Jump to content
IGNORED

marmur czy granit?

Kura

Recommended Posts

Witam, mam nierówną podłogę (deski sosnowe) i żeby była większa stabilizacja uznałem że zwiększę powierzchnię styku z podłogą za pomocą podłożenia pod kolumny płyty o powierzchni 4x lub więcej niż mają kolumny. Teraz pytanie: granit czy marmur? ogólnie tak jak troszkę szperałem to jedni piszą że absolutnie granit inni że absolutnie marmur, jakie jest wasze zdanie i doświadczenia? Kolcy nie posiadam i raczej nie będę ich montował, chodzi tylko o ustabilizowanie konstrukcji.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• 2 weeks later...

GRANIT WAZY WIECEJ OD MARMURU I MA WIEKSZA WYTRZYMAŁOSC

Hidden Content

marmur lepiej pochłania wibracje. proponuje dac kanapke z plyty marmurowej, granitowej i piaskowej, a pomiedzy nimi audiofilskie powietrze w szpraju.

Hidden Content

Tak naprawdę cokolwiek kamiennego lub pseudo kamiennego (konglomerat) da w tym miejscu radę. Jedno jest pewne będzie to sporo kosztować..;-(( Pod płytę z kamienia koniecznie daj coś miękkiego (warstwę filcu, gąbkę od paneli, miękkie płyty (zielone) które się daje pod panele itd. Chodzi o coś co spowoduje że zmieni się gęstość ośrodka akustycznego oraz spowoduje że płyta będzie idealnie przylegać do podłogi. Jeśli nie chcesz wydawać hajsu a chcesz sprawdzić czy takie rozwiązanie spełnia Twoje wymaganie w Castoramie można kupić betonowe płyty chodnikowe 50 x 50 cm. koszt 10 pln (niezbyt ładne) ale działają jak potrzeba (mam i używam) ;-)))

Hidden Content

Heh, to ja sobie dla testu przywiozłem 2 takie płyty z gruzowiska nieopodal budowy. W końcu trzeba się przekonać przed inwestycją w drogi granit. Masa potężna (50kg/szt.), powinny zachowywać się podobnie. I... masakra, kaszana, co tam sobie chcecie. Jak się podkręciło to czuć było na nich drgania. Może i bas miał lepszą kontrolę, ale dźwięk zrobił się nieprzyjemny, nie dało się tego słuchać.

Teraz mam granity (25kg/szt.), w ogóle nie da się porównywać. Jak bardzo bym nie podgłośnił, nie czuć nawet minimalnych drgań na płytach ani na kolumnach. Dźwięk ma super barwę i kopa na basie jak trzeba.

Osobiście byłem w szoku że ma to takie znaczenie, tym bardziej że zawsze podchodzę mocno sceptycznie do tego typu zagadnień. Okazuje się że płyty chodnikowe są po prostu dużo mniej sztywne (cóż, w przypadku tych płyt beton to za dużo powiedziane, tam było więcej piachu i kamieni). A może to kwestia że kolce stoją na płaskim granicie a w chodnik były lekko wbite? A może te płyty były już nieco zmurszałe? Nie wiem, ale płyty chodnikowe dosłownie zmasakrowały mi dźwięk, granit zaś zadziałał wyłącznie na plus.

Pzdr,

Asiki

PS. Żeby było jasne: nie kwestionuję tego co pisał Cypher, może jego płyty są dużo porządniejsze niż moje, a może po prostu inne.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.