Skocz do zawartości
IGNORED

Audioquest Gibraltar z Hongkongu


kron-abs

Rekomendowane odpowiedzi

absinth3 od kogo go kupiłeś ?

Bo ja świadom tego co robie i że będzie to zapewne nie oryginał kupiłem takiego bo zżerała mnie ciekawość co to jest :) kupowałem go i tak z myślą o drugim systemie ,który jest bez szaleństw. Trzeba by się dogadać z Elberothem jeśli ma jeszcze swego oryginała o porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśku : podróbę AQ Sky (bez żadnych wątpliwości podróba) kupiłem od on9cowcow. Dwa kable sieciowe PS Audio AC12 2m US kupiłem kolejno od curtisobrian2009 i trade-bid-bid i te WYDAJĄ aię oryginalne, miałem bowiem na spróbke kable ze sklepu . Nie stanowi to żadnej rekomendacji dla tych sprzedawców ani reklamy- proszę tego tak nie odbierać, tym bardziej że od wpadki ze Sky dam sobie spokój z HK na zawsze. trade-bid-bid ten wydaje się być trochę bardziej komunikatywny. Ale wszędzie ostrzegają przed HK a najczęściek fałszowanymi kablami są AQ i Tara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kupilem z czystej ciekawosci podróbe AQ Gibraltar - tego chyba najwięcej na Allegro

i porównywałem z oryginalnym CV6. Trudno było i to zaakceptowac ( wygląd i ...cena ;), ale został Gibraltar. Proszę tego nie odbierac jako reklamę podrabianych kabli, mam zamiar bowiem kupić oryginlnego Gibraltara ( z drugiej ręki oczywiscie - jeżeli gra jeszcze lepiej od tego chińskiego, to aż trudno w to uwierzyć). Po porównaniu "chinaquesta" z tym moim AQ CV6 (zaznaczam - nawet z oryginalną konfekcją) zastanawiam sie, czy mimo wszystko to właśnie giganci nas trochę nie naciągają. Może te "literówki" na kablu są celowe, żeby odeprzeć ewentualne zarzuty firmy macierzystej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Jednak AQ mprodukuje w Chinach. Niedawno na amerykańskim forum wrzała dyskusja- tak czy nie? I ludzie nie mieli co do tego pewności, choć wspominali historię Tara które nielegalnie przeniosła prod do chin i miała problemy podatkowe w US- na początku 2000. Myśle że jak dobrze trafisz bedzesz miał orginał z chin, w najgorszym razie orginalny chiński kabel.

W moim HK-Sky różniły się nawet wtyki- chodzi o beczułeczkę wtyku RCA - jak popatrzysz na z zawnątrz na podstawę z której wyłazi bolec , to w HK była szara, w oryginale biała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać,że tych kabli było kilka rodzai.Różniły się napisami,konfekcją,kolorem izolacji i zapewne jakością przewodnika.Miałem taki kabel i uważam,że jest zwyczajnie dobry.Obecnie głośnikowego Siltecha z HK (solid core) i brzmieniowo jest jeszcze lepszy.Kupiłem go bo zaciekawiła mnie przemyślana konstrukcja tego kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem- HK-Sky gra ładnie, jednak org gra o niebo lepiej, zwłaszcza w zakresie niskich tonów- tu- jak dla mnie jest fenomenalny- rozdzielszczość, kolor, p-astel- a mowa tylko o basie i niskiej średnicy. Wyżej nawet nie wspominam - mój dźwięk powiem krótko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha : zobaczcie sobie takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wygląda wiarygodnie, ALE ja nie korzystałem z tego serwisu więc to nie reklama ani rekomendacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Chyba tu kogoś zdrowo poj... Świadome porównywanie podrobionych kabli, pisanie o różnicach (czekam kiedy ktoś napisze, że gra mu lepiej niż na oryginale), wymyślanie jakichś pseudo teorii o tych samych fabrykach, bo kiedyś ktoś napisał, że ponoć... Ręce opadają po prostu. Jak ktoś nie ma kasy na oryginalny topowy kabel czy nie chce tyle wydawać, to jest cała masa przyzwoitych kabli ze średniej półki na każdą kieszeń - od VdH, tańszych Cardasów czy nawet AQ aż do Atlasa, QED-a, Real Cable itd. Są takie evergreeny jak Stereovox HDSE, VdH Orchid czy First Ultimate. Są bardzo dobre niedrogie Mogami (prawie u nas nieznane). Są Neotechy i cała masa innych możliwości. Ale Polak po prostu MUSI mieś topowy kabel, nawet jeśli to podróba z HK. Brytol spokojnie zadowoli się Atlasem i korona mu z głowy nie spadnie, ale nie Polak, ten ściągnie gówno niewiadomego pochodzenia z HK i napisze na forum o różnicah :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze bo już się zamotałem :)

tzn że amerykańce aq produkują w chinach oryginały a chinole w usa podróbki oryginałów które są tak samo dobre? :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Dalej swoje. Proponuję się nie ograniczać - przy następnej dostawie podrób AQ z HK, zamówcie też torebkę Blueberry dla małżonki, a dla siebie krawat od Pietro Baldiniego - wszystko w jakości 'First Original Copy' :-)))

W takim krawacie, to nawet się nie wstyd pokazać na forum, przynajmniej na audiostereo, które podrób się nie boi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 27 Mar 2010, 10:37

 

>Chyba tu kogoś zdrowo poj... Świadome porównywanie podrobionych kabli, pisanie o różnicach (czekam

>kiedy ktoś napisze, że gra mu lepiej niż na oryginale), wymyślanie jakichś pseudo teorii o tych

>samych fabrykach, bo kiedyś ktoś napisał, że ponoć... Ręce opadają po prostu. Jak ktoś nie ma kasy

>na oryginalny topowy kabel czy nie chce tyle wydawać, to jest cała masa przyzwoitych kabli ze

>średniej półki na każdą kieszeń - od VdH, tańszych Cardasów czy nawet AQ aż do Atlasa, QED-a, Real

>Cable itd. Są takie evergreeny jak Stereovox HDSE, VdH Orchid czy First Ultimate. Są bardzo dobre

 

Jeśli kable od polskiego dystrybutora i kupowane w Wiedniu też od oficjalnego dystrybutora mają napis na opakowaniu "Cables made in China" to nie jest to jakaś pseudo teoria tylko FAKT. A podróby brzmią tak a nie inaczej; grają- byle jak ale grają. To komuś nie wolno pisać o różnicach??? O co Ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

No i co z tego, że AQ przeniósł część produkcji do Chin - jak cała masa innych firm nie tylko z branży audio. Mają tam własną fabrykę, w której mają pełną kontrolę nad produkcją kabli o takiej samej jakości jak wcześniej. Jak to się ma do faktu, że jakiś Chinol (lub raczej wiele małych chińskich firm, w wielu miejscach) produkowało podróby AQ zarówno PRZED jak i po przeniesieniu się AQ z częścią produkcji do Chin. Myśl: co to ma to rzeczy ? Chiny są po prostu trochę większe niż nawet Słomczyn czy nawet Tuszyn i mieści się tam 'kilka' fabryk. A jak nie wierzysz, to przemyśl po prostu fakt, że Chinaquesty mają zupełnie inną budowę wewnętrzną od modeli AQ o tej samej nazwie. Już coś zaczyna świtać czy dalej ciemność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tego że wiadomo że mają inną budowę- przecież to wiemy, stąd moje pytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Co z tego ? W sumie nic, poza tym, że nie powstają w tej samej fabryce w Chinach, jak niektórzy imaginują.

AQ nie ma takiego działu na swojej stronie, ale proponuję zajrzeć na stronę Cardasa, żeby przekonać się, na ile sposobów można podrobić Golden Ref. Nie jest tak, że jest oryginał i podróba, jest oryginał i dziesiątki rodzajów podrób wytwarzanych na różne sposoby przez setki małych chińskich rączek. Budowa wewnętrzna za każdym razem inna, o ile w ogóle można mówić o jakiejś budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu ni o tym dyskutujemy że fabryka przeniesiona do chin i wszystko to podróbki

bo wiadomo że od nastu lat firmy praktycznie wszystkie robią w chionach jak jest rezim jakości zachowany to nie ma problemu tu chodzi o podróbki z błędami w napisach o niby podobnej optycznie budowie a ten kabel nawet nie bym produkowany w tej samej fabryce a nie jest to żaden drugi sort czy inna wada oryginała, tu chodzi o fakt że handlarze są na tyle bezszczelni że robią z ludzi wała na całego i że piszą że z japan ściągany jakby to jakąś różnicę robi dla klienta który się zna to kojarzy temat ten który chciałby mieć dobry kabel sięga po raz pierwszy po aq i ma wałka ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pisałem bo wyczytałem taką informację na tym forum ale do końca nie byłem przekonany że tak jest,

po to jest ten wątek żeby można było się nauczyć rozróżniać oryginały od podróbek i mieć listę handlarzy których produkty to lewizny, rozmawiamy dyskutujemy o tym,

dla mnie nie jest ważne gdzie jest fabryka aq może być na księżycu jeżeli produkt jest oryginalny to warto po niego sięgnąć, ale trzeba wiedzieć jak go rozróżnić i gdzie kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba prosto u AQ - najlepiej niech ktoś przywiezie z US - ciekawe czy oni też tam mają napisane "made in China"? ale po prawdzie to jest wkurzające

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej wkurzający jest zalew takiej podróby na rynku nie tylko u nas,

i opisy na aukcjach oryginalny bo z japan etc ,, robienie z ludzi osiołków

trzeba powiedzieć podróbkom stop!! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wróciłem do domu , chinczyk leży i czeka ,zakupiony od hongkongsupply zapakowany w woreczek ,z czarnego materiału ,kabel wygląda ładnie nie widać żeby było coś schrzanione solidnie zrobiony bez jakiś miejsc gdzie by coś można się było dopatrzeć "chińskiej tandety" nie moge go porównać do oryginału bo tego oglądałem dosyć dawno i wersje xlr . Niema błedów w napisach. Jak posłucham go to opisze jak to gra.

Nie rozumie tutaj o co chodzi koledze Bluemax co ci przeszkadza że ktoś sobie kupuje podrubke z chin , nie twoja kasa nie twój interes. Rozumie jak ktoś kupił to myśląc że to oryginał i tu wtopa ale jak ktoś to robi z premedytacją to jego sprawa.

A mnie osobiście bardzo denerwują ceny akcesorji audio jakie są w Polsce np. z mojego podwórka cena kabli Wireword głośnikowy Gold Exlipse 40 000 pln .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mISIU- NIE OPISUJ BO TEN KABEL ZMIENIA BRZMIENIE W CIĄGU 24H D R A M A T Y C Z N I E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzilo o to, ze produkcja w sumie naprawde niewielkich ilosci kabla , a nie wielkoseryjna w chinach to jest ryzyko dla firmy, bo jak sie chinczyk nauczy, zalapie know how to zacznie sprzedawac te kable na ebaju i po firmie, przykro mi bardzo , ale jak te same lub nawet grajace na 90% oryginalu kable wyplyna za 1/5 ceny to po audioqescie, w tej chwili jest zysk , ale za jakis czas moga zalowac tej decyzji,jesli ktos nie wierzy to niech poczyta o firmie ayon i raysonic....w tej chwili nie ma tematu bo te podróby to jakas chujnia, ale jest tylko kwestia czasu jak chinczycy zalapia te magie i zaczna tluc to samo...chyba ,ze amerykanie ich w tych fabrykach pod bronia trzymaja, co innego np. trafa, maja byc takie i takie, z takiej blachy , chinczycy robia w swoich bardzo dobrych zakladach i git, ale kabelek...zreszta samo to , ze sie wysypalo tyle podróbek oslabia firme i zmusza do jakiegos znakowania towaru....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro , trochę jest w tym prawdy co piszesz ale ja uważam że to firmom nie zaszkodzi aż w tak dużym stopniu zawsze będą ludzie którzy pójdą do salonu i kupią oryginał zwłaszcza ci bogaci ,audiofil często morze kupić z ciekawości jeśli usłyszy że to coś dobrze gra. Samo wyprodukowanie kabla nawet takiego bardzo dobrego i drogiego w zakupie ,nie jest drogie w produkcji. Więc chińczycy faktycznie mogą je tłuc u siebie ,lub jeśli drut jest produkowany upodwykonawcy to morze się rozchodzić na lewy rynek. Przypomnę sprawę Totem Mite które były wyprodukowane w Tonsilu i głośniki kosztowały grosze.

Mógłbyś rozwinoć temat Ayona bo interesuje się ich wyrobami i miałem okazje posłuchać tych tańszych modeli i były naprawdę dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.