Skocz do zawartości
IGNORED

jaki cd do marantza pm 7001?


alumrock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:-)

pytanie jak w temacie,mały dylemat co kupić?

Konsekwentnie powinienem kupić marantza cd sa 7001? a może cd 6002,cd 7300?czy.... 7001 ki?

ostatnio zastanawiam sie nad chinskim "lampowcem" mhzs cd 33e,czy warto?

Każdy z w/w cd mogę kupić w dobrej cenie,wasze zdanie-który zagra fajnie z marantzem pm 7001+wharfedale evo 2 20 na dniach zamiana evo 2 30

ceny cd:

sa 7001-1200zł

cd 6002-od 750 do 1000zł

cd 7300- 750zł

sa 7001 ki-1600zł

mhzs cd 33e-650zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki druhu,twoja opinia wynika z jakości odtwarzania muzyki czy może z stosunku ceny do jakości czy z potencjału do tuningu?jak sie ma do niego sa 7001?

co powiesz o chińczyku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alumrock, 30 Kwi 2009, 15:50

 

>dzięki druhu,twoja opinia wynika z jakości odtwarzania muzyki czy może z stosunku ceny do jakości

>czy z potencjału do tuningu?

 

Nieruszany gra najlepiej z wymienionych.

 

>jak sie ma do niego sa 7001?

 

Nieruszany gra gorzej. Ale ma duży potencjał tuningowy (DAC Cirrus Logic CS4397).

 

>co powiesz o chińczyku?

 

Do przeróbki warto go wziąć. Ma wszystko co trzeba, wystarczy trochę skorygować to co ma na pokładzie (są lampy, ale głupio zaimplementowane). Laser do niego jest tani jak barszcz.

 

Reasumując: nie chcąc grzebać, to 7300. Do przeróbek 7001, MHZS lub 7300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię!

 

ten zestaw Marantza (CD + wzmacniacz) to moim zdaniem muzyczny niewypał. Gra strasznie drażniąco, sztucznie z cyfrowym nalotem. Moim zdaniem to totalna porażka dźwiekowa. Nie ma nic wspólnego z naturalnym, analogowym brzmieniem. Słuchałem zestawu w salonie razem z kolumnami B&W 683 czy coś takiego. Szczerze odradzam. Wersja z sygnaturą KI ponoć gra gorzej od wersji bez - niektórzy porównywali. Wszystko zależy od zestawu w jakim słuchasz ale Marantz to obecnie nie marka audiofilska tylko hipermarketowa. Wygląda ładnie ale gra cyfrowo i sztucznie. Wokale twarde i ściśnięte gardło. Dźwiękowy koszmarek - będzie Ci się śnił po nocy ;-)

Jeżeli lubisz horrory - kupuj ;-)

 

Pozdrawiam - reart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Reart nie wiem jakie są twoje preferencje i z jakimi głośnikami słuchałeś tego zestawu bo nie mogę się z tym zgodzić. Sam posiadam zestaw Marantz 7001 + Kolumny Heco Metas 500 + interkonekt Profigold PGA 3000 + kable głośnikowe IMG Stage LINE, sieciówki Tagan i uważam ,że jak na sprzęt za 6 tys.(koszt wszystkich elementów) gra to bardzo dobrze. Zakładając, że wszystko ma wpływ na dźwięk to metodą odsłuchową dobrałem wszystkie elementy swojego systemu i cieszę się teraz muzyką. Testowałem kilka wzm.,cd,interkonektów,kab. głośnikowych, (sieciówek ale tanich) i to co u mnie gra dawało razem najlepszy dźwięk i muzykalnośc. Za tak niewielkie pieniądze rezultat wysoce satysfakcjonujący i nie tylko w/g mojej oceny. Polecam takie zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw 7001 a reszta " o mnie" i w zadnym wypadku nie powiem tygo co reart

moze B&W sa winowają ze takie masz zdanie....

 

dla mnie to nawet brakuje lekko gory ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem wlaścicielem zestawu 7001 z sygnaturą KI i nie zauważyłem żadnej sztuczności dźwięku, wręcz przciwnie, mógłbym godzinami słuchać muzyki, gdyby tylko czas na to pozwalał, jak dla mnie Marantz brzmi naturalnie i ciepło. Kolumny to KEF Q7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.