowo-zielony oraz czarno-zielony

 

Skręciłem wszystkie do kupy ponieważ nie stosuję bi-wiringu.

 

Wieki temu miałem "CRYSTALA" i materiał między przewodamijest praktycznie taki sam jakl zastosowany tam teflon.Teflon z przewodami odizolowany jest warstwą jakby z śliskiego papieru od prawidłowej otuliny.Napis na jednej z żył jest taki sam jak na załączniku.Na stronie producenta (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) GIBRALTAR wygląda całkiem inaczej.W obu żyłach przewody są tego samego koloru + są dodatkowe przewody do podłączenia DBS-u i widać dokładnie że przewody są skręcane , a nie proste.

post-18069-100007827 1250690554_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informacje.

 

A czy te pojedyncze druty, wewnątrz głównej granatowej otuliny, również mają jakieś napisy na koszulkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wczesne wersje Gibraltara były produkowane bez DBSu i tej dodatkowej żyły wewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Warlords

(Konto usunięte)

Ciekawie pewnie by wypadło porównanie z oryginalnym Gibraltarem. Ciekawe jaką miedź zastosowali ale małoprawdopodobne jest żeby korzystali z technologi Audioquesta. Chociaż nigdy nie wiadomo.

Niedługo będzie ciężko kupić na allegro jakiś oryginalny przewód. Coraz więcej podróbek a na dodatek sprzedający twierdzą że to oryginały. Niedługo zrobią może Bowersy serii 800. heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.